HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: LG: csavard fel a kijelzőt! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: LG: csavard fel a kijelzőt! Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 07. 10. 12:42

Feltekerhető OLED kijelzőt mutatott be az LG. A vállalat szerint a 18 hüvelykes, 3 centi átmérőjű csővé tekerhető prototípusból akár három éven belül végleges termék lehet, a technológia pedig akár az okostelefonokba és táblagépekbe is eljuthat.
https://www.hwsw.hu/hirek/52549/lg-oled-wrgb-kijelzo-feltekerheto-hajlekony-lcd.html

#2 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 10. 12:42

Azt a curve! Ez nem semmi!

Már csak egy tapéta gyártósort kell beszerezniük, és akkor a szobafestő-mázoló szakma úgy jár, mint a lámpagyújtogató.

#3 Felhasználó inaktív   -NoVa- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.854
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 10. 14:49

Ha egy villanykörteformára feltekerik, akkor a led lámpáknak is befellegzett, elég fekete-fehér háttérkép között váltogatni :Đ
...
"Lelkem sötét odvában megdöglött a bagoly."
"Bringa által vész mind, ki bringát ragad."

#4 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 10. 14:50

"... Még ma éjjel..."

#5 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 10. 16:36

Hajlékony színes e-papírban (,hogy ne kelljen folyamatos áram,) első körben több fantáziát látnék. Prezentációknál poszternyomtatásra elég sok pénz elmegy, és ott fontos a hordozhatóság. Külföldön volt, hogy 20e-t fizettem egyért, de itthon is ~5e-nél kezdődik, és még saját poszternyomtatóval is 1-2 ezer a festék, tehát nagyságrendileg százezres ár reális lehet, ha cserébe nem kell a nyomtatás után rohangálni, és bármikor lehet javítani. Tudom, ez rétegigény, de szerintem még mindig sokkal szélesebb mint egy feltekerhető TV esetében, ráadásul még értelme is van. Utcára közvetlenül nem raknám ki, de üveg mögött más helyen is kiválthatná a posztereket.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#6 Felhasználó inaktív   Manó12 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 10. 18:31

Ez szerintem a legújabb, azaz a grafén technológia felhasználásával készülhet, ennek az új eljárásnak köszönhetően lehet a kijelzőt hajtogatni, így kisebb áramfelvétele lesz és nem utolsó sorba tartósabb is lesz.
Aki nem tudná mi az a grafén (graphene) az keressen rá a neten. ;)
Szerintem, az elektronikai ipar Szent Grálja. :)
Én már nagyon várom, hogy piacra kerüljön.

#7 Felhasználó inaktív   Andras24636245 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 10. 18:47

Feltekerhető kijelzőből jó telefont-tabletet lehetne csinálni. Egy 15 cm hosszú "toll"-ból 12"-es 16:9-es kijelzőt lehetne előhúzni.

#8 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 10. 19:05

Üzenet megtekintéseIdézet: Andras24636245 - Dátum: 2014. 07. 10. 18:47

Feltekerhető kijelzőből jó telefont-tabletet lehetne csinálni. Egy 15 cm hosszú "toll"-ból 12"-es 16:9-es kijelzőt lehetne előhúzni.

De ezek az eszközök nem csak kijelzőből állnak. A többi pedig belátható időn belül nem fér el egy "toll"-ban. Jelenleg még a kijelzőt pár óráig működtető aku se fér el.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#9 Felhasználó inaktív   hacsi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 312
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 10. 19:22

Nyújtható kéne, ha akarom 4" phone, ha akarom 20" tablet.

#10 Felhasználó inaktív   Andras24636245 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 10. 20:55

@philcsy: A 15cm-s 3cm átmérőjű tollban 70cm3 hely van, erre kell feltekerni a kijelzőt. Egy LG G2 térfogata kijelzővel együtt 87cm3. Egy Iphone 5c 66cm3. Már ma is elférne.

#11 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 10. 21:28

@Andras24636245: Mármint egy 3 cm vastag hengerben. Azon kívül, hogy ezzel a masszívabb formával a mobil informatika újra használható lenne önvédelemre, miért is lenne jobb ez a nagyobbacska fasz méretű kivitel a hagyományos laposnál? Valami olyat szeretnék olvasni ami ellensúlyozza a hajlékony kijelző hajlékonyságából (nem sok tartása van) adódó hátrányt.

Szerkesztette: philcsy 2014. 07. 10. 21:28 -kor

geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#12 Felhasználó inaktív   Andras24636245 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 10. 23:06

@philcsy: A 3 centis hengert egy kicsi kezű ember is kényelmesen, stabilan tudja fogni. Ha kell, 5"-es álló kijelzőt húzol ki belőle, ha kell,12"-es fekvő kijelzőt. Szabványos 5A körüli 26650 akku-t használhatsz hozzá. Ha jobb kamera kell, a 3cm-s csőben komolyabb optika is elfér trükközés nélkül. Mivel a kijelző hajlékony, nem törik, mivel nagy része belül van, nem is karcolódik a zsebedben.

#13 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 11. 01:27

Andras24636245: A komoly optikával még egyet is értenék, de azt nem tartom fontosnak egy táblagépnél. A kényelemről se tudok nyilatkozni, mert számomra még a nagyobbak megfogása se volt eddig kényelmetlen, pedig nincs lapát kezem. A zsebes dolgot viszont nem értem, mert ezt se fogod zsebben hordani az biztos, esetleg kabát zsebben. A karcolódásos dolgot pedig szerintem nem gondoltad át rendesen. Abban igazad van, hogy föltekerve nem karcolódik, de használat közben nagyon is fog, méghozzá jobban mint a mostaniak. A hagyományos képernyőt egy kemény karcmentes bevonat védi, ami viszont nem hajlékony.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#14 Felhasználó inaktív   Andras24636245 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 11. 03:10

@philcsy: Szerintem már egy 10"-es tabletet is 2 kézzel lehet kényelmesen tartani. Csak az a kérdés, akkor mivel böködöd? A kijelző nem használat közben, hanem zsebben, táskában, ütődés, leesés közben szokott sérülni.

#15 Felhasználó inaktív   ronderger 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 11. 10:18

@Andras24636245: Érdekes felvetés. Én csak azt nem értem, hogy mitől lesz kényelmesebben fogható egy 10"-os kijelző, ha hajlékony?

#16 Felhasználó inaktív   Andras24636245 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 11. 12:40

A 3-4 cm átmerőjű csövet lehet kényelmesen megfogni és tartani. A kijelző kihúzott állapotban lehet merev. Pl. kifeszíthetik, mint egy esernyőt, saját tartása is lehet, mint egy kihúzható fém merőszalagnak.

#17 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 11. 12:47

@Andras24636245: Igen, a mostaniak használat közben nem karcolódnak, de azért mert kemények. A karcolódás kizárólag a keménységtől függ. Ha valami nem kemény, az karcolódni fog, akár használat közben is. Ha meg kemény, akkor törékeny, és nehezen hajlítható, bár ez utóbbi a vastagságtól is függ. Vannak plexi felületű táblák is, nagyon strapabíróak, be sima használat közben ocsmányul össze tudnak karcolódni.

@ronderger: Attól, hogy a súly egy kézben van.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#18 Felhasználó inaktív   Andras24636245 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 11. 13:47

@philcsy: Gyémánttal a kemény felületet is megkarcolhatod, ha az ujjadat vagy hozzá való tollat használsz, még egy kifeszített, csúszós gumi lap sem fog karcolódni, kilyukadni. A régi rezisztív kijelzőket körömmel lehet kényelmesen böködni. Még azokhoz is elég egy puha műanyag védő fólia a karcolódás elkerülésére.

#19 Felhasználó inaktív   moderátor 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 366
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 11. 19:38

Engem a képen látható kijelző kontraszt nem fogott meg, bár a hölgy szimpatikus... :D

#20 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 14. 10:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Andras24636245 - Dátum: 2014. 07. 11. 13:47

@philcsy: Gyémánttal a kemény felületet is megkarcolhatod, ha az ujjadat vagy hozzá való tollat használsz, még egy kifeszített, csúszós gumi lap sem fog karcolódni, kilyukadni. A régi rezisztív kijelzőket körömmel lehet kényelmesen böködni. Még azokhoz is elég egy puha műanyag védő fólia a karcolódás elkerülésére.

Használat közben a por karcolja össze, nem közvetlenül az ujjad. A védőfólia jó ötlet, merev kijelzőknél, de pillanatok feljön, ha a felület hajlékony.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó