HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Tovább bővíti az Antenna Hungária a MinDig TV-t - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Tovább bővíti az Antenna Hungária a MinDig TV-t Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 06. 30. 11:36

Holnap elindulhat az ötödik országos digitális földfelszíni televíziós hálózat, vagyis az E jelű multiplex tesztsugárzása, ezzel további teret adva az üzemeltetési jogokat birtokló Antenna Hungária kapacitásbővítésének. Őszig jönnek az új adók, ám egyelőre csak egy nevét hozták nyilvánosságra ezek közül.
https://www.hwsw.hu/hirek/52498/antenna-hungaria-multiplex-dvb-t-bovites-kapacitas.html

#2 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 30. 11:36

AH-n keresztül Indul a Digisport sugárzása is? :)

"Légy szerény mint én..."

#3 Felhasználó inaktív   Menotti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 103
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 30. 12:09

Nem hiszem,hogy a Digi kiadna a keze kozul az arany tojast tojo tyukjat....

#4 Felhasználó inaktív   junior117 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 537
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 30. 13:12

Valamiért nem terjed :(
Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#5 Felhasználó inaktív   lolwut 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 390
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 30. 13:48

mp4 streamnél 720as felbontásnál 3 mb/s bitsűrűségnél kezdődik a minőség (de inkább 5-nél a jó), 1080-as felbontásnál 5mb/s a legalja, de 8mbit az aminél már tényleg érdemes 720ról felfelé váltani.
szóval nem értem miként akarnak 23-24 Mbps frekvenciába beleszuszakolni 6 hd csatornát


#6 Felhasználó inaktív   lolwut 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 390
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 30. 13:48

@junior117: mert 2014-ben csak idősek néznek tv-t

#7 Felhasználó inaktív   Zoli12345 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 180
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 30. 13:53

@Menotti: Majd ha az állam "kéri".. Lásd lex RTL.
UPCDigitalGold+MediacardHD+HboMaxPak+Európa+SamsungUe27D5000+Lg42LW4500,FiberPower120

#8 Felhasználó inaktív   R&S-pq 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 30. 15:02

Aztán ki a francot érdekel az AHZRT a "csoda" DVB-T hálózatával??? A svájciaknak & a franciáknak se kellettek.. Azok is minél gyorsabban megszabadultak tőlük...
A mai világban amikor már lehet válogatni a klf műholdas & vezetékes szolgáltatók között, --ráadásul általában 3 az 1-ben csomagokat kínálva,-- halott ügy ez a DVB-T platform az AH-val együtt....

#9 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 30. 15:40

@R&S-pq: Kivéve ahol nem lehet válogatni, vagy nem éri meg 3 az 1-ben csomagot venni, mert külön még olcsóbb is, és jobb is, vagy piros (Jahno után szabadon). És még mindig ott vannak francék, akiket érdekel.
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#10 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 30. 16:01

@R&S-pq: "Aztán ki a francot érdekel az AHZRT a "csoda" DVB-T hálózatával??? "

Mondjuk van pár csatorna ingyen, közöttük az RTL meg TV2, ami amúgy is elviszi a nézettség 80%-át.
No meg most fociVB ingyé van HD-ben. Az egyel drágább csomag meg 1399HUF.

Nekem IPTV-m van (T), de tegnap kíváncsiságból bedugtam egy drótot a TV hátába, és hát MindigTV HD-je szemre élesebb volt, mint T iptv-je.:)


#11 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 30. 16:03

@junior117: "Valamiért nem terjed :( "

Ja, aha:
http://www.sat.hu/hirek/az-ah-erte-el-a-legnagyobb-bovulest/2857.html


#12 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 30. 16:10

@Menotti: "Nem hiszem,hogy a Digi kiadna a keze kozul az arany tojast tojo tyukjat...."

Ahogy mondják, van az a pénz...
FYI Invitelnél, HelloHD-n, AntennaDigitalon, PR telekomnál, Tarrnál van.

#13 Felhasználó inaktív   bagoly 75 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 40
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 30. 18:22

@Leni:
Nekem IPTV-m van (T), de tegnap kíváncsiságból bedugtam egy drótot a TV hátába, és hát MindigTV HD-je szemre élesebb volt, mint T iptv-je.:)

Dettó pontosan ugyanez nálam is a dróton a levegőből élesebb szebb kép jön HD-ban mint az T-s iptv-n .
Másrészt nem baj az ha van konkurencia , ha egyedül van a piacon egy szolgáltató csak elkényelmesedik és nem fejleszt semmit. Remélem a diginek a gigabites internetje feltornázza a többiek sebességét is.

#14 Felhasználó inaktív   R&S-pq 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 30. 18:48

@Leni: :P

#15 Felhasználó inaktív   maxy182 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 38
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 01. 06:53

Mivel szeretem a jó filmeket, ezért van otthon egy 40colos tv-m, de mivel tv-adásokat nem nagyon nézek, ezért vettem egy DVB-T antennát, és ingyen jön a mindigtv. Bőven elég! Még szívem szerint az rtl klub-tv2 párost lecserélném valami természetfilmes csatornára, de mindegy. Este végigkapcsolgatom, majd megállapítom, hogy nincs semmi értelmes. Erre a mindigtv is bőven elég... :) Szóval van azért, aki használja!

#16 Felhasználó inaktív   tank68 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 01. 09:48

@lolwut: Azért zsúfolnak bele rosszabb minőséggel több csatornát, hogy a nagyobb kinálattal eladhatóbb legyen az extra csomagjuk. Az emberek 99%-a meg nem is tud erről, hogy a külföldi átlagnál jóval gyengébb minőségben sugároznak. Csak azt látják, hogy homályos a kép(talán a tv-től?). Én egyszer magyaráztam a mindigtv-snek aki felhívott, hogy azért nem fizetek elő, mert gyenge minőségben sugároznak. Még ő se értette miről beszélek. Mondta: "de hiszen ez digitális!"

#17 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 01. 18:18

Üzenet megtekintéseIdézet: tank68 - Dátum: 2014. 07. 01. 10:48

@lolwut: Azért zsúfolnak bele rosszabb minőséggel több csatornát, hogy a nagyobb kinálattal eladhatóbb legyen az extra csomagjuk.

Ez így van.

Idézet

Az emberek 99%-a meg nem is tud erről, hogy a külföldi átlagnál jóval gyengébb minőségben sugároznak. Csak azt látják, hogy homályos a kép(talán a tv-től?). Én egyszer magyaráztam a mindigtv-snek aki felhívott, hogy azért nem fizetek elő, mert gyenge minőségben sugároznak. Még ő se értette miről beszélek. Mondta: "de hiszen ez digitális!"

Hát nemtom, nálam otthon volt mindigtv, és teljesen nézhető volt. Legalábbis nem tapasztaltam jelentős visszaesést a korábbi digitális UPC-hez. De lehet, hogy csak én vagyok igénytelen.

#18 Felhasználó inaktív   Peterus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 01. 20:48

Üzenet megtekintéseIdézet: lolwut - Dátum: 2014. 06. 30. 13:48

mp4 streamnél 720as felbontásnál 3 mb/s bitsűrűségnél kezdődik a minőség (de inkább 5-nél a jó), 1080-as felbontásnál 5mb/s a legalja, de 8mbit az aminél már tényleg érdemes 720ról felfelé váltani.
szóval nem értem miként akarnak 23-24 Mbps frekvenciába beleszuszakolni 6 hd csatornát


A cikkben ez áll: "...egy multiplex kapacitása körülbelül 23 Mbps, könnyen kiszámolható, hogy az új multiplexek üzembe állításával akár 25 új SD-csatornát vagy 6 HD-adást (illetve ezek kombinációját) is beilleszthetne a kínálatba a műsorszóró..."

Értelmezésem szerint két multiplexre gondolt a cikkíró (D és E), a többesszám erre utal. Az össz-kapacitás tehát 46-48 Mbps, ami jól elvisz 6 HD csatornát.

#19 Felhasználó inaktív   lolwut 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 390
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 02. 22:27

@tank68: ja igen, digitális minőség, ismerős történet

#20 Felhasználó inaktív   lolwut 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 390
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 02. 22:30

@xclusiv: mert nem a mindig a hunyó, hanem az adott csatorna, mert már elve gyenge minőségben küldik ki a jelet. nem oszt, nem szoroz, hogy mindig, upc vagy digi. persze ezen felül vételi problémák adódhatnak pluszba, de most nem erről van szó.
@Peterus: lényegtelen, a jelenlegi minőség édeskevés, és nem igazán akarnak elmozdulni ettől a szinttől

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó