HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Senkit nem érdekelnek a Samsung saját appjai - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Senkit nem érdekelnek a Samsung saját appjai Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 04. 24. 11:30

A Samsung mostanra már uralja az okostelefonok piacát, de a Strategy Analyst kutatása szerint ez a lelkesedés kizárólag a hardvernek szól, az embereket teljesen hidegen hagyják a cég saját appjai. A reklámokban gyakran szereplő képességek és funkciók a valóságban irrelevánsak.
https://www.hwsw.hu/hirek/52183/samsung-app-okostelefon-alkalmazas-google-android.html

#2 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 11:30

Ez a jelenség megfigyelhető a notebookoknál, ill. a márkás asztali PC-knél is, ahol a gyártó a Windowst előtelepítette. Ráadásul ezeknél nemcsak a gyártó extra, sokszor szükségtelen szoftverei kerülnek fel, hanem harmadik féltől származó 30-napos próbavackok is, amit aztán egy hónap múlva telepítgethet le a felhasználó, ha nem akarja, hogy cseszegessék "ugyan vegyél már meg, mert már lejártam" induláskori popupokkal.
Ezeknél is szívesen látnék egy statisztikát, hogy mekkora sikereket érnek el.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#3 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 11:32

A Samsung naptárja fényévekkel használhatóbb, mint a Google féle, de ebben ki is merült a Samsung előnye. Arról már nem is beszélve, hogy tényleg nagyon jó vasat raknak össze a dél-koreaiak, de emellett olyan szinten erőforrásigényes szoftvert tesznek rá, hogy a gyári Samsung ROM-mal még a négymagos S3 is be tud halni néha. Ilyen problémát az AOSP alapú ROMokkal még csak véletlenül sem produkál.

#4 Felhasználó inaktív   Track-R 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 12:06

Nálam a Samsung saját fejlesztései azok, ami miatt nem akarok többé venni tőlük olyan telefont, amire nincs CM. A Galaxy Ace Duossal szívtam annyit, hogy soha többé nem akarok Samsung által fejlesztett software-t látni a telefonomon. Kár, mert amúgy teljesen jó hardvert vágnak tönkre a szoftvereikkel.
Versenyelőnyt jelentenének ezek? Pont nem, nálam inkább kizáró ok, letakaríthatatlan szemét.
"...UNIX alatt tehát igenis nem azonos a valami, Valami és a VALAMI fájl!..."  Bartók Nagy János, Laufer Judit: UNIX FELHASZNÁLÓI ISMERETEK

#5 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 12:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Track-R - Dátum: 2014. 04. 24. 13:06

Nálam a Samsung saját fejlesztései azok, ami miatt nem akarok többé venni tőlük olyan telefont, amire nincs CM. A Galaxy Ace Duossal szívtam annyit, hogy soha többé nem akarok Samsung által fejlesztett software-t látni a telefonomon. Kár, mert amúgy teljesen jó hardvert vágnak tönkre a szoftvereikkel.
Versenyelőnyt jelentenének ezek? Pont nem, nálam inkább kizáró ok, letakaríthatatlan szemét.

:up:
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#6 Felhasználó inaktív   erdeklodo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 12:41

És akkor knox-ról, illetve a hozzá kapcsolódó garancia politikáról ne is beszéljünk, ami kifejezetten távol tartja a felhasználók egy részét.

#7 Felhasználó inaktív   D2L 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 76
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 13:25

amíg van knox nem lesz több Samsungom

#8 Felhasználó inaktív   zdanee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 97
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 14:36

MIUI-t minden Samsungra! :)

#9 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 15:09

Idézet

A saját alkalmazásokra való rászoktatás a hardvergyártó szempontjából pedig kritikus lenne, hiszen kizárólag ezzel lehet valódi hűséget kiépíteni. Mivel más gyártók készülékein nem találhatóak meg ezek az appok, ha a felhasználó vált, akkor elveszíti ezeket, ez egy megtartó erő lehet.

Ez a gyarto szempontja, nekem mint juzernek meg az a fontos, hogy mindegy milyen hardvert vasarolok, ugyanazt a stock androidot kapjam. ;-) Tessek szepen a hardverrel es az optimalizalassal megkulonboztetni magukat, nincs szukseg ilyen vadhajtasokra.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#10 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 15:15

A pokolba lovagolnak a Samsung sajat appjai - azt gondolom, ezen vita nincs.

#11 Felhasználó inaktív   nferenc 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 15:16

@Giggsy: "tényleg nagyon jó vasat raknak össze"
Műanyag lesz az.

#12 Felhasználó inaktív   pressmediart 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 78
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 15:54

Nekem is van egy Galaxy S4 Zoom, én nagyon meg vagyok elégedve a Samsung telefonnal, mivel van benne alkalmazás tiltási lehetőség. Szépen a Samsung és Google vackokat a gmail-től kezdve a mindenféle üzenetküldőig letiltom. Külön jó hogy a Samsung féle Google Play-ben le lehet tiltani az autofrissítést, nem csak olyan lehetőség van hogy kérdezzen később. Alapból van benne beépített, külön alkalmazás nélküli IP telefon is. Már annyira elegem van a Google féle vackokból és az örökös rootolásból, alkalmazás leirtásból, kísérletezésekből amíg a telefont használhatóvá lehet tenni, hogy ennyivel megelégszem.

#13 Felhasználó inaktív   Miska0330 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 71
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 17:34

Nálunk is a suli vett 30 darab Samsung laptopot előtelepített sima Windows 8-al. Bekapcsolom őket és természetesen olyan lassúk, pedig vacsi új laptopok. Rajta van a 30 napos Symantec Internet Security ami már bakapcsoláskor ugat, hogy nem biztonságos a géped meg összedől a világ meg akkora veszélyben vagy, hogy jobb ha ki is kapcsolod a géped ha nem frissíted a programot.

Akkor hál istennek 30 napos 4 giga helyet foglal Photoshop. Akkor természetesen a winchester is pörög ezerrel mert a háttérben a Samsung szoftver upgrade programja is fut meg írja, hogy mindent frissíteni kell. Na meg a 30 napos próbaverziós Office amit még előtte le kell töltened.

Végül úgy döntöttem, hogy a sulik úgyis ingyen kapják a Tisztaszoftveres Windowsokat, így mindegyik gépről letakarítottam a gyári Windowst a Samsung szarjaival együtt és friss tiszta Windows 8.1 -et tettem fel a gépekre. Érdekes pár másodperc és csodálatosan bebootol rajtuk a Windows.

#14 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 21:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Giggsy - Dátum: 2014. 04. 24. 11:32

A Samsung naptárja fényévekkel használhatóbb, mint a Google féle, de ebben ki is merült a Samsung előnye.

Hát nemtom, én agyfaszbajt kaptam tőle. Felraktam a guglisat, erre minden event-re visít a guglis meg a szemszángos is. Aztán a szemszángosban kikapcsolom a guglis calendar-t, erre kikapcsolja a goog calendar-ban is. Ott visszakapcsolom, visszakapcsolja a szemszángot is. Szóval nem maradt más lehetőség, mint letiltani ezt a szart. És amúgy a szubjektív véleményem szerint még ronda is.

#15 Felhasználó inaktív   Nameless 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 21:11

Ezt a szoftvert úgy az egészre kell érteni ROM-ostól mindenestől.
Az első Magyar Lumia Közösség a Google+on: http://goo.gl/tXJr34

#16 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 21:18

@Root_Kiskacsa: Szokás szerint élen jár ebben a Hp. Jellemzõ példa erre a McAfee vírusírtó. Persze van olyan, amit minõsége érdemes megvenni, mert esetleg dollárban átszámítva olcsóbb, mint egy hazai kereskedõnél. Példának itt van ez a konfiguráció. Hp Pro 3500 MT

Szerkesztette: zoli62 2014. 04. 24. 21:32 -kor

"Légy szerény mint én..."

#17 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 21:21

Galaxy S, Advance telefonon négy év alatt talán csak egyszer láttam a Samsung Amikor néztem, azt tapasztaltam, hogy aa letölthető programok öbbségében játékok voltak, kevés hasznos segédprogram.
"Légy szerény mint én..."

#18 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 21:23

"A Samsung tavaly bele is ütközött olyan problémába, hogy a 8 gigabájtos tárhellyel kínált készülékein valójában alig 1-2 gigabájt szabadon felhasználható hely maradt a gyári appok garmadája és a felhizlalt szoftver miatt. Ugyanez a jelenség egyébként megvan a többi gyártónál is, a Sony és a HTC is szívesen dúsítja fel új mobiljait saját appokkal. A HTC korábban kínált teljes navigációs szoftvert és turisztikai appokat is, de ezekkel mind sorra kudarcot vallott és mára a többségük nyomtalanul el is tűnt."

Monfjuk az LG viszont nem annyira viszi túlzásba a gyári programok előretelepítését
"Légy szerény mint én..."

#19 Felhasználó inaktív   Sumi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.358
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 25. 00:56

A szuper naptarrol es androidrol csak annyit, hogy exchanges mailboxra (tehat nem gmail) kuldott meghivoval nem tud semmit sem kezdeni az android 1.0 ota. Szerintem ez nevetseges.
Per Aspera Ad Astra

#20 Felhasználó inaktív   blash 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.080
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 25. 03:59

@zoli62: az, 150-ert soha jobbat... Picit tularazottnak tartom.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó