HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Amazon Fire Phone: csúcstelefon új szemszögből - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Amazon Fire Phone: csúcstelefon új szemszögből

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 06. 19. 13:32

Az Amazon bejelentette első okostelefonját, a Fire Phone-t. Ahogy az várható volt, az eszközzel a gyártó nem az erős hardverre, hanem a kapcsolódó szolgáltatásokra épít - ettől függetlenül az árban korántsem marad le a rivális csúcsmodellek mögött.
https://www.hwsw.hu/hirek/52455/amazon-fire-phone-okostelefon-firefly-3d-online-aruhaz.html

#2 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 19. 13:32

hm ez a 3D szken érdekes fícsör !

#3 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 19. 15:24

Fire OS mennyiben különbözik az Androidtól és a Firefox OS-től?
"Légy szerény mint én..."

#4 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 19. 16:02

szamomra hatalmas csalodas. közepszerü hw, herelt os/appstore, usa only - ezekre szamitottam. de azt nem gondoltam volna, hogy 200$-nal többet akarnak majd elkerni erte. a kameras feature meg öncelu fassag.

#5 Felhasználó inaktív   Timtim 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 57
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 19. 16:25

Ez a 4 előlapi kamera rendesen nyúzza majd az akksit. Elég Amazon függőnek kell lennie annak, aki ilyet vesz.

#6 Felhasználó inaktív   Totó779 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 372
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 19. 16:57

Az egy kezes használat kb. 4 colnál véget ér. Nekem legalábbis mindenképpen, talán egy nagy meláknak kicsit kijjebb van ez a határ, de szerintem a 4,7 már a legtöbb embernek 2 kezes. Ez egy phablet. Megint. :(

#7 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 19. 19:45

@Totó779: nem vagyok egy nagy melák (176 cm), de nekem a 4,7 kényelmes egy kezes. Ez nem phablet méret, ez ma a kompakt.
Kép

#8 Felhasználó inaktív   Nameless 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 19. 22:26

@zoli62:

A Firefox OS pedig egy olyan módosított Linux disztribúció ami fölött a Firefox renderer motorja fut, a Gecko. Magyarul abba futnak az appok.

Az Android pedig egy olyan Linux disztribúció ami fölött fut maga az AOSP Virtuális gépe a Dalvik, most már hamarosan ART. Itt pedig ebben futnak az appok.

A Fire OS egy AOSP-re épülő android disztribúció amiben a Google szolgáltatásokat Amazonra cserélték. Olyan mint a Nokia X software platform ami ugyan ez, csak ott Microsoftra és Nokiára cserélték a rendszer zárt forrású Google részét. Itt meg szintén csak egy sima android, csak nem az a fajta amit a Google nyomat a saját telefonjain.


Nagyon amatőr módon megfogalmazva kb ez a különbség.
Az első Magyar Lumia Közösség a Google+on: http://goo.gl/tXJr34

#9 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 20. 07:29

Az Android az új PC és azon belül a Fire OS az új DR-DOS.
Az iPhone (iOS) az új-régi Mac, ezúttal erősebb jelenlétet biztosít az Applenek.
A WP az új OS/2 és a BlackBerry az új Amiga.

#10 Felhasználó inaktív   Koxminator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 20. 08:37

@Maxim_: He-man meg az új hős, és erősebb, mint (a) Valaha..

@Totó779: Szerinted. Szerintem meg a 3,5-" 4" ma már röhejes. De hagyjuk meg mindenkinek a döntést. Egyébként érdekes ez a szerintem dolog is. Amikor megvettem az első okostelómat (Galaxy S), akkor először a régi butafonok után nekem is nagynak tűnt a 4"-os mérete. Kb. 2 hétig tartott. Aztán 2 év után lett egy Galaxy S3, 4,8"-mérettel. Kifejezetten hatalmasnak tűnt, de kb. 1 hét után már fel sem tűnt. Most is van egy 4,7"-es Optimus G-m, de ez már ismert méret. Hozzáteszem, 191 cm magas vagyok, és 11-es kapuskesztyűt használok, ha ez mond valamit. Nekem tényleg 4,7" az ideális, még 1 kézzel kezelhető méret. Viszont nézd meg az iPhone tulajokat. Amíg Steve bácsi azt súlykolta, hogy a 3,5" elég mindenre, tök jó volt. Köpködtek minden 3,5" feletti telefonra. Aztán mikor kijött a 4"-es iPhone, érdekes, újabb eladási rekordokat döntött, és már az volt az ideális méret. Most, hogy ősszel jön a 4,7"-es és 5,5-ös iPhone, majd hirtelen elkezdik köpködni a régi, kicsi 4"-es iPhone-okat, és heteket sátorozva a bolt előtt fogják magyarázni, hogy bizony ez a tökéletes telefonméret.. Ha nem lenne kereslete és létjogosultsága a nagyobb méretű telefonoknak, senki nem venné őket. Ragozzam tovább? :DDD

#11 Felhasználó inaktív   Koxminator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 20. 08:40

A cikkhez is hozzátennék valamit: ez kifejezetten Amerikára, az ottani fogyasztói szokásokra lett kihegyezve, nem kell ezen csodálkozni. Megint csak az van, hogy szolgáltatással próbálják megkülönböztetni magukat és eladni saját készüléküket. Hardverrel már nem nagyon tudnak kitűnni, bár némi parasztvakítás ide is becsúszott..

#12 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 20. 08:45

@Koxminator: nekem pont ezert csalodas, a Kinde Fire (DX) egy teljesen atlagos (vagy most mar az alatti), viszont egesz hasznalhato kis eszköz, es amellett hogy kurva olcso, meg jok is hozza az amazon szolgaltatasai (ha valaki usa-ban el).
ezert vartam volna, hogy összeraknak valami pont eleg jo hw-t, es megszorjak mondjuk <200 dollaros aron vele a piacot, arra apellalva hogy majd a szolgaltatasokon jön a profit, mint a kindle e-book olvasonal vagy tabletnel.
ehhez kepest 650$, annyiert mar meg tudom venni a legjobb telefont is (5s)

#13 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 20. 09:14

@Koxminator: Egyetértek! Nekem az első okos telóm 3.5 colos volt a buta készülékek után, melyet szinte azonnal megszoktam, utána következett egy 4,3-as, valamint egy 4,5-ös készülék, aminek a "beszokása" szintén nem okozott gondot. Most egy 5.5 colos készülékem van, ami uygan az első 1-2 hétben furcsa volt, mert lényeges különbség van egy 4,5 colos használatához képest, de már nem is kellene kisebb. Ezen minden, a munkával kapcsolatos tevékenységet is el tudok végezni. Igaz, az is, hogy enneél nagyobbat már nem vennék... (megjegyzem, nem vagyok olyan nagy darab, de sokszor 1kézzel is tudom kezelni a telót.)

#14 Felhasználó inaktív   hunluki 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 20. 09:17

@Koxminator: Ízlések és pofonok. Nekem pl i4S van, mert az i5 már nagy batár szar, nem esik kézre, egyszerűen kényelmetlen használni. Pedig én se vagyok egy apró gyerek, és az ujjaim se kis tömzsik :)

Arról nem is beszélve hogy ezzel kényelmesen leülök akárhova, észre sem veszem hogy a zsebembe van, ellentétben a manapság divatos tepsikkel. Ismerősömnek galaxy note-ja van, kis hurkapálca gyerek, kimondottan vicces amikor felveszi, és a telefon másfélszer akkora mint a feje... de hát most épp ez a divat... majd elmúlik előbb-utóbb...

#15 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 20. 14:30

@Koxminator: Fogalom nélkül fosod az Apple-hater szövegedet.

A tények:
iPhone - 115 mm x 61 mm x 11.6 mm
iPhone 3G/3GS - 115.5 mm x 62.1 mm x 12.3 mm
iPhone 4/4S - 115.2 mm x 58.6 mm x 9.3 mm
iPhone 5/5S - 123.8 mm x 58.6 mm x 7.6 mm
(magasság x szélesség x vastagság)

Még csökkent is az iPhone-ok szélessége és vastagsága. A magasságuk az iPhone 5-nél megváltozott képarány miatt nőtt 7%-ot ami a fogást nem nehezíti. Nem változott az iPhone szélessége a képernyő 3.5"-ről 4"-re növelésével, a vastagsága pedig csökkent.

#16 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 22. 11:03

@Nameless: Kb én is valami ilyesmit gondoltam.
"Légy szerény mint én..."

#17 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 22. 11:06

@Maxim_: Na ez egy érdekes összehasonlítás, ezt így még nem hallottam. Az Iphone-Mac párhuzamba állításávalén is egyetértek. Ha a WP az új OS2, akkor ez igaz volt már a Windowsra is. A BB lehet, hogy nagyon hasonlít az Amigára.
"Légy szerény mint én..."

#18 Felhasználó inaktív   Koxminator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 23. 08:29

@Maxim_: "@Koxminator: Fogalom nélkül fosod az Apple-hater szövegedet. "

Ja, annyira vagyok Apple héter, hogy van egy i5c-m is és most lesz egy MBP-m is. Erről ennyit. Azért, mert valaki megmondja a frankót és nem tetszik a nagy almamániásoknak, már csakis héter lehetek. Igen, ez aztán a korrekt vita. Néhány embernek nem ártana, ha néha kivenni a seggét a fejéből. Akinek nem inge, az felül félmeztelen.

Ettől még a méretre vonatkozó megállapításaid igazak, de én nem milliméterekkel és azokról írtam, hanem képernyőméretről. De mint tudjuk, vannak olyan gyártók, ahol annak az 5,2"-es méretű telefonja megegyezik más gyártó 5,5" méretű telefonjával, és milliméterben szinte teljesen megegyeznek.

#19 Felhasználó inaktív   Koxminator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 23. 08:32

*jav: kivenné a fejét a seggéből..

#20 Felhasználó inaktív   Jofkov 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Facebook tag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 23. 16:03

Amazon Fire phone árak, akiket érdekel:

http://digitalbridge...-fire-phone-a-r

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó