HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Ősszel jöhet a Windows 8.1 következő frissítése - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Ősszel jöhet a Windows 8.1 következő frissítése Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 04. 23. 09:18

Még ősszel újabb frissítést adhat ki Windows 8.x operációs rendszereihez a Microsoft, állítja egy magát WZornak nevező ismeretlen forrás, de a mindig jól értesült Mary Jo Foleynak is erről csiripeltek céghez közeli informátorok.
https://www.hwsw.hu/hirek/52172/microsoft-windows-8-1-update-2-operacios-rendszer.html

#2 Felhasználó inaktív   GyuliMali 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 09:18

Olyat nem lehetne, hogy inkább valami felhasználóbarátabb és stabilabb dolgot csinálnak, akár pénzért is?
A minap gondolkodtam...

#3 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 09:35

A home / business vonal szétválasztása jó ötletnek hangzik, egy otthonra, nonprofit célra használható ingyenes windows tényleg seggberúgná a chrome/linux vonalat.
És ha fel tudják patkolni az idősek által már megszokott XP kinézetet az aktuális windowsra, akkor azzal máris megnyerték maguknak az R1 felhasználókat, márpedig abból k..va sok van.



#4 Felhasználó inaktív   Rootkit 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 09:39

@GyuliMali: életedben nem fizettél szoftverért, szóval ne játsszd itt az agyad...

#5 Felhasználó inaktív   GyuliMali 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 09:43

@Rootkit:
nagyot tévedsz.
A mostani WIN7-em is jogtiszta.
Amiért meg nem fizetek, ott Linux van, szoval Be lehet fogni, Troll.

A minap gondolkodtam...

#6 Felhasználó inaktív   GyuliMali 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 09:45

Különben meg a cégemnél is Win 7 Ultimate van, és az is ugyanolyan rakás fos, mint az én otthoni WIN7 Home prémiumom.
A minap gondolkodtam...

#7 Felhasználó inaktív   GyuliMali 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 09:50

@YleGreg:
Igen, valahogy az XP használhatóságát kellene megtartani, és bővíteni biztonsággal, meg stabilitással.
És nem mindenféle nyomorult béna újításokkal kísérletezni.
Egyből van is egy jó tippem:
A Windows Update pl figyelhetné az adott gép mondjuk utolsó 10 Uptime-ját, és akkor, ha látja, hogy az átlagos használati idő 4-8 óra, akkor nem tolja a pofámba a rohadt figyelmeztető ablakot frissítés után, hogy indítsam újra a gépemet.
De persze, én csak kussolok, mert van aki nálam is okosabb.
A minap gondolkodtam...

#8 Felhasználó inaktív   LInux-power 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 09:54

@GyuliMali: Mondjuk az sem lenne rossz ha már egyszer letoltotte meg telepitette a vacak updatet akkor leallasnal meg elindulasnal nem konfiguralna meg egy csomot.........:) vagy akkor ne telepitse, vagy csak csinaljak meg normalisan, mint ahogy masok is...... :)

#9 Felhasználó inaktív   cpctcg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 875
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 09:57

Miert nem jelentkeztek az Intezetnel, ~tanacsadonak?


#10 Felhasználó inaktív   LInux-power 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 10:09

@cpctcg: Mert az Intezet ugy gondolja (tévesen), hogy én vagyok érte (és még fizethetek is) és nem pedig fordítva.... :)

#11 Felhasználó inaktív   hunluki 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 10:13

Otthoni butított windóz, ami nem idegesít a felesleges dolgaival, csak futtatja a steames és gogos játékaimat? Hibátlan! VÉGRE!! Csak nehogy reklámokat tegyenek bele, mert akkor kuka az egész. Bár igazából a 8.1 jelenlegi formájával sincs különösebb gondom, sőt, kimondottan ügyesen teszi a dolgát, ha még belekerül a képen látható startmenü, és a modern appok ablakban futtatása, akkor totálisan meg leszek vele elégedve (főleg azért, mert SSD mellé volt az update kb vicc áron).

@Gyuli: Windóznyócban már meg van oldva. Ott frissítés után szól, hogy a mai nap folyamán indítsd újra. Azt hogy mikor, az a te döntésed.
Mondjuk ez a konfigurálós dolog egyszer nálam is nagyon kiverte a biztit. Céges gép, péntek, este 7, negyed 8kor indul a buszom. Leállításra rányomtam, és akkor jutott eszembe, hogy valamit elfelejtettem megnézni. Íjé, frissítések konfigurálása... újraindul... konfigurálás, ne kapcsolja ki... az idő ketyeg... megint restart, konfigurálás... és így integetek a busznak. Oké, én voltam a feledékeny (szigorúan user error), de ez így beleégett a tudatalattimba, hogy hála a windózápdétnek, pénteken sétálhattam haza, mert a következő busz 1 óra múlva jött.

#12 Felhasználó inaktív   Nameless 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 10:45

@GyuliMali: Mert egy és ugyan az.
Az első Magyar Lumia Közösség a Google+on: http://goo.gl/tXJr34

#13 Felhasználó inaktív   gduck 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 121
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 11:43

Szuper Windows 7 SP2 jöhetne már, de az ugye sose lesz. De sebaj, lesz 8.1, 8.2, 9... Hiába na, ez az új módi, a Crome is 34-es verziónál tart már. A mai fiatalok összekeverik az al verziószámot a fő verzió számmal :D Jah és el ne felejtsük a rettenetes újítást, aminek a neve: START MENÜ :D :D

#14 Felhasználó inaktív   tefolibo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 465
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 12:18

Szerintem pedig a metro (modern) felületre rá lehetne húzni még egy állandó ribbont. Az ubuntu unity-hez hasonlóan működne, természetesen az ablakok funkciógombjait balkezesre szabva, esetleg az ablak alján elhelyezni. Az egér gyorsabb mozgását érzékelve pedig helyi menüket lehetne felvillantani. Minden fontos beállítási lehetőséget el kéne rejteni a registry-ben. Gyakoribb alkalmazások neveit elrejteni, folyamatosan keresni hálózati nyomtatókat, tárhelyeket, valamint a keresőszolgáltatás indexelését is indexelni. Az aláírással nem rendelkező alkalmazásokat kitiltani, de minden trójai férget és fogyasztói szokásokat gyűjtő programokat lehúzni a lehető leggyakoribb update keretében. Az ultimate változatokban pedig a youtube-hoz hasonló reklámfelületeket lehetne villogtatni a képernyő alján. A start menüt mindenképpen további csoportokra lehetne osztani, több kattintással kibontva, igen-nem alkalmazás futtatási megerősítéssel. Az egész rendszer biztonságáért pedig a folyamatosan frissülő és szkennelő vírusiró szoftver rendszer felelne, amely kizárólag a rendszert hivatott szignifikánsan lassítani. Na megint elgurult a gyógyszerem. Megyek vissza windows xp-re és office 2003-ra lcd-játékot játszani...

#15 Felhasználó inaktív   meemee8 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 113
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 12:26

@GyuliMali: mint a desktop linux? :)
mondjuk én használok fedorát,,de csak smucikságból,meg szertem is

#16 Felhasználó inaktív   meemee8 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 113
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 12:27

@meemee8:ill.szeretem,csak nem mindig kölcsönös

#17 Felhasználó inaktív   Kombajn 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 101
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 12:45

@GyuliMali: Meg egy XP-s oskovulet....

#18 Felhasználó inaktív   tefolibo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 465
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 12:55

@Kombajn: és még egy...

#19 Felhasználó inaktív   Petesejt 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 13:01

@GyuliMali: Aki jogtiszta szoftvereket használ az már a Windows XP idejében is fényévekre volt attól, hogy megboruljon a gépe. Szoktam mondani: SOHA nem a gép a hülye. A frissítés meg azért nyomul a pofádba, hogy a magadfajta egységsugarú felhasználó gépe a lehető legkevésbé menjen tele minden szirszarral, ami aztán tízezrével tolja a spam-eket a világba.

Szóval ordít a dilettantizmus, jobban teszed, ha nem szólalsz meg.

A Microsoftnak meg gratulálok, hogy rájött végre: tökéletesen felesleges háromévente új Windowst kinyomni a cégeknek, pláne ha minden második hulladék.

#20 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 13:12

Az otthoni "ingyenes" windows, az ilyen cloud -os faszság lesz mint a chrome os, tehát senki ne reménykedjen abban, hogy valami teljes értékű cuccot kap...
A windows 8.2 meg, vagy 8.1 update 2, vagy akárminek is fogják nevezni, azért is esélyes, mert korábban beharangozott apróságok ebből az update -ből kimaradtak. Pl most fogják visszarakni a start menüt állítólag, és elmondják hogy milyen kurva nagy fejlesztés van mögötte.... tehát nem azt fogják mondani hogy "bocsánat, elcsesztük, belátjuk, javítjuk", hanem azt, hogy ez egy nagy fejlesztés eredménye.. :D

Ami még elég nagy poén, hogy újra feltalálják a widget -eket az asztalra.... persze ez is marha nagy előrelépés.... gyakorlatilag ott voltak a windows 7 -ben is... arról meg inkább nem is beszélek, hogy mennyivel jobban meg van oldva az egész egy kde alatt pl.....

No mindegy.... a lényeg hogy lassan újra kifejlesztik a windows 7 -et, csak lesz benne ilyen "modern" alkalmazás réteg... :) Ezek azok a rohadtul modern cuccok, amik annyira funkciószegények, mint egy notepad.

De legalább valamivel jobb irányt vett ez a fostaliga winnyóc.....

Téma megosztása:


  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó