HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A hazai PC-k csaknem negyede még Windows XP-t futtat - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (18 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A hazai PC-k csaknem negyede még Windows XP-t futtat Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 06. 17. 08:01

Az egyre jelentősebb biztonsági kockázatok ellenére Magyarországon a PC-k majdnem negyede még mindig Windows XP-t futtat. A Microsoft leköszönt operációs rendszeréhez áprilisban szűnt meg a támogatás, globális viszonylatban pedig februárban kezdett meredeken esni a felhasználói szám.
https://www.hwsw.hu/hirek/52439/windows-7-xp-microsoft-magyarorszag-tamogatas-biztonsag.html

#2 Felhasználó inaktív   VIC20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 374
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 17. 08:01

Hajrá XP! :)

#3 Felhasználó inaktív   Totó779 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 372
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 17. 08:41

Bárhogy próbálja az MS a Win8 felé nyomin az embereket, nem igazán sikerül neki. Sokakat még gépfegyverrel se nagyon lehetne rákényszeríteni.
Most látszik igazán, hogy mekkora bukás is a Win8. Mondjuk amekkora szutyok, nem is csoda. Sőt. Jóval többet adtak el belőle, mint amennyit érdemel. Mondjuk én egész életemben egyetlen embert láttam konkrétan Win8-at venni, a többi a frissen vett laptopjához/tabletjéhez kapta. Aztán általában első dolga volt törölni...

XP-re visszatérve: jó kis OS az, itthon is van pár XP-s, meg pár Win7-es gép, melóhelyen meg szinte csak XP. Nem nagyon van indok a cserére. Itthon nincs olyasmi rajtuk, amit védeni kéne, bent meg tápolják a rendszergazdák. A Windows 8-nak vállalati környezetben esélye sincs. Sikító frászt kapnak tőle az alkalmazottak. Esetleg Win7-re lenne értelme váltani, de annak se sok. Szerintem inkább kivárjuk a Win9-et. Nekem is ez a stratégiám. Addig nem veszek új gépet (se tabletet) amíg a Win9 ki nem jön. (És használható nem lesz).

Ráadásul nem elég, hogy az irányítása lett elrontva, a GUI, a gesztusok, a beállítások, minden egyéb, de még a trilliárd dolláros marketing kampánnyal megtámogatott "előnyei" (pl a fennen hangoztatott stabilitás) is csak egy nagy hazugság.

Én tableten használok egy Windows 8-at, mert ott nincs választásom, de semmilyen más PC-n, laptopon nem tudom elképzelni, hogy magamat szívassam ezzel a hulladékkal. Az MS valaha készült legrosszabb oprendszere. Én nem akarom megmondani, hogy ki mit használjon, de egy tanácsot azért adnék (megfogadni nem kötelező, ugye). Aki teheti, meneküljön a Win8-elől, mintha veszett kutyák üldöznék. Magának tesz nagy szívességet.


#4 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 17. 08:53

@Totó779: köszönjünk Emese, hogy ezt mind megosztottad velünk.

#5 Felhasználó inaktív   Jcage 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.756
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 17. 08:54

Vége a sulinak, itt a sok hülyegyerek... :D
"A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet..."

#6 Felhasználó inaktív   georg1945 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 17. 09:03

Ugye, NEM SZABAD az XP-t dícsérni?
Hát inkább okosabb hallgatni, nem írni semmit.

Továbbra is az a gyanúm, hogy az XP "hatalmas hibája" az, hogy NEM LEHET A FELHASZNÁLÓT nyomon követni KELLŐEN vagyis az elvárásoknak megfelelően.

#7 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 17. 09:21

@georg1945: Nyugi. Akit akarnak nyomonkövetnek, kb. tökmindegy hogy milyen OS-t használ. Az átlagpolgár meg fenn van a faszbúkon, gmailen, stb - azaz a nyomonkövethetőség eleve nem kérdés.

#8 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 17. 09:37

@Jcage: Azt hogy hülye gyerek, két szóban írjuk... :)

#9 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 17. 09:38

@georg1945: Te vagy az flash?

#10 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 17. 09:40

Egyébként nem értem az xp -hez való ragaszkodást. Azt hogy egy p4 -en hagyják elrohadni, még érthető. Azon a gépen annak idején be lett állítva, aztán had menjen. Azt viszont nem értem aki új gépekre akarja ráerőltetni. Kb bármelyik os -el jobban jár 2014 -ben akinek számítógép kell.

#11 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 17. 09:41

@Totó779: +1

én jópár éve ubuntut használok, mindenkinek csak ajánlani tudom, maximálisan elégedett vagyok vele.. az XP is kiváló Virtuális gépben van is jópár klónom belőle .. külön erre.. külön arra.. 2 gigás VDI fájlokba elfér, snapshotról meg 15 másodperc alatt áll fel a 900 Mhzes gépemen..

#12 Felhasználó inaktív   VIC20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 374
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 17. 09:43

@attila9988: Szerintem új gépre nemigen akarja ráerőltetni senki.

#13 Felhasználó inaktív   Jcage 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.756
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 17. 09:43

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2014. 06. 17. 10:37

@Jcage: Azt hogy hülye gyerek, két szóban írjuk... :)


Gyűjtőfogalomként használtam, szeretném egyben tartani. :)
"A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet..."

#14 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 17. 09:44

Amúgy a winnyócban az a legrosszabb, hogy az asztal is úgy néz ki mint a hányás. Kiveri az ember szemét a sok szögletes egyszínű fos. Az xp kék szarjánál mondjuk nem rosszabb, de a windows 7 határozottan kellemesebb volt a szemnek mint a nyolcas. Pláne ha a csempés fost nézzük, amin nincs egy értelmes program sem, és mindig csak útban van. Start menü funkcióit úgy nagyjából ellátná, de annál kényelmetlenebb, mert az ember képébe tolja a semmire se jó alkalmazásait.

#15 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 17. 09:47

@Euro Glass: "én jópár éve ubuntut használok, mindenkinek csak ajánlani tudom"

Ne kamuzz.. Pár hónapja még nyomattad a trójai alrendszer mentesített herélt xp -det.

#16 Felhasználó inaktív   Tök Ödön 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 167
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 17. 09:47

még egy-két év és jön az xp 2.0
nem olyan rég valaki itt egy hasonlo témáju irásra reagálva nagyon pontosan megragadta a lényeget. a vista ota a rendszermag kiirthatatlan része a beépitett hátso kapu, amin az arra "jogosultak" bármikor beléphetnek, és bármit csinálhatnak a tudtunk nélkül. ezt az xp-böl még ki lehet irtanai, és ha még elit proxit is használunk, teljesen biztonságos. egyébként az xp mindent tud amit a többi és amit kell. egy-két dolgot kicsit macerásabb beállitani de nem lehetetlen. ugyhogy én egyenlöre maradok az xp 1.3-nál.

#17 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 17. 09:48

@Tök Ödön: Flash.... miért kell neked egy rakás különböző nick név? Miért nem elég egy?

#18 Felhasználó inaktív   Tök Ödön 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 167
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 17. 09:51

@attila9988: tudtommal nekem csak ez az egy van.

#19 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 17. 10:06

@attila9988: biztos nem Flessi, mert nincs a szövegben banghead :)

#20 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 17. 10:21

@attila9988: jaja a virtuális gépekbe.. viszont ubuntut használok 2010 óta , akkor 10.10-est

http://www.youtube.com/watch?v=eW6LZWVPKWo

, aztán volt egy idő 2011 környékén akkor visszatoltam az ASUS 900-as ra az XP-t mert kellett a natív a 3DS Max miatt.. akkor nem volt másik gép.. utána pedig 2012 áprilisa óta van fent máig az ubuntu 12.04

http://www.youtube.com/watch?v=-3Ky7vg6UaM

Téma megosztása:


  • (18 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó