HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Jól lovagolja meg a mobil forradalmat a Facebook - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Jól lovagolja meg a mobil forradalmat a Facebook Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 04. 24. 16:01

Akinek a halálhírét keltik, az hosszú életű lesz - mondják. Ez egyre inkább igaznak tűnik a Facebook esetében, ugyanis az üzleti eredmények és a felhasználási statisztikák sem azt igazolják, hogy leszálló ágban lenne a közösségi szolgáltató.
https://www.hwsw.hu/hirek/52185/facebook-reklam-hirdetes-piac-kozossegi-web.html

#2 Felhasználó inaktív   Naspolya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 16:01

Ez szerintem a "ló helyett jó a szamár is" helyzet miatt áll fenn, szerintem elég bénácska a koncepció (a megvalósítás viszont tetszik), egyszerűen ezt használja minden és mindenki, nincs más komoly alternatíva.

(Ez már az álmodozás kategória, de nálam akkor lenne ideális, ha MSN-t, Skypeot ötvöznék a fórumvilággal és az IWIW/Facebookkal. Továbbá ez a mindent kib*sz mind a 200 ismerősöm üzenőfalára, amit csak kommentelek, likeolok, lélegzek az iszonyat undor számomra.
Ahogy hallottam a GoogleMínusznál jobban meg van ez csinálva (körök, meg személyes lap stb.), de azt meg "senki" sem használja, meg a Jútub többszörös szétbarmolása után csak azért sem kérek belőlük egy ideig.)

#3 Felhasználó inaktív   Naspolya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 16:06

Persze a sok Vágási Ferinek, aki most lépett be az internetbe, meg akik marhára szeretnek mindent megosztani (tudom..csak a zárkózott emberek túlzása), vagy akiket egyszerűen nem zavarja, azoknak megfelel a mostani állapot, de nem értem, hogy a több százmilliós felvásárlások és a reklámfelület fejlesztése helyett miért nem értelmes (és látványos) dolgokra költik a részvényesek pénzét...


#4 Felhasználó inaktív   tefolibo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 465
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 21:25

Igazából a klasszikus Facebook koncepciót már régen a Fejős tehén kategóriába sorolnám. Ennek az egyik orosz megfelelője, a Mail.Ru egy ingyenes levelezőszolgáltatásból nőtte ki magát. Ma már a legnépszerűbb közösségi oldal a VKontakte-val az orosz ajkúak körében. Integrált a levelező felület, blogolási lehetőség, a közösségi oldal, üzenetküldő kliens (amely klasszisokkal jobb, mint a Skype), a 100 GB-os ingyenes tárhely. Továbbá hírportál, kereső, virtuális bank, játék oldal. Ebben sokkal több fantáziát látok, mint egy egyszerű és sokszor csak idegesítő közösségi felületben. Röviden ez a véleményem a Facebook-jelenségről.

#5 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 25. 12:08

@tefolibo: ha jól tudom a vkontakte és a mail.ru külön cég, legalábbis volt, eddig. az utóbbi eddig is putyin egyik "haverjáé" volt, a vkontakte pedig pont most került putyin elvtárs kezébe.

És Durov, a vkontakte alapítója más hazát keres magának, legalábbis ezt írta a (tessen figyelni) facebook profile-ján, és a gmail címére várja a javaslatokat, hogy hova is kéne költöznie.

#6 Felhasználó inaktív   tefolibo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 465
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 25. 12:36

@xclusiv: igen, jók az értesüléseid, már egy cég lettek. A Vkontakte egyébként jó kis konkurense (volt) a Moi Mir-nek (Mail.Ru). Durovnak egy kicsit liberálisabbak a nézetei az orosz mainstream politikánál, ez igaz. Egy céget azonban nem lehet demokratikusan irányítani, hát még egy birodalmat...

Egy szó, mint száz: szal a Facebook helyében én belehúznék -- tárhely, ez-az amaz. A részvények árfolyama nagyon gyorsan tud ám változni.

#7 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 25. 13:12

Érdekes, a magukra valamit adó,persze főleg informatikai cégek is fent vannak a Fb-on, de interaktív support oldalat eddig csak a Sony-nál láttam, pedig ilyen célra érdemes lenne használni.
"Légy szerény mint én..."

#8 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 25. 18:16

@tefolibo: Nem az volt a baj, hogy demokratikusan irányította a cégét, hanem az, hogy nem úgy, ahogy a ruszki vezetésnek tetszett. A kettőt azért ne keverjük össze. Ebből is látszik, hogy Oroszország mennyiben le van maradva az USÁtól... Kevésbé tudják még elkenni a stiklijeiket.

#9 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 25. 18:51

Üzenet megtekintéseIdézet: tefolibo - Dátum: 2014. 04. 25. 12:36

Durovnak egy kicsit liberálisabbak a nézetei az orosz mainstream politikánál, ez igaz.

Arrafelé aki nem pontosan azt csinálja, amit továris putyin (és a haverok) kitalál, az túl liberális.

Idézet

Egy céget azonban nem lehet demokratikusan irányítani, hát még egy birodalmat...

A cégvezetésről szó se volt. Előbb megmondták Durovnak, hogy el akarja adni a céget, aztán meg azt is, hogy le akar mondani. Ez után inkább úgy döntött, hogy addig megy el az országból, amíg még megteheti...

Idézet

Egy szó, mint száz: szal a Facebook helyében én belehúznék -- tárhely, ez-az amaz. A részvények árfolyama nagyon gyorsan tud ám változni.

Tárhely meg minek? Van csillió tárhelyszolgáltató, most álljon be pénzt égetni a ms és a gugli közé? Tényleg: minek? Miért lenne ez jó?
Én inkább a vkontakte helyében tartanék attól, hogy az alapító után még sokan átteszik a fiókjukat a fácséra. És ha egyszer beindul egy ilyen folyamat, akkor game over. Lásd myspace, iwiw, stb.

#10 Felhasználó inaktív   tefolibo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 465
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 25. 19:28

@Giggsy: nem szivesen politizálok, de egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy a nyugat nem segíti a Durov féléket -- elég hirtelen lett nagy a cége, szerintem ez másnak is feltűnt. Egyébként ennek a Pavel gyereknek elég jó az ízlése nők terén is. Szal nem hiszek a fekete-fehér forgatókönyvekben.

#11 Felhasználó inaktív   tefolibo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 465
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 25. 19:41

@xclusiv: Arrafelé aki nem pontosan azt csinálja, amit továris putyin (és a haverok) kitalál, az túl liberális.

hát a dzsipók, meg a hasonszőrűek nem is randalíroznak a metrón és a szinesek sem riogatják a homofóbokat

A cégvezetésről szó se volt. Előbb megmondták Durovnak, hogy el akarja adni a céget, aztán meg azt is, hogy le akar mondani. Ez után inkább úgy döntött, hogy addig megy el az országból, amíg még megteheti...

már említettem, hogy a pontos okokat nem lehet tudni, de a többi szolgáltató egész jól megvan a vezetéssel

Tárhely meg minek? Van csillió tárhelyszolgáltató, most álljon be pénzt égetni a ms és a gugli közé? Tényleg: minek? Miért lenne ez jó?
Én inkább a vkontakte helyében tartanék attól, hogy az alapító után még sokan átteszik a fiókjukat a fácséra. És ha egyszer beindul egy ilyen folyamat, akkor game over. Lásd myspace, iwiw, stb.

Ez így van, ha beindul a folyamat, akkor hamarosan Game Over. Szerintem pont ezért érdemes bővíteni a palettát, hogy többet tudjon nyújtani, mint a versenytársak. Az oroszok egyébként alapvetően USA ellenesek, nem szeretnek facebook-ozni, sem skype-olni. Talán éppen most dolgozzák ki a forgatókönyvet, hogyan fogják függetleníteni magukat a Visa és Master Card hegemóniától.

#12 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 28. 12:46

Üzenet megtekintéseIdézet: tefolibo - Dátum: 2014. 04. 25. 19:41

hát a dzsipók, meg a hasonszőrűek nem is randalíroznak a metrón és a szinesek sem riogatják a homofóbokat

A homofóbok magukat riogatják...
A közbiztonság meg annyira fényes állapotban van, hogy a gyakori emberrablások miatt a gazdagok fegyveres testőrökkel járnak, szóval el tudom képzelni az átlag "Mari néni" által tapasztalt közbiztonságot...

Idézet

már említettem, hogy a pontos okokat nem lehet tudni, de a többi szolgáltató egész jól megvan a vezetéssel

Ja, nem lehet tudni. Úgy néz ki mint egy kacsa, úgy megy (úszik, hápog, stb.) mint egy kacsa, de nem lehet tudni. Persze.
A "többi szolgáltató" (már ha a mail.ru-ra gondolsz) meg egész konkrétan egy putyin-közeli oligarcha cége. Amúgy meg nem annyira jó arrafelé ellenzékinek lenni (Echo Moszkvi, stb.)...

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó