HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Korlátlan tárhellyel tromfolja a Microsoftot a Google - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Korlátlan tárhellyel tromfolja a Microsoftot a Google Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 06. 26. 13:35

Aduászt hívott a Google a Microsofttal folytatott versenyben, ami az online tárhelyszolgáltatásokat illeti. A Google Drive-on havi 10 dollárért korlátlan a tárhely.
https://www.hwsw.hu/hirek/52488/google-drive-work-apps-office-cloud-tarhely.html

#2 Felhasználó inaktív   Thoty 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.234
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 26. 13:35

"a Drive-ra feltöltött állományokat mostantól nem csak titkosítva továbbítja, hanem titkosítva is tárolja" csak a Drive for Work használatakor, vagy a normál Drive esetében is?

A QuickOffice integrálásra kíváncsi leszek, tegnap sikerült kiexportálnom egy GDocs sheetet Excel (xlsx) formátumba, aminek az lett az eredménye, hogy a dátum formátumú cellákat az Excel számként értelmezte, és minden ilyen cellát át kellett állítani dátum formátumra. Nem nagy dolog, de ha ilyen apró konvertálási hibák előfordulnak akkor milyen nagyobbak (ami első pillantásra nem szembetűnő) jöhetnek még elő? Szóval, van még mit javítani rajta...
+

#3 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 06. 26. 13:38

@Thoty: "As of today, all files uploaded to Google Drive will be encrypted, not only from your device to Google and in transit between Google data centers, but also at rest on Google servers."

szóval minden Drive

#4 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 26. 14:01

Üzenet megtekintéseIdézet: Thoty - Dátum: 2014. 06. 26. 13:35

"
A QuickOffice integrálásra kíváncsi leszek, tegnap sikerült kiexportálnom egy GDocs sheetet Excel (xlsx) formátumba, aminek az lett az eredménye, hogy a dátum formátumú cellákat az Excel számként értelmezte, és minden ilyen cellát át kellett állítani dátum formátumra. Nem nagy dolog, de ha ilyen apró konvertálási hibák előfordulnak akkor milyen nagyobbak (ami első pillantásra nem szembetűnő) jöhetnek még elő? Szóval, van még mit javítani rajta...


Hát ha ez lenne a GDocs legnagyobb problémája! :D
A táblázatkezelőjének tudása a vicc kategóriába esik (többiről nem nyilatkozok, mert nem ismerem) .
A Quickoffice sem különb, ha két trágyát összegyúrunk, akkor sem lesz belőle palacsinta...
Nem értem, milyen cég fizetne ilyesmire elő. Felhasználónként havi 12,5 USD-ért már kapni Office 365 Small Business Premiumot, full MS Office-szal . Ki adna ki havi 10 USD-ét vagy 8 EUR-t a Google Apps nevű szemétért? Nem igazán értem...
Kép

#5 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 26. 14:25

@azopi: "A táblázatkezelőjének tudása a vicc kategóriába esik (többiről nem nyilatkozok, mert nem ismerem) . "

A többi is vicc... :)

Mondjuk azt azért megemlítem, hogy nem az office kompatibilitás miatt vicc, hanem az egyéb képességei miatt...
Ha meg valaki microsoft programokkal készült állományokat akar használni, az továbbra is sokkalta jobban jár ha marad microsoft programoknál. Aki benyalja a formátum csapdát, az így járt.

#6 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 26. 14:32

Ne bullshiteljünk már kérem szépen. Ha egyszer a fájlok max. 5TB-ot foglalhatnak, az minden, de nem korlátlan tárhely. Vagy úgy értette a cikk, hogy egy fájl lehet 5TB?
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#7 Felhasználó inaktív   Thoty 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.234
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 26. 14:35

@Bodnár Ádám: köszönöm az infót
+

#8 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 26. 14:36

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2014. 06. 26. 14:25

@azopi: "A táblázatkezelőjének tudása a vicc kategóriába esik (többiről nem nyilatkozok, mert nem ismerem) . "

A többi is vicc... :)

Mondjuk azt azért megemlítem, hogy nem az office kompatibilitás miatt vicc, hanem az egyéb képességei miatt...
Ha meg valaki microsoft programokkal készült állományokat akar használni, az továbbra is sokkalta jobban jár ha marad microsoft programoknál. Aki benyalja a formátum csapdát, az így járt.


Nekem sem a kompatibilitással vannak problémáim, hanem a funkciókkal.
Jó, ingyen elmegy egy ilyen, azzal nincs probléma, de pénzt kérni egy ilyenért? Még akkor is, ha céges használat...
Kép

#9 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 26. 14:46

Lassan nem éri meg vinyót venni a gépbe. Egy 256-os SSD, meg egy szép nagy tárhely MS-nél (na jó, vagy guglinál, de amott normális office is jár mellé, meg skype-os hanghívás, meg mittudomén mi), és meg is van oldva a tárhely probléma.

#10 Felhasználó inaktív   maximillian 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 148
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 26. 15:01

@Raynes: egy fájl.

"valamint a Drive for Workkel korlátlan tárhelyet vehetnek igénybe, ezzel együtt a tárolt fájlok maximális mérete 5 terabájtra emelkedik."

#11 Felhasználó inaktív   maximillian 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 148
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 26. 15:03

nem vagyok cég, de kifejezetten szívesen használom a Drive-ot. saját magamnak és megosztásra is.
cégként viszont valószínű, hogy nem gondolkodnék komolyan ebben. talán azoknak lehet jó, akik a levelezés miatt elkezdték használni, és nem gondolkodnak rajta, csak (igénybe) vesznek újabb és újabb szolgáltatásokat.

egyszer lehet még jó is...

#12 Felhasználó inaktív   Loui 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 287
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 26. 15:10

@martonx: Te melyik internetszolgaltatonal vagy hogy HDD sebesseget ad? ;)

Nem parasztvakitas ez mar megint? Mi a kulonbseg 1 TB es a korlatlan kozott? Nem technikai, mert azt ertem!
Atlag felhasznalonak van 1 TB szemet a birtokaban? Van aki blue-ray filmek szazait tartja a felhoben vagy hogyan jon ez ossze?
Tenyleg kivancsi vagyok, mert nekem a be sem telt fele ekkora helyen is elfer a sokeves szemet, amit ugyan soha nem fogok megegyszer megnyitni, de "elfer ott" alapon nem torlom.

#13 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 26. 15:15

@azopi: Van amúgy más baj is vele. Amellett hogy kurva kevés, és gagyi funkciói vannak, még lassú is. Akármelyik böngészőt is használod, amikor írsz valamit a szövegszerkesztőjébe, az látványosan lassan reagál, már pár sor után is. Nem tudom hogy ez kinek elfogadható, de engem pl nagyon zavar.

#14 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 26. 15:16

@martonx: "Lassan nem éri meg vinyót venni a gépbe."

Azért nem túlozzunk. Online tárhelyen kezelni a dolgokat igen körülményes, arról nem is beszélve, hogy nem mindenki akar mindent megosztani a google -el, vagy a microsoft -al.

#15 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 26. 15:41

@attila9988: Ez archiválásra jó, de arra nagyon.
Egyékbént EncFS és akkor sem fog turkálni a Google az adataidban ha szerződést sértve mégis megpróbálkoznának vele.

#16 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 26. 15:45

@Loui: manapság nem nehéz beleszaladni 100mbit-es csomagokba. Most is ilyenről írok.

@attila9988: ezért is írtam a 256Gb-s SSD-t. Ami arra nem fér rá, az már tényleg a nagyon ritkán megnyitott cuccok közé tartozik, hátha jól lesz egyszer valamire alapon. Gyors nettel kb. mindegy, hogy vinyóról nézed a családi fényképeket, videókat, word doksikat vagy vinyóról. Az egyik tartózkodási helyemen csak 10/1-es net van, még ott is elfogadható sebességgel nyílnak meg a cuccok. A többi helyen 20/5 és 100/20-as netek vannak.

#17 Felhasználó inaktív   Loui 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 287
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 26. 16:04

@martonx: Azert az meg messze van egy HDD-tol, de gondolom ezert kell a Digi 1 Gbps-es netje :D
A masik meg, ha a fajlt nem lehet stream-elni, akkor toltheted le allandoan.

#18 Felhasználó inaktív   tefolibo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 465
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 26. 16:27

A mail.ru felhő is mindent titkosítva tárol, ingyenesen kapsz 100 GB tárhlyet örökbe, nincs korlátozás a filé méretében és van linuxos szinkronizáló kliensük is.

#19 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 06. 26. 16:38

Üzenet megtekintéseIdézet: martonx - Dátum: 2014. 06. 26. 15:46

Lassan nem éri meg vinyót venni a gépbe. Egy 256-os SSD, meg egy szép nagy tárhely MS-nél (na jó, vagy guglinál, de amott normális office is jár mellé, meg skype-os hanghívás, meg mittudomén mi), és meg is van oldva a tárhely probléma.


Szoptam is volna, mert pont jött egy kis malőr, oszt MS zárolta a fiókom. Vagy csak valami faszság miatt nem megy át a pénz, nem tudom mennyi idő alatt gyepálják le. Aztán ilyenolyan jogvédett tartalom, csiribiri. Ha nem is úgy, ahogy előadják a felhős rettegést, attól még lehet némi árnyoldala. No meg ha filmet akarok nézni, akkor minek rángassam le mindig?
Make love not Wor.

#20 Felhasználó inaktív   Timtim 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 57
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 26. 19:58

@azopi:Felhasználónként havi 12,5 USD-ért már kapni Office 365 Small Business Premiumot

Én meg pénzkidobásnak tartom aki fizet az MS Office nevű felesleges szoftverért. Szövegszerkesztésre Gdocs, az olyan anyagoknál pedig amit másoknak küldök, azoknál meg nem blamálom magam MS Worddel, vagy Powerpointtal.

De ennek ellenére nem értetkenkedek, nem szemetezek, mert így színesen szép a világ...

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó