HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Itthon is jöhet a gigabites otthoni internet - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Itthon is jöhet a gigabites otthoni internet Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 06. 24. 10:04

Jelentősen felgyorsíthatja otthoni internetelőfizetéseinek átviteli sebességét a DIGI Magyarország. A cég az országban először kínálhat olyan vezetékesinternet-csomagokat, melyekkel ideális esetben akár 1 Gbps letöltési sávszélességet is el lehet érni.
https://www.hwsw.hu/hirek/52473/digi-internet-kabelnet-fttb-fibelink-vezetekes.html

#2 Felhasználó inaktív   maximillian 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 148
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 10:04

hejj, ha tudnának bővíteni - szolgáltatási területet...

#3 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 10:17

@maximillian: Sajnos nálunk sincs, pedig azonnal térnék át rájuk, mert a jelenlegi sebességet tekintve is olcsóbbak a jelenlegi szolgáltatónknál

#4 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 10:21

" A UPC egyébként már korábban igyekezett felhívni a figyelmet az EuroDOCSIS 3-as hálózatokban rejlő lehetőségekre,"

Én pedig szeretném felhívni a UPC figyelmét a 29-es körzetre!!!!! Bár hiába is teszem, a sok szerencsétlen úgy sem érti, hogy pontosan miért is teszem ezt... Könnyebb azt válaszolniuk, hogy a 29-es körzet kiépített hálózata elavult... ja persze, a gond, hogy sokan ezt be is veszik... dehogy elavult, csak lusták kicsit fejleszteni, nehogymá" pénzt keljen áldozni az előfizetők miatt a hálózatra, jobb a Zs-t beszedni, mint kiadni... :)

#5 Felhasználó inaktív   Chappy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 10:22

Tehát ha prohardveren valaki azt írj fórumban, hogy beszélt egy DIGI-ssel, aki azt mondta lesznek új csomagok DIGI-nél, akkor HWSW-n abból kapásból címlapos hírt kell csinálni? Nice

#6 Felhasználó inaktív   rajdi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 10:23

Ezért mondjuk nem fogok lakótelepre költözni, pedig fizetnék 1Gb-ért egy marék lejt én is! :O)

#7 Felhasználó inaktív   iasatan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 10:56

@antyg:
Pontosan ezt jelenti az elavult.....
Amit fejleszteni kell az elavult.
Ha ennyire zavar, hogy lassú a net akkor költözz el. Egyébként nem lehet olyan rossz, ha minden cikket amiben meg van említve a UPC tele spammelitek a 29-es körzettel

#8 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 11:15

Üzenet megtekintéseIdézet: antyg - Dátum: 2014. 06. 24. 10:21

" A UPC egyébként már korábban igyekezett felhívni a figyelmet az EuroDOCSIS 3-as hálózatokban rejlő lehetőségekre,"


Én pedig szeretném felhívni a UPC figyelmét a 29-es körzetre!!!!! Bár hiába is teszem, a sok szerencsétlen úgy sem érti, hogy pontosan miért is teszem ezt... Könnyebb azt válaszolniuk, hogy a 29-es körzet kiépített hálózata elavult... ja persze, a gond, hogy sokan ezt be is veszik... dehogy elavult, csak lusták kicsit fejleszteni, nehogymá" pénzt keljen áldozni az előfizetők miatt a hálózatra, jobb a Zs-t beszedni, mint kiadni... :)


Unalmas már ez az állandó 29-es körzetes mizéria. Azért hibáztatjátok az UPC-t, mert felvásárolta annak idején a Monortelt? Miért épp a 29-es körzet? Miért nem inkább azokkal a szerencsétlen körzetekkel jöttök, ahol se UPC, se DIGI nincs jelen egyáltalán, a telekom vagy az invitel nyúzza az előfizetőket csillagászati árú ADSL csomagjaikkal, amik jó esetben 1-2 Megabit-et bírnak, ha kellően messze vannak a DSLAM-tól, esetleg valami helyi dzsunka internet szolgáltató maffia nyúlja le a szerencsétlen lakosságot.

Sőt, vannak olyan istenháta mögötti helyek is, ahol még ADSL sincs, jó esetben 30 k HUF-ért kap az ember valami 20 MBites műholdas csomagot, ami valójában 2 MBit, egy másodperces latency-vel, havi 50 GB forgalmi korláttal. Cserébe az ember távol lehet a város zajától, a természet lágy ölén, az erdő közepén, a hegy tetején, vagy a tó közepén a szigeten, dehát mindennek meg van az ára. Ha nem tetszik az a szolgáltatáscsomag, ami a lakóhelyeden elérhető, el is költözhet.

Vagy ha neked fontos az olcsó, agy sebességi internet, akkor ezt is mérlegeld, mielőtt letelepedsz valahol.
Volt munkatársam kb 7 éve kezdett építkezni egy olyan körzetben, ahol meglehetősen mostoha a telekommunikációs helyzet, de nagyon jó áron szerzett telket, és egyéb szempontból optimális volt számára a elhelyezkedés, én mondtam neki akkor, hogy jól fontolja meg, csak akkor költözzön oda, ha nem zavarja, hogy mindig olyan szolgáltatásokat kap majd, aminél nagyságrendekkel jobbat lehet kapni az adott ár töredékéért máshol, de azt mondta, hogy őt ez annyira nem érdekli, mások a preferenciái. Ez van. Mindenkinek a saját döntése, hogy hol él, hogyan él. Amúgy meg nem hiszem, hogy a szolgáltatókat kéne okolni azért, hogy vannak olyan területek, ahol nincs verseny. A szolgáltatók természetesen olyan területeken versenyeznek, ahol versenytárs is van, így veszteni való is van. Érthetően ott sokkal jobb szolgáltatás érhető el és sokkal olcsóbban. De önmagával miért versenyezne bárki? Inkább a törvényhozóknak és a szabályozó szerveknek kéne versenyhelyzetet teremteni olyan területeken is, ahol "magától", piaci alapon nem alakul ki természetes versenyhelyzet, mert a szolgáltatóknak nem annyira vonzó a piac. Persze, csak ha komolyan gondolják a digitális szakadék betömését.
Kép

#9 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 11:29

@azopi: Gabibának megfogadtam, szóval megírom:
Unalmas már, hogy unalmas ez a 29-es körzet miziéria. Amúgy ez furcsa is, miért rinyálnak, de azért miért nem teremtenek versenhelyzetet... hát a szabályozás szerint elvileg rá kéne engedni a hálózatra más szolgit is, ha úgy van. Csak ki akar szar hálózatra rárepülni?! :D
Én mindenesetre várom, hogy a net sebességét a PC-m képességei korlátozzák :)

Szerkesztette: map 2014. 06. 24. 11:35 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#10 Felhasználó inaktív   Loui 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 287
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 11:33

Nem parasztvakitas mar ez az 1 Gbps net? Foleg amikor a ceges 40 Mbps-es neten is elketyeg a YT meg a letoltesek, pedig van ra vagy 200 ember. Igaz, hogy az szinkron, meg berelt. Mondjuk lassu is, de ennyi emberrel nem csoda.

Otthoni felhasznalasra minek ennyi? Van aki 30 lossless full HD filmet akar egyszerre stream-elni? :)

#11 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 11:38

Hehe, mondjuk az edes hogy meg itt is a UPC kapja az oltast... :-) Szinten 29es de felenk van Digi is, de nekem eleg a 40/20 nem hiszem hogy valtanek nagyobbra. Sot akar a 20/10 is eleg lenne ha jobban meggondolom.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#12 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 11:41

@Loui: hát lehet, de 3800-ért elvakított parasztnak lenni még belefér, nem? :D

Szerkesztette: map 2014. 06. 24. 11:42 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#13 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 11:41

@Loui: "Otthoni felhasznalasra minek ennyi? Van aki 30 lossless full HD filmet akar egyszerre stream-elni?"
Nem egyet akar letölteni - de mire végez a vacsorával, addigra lent legyen.
Amúgy engem se hoz lázba, mert tök jól elvagyok a 20/10-essel, de van ismerősöm aki 80/25-öt vett, és pont ez volt az indoklása, hogy kevesebbet kell így várnia a film letöltődésére, amit éppen abban a pillanatban meg akar nézni.

#14 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 11:42

@NancsiBacsi: "Nem egyet akar letölteni" helyett "Nem, egyet akar letölteni"

#15 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 11:53

Én már csak azon gondolkodom, hogy a Digi saját szakállára hozna gigabitet, közben a T-től elviszik az állami telcsiket a Vodához... akkor mi a rojtos péklapát értelme volt stratégiai budipapírt aláírni nagy csinnadratta keretében a T-nek bölcs vezérünkkel... ötletem sincs! :D

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#16 Felhasználó inaktív   iasatan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 12:02

@map: hogy kirúghassák az origó főszerkesztőjét

#17 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 12:23

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2014. 06. 24. 11:29

@azopi: Gabibának megfogadtam, szóval megírom:
Unalmas már, hogy unalmas ez a 29-es körzet miziéria. Amúgy ez furcsa is, miért rinyálnak, de azért miért nem teremtenek versenhelyzetet... hát a szabályozás szerint elvileg rá kéne engedni a hálózatra más szolgit is, ha úgy van. Csak ki akar szar hálózatra rárepülni?! :D

És ki akar szar területen hálózatot fejleszteni? :)

No offense, de négy olyan szétszórt, geográfiai és demográfiai szempontból is elég macerás kistérségről van szó, ahol a három legnagyobb település is alig éri el a 20 ezer főt, de a települések többsége pár százra, vagy egy-két ezerre tehető, nő a munkanélküliség, a fiatalok inkább menekülnek innen, mintsem jönnének. Vannak persze sokkal rosszabb helyzetben lévő, gyors ütemben leszakadó kistérségek is, ahol sokkal szarabb a helyzet, miért nem azokról beszélünk? Csak mert messze vannak a fővárostól, nem itt egy köpésre, Pest megyében? ŰSzóval továbbra is csak azt nem értem: Miért épp a 29-es körzet? Miért nem a többi szar körzet?

Idézet

Én mindenesetre várom, hogy a net sebességét a PC-m képességei korlátozzák :)


Hát, nekem volt, hogy az korlátozta mostanában is ... Imádom, amikor néhány idióta betömöríti a cuccot 200 darab egyenként 10 Megás rar file-ba, amitől semmivel sem lesz kisebb a letöltendő anyag, cserébe - ha éppen nem az otthoni paksi atomerőmű gép előtt ül az ember - 10-15 percen át csomagolhatja ki az ember, amit előtte egy perc alatt letöltött. ...
Hál istenebb igényesebb helyeken az ilyen dolgok tiltva vannak.
Kép

#18 Felhasználó inaktív   lolwut 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 390
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 12:24

"A feltöltési sávszélesség attól függően szegmentálódik, hogy hálózaton belül, vagy hálózaton kívül forgalmaz az előfizető - előbbi esetében 100 Mbps, utóbbinál 30 Mbps érhető el, díjcsomagtól függetlenül."
és a hálózatsemlegesség?

#19 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 12:26

És mondjuk egy lakótelep (legyen 100 előfizető) hány Gbit/s-on van beköve??

#20 Felhasználó inaktív   Loui 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 287
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 12:30

@map: Azt ertem, hogy olcso, csak eppen total felesleges.

@NancsiBacsi: mert stream-elve nem jo? Tized ekkora sebessegen is boven akadas nelkul jon es mar vacsora kozben is nezheti :)

Kicsit parhuzamot erzek a fenykepezos megapixel haboruval. Nekem mondjuk tok mindegy, nyilvan nem en vagyok a celkozonseg.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó