HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Bemutatkozott az iGO következő generációja - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Bemutatkozott az iGO következő generációja Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 06. 10. 08:19

A Telematics Detroit 2014 szakkiállításon debütált az NNG vadonatúj fejlesztésű navigációs szoftvere, az iGO primo nextgen, amely a vállalat első terméke kifejezetten autóipari fókusszal fejlesztve.
https://www.hwsw.hu/hirek/52398/nng-igo-primo-nextgen-auto-navigacio-gps.html

#2 Felhasználó inaktív   tefolibo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 465
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 10. 08:19

Nekem fóbiám van már a folyamatos online lekövetéstől, még akkor is, ha ennek számomra is van haszna (forgalmi adatok és időjárási információk). Az iGO elég jól működött, csak Isztambulban nem találta a műholdakat a szűk utcák és sikátorok rejtekében. Mondjuk lehet, hogy ez az iPhone hardware hiányossága vezethető vissza. Ez volt egy-két évvel ezelőtt, azóta gondolom már precízebb a pozícionálás. Összességében a legszimpatikusabb navi software.

#3 Felhasználó inaktív   Balázs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 10. 08:45

Véleményem szerint, az IGO megjelenése óta, már kitermelt a piac egy jó pár konkurens olcsóbb/ingyenes megoldást, azonos vagy jobb tulajdonságokkal felvértezve.

#4 Felhasználó inaktív   beef 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 10. 08:52

@tefolibo: Az iGo-nak nem sok köze van az iP gyenge GPS antennájához. Az bármely más szoftverrel is pont ezt az eredményt hozta volna ott.

#5 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 10. 09:03

Üzenet megtekintéseIdézet: Balázs - Dátum: 2014. 06. 10. 09:45

Véleményem szerint, az IGO megjelenése óta, már kitermelt a piac egy jó pár konkurens olcsóbb/ingyenes megoldást, azonos vagy jobb tulajdonságokkal felvértezve.

Sorolhatnád, mert egyről sem tudok.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#6 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 10. 09:04

Üzenet megtekintéseIdézet: tefolibo - Dátum: 2014. 06. 10. 09:19

Nekem fóbiám van már a folyamatos online lekövetéstől, még akkor is, ha ennek számomra is van haszna (forgalmi adatok és időjárási információk). Az iGO elég jól működött, csak Isztambulban nem találta a műholdakat a szűk utcák és sikátorok rejtekében. Mondjuk lehet, hogy ez az iPhone hardware hiányossága vezethető vissza. Ez volt egy-két évvel ezelőtt, azóta gondolom már precízebb a pozícionálás. Összességében a legszimpatikusabb navi software.

Tökmindegy milyen telefonnal lettél volna ott.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#7 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 06. 10. 09:06

Üzenet megtekintéseIdézet: Balázs - Dátum: 2014. 06. 10. 09:45

Véleményem szerint, az IGO megjelenése óta, már kitermelt a piac egy jó pár konkurens olcsóbb/ingyenes megoldást, azonos vagy jobb tulajdonságokkal felvértezve.


Szerintem ha felsorolod erre itt sokan kíváncsiak lesznek.
Make love not Wor.

#8 Felhasználó inaktív   Balázs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 10. 09:44

@Gabibácsi: Például Sygic?

#9 Felhasználó inaktív   auth.gabor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.365
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 10. 09:50

@Gabibácsi: "Sorolhatnád, mert egyről sem tudok."

Az utóbbi három hétben például Sygic-et használtam Spanyolországban. iGo-t legutóbb 2-3 éve használtam, szerintem a Sygic tud annyit, mint 2-3 éve az iGo, illetve pluszban még az online forgalmi adatokat (útlezárásokat, baleseteket) is.

#10 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 10. 09:56

azért a sygic stb közel nem tud annyit, mint egy igo. bár hozzáteszem, hogy nekem nem is hiányzik az, ami az igo-ban megtalálható, sygic-el (és túránál navitel-el) bőven elvagyok. igo is telepítve, de már nagyon régen nem indítottam (konkrétan januárban).
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#11 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 06. 10. 10:31

Üzenet megtekintéseIdézet: auth.gabor - Dátum: 2014. 06. 10. 10:50

Az utóbbi három hétben például Sygic-et használtam Spanyolországban.


Idehaza 1-2 éve próbáltam, akkor megütötte a haszálhatatlan szintet. Komolyabb utak hiányoztak, aztán olyan földútra vitt volna, hogy csak fogtam a fejem. Nehéz kérdés.
Make love not Wor.

#12 Felhasználó inaktív   auth.gabor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.365
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 10. 10:50

@Jahno: "Idehaza 1-2 éve próbáltam, akkor megütötte a haszálhatatlan szintet. Komolyabb utak hiányoztak, aztán olyan földútra vitt volna, hogy csak fogtam a fejem. Nehéz kérdés."

Magyarországon nem használtam, csak Szlovéniában, Olaszországban, Franciaországban és Spanyolországban... ebben a négy országban viszont minden helyet ismert, amire szükségem volt, POI-ban benne volt az összes camping, étterem, benzinkút... a sebességhatárokat sokszor nem jól jelezte, de ebben úgyis mindig az aktuális tábla az irányadó, nem a navigációs szoftver.

#13 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 10. 10:56

Üzenet megtekintéseIdézet: auth.gabor - Dátum: 2014. 06. 10. 10:50

@Gabibácsi: "Sorolhatnád, mert egyről sem tudok."

Az utóbbi három hétben például Sygic-et használtam Spanyolországban. iGo-t legutóbb 2-3 éve használtam, szerintem a Sygic tud annyit, mint 2-3 éve az iGo, illetve pluszban még az online forgalmi adatokat (útlezárásokat, baleseteket) is.

Szerintem kurvára nem tud annyit, de sorolhatod az érveidet :D
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#14 Felhasználó inaktív   Balázs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 10. 11:00

@Jahno: Ezt megtudom erősíteni IGO részről is ezt az anomáliát. Én egyébként, csak arra szerettem volna reflektálni, hogy az évek múlásával megváltoztak a navigációs szoftver használati szokások is, és egyre kevesebben vesznek célhardvert, és helyette használják a telefonjukat. A mobilon fronton például Androidon gyakorlatilag nulla jelenléte van az NNG-nek (kivéve az IGO izraeli verzióját). Egy átlag felhasználó sok esetben inkább használ egy ingyenes és jól használható alternatívát például a Here Drive+, amely teljes értéke navigációs szoftver. Én nagy potenciált látok a Waze-ben is, amelyben a felhasználók egymást figyelmeztethetik különböző veszélyekre a navigáció mellett.

#15 Felhasználó inaktív   auth.gabor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.365
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 10. 11:15

@Gabibácsi: "Szerintem kurvára nem tud annyit, de sorolhatod az érveidet :D"

Hallgatlak: mit nem tud a Sygic?

#16 Felhasználó inaktív   Atko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 10. 11:26

Hogy mit nem tud az iGO? Google Playről települni bármelyik androidos eszközömre. Ez éppen elég, hogy mást használjon a felhasználó.

#17 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 06. 10. 11:28

Üzenet megtekintéseIdézet: auth.gabor - Dátum: 2014. 06. 10. 12:15

@Gabibácsi: "Szerintem kurvára nem tud annyit, de sorolhatod az érveidet :D"

Hallgatlak: mit nem tud a Sygic?


Spanyolban semim bajom nem votl az iGoval, de ezek szerint majdnem 1-1, mert Te ki sem próbáltad :-)

Lehet meglesem, nekem iGoban a közlekedés, metró meg egyéb keresése a szopós, mert első körben a kategóriákat sem értem, hogy miért pont abba van berakva, meg miért kell mindig az adott város ideen nyelvén eléírni, hogy metro, subway, station a poinál.

Esetleg Sygicban valaki tervezne nekem egy olyat, mittomén Rómában Via Taddeo da Sessa 14-ből a Via Aurelia, 831-be? Csak úgy érdekességképpen, bár inkább 2 csomópont érdekelne térképen, azt meg így távolról nehéz. Úgysem fogunk megegyezni :-)
Make love not Wor.

#18 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 10. 11:36

@Atko: Pontosan. Az első két navi-m iGo-s volt winMo6-tal. De elavult a térképe, én meg vettem egy droidos telefont. Ennek vagy 4 éve, azóta nemigen láttam iGo-t, mivel azt amire nekem kell a gugli megoldása is tudja. Nem mondom, az iGo precízebben navigált anno, de ebben viszont friss a térkép és akkor is velem van amikor Pesten gyalog nem tudom hogy kell valahová eljutni.

#19 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 06. 10. 11:42

@LCoder: Hamarosan az iGO is veled lehet, lásd cikk ugye. Mondjuk valószínűleg nem lesz ingyen.

#20 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 06. 10. 11:43

Üzenet megtekintéseIdézet: Atko - Dátum: 2014. 06. 10. 12:26

Hogy mit nem tud az iGO? Google Playről települni bármelyik androidos eszközömre. Ez éppen elég, hogy mást használjon a felhasználó.


Nekem céleszközöm van, városban többet is bír akkuról, mint a telefon. Valamint napsütésben is látsziok a kijelző, ami ilyen időjárásnál tegyük fel, hogy szempont. Nem is kicsi. Telóra letolok pár Google cachelt térképet, ami nagyságrendileg jó, vagy hamar koordinátát mentek, mikor odahaza matekozom ez vagy ez merre volt. A többihez meg jó eséllyel funkcionális analfabéta vagyok, de Google mapson értelmes poit vagy kocsmát még sosem sikerült találni a környéken. Úgy néz ki az ilyen funkciót inkább külön a foursquareben kell használni. Az online nem túl rossz.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó