HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Olcsó erőmű CyanogenModdal a fedélzeten - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Olcsó erőmű CyanogenModdal a fedélzeten

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 04. 23. 14:09

Megérkezett a OnePlus One, a régóta várt, gyárilag CyanogenModot futtató okostelefon. A készülékkel a módosított Android rendszert fejlesztő csapat saját kategóriát próbál teremteni és úgy tűnik igen jó úton halad: a csúcshardverrel érkező eszköz rendkívül kedvező áron lesz megvásárolható.
https://www.hwsw.hu/hirek/52177/oneplus-one-android-cyanogenmod-okostelefon.html

#2 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 14:09

Bejövősnek tűnik, de sajna ha valóban nem cserélhető az akksija, akkor nálam kiesik az első rostán. Kár érte. :-/

#3 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 14:57

@YleGreg: Én sem nagyon szeretem a fix aksis telókat, de ha figyelembe veszem, hogy hasonló kategóriájú Sony Xperia min. dupla annyi, akkor erősen gondolkodom a dolgon, hogy kompromisszumot kötök ezen szempont esetén. :):):)
De a teló és teljesítménye nagyon meggyőző az árával együtt. :)



#4 Felhasználó inaktív   cpctcg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 875
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 15:04

Boszmeteg.



#5 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 15:20

@antyg: Hát, igazából van egy halom 18650 -es Li-Ion cellám, meg ilyenem: http://www.dx.com/p/fx-608-pcba-diy-1-2-lcd-dual-usb-output-5v-boost-pcb-module-w-led-for-mobile-power-green-221064 ami csak arra vár, hogy valami ízléses tokot kendácsoljak neki, úgyhogy a menet közbeni töltés már csak némi forrasztáson múlik, de valahogy... Nem tudom.

Az a baj, hogy hiába a teljesítmény ha nem használom ki.
Márpedig én nem vagyok nagy igényű abban amit az Android platformra rábízok, jó nekem jelenleg az őskövület Defy is.

Egy ilyen hardveren egy jó kis linux és apparmor kombót szeretnék futtatni, akár virtualizálva más oprendszert is. Akkor komolyan vehetném a készüléket, de így csak egy játék. De egy valóban bejövős játék! 8-D

#6 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 15:34

Brutal jo ara van.

#7 Felhasználó inaktív   Raam989 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 16:09

Szombat óta egy Lumia 720-al lettem gazdagabb és eddig baromi elégedett vagyok vele. Azóta elborzadva gondolok bele, hogy hogyan voltam képes a 2.1-es verziótól egészen 4.1-ig elviselni az androidot és annak minden nyűgjét. Most már jöhet nekem akármilyen olcsó és jó androidos telefon, nincs az az isten, hogy újra droidot használjak a mindennapokban...
Persze az élet WP-vel sem fenékig tejfel, de határozottan jobban tetszik a rendszer, sőt, pozitívan csalódtam.



#8 Felhasználó inaktív   szikjáró 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 64
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 16:21

Raam989

EZ HOGY JÖN IDE?



#9 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 16:35

@Raam989: Ha csak most váltottál (szombaton), akkor amíg még frissek az élények, tudnál írni konkrétumokat, hogy melyikben mi az ami a másiknál jobb/rosszabb/tökegyforma?
Fontos lenne a nézőpont, hogy mire/hogyan használod, hiszen ez határozza meg, hogy neked jó-e egy telefon, vagy másnak lesz jó, mert más felhasználásra szánták.

#10 Felhasználó inaktív   Emvy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.466
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 17:02

@dikki: jo, csak nem lehet kapni. Ez a trukk. Augusztusban lesz mindenhol elerheto.
while (!sleep) sheep++;

#11 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 17:42

Üzenet megtekintéseIdézet: Raam989 - Dátum: 2014. 04. 23. 17:09

Szombat óta egy Lumia 720-al lettem gazdagabb és eddig baromi elégedett vagyok vele. Azóta elborzadva gondolok bele, hogy hogyan voltam képes a 2.1-es verziótól egészen 4.1-ig elviselni az androidot és annak minden nyűgjét. Most már jöhet nekem akármilyen olcsó és jó androidos telefon, nincs az az isten, hogy újra droidot használjak a mindennapokban...
Persze az élet WP-vel sem fenékig tejfel, de határozottan jobban tetszik a rendszer, sőt, pozitívan csalódtam.

Én meg eleg keményet szartam az imént.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#12 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 19:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2014. 04. 23. 17:42

Én meg eleg keményet szartam az imént.

Azért mert az androidban kevés a rost. :p
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#13 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 20:12

Üzenet megtekintéseIdézet: philcsy - Dátum: 2014. 04. 23. 20:58

Azért mert az androidban kevés a rost. :p

Nem használok androidos eszközt, nincs időm megvárni a laggolást :)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#14 Felhasználó inaktív   Raam989 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 20:36

@YleGreg: Amit tudni kell, nekem egy X10i-m és egy Xperia S-em volt eddig, de a család többi droidos telefonját is én menedzselem, ha gondjuk támad. De leginkább az X10-ből és az S-ből tudok kiindulni.
A rövid előtörténet része, hogy mindkét telefonomat gyári frissítés tette szó szerint használhatatlanná, így idővel mindkettő rootolva lett, ezért van némi tapasztalatom a főzött romokkal, többek közt a cyanogennel is.

Kérdésedre válaszolva például az egyik legfontosabb, hogy a telefon simán bírja akár két napig is egy töltéssel, bár szomorúnak tartom, hogy ennek még most is örülni kell. (de gondolom ez nem csak a wp érdeme, hanem a telefon hardvere is számít)
Másik dolog, hogy rohadtul gyors minden. De tényleg. Droidnál az volt az egyik legnagyobb bajom, hogy állandóan várni kellett, bekapcsolás után ideig-óráig tette a dolgát, de utána cefetül belassult, legyen szó bármilyen feladatról. (ráadásul mindig random, egyszer jól ment az adott app, egyszer nem) Hiába próbálkoztam mindenféle trükkel, bezártam az appokat, task killert használtam, a telefonon lévő appok számát minimálisra csökkentettem, figyeltem a háttérben futó cuccokra és a többi. Semmi sem segített, előbb utóbb belassult. Wp-n ilyet nem igen tapasztaltam eddig.
Aztán ott van a stabilitás. A droid mindig akkor halt be, amikor épp fontos dolgot szerettem volna elintézni. Példának okáért, nemrég egy nyamvadt telefonszámot nem tudtam beírni, mert éppen akkor támadt kedve összeomlani és újraindulni a rendszernek, de szemezgethetnék még hasonlókat. Nyilván ezt még nem tudtam pár nap alatt wp-n kitapasztalni, de eddig minden flottul működik. Remélem így is marad.
Ami ugyan olyan, az a letölthető appok kínálata. Ettől féltem a legjobban, de szinte minden droidos appnak megtaláltam a wp-s verzióját, vagy valami alternatívát rá. És a népi legendákkal ellentétben, a store bővelkedik az appokban...
És ami rossz? Droid után szokni kell a kezelőfelületet, mondjuk én már egész jól megbarátkoztam vele. Az értesítésekkel hadilábon áll még a wp, ez elég hülyén van megoldva jelenleg. És egyelőre nincs swype beviteli mód, ami nekem személy szerint nagy érvágás. Valamint negatívum, hogy a beállítások nem elég egyértelműek, nem logikus az elrendezésük szerintem. És még egy apróság, hogy ugyan van multitasking, de gondolom az 512 ram miatt kicsit bután működik ez is.
Hirtelen ennyi jutott eszembe.



#15 Felhasználó inaktív   Raam989 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 20:42

@szikjáró: Úgy jött ide, hogy nekem ez a reakcióm a cikk témáját képző olcsó androidos telefonról.
Én eddig droid párti voltam, de az utóbbi hónapokban totál elegem lett abból, hogy az én másfél évvel ezelőtt, 107ezer forintért vásárolt telefonom rendre összeszarja magát, amikor valami fontosabb dolgot szeretnék rajta csinálni. Felőlem aztán lehet 100 forint is egy droidos készülék, én többet nem kérek ebből a rendszerből.



#16 Felhasználó inaktív   Judgement Day 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 20:43

Szuper!

Látatlanban mellete szól legelsősorban az hogy végre - az átlag felhasználók számára, valljuk meg, boszorkányság számba menő - rootolás nélkül is elérhetők mindazok a szoftverek, pl. a Titanium backup, és a többi, amelyek eddig szánalmas módon elérhetetlenek voltak a gyári romokra. Tkp. nem tudtad a telefonodat bitről bitre backupolni, ami elég nevetséges a mai telók többi, sok felesleges parasztvakító feature ismeretében.

Úgyszintén az az üzenetük a gyári romoknak, hogy hülyének van nézve a felhasználó, és saját magától akarják megvédeni. Erre megint csak jó példa az USB mód elhagyása a Jelly Beanból, oké hogy lett helyette USB OTG, de nem minden telóra, és tízből kilenc user erről sem tudja hogy eszik-e vagy isszák pedig ha csak feldughatná a telefont a gépre USB-n azt még vágná... És még sorolhatnám a nevetségesen érthetetlen baromságait az egyébként tényleg egyre jobb droid rendszereknek.

Ha ez a készülék emellett még jó akksis üzemidőt is tud, és a fényképezője csak a ccd-t és a lencserendszert kapja a sonytól, de nem örökli a sony telefonok botrányosan lassú és pontatlan fókuszproblémáit, akkor semmi sem menti meg attól hogy piacot robbantson. Már csak egy kérdés: névben véletlenül akar-e a HTC One-ra utalni, mint meghaladni szánt rivális?

Hajrá One Plus One!

#17 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 22:25

@Raam989: +1 a Lumia 720-ra, kivalo telefon. Most a 8.1-es preview-val mar van VPN es remote desktop is, ugyhogy lassan tenyleg nem nagyon maradt semmi, amibe bele tudnek kotni. Az atlatszo csempes start gyonyoru, a notification center prima, az IE11 tabkezelese sokat javult, tenyleg nagyon fasza.

#18 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 00:43

@Gabibácsi: az almának bezzeg sokkal rövidebb az emésztési ideje, egy egészséges gyomorral rendelkező ember másfél órán belül kifossa :)
Kép

#19 Felhasználó inaktív   iasatan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 05:37

@Raam989: 8.1 óta már van "Swype", de sajnos csak angol nyelven

#20 Felhasználó inaktív   BallsOfSteel 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 10
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 06:09

@Raam989: Nice bait.

> Main camera sensor: 6.7 MP
> Display size: 4.3""
> Display resolution: WVGA (800 x 480)
> Aspect ratio: 15:9
> Battery capacity: 2000 mAh
> Processor type: Dual-core 1 GHz
> RAM: 512 MB

Igazándiból az egész specs sheet-et idemásolhatnám, olyan röhejes.
Ja persze, mert WP-n még a fos felbontás is jobb mint a fullHD. Sőt, az 1ghz ott 4ghz mert máshol nem tudnak optimalizálni. (ez a varázslatos kulcsszó amivel a WP-sek imádnak dobálózni.)
RAM is felesleges, hiszen a gépeken is elég lenne az 512MB, csak sok a rossz szoftver. Ejnye!

http://www.nokia.com/global/products/phone/lumia930/#ProductSpecsWidget

Várjunk, hogy is van ez?
Akkor miért is raktak ebbe pl. quad-2.2ghz-es CPU-t, és 2GB ramot?
Hiszen az úgyis felesleges. Itt minden szoftver tökéletes. Akkor miért pazarolnak?

(Tudom, az összes fizetett WP postert figyelmen kívül kéne hagynom, de ez a fröcsögés már kikészít. Egyik elkezdi, másik már tövig benyal neki, aztán megy itt a nyalakodás. Tisztára mint valami melegfelvonulás.)

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó