HWSW Informatikai Kerekasztal: smb beállítás - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

smb beállítás aficio 3035 probléma win7 alatt Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Gyoma 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 274
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 09. 14:42

sziasztok,

remélem jó helyre írom a problémámat:
van egy aficio 3035 multifunkciós gép, amit tudtam telepíteni winxp és win7 alá, minden rendben. Szkennelni viszont csak winxp alá tudok SMB-vel, win7 alá nem tudtam eddig sehogysem beállítani. Tudtok valami segítséget/ötletet adni?

Eddig ezeket csináltam meg/próbáltam ki:
0) nyomtatóban be van kapcsolva az SMB

1) létrehoztam egy "szkennelt" nevű mappát, melyet megosztottam "mindenki" és a sajat felh. fiókommal (legyen innentől ez "sajat") írásra/olvasásra.

2) a nyomtató címjegyzékéhez hozzáadtam, látta ezt a "szkennelt" mappát, pingelni a nyomtatóról tudom a pc-t, de a mappához nem tudok csatlakozni

Winxp esetében itt megálltam, mert arra a gépre ment a szkennelés. Win7 esetében folytattam:

3) win tűzfalnál engedélyeztem azt a portot, amit használ a nyomtató

4) "nyilvános"-ról "otthoni"-ra állítottam a hálózati kapcsolatot, a fájl- és nyomtatómegosztás be van kapcsolva, a titkosításnál 128-ról levittem 40-56-ra a rátát, ill. kipróbáltam a "jelszóval való kapcsolódás" kikapcsolását is, nem ment.

5) felügyeleti eszközökön belül a fokozott biztonságú tűzfal, bejövő szabályok részben hozzáadtam a fix IP-jű nyomtatómat az összes felhasználóhoz a következőknél:
- Fájl- és nyomtatómegosztás (SMB, bejövő)
- Fájl- és nyomtatómegosztás (NetBios-név, bejövő)
- Fájl- és nyomtatómegosztás (NetBios, bejövő)

És egyszerűen nem akarja a jót, elvégzi a szkennelést, néha hibát kidob, miszerint nem tudott csatlakozni a szgéphez, néha hibát sem dob ki, de a fájl nem jött át. Egyszerűen nemtom mit kéne még beállítani?!?? Miközben egy másik márkájú, ugyanilyen szintű, csak újabb nyomtató röhögve szkennel a win7-re is. :(

A win7 és winxp-s gépen is avast van, de ettől függetlenül ugye winxp alá tudok szkennelni, tehát kicsi esélyét adom annak, hogy ez a baj. Egy egyszerű switchen keresztül csatlakoznak a hálózatra a szgépekkel együtt.

1-1 link, ami alapján próbálkoztam:
http://social.techne...-via-mfp-copier

http://serverfault.c...8-shared-folder

http://www.copytechn...can-folder.html

#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 07. 09. 15:12

Üzenet megtekintéseIdézet: Gyoma - Dátum: 2014. 07. 09. 15:42

És egyszerűen nem akarja a jót, elvégzi a szkennelést, néha hibát kidob, miszerint nem tudott csatlakozni a szgéphez, néha hibát sem dob ki, de a fájl nem jött át. Egyszerűen nemtom mit kéne még beállítani?!?? Miközben egy másik márkájú, ugyanilyen szintű, csak újabb nyomtató röhögve szkennel a win7-re is. :(


Hümmm, ha az újabb megy, akkor egy gyenge tipp, hogy a Win7 ragaszkodna az NTLM2-höz, míg a nymotató azt nem úgy küldi. Ezt állítsd át kevébé biztonságosra.
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 10. 10:38

Amikor írod, hogy nyilvánosról otthonira állítottad, az nem értem. Arra figyelj, hogy Win7 alatt az Otthoni csoport legyen kikapcsolva. Igazából, ha a nyomtató-fájlmegosztás, hálózatfelderítés, 40 bites titkosítás be van kapcsolva, akkor simán mennie kéne Win7-en.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 07. 10. 10:41

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 07. 10. 11:38

Amikor írod, hogy nyilvánosról otthonira állítottad, az nem értem.


Akkor lazábbak a dolgok az interfésznél. Wifinél rá is kérdez, nyilvánosnál nem akar megosztással baszakodni, kívülről sem elérhető, ilyenek.
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 10. 10:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 07. 10. 11:41

Akkor lazábbak a dolgok az interfésznél. Wifinél rá is kérdez, nyilvánosnál nem akar megosztással baszakodni, kívülről sem elérhető, ilyenek.

Ja, ez meg a másik. Érdemes a megosztási beállításokat minden profilnál eljátszani, nem csak egy szokott lenni a Megosztási Központban, hanem van helyi, nyilvános, meg ha van telepítve, akkor tartományi, és meg talán még egy valami, ami most nem jut eszembe, nincs előttem Win7. Próbából az összes megosztási profilban engedélyezni kéne, és utána egyenként visszakorlátozni, amihez nem kell.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#6 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 10. 10:53

http://support.micro....com/kb/2696547

SMB V1-re lődd be.

#7 Felhasználó inaktív   Gyoma 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 274
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 27. 17:35

Üzenet megtekintéseIdézet: NauTiLUS - Dátum: 2014. 07. 10. 10:53



Köszi, megnéztem, V1/V2-re van beállítva, V3 kilőve.

#8 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 31. 15:00

Üzenet megtekintéseIdézet: Gyoma - Dátum: 2014. 07. 27. 18:35

Köszi, megnéztem, V1/V2-re van beállítva, V3 kilőve.

Jó, de tudom ám ez miért ilyen problémás. Nem szóltatok ECDL Mancikának :Đ Legközelebb már az infokommunikációsok vizsgafeladatai közé is beteszi.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó