HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Novena: az első nyílt forrású notebook - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Novena: az első nyílt forrású notebook Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 05. 19. 15:47

A kitűzött összeg majdnem háromszorosát gyűjtötte össze a nyílt forrású Novena notebook a Crowd Supply közönségi finanszírozó oldalon. A laptophoz kapcsolódó dokumentációhoz bárki hozzáférhet, noha a szabad hardver nem olcsó mulatság.
https://www.hwsw.hu/hirek/52302/novena-nyilt-forrasu-notebook-open-source-laptop.html

#2 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 19. 15:47

Nem igazan latom, hogy mire jo ez. Az oke, hogy a fogyasztonak nem. De a fejlesztonek miert igen? Miert akarna egy fejleszto ilyet? Mit csinal vele? Barkacsolni tul nagy es draga, ha meg komolyan akarja csinalni, ugyis egy HW gyartonal kot ki.

#3 Felhasználó inaktív   Loui 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 287
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 19. 17:17

5000 dollar??? Jobb lenne abbol a penzbol jozan eszt venni inkabb.

Valaki megfejtette kinek es miert jo ez? (Nyilvan a kitalalokon kivul.)

#4 Felhasználó inaktív   lajthabalazs 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 47
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 19. 19:53

Mivel az egész rendszer nyílt, ezért ha bármlyen termék (NAS, médialejátszó, játékkonzol, laptop, tablet, egy még nem létező kategória) az eszedbe jut, ezen kipróbálhatod, mielőtt szaladnál a hardware-gyártóhoz megrendelni egy kisebb sorozatot. Ehhez persze elég lehet az 500 dolláros alaplap. A következő lépcső, ha olyan fogyasztói terméket készítesz, ahol a hangsúly nem a szolgáltatásokon, hanem az élményen van. Mert akkor kelleni fog neked egy doboz, ami ha nagyobb és nehezebb is, mint a kész termék, de legalább ugyanúgy bootol, úgyanúgy tapogatható, ugyanúgy viselkedik.

#5 Felhasználó inaktív   iToi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 19. 22:24

@Loui: Alighanem elso fecskekent akarnak ramenni azokra, akik mar droidos notebookokban gondolkodnak. Varhato, hogy a droid elobb utobb betamadja a Windowst notebook fronton, aki koran akar rakeszulni, melyen a zsebebe lell nyulnia.

#6 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 19. 22:34

@iToi: Ahhoz nem kell ilyet venni. Aki szeret bütykölni párszáz dollárért összerakja.

#7 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 19. 23:11

arm, mint nyílt forráskód.

ez olyan, mint ,,a nők, mint veszélyeztett korcsoport'' című milliókat érő tanulmány.

kíváncsi vagyok, vajon mitől lesz nyílt forráskódú egy olyan licenszköteles rendszer, aminek legyártására csak 1 milliárd dollár fölötti éves költségvetéssel bíró imperialista nagyvállalatok képesek. nevetséges elképzelés.

#8 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 19. 23:12

Üzenet megtekintéseIdézet: iToi - Dátum: 2014. 05. 19. 23:24

@Loui: Alighanem elso fecskekent akarnak ramenni azokra, akik mar droidos notebookokban gondolkodnak. Varhato, hogy a droid elobb utobb betamadja a Windowst notebook fronton, aki koran akar rakeszulni, melyen a zsebebe lell nyulnia.


linuxos, droidos netbookok már 3-4 éve tömegterméknek számítanak. lásd, wondermedia és bűntársai. nekem is van egy. ez teljesen más dolog.

#9 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 20. 07:40

@lajthabalazs: az altalad felsorolt termekek eseteben tokeletesen irrelevans, hogy a hardver "open source" vagy sem.

#10 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 20. 09:12

Zseniális termék, jó szar, de legalább rohadt drága is. Unatkozó amcsi gazdagoknak jó lesz ez, ha legózott barkácsgépet akarnak, de nem hinném, hogy túl nagy kereslet lesz rá.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#11 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 20. 12:57

Hát nemtom, szerintem az összelapátolt 700k dodó nem azt jelzi, hogy nincs rá igény. Nem mainstream terméknek szánják, az eléggé nyilvánvaló, valszeg úgy vannak vele hogy anyagáron kb. ennyiből jön ki kis szériában, bukni meg nem akarnak rajta.

#12 Felhasználó inaktív   Loui 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 287
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 21. 15:16

@xclusiv: A sracok nem nagyon adnak konkret peldat arra, hogy megis mire lenne jo egy ilyen. Nekem inkabb az az erzesem, hogy az adomanyozok esz nelkul raporogtem aztan majdcsak jo lesz valamire. A velemeny valtoztatas jogat fenntartom, ha esetleg lesz valami ertelmes felhasznalasi terulet is.

@lajthabalazs: Szerintem a doboz pont, hogy nem erdekel senkit elso korben. En abba csak akkor fektetnek energiat, ha mar demozni kell, akkor meg meghajtitom magamnak alu lemezbol vagy melegedestol fuggoen akar 3D nyomtatoval heggesztek valami parasztvakitot.

#13 Felhasználó inaktív   georg1945 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 25. 11:12

Borítékolhatom, hogy ennek fokozatosan csökkenni fog az ára, olyannyira, hogy a közép, jobb minőségű laptopokba ezt bele is fogják építeni.
Minden újdonság drága.
Várjuk meg, hogy olcsó legyen.
Ma már olyan gyorsan fejlődik a számtech, hogy amit ma megveszünk, azt holnap már ki is dobhatjuk, mivel senkinek sem kell majd.
Én is alig tudtam elajándékozni egyes technikai médiáimat (szalagos letőltő gép, tv stb).
Ám furcsa: ez az LG GE50 laptop, amelyik nálam szinte egész nap be van kapcsolva, és amelyet 2006-ban vásároltam (Mobile Intelligence, DDR2, LAN stb) még mindig kiválóan működik)
Nyilván ebbe még nem építették bele a "meghibásodási funkciót".

#14 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 25. 21:43

én azt nem értem, miért hiszik a tuxközösségek azt, hogy ha valamiben ARM van, akkor máris nyíltabb, szabadabb, akármibb, mint az x86. a valóságban pont olyan zárt, pont olyan drága, pont olyan bonyolult, pont olyan fos. bár a ,,3 ezer csomag az ikonrajzoláshoz'' univerzumban gyanítom, hogy nem kell a logikus gondolkodás nyomait keresni.

#15 Felhasználó inaktív   tefolibo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 465
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 25. 21:59

Elég beteg dolog: XFCE és top a terminálban futtatására veszek egy retró notit ésszerű áron. Ugyan már, bármit szét lehet szedni, nem csak ezt a szart. :D

#16 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 26. 13:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Loui - Dátum: 2014. 05. 21. 15:16

@xclusiv: A sracok nem nagyon adnak konkret peldat arra, hogy megis mire lenne jo egy ilyen. Nekem inkabb az az erzesem, hogy az adomanyozok esz nelkul raporogtem aztan majdcsak jo lesz valamire. A velemeny valtoztatas jogat fenntartom, ha esetleg lesz valami ertelmes felhasznalasi terulet is.

Az adományozókban lehet igazad van, nemtom. Az értelméről pedig itt írt valaki, engem ez meggyőzött...

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó