HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Linuxra is letölthető a Chromium-alapú Opera - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Linuxra is letölthető a Chromium-alapú Opera Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 06. 24. 12:40

Linuxra is megérkezett a megújult, Chromiumra épülő Opera. A nyílt forrású rendszerre telepíthető, Windowson már csaknem egy éve elérhető újítások között új kezdőlapopciók és szerveroldali tömörítéssel a böngészést gyenge internetkapcsolaton is felgyorsító funkció is található.
https://www.hwsw.hu/hirek/52475/linux-opera-bongeszo-chromium-nokia-x.html

#2 Felhasználó inaktív   moreecqa 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 182
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 12:40

Háát krómot (eye of bigbrother), meg króm alapu dolgokat helyből átugrom.

legjobb böngésző a w3m!
Próbáld ki! mindent el lehet olvasni vele, a csicsa meg le van x@rva :)

Rootként vagy sudo-val,
# apt-get install w3m
# w3m https://www.hwsw.hu/hirek/52475/linux-opera-bongeszo-chromium-nokia-x.html

#3 Felhasználó inaktív   netbakter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 13:31

@moreecqa: grammar náci mode:on
- a névelők használatának oka van, tehát "a krómot", meg "a króm", "A legjobb";
- "alapú";
- nincs ok arra, hogy "sudo-val", az o nem néma,
- a mondatok elején lévő szavak első betűje mindig nagybetű.
grammar náci mode:off

linux náci mode:on
Már megbocsáss, de ez a cikk nem a Chrome böngészőről szól, hanem a Chromiumról, ami - egyebek mellett - az új Operának is a motorja. A Chromium forráskódjába bárki belepisloghat, szerintem teszik is, nincs ott semmi "eye of bigbrother".
Továbbá a tököm tele van, ahogy a magadfajta kölkök feltelepítenek valami Linux disztrót és attól kezdve osztják az észt, mint például Te is: az Operáról szóló cikk alá odabiggyeszted, hogy márpedig a legjobb böngésző a w3m sőt azt is, hogyan kell feltelepteni. Értem én, hogy apt rulez (bár mostanában root shellt nagyon ritkán látni, dolgozzon a sudo), de vannak népek, akik meg a Red Hatot meg a klónjait meg derivátjait nyírják, vagy esetleg Slackware-t. Ott meg eléggé körülményes az apt.
Na ugye, ugye, are you feeling silly yet.
Tehát ha hallgattál volna, okosabb maradtál volna.
linux náci mode:off



#4 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 13:36

@netbakter: Nem tudom miért bosszankodsz ezen. Leírta hogy neki a w3m a legjobb böngésző. Oké, a cikk tényleg nem erről szól, még csak véletlenül sem. De ezen szerintem tejesen felesleges felhúznod magad...
Találkoznál csak avmajommal egyszer, aztán megtudnád hogy mi az ami már tényleg idegesítő.. :)

#5 Felhasználó inaktív   netbakter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 13:50

@attila9988: bocs, legközelebb visszafogom magam, de (ja, ez az a "bizonyos" de): magyar nyelv és irodalom szakos tanárként kötelességemnek érzem az ifjúság vadhajtásainak a nyesegetését, informatikusként és Linuxbuziként meg azt, hogy ne kérkedjen valaki azzal, ha ismer egy text mode-os böngészőt. Mert amit moreecqa kolléga leírt, az kábé úgy hangzott, mint ha egy, a Juniper switch újdonságairól szóló cikk alá odabiggyesztette volna, hogy márpedig jobb a Cisco és az arra való IOS-t a copy tftp: flash: utasításokkal lehet feltelepíteni.


#6 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 14:17

@netbakter: Magyar nyelv és irodalom? Akkor még jó, hogy nem vetted észre a helyesírási hibámat az előző hozzászólásban. :D
Meg amúgy is az elinks a legjobb böngésző... :DD

A fiatalság pátyolgatása meg dicsérendő dolog, manapság úgysem szokás. Olyan agyhalott középiskolásokat ismerek, akik a harmadik osztályos matek teszteken sem mennének át, a helyesírásuk pedig rettenetesen gyenge. (teccik, csááá, ujj gépet vettem, kiráj vagyok, muszály mennem, itt vok, mafia, bátyúskám, nagyí) Csak tudnám ki engedte ki őket a világba...

#7 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 14:19

És ezek fogják majd a nyugdíjat termelni neked netbakter.... képzelheted milyen sok lesz... :)

#8 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 14:28

@netbakter: inkabb csak a szakmai reszere reagalnek (a tobbi helybol marhasag): az Opera alatt nem Chromium van, hanem Blink. Elobbi bongeszo, utobbi engine.

#9 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 14:29

@bviktor: Nem úgy volt hogy csak lesz alatta blink? Vagy már meg is volt a webkit fork? Tudom google a barátom... mindjárt megkérdezem tőle is.. :)

#10 Felhasználó inaktív   hack69 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 14:31

@bviktor: Hát igen, ha már az opera maga egy lebutított chromium. lawl

#11 Felhasználó inaktív   netbakter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 14:37

@bviktor: így van, a Blink valóban motor, a Chromium valóban böngésző is. A hangsúly az előbbi mondat legutolsó szaván van. A Chromium ugyanis a projekt elnevezése is (megint fontos a hangsúly). Továbbá a cikk is ezt a megközelítést használta, lásd a címet. Tehát a hagyma-analógiával: Blink-Chromium-Chrome, ugyanígy, Blink-Chromium-Opera (belülről kifelé haladva).

#12 Felhasználó inaktív   netbakter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 14:38

@hack69: funny

#13 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 14:39

@attila9988: http://www.brucelawson.co.uk/2013/hello-blink/

Az Opera changelog-ban rendszeresen lehet latni, amikor frissitik alatta a Blink-et.

#14 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 14:40

@netbakter: hiaba ruzsozod a disznot, marhasag. Akkor is, ha a cikk hasonloan fogalmaz.

Ilyen erovel a Chrome meg Firefox-alapu, hiszen a Firefox alatt futo NSS-t hasznalja crypto-ra.

#15 Felhasználó inaktív   netbakter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 14:41

@attila9988: nincsenek illúzióim, komolyan fontolgatom, hogy összepakolom a családot és kimegyünk Utah államba.

#16 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 14:42

@hack69: amennyiben a hasonlo UI-ra gondolsz, szerintem akkor nyugodtan nevezzuk az osszes bongeszot Chromium-nak, nem lesz kisebb hulyeseg.

#17 Felhasználó inaktív   mano42 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 90
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 15:33

Anno azért lettem Opera buzi mivel messze a kora elött tudott egy csomó hasznos dolgot kiegészítők nélkűl. Oszt kukázták az egész Prestot és kiadták a nagyon lebútított chromiumra épülő frissítést, ezért nem is bántam, hogy linuxon leragadtak a tizenkettes verziónál. Közben windows alatt sem követtem a frissítéseket, mivel hiányoltam pár funkciót ami az operát egyedivé teszi.
Közben változott valami, érdemes frissíteni?
Konkrétan ezek érdekelnek: Online sync (közben már tudja a chrome meg a firefox is), a notesz sync (nagyon kényelmes, akármit kijelölök a "copy to note" funkcióval elmenti, a weboldal címével együtt), email kliens, "identify as..." funkció, egér vezérlés, rögzített fülek, böngészési folyamatok elmentése, több bejelentkező megjegyzése (név+jelszó).

#18 Felhasználó inaktív   hack69 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 15:36

@bviktor: Nem az UI-ra gondolok, de ne zavarjon. Eleve nem csak a blink-es szemetet vették át a kuglitól. Egy kis wikipédia vagy google nem ártana, mielőtt csípőből szórnád az igét.

#19 Felhasználó inaktív   tefolibo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 465
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 17:36

Az új Opera nem teljesen ugyanaz, mint a Chrome. Átfésülték a forráskódot (kevesebb memory leak), karcsúsították. Viszont plugin-t kevesebbet lehet találni hozzá. Ez lett a leggyorsabb böngésző. Linuxra már nagyon vártam.

#20 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 24. 18:37

Ha majd meguntátok a flame-et és az offolást, akkor valaki, aki kipróbálta, leírhatná vele a tapasztalatait. Még mindig olyan trágya, mint az első blinkes verziók? Fejlődött azóta valamit?

Üzenet megtekintéseIdézet: netbakter - Dátum: 2014. 06. 24. 15:41

nincsenek illúzióim, komolyan fontolgatom, hogy összepakolom a családot és kimegyünk Utah államba.
Miért pont oda?

Szerkesztette: Raynes 2014. 06. 24. 18:37 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó