HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Egy óráig sem tart a száguldás a gigabites interneten - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (10 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Egy óráig sem tart a száguldás a gigabites interneten Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 07. 18. 10:14

Hiába a szédületes letöltési tempó, a legtöbb nagyüzemi letöltő pillanatokon, vagy legalábbis órákon belül hoppon maradhat, ha a DIGI új, szupergyors internetelérését választja.
https://www.hwsw.hu/hirek/52589/digi-internet-diginet-fttb-fair-use-policy-fup.html

#2 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 18. 10:14

Haha, ez szopó. Bár az 1Gbit 10-edére korlátozva is 10Mbit, aminek sokan örülnének az országban. Meg csak a letöltésekre vonatkozik, a feltöltés nem számít bele? Mikor még DIGI-s voltam, nem egyszer 2-3TB-os forgalmakat csináltam (igaz ennek java része felfelé ment, nem lefelé), de nem szóltak érte.

Egyébként meg szerintem ezt az 1Gbitet már a nem SoHo routerek sem bírják, úgyhogy egy elég furcsa egy lakossági (?) konstrukció. Én már a Fiberpowernek sem láttam értelmét, mert a SoHo eszközök már azt sem bírták, inkább a feltöltést növelték volna. Ráadásul az UPC-nél a feltöltés is beleszámít a havi 300GB-os limitbe, és téved a cikk, mert alkalmazza a cég, most leveleztem az egyik itteni fórumozóval, akit lekorlátozott emiatt az UPC, szóval nem csak urban legend, pedig kevéssel lépte túl ráadásul. Mostanság sajnos szaros, lassú, falusi (városi címe van, de az egy vicc) nettel szenvedek, LRT-COM, ennél havi 200GB-os limit van (nem 3 havi átlagban), és beleszámít a feltöltés is (!!!), meg az 1024 alatti protokat is tiltják, hogy rohadjanak meg, aztán kimaradás is van nem kevés. Igaz ez olyan tetű lassú, hogy nehéz belefutni a limitbe, ha kicsit is figyel az ember.

(Raynes voltam a főoldalról)
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#3 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 18. 10:16

Erről nem esik szó a Digi Weboldalán! Ezt köcsögségnek tartom, főleg úgy, hogy korlátlanságot igérnek! Úgy is reklámozza, hogy a család összes tagja gyorsan szörfölhet egyszerre a Neten, idézem: "Egyidőben tölthetnek le, csetelhetnek, böngészhetnek, filmet nézhetnek és játszhatnak a neten lassulás és akadozás nélkül." HA ezek után letöltési korlátokat vetnek be, akkor a havi előfizetési ktg. már nem is biztos, hogy megéri... Sok olyan Netes játék van, melynek adatforgalom igénye elég nagynak mondható, és akkor még nem beszéltem, ogy mindenki más filmet nézne a Neten keresztül, stb. ezt meghaladva pedig korátoznák, mondjuk 100Megásra? Akkor inkább előfizetek kisebb csomagra, ahol nincs ilyen...

#4 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 18. 10:18

@N0zer0: az 1Gbit 10-e nem 10, hanem 100Mbit, de a többi stimmel .:)

#5 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 18. 10:23

Most néztem meg a DIGI ÁSZF-ét: részlet (jelenleg hatályos):
DÍJ-, ILLETVE ADATFORGALMI KORLÁT ELÉRÉSE MIATT KORLÁTOZÁS
Az internet szolgáltatás korlátozására az ÁSZF-ben foglalt általános szabályokon felül sor kerülhet abban az esetben is, ha az Előfizető az Előfizetői Szerződésben megjelölt díjcsomagban biztosított adatforgalmi korlátot az adott hónapban túllépi mobilinternet szolgáltatás igénybevétele esetén.
Ilyen esetben a következő számlázási időszak megkezdéséig a garantált le- és felöltési sebességet a Szolgáltató csökkenti.


A lényeg a mobilinterneten van, azt korlátozzák, a kábeles Net korlátról szó sem esik, így ezt eddig, nem tehetnék meg!!

Forrás: https://digi.hu/uplo..._internet_2.pdf


#6 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 18. 10:28

1Gbit-es csomag, hova? minek?

#7 Felhasználó inaktív   belabacsimarineni 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 18. 10:39

nézd meg jobban mert nem jót másoltál :D

Az ÁSZF „C” Melléklete új fejezettel bővül az alábbiak szerint:
4. EGYEDI ÉRTÉKHATÁR
A Szolgáltató a DIGINet 500 és DIGINet 1000 szolgáltatás igénybe vétele kapcsán túlzott mértékű
használatnak tekinti azt az esetet, amikor az Előfizető adatforgalma egymást követő három hónap
átlagában a 350 Gigabyte forgalmi mennyiséget meghaladja. Amennyiben az Előfizető
adatforgalma egymást követő három hónap átlagában a 350 Gigabyte forgalmi adatmennyiség
80%-át eléri, a Szolgáltató erről értesíti az Előfizetőt, a jogkövetkezményekre történő
figyelmeztetéssel, és egyúttal felhívja a szerződésszegő magatartástól való tartózkodásra.
A Szolgáltató által alkalmazott értesítés formái:
 sms üzenet;
 email üzenet;
 felugró ablak.
Ha az Előfizető forgalma meghaladja fentiekben meghatározott adatmennyiséget, akkor a
Szolgáltató az Előfizető szolgáltatásnak sebességét jogosult korlátozni. Amennyiben az Előfizető a
szerződésszegést a Szolgáltató jogkövetkezményekre történő felhívása esetén sem szünteti meg,
azaz adatforgalma az értesítést követő hónapban ismételten meghaladja a 350 Gigabyte
adatmennyiséget, a Szolgáltató a szerződést az ÁSZF Törzs 12.6 pontjában foglalt rendelkezéseinek
megfelelően felmondhatja.
A Szolgáltatás korlátozása az igénybe vett internet csomaghoz rendelt adatátviteli sebesség
maximum 90%-os lassítását, azaz a rendelkezésre álló sávszélesség csökkentését jelenti. Ez az
alacsonyabb sebesség továbbra is – időbeli korlát nélkül – lehetővé teszi az Előfizető számára, hogy
a Szolgáltatást használhassa. A szolgáltatás korlátozásának időtartama alatt az Előfizető az
egyedi előfizetői szerződésében meghatározott havidíjat köteles fizetni.





Üzenet megtekintéseIdézet: antyg - Dátum: 2014. 07. 18. 11:23

Most néztem meg a DIGI ÁSZF-ét: részlet (jelenleg hatályos):
DÍJ-, ILLETVE ADATFORGALMI KORLÁT ELÉRÉSE MIATT KORLÁTOZÁS
Az internet szolgáltatás korlátozására az ÁSZF-ben foglalt általános szabályokon felül sor kerülhet abban az esetben is, ha az Előfizető az Előfizetői Szerződésben megjelölt díjcsomagban biztosított adatforgalmi korlátot az adott hónapban túllépi mobilinternet szolgáltatás igénybevétele esetén.
Ilyen esetben a következő számlázási időszak megkezdéséig a garantált le- és felöltési sebességet a Szolgáltató csökkenti.


A lényeg a mobilinterneten van, azt korlátozzák, a kábeles Net korlátról szó sem esik, így ezt eddig, nem tehetnék meg!!

Forrás: https://digi.hu/uplo..._internet_2.pdf



#8 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 18. 10:49

"Korábban a Magyar Telekom, illetve a UPC Magyarország is használta (DIGI-énél jóval lassabb internetkapcsolatoknál) ezt a módszert a kábelnetes hálózat túlzott terheltségének a megakadályozására, ám ma már ezek a cégek sem korlátozzák a letöltésmennyiséget."
Ez konkrétan hazugság. Az UPC sógornak tavaly télen küldött levelet, és csökkentette le modem sebességűre a netjét (miután 120 Mbitesre váltott, és elkezdte használni). Nem 500 Mbit helyett 50-re, hanem az index.hu is fél perc alatt jött be, olyanra.

#9 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 18. 10:54

Másrészről a Digi a 20/10 Mbit-es csomagnál nem szólt egy szót se amikor több mint havi 1 TB-t forgalmaztam, hónapokon át, szóval úgy hülyeség ez a cikk ahogy van. És tudjátok miért kaptam tőlük "lebaszást", telefonos ügyfélszolgálaton? Mert mikor betegeskedett valami eszközük, és a 20 Mbit helyett tudott olyan 3-at - ami még éppen a garantált fölött volt - akkor napokat vártam, mielőtt bejelentettem volna a hibát. Mert "Ha nincs meg a 20/10, akkor azonnal szólni kell - a garantált sebesség a weboldalon az marhaság" - ezt kaptam az ügyfélszolgálatostól. És persze másnapra megjavult a net...

#10 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 18. 11:10

@belabacsimarineni: Amit idéztél, az igaz, de az még nem hatályos...

#11 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 18. 11:12

Szegény előfizetőt 100Mbit-re korlátozza... Szegény... Nekem 10Mbit-es előfizetésem van...

#12 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 18. 11:13

@antyg: "Ezt köcsögségnek tartom, főleg úgy, hogy korlátlanságot igérnek!"

Miért nem az? Korlátlanul tölthetsz le.... akkor is az lenne ha 56k -ra lassítana.. :D

#13 Felhasználó inaktív   alibabusic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 926
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 18. 11:16

Üzenet megtekintéseIdézet: antyg - Dátum: 2014. 07. 18. 11:18

@N0zer0: az 1Gbit 10-e nem 10, hanem 100Mbit, de a többi stimmel .:)

Jó az a 10 Mbit!
Ugyanis nem tizedével,hanem tizedére korlátozhatnak!

A DIGI a szerződési feltételekben meghatározza a lassítás mértékét is, mely maximum 90% lehet
Tehát,ha a lassítás mértéke 90 %,akkor az ügyfélnek marad 10 %.. :)

#14 Felhasználó inaktív   Jcage 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.756
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 18. 11:18

2013.07 1 068 714
2013.08 1 804 955
2013.09 1 231 750
2013.10 1 264 107
2013.11 1 497 371
2013.11 1 497 371
2013.12 1 832 149
2014.01 458 090
2014.02 393 348
2014.03 581 763
2014.04 498 409
2014.05 476 263
2014.06 614 381
2014.07 301 089

Az elmúlt egy évem forgalma. 0 korlátozás volt. UPC.
Sógornak kb. 2x szorzó játszik, őt valóban felhívták szolgáltatótól és megkérdezték, hogy tapasztal-e gyanús hálózati tevékenységet (lol), majd módosítottak a havi díján (+500ft) és azóta nem szóltak semmit.
"A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet..."

#15 Felhasználó inaktív   alex53 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 18. 11:30

Szolgáltatás "magyar-módra"..!
Normális fogyasztóvédelem esetén, egy ilyen primitív viselkedés lehetetlen lenne!
Ezer indokot találnának a fogyasztók jogait védő szervezet ügyvédei, hogy "szétszedjék" a ratyi cég (digi, vagy más) szerződését, és pereket indítsanak ellenük... (Tisztességtelen üzleti magatartás, Megtévesztő reklám, Szándékos félrevezetés, stb. )
Nálunk lehet mindent!
Lám a PSZÁF (Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete) is volt, jó fizetési alkalmazottakkal, amikor a ma már törvénytelennek kikiáltott devizahiteles szerződéseket aláíratták a szerződőkkel a bankok!
A valóságban, szerződést sem köthettek volna anélkül, hogy a PSZÁF jóvá ne hagyta volna a szerződést, annak állandó részeit.
Véleményem szerint, ha valaki a hirdetés, szolgáltatás, fő pontjaiban (jelen esetben letöltési sebesség) leír valamit, akkor azzal ellentétest írnia, tisztességtelen üzleti magatartás, és megtévesztő!
Sajnos nálunk, a szarháziság a trend...

#16 Felhasználó inaktív   mlx 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 18. 11:30

@alibabusic: A matek nem az erősséged, igaz? :)

#17 Felhasználó inaktív   Bogabi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 57
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 18. 11:32

@alibabusic: 1 Gbit az 1024 Mbit,. Namost 1024 Mbit-et lekorlátozzák úgy, hogy az eredeti sebesség 10%-a marad meg, akkor 1024 per 10 az cca. 100 Mbit. Mi olyan nehéz ezen?
Üdv!
BG.

#18 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 18. 11:34

@alibabusic: ha hallgattal volna, bolcsebb maradtal volna.

1000 tizede a tudomany mai allasa szerint tovabbra is 100. Tizedevel csokkentes 900, tizedere csokkentes 100. Nagyjabol Altalanos iskola 3. osztalyos matek.

#19 Felhasználó inaktív   Koxminator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 18. 11:51

Sosem értettem, minek vezetnek be ekkora sávszélességet úgy, hogy azért a letöltési mennyiséget korlátozzák.
Illetve de igen, értem:

1. lehet verni a nyált, mellet, stb. hogy ők jöttek ki először ilyennel
2. tisztában vannak vele, hogy a konkurrens ajánlatokhoz képest többszörös sebesség jóval nagyon letöltési adatmennyiséget fog eredményezni általában
3. a technika-technológia értelemszerűen fejlődik, fejlesztik, fejlődnie kell (ez persze okés), bár kétlem, hogy jószándékból csinálna ebben a mai világban bárki is bármit

Ez az egész korlátozósdi (nem csak ez, hanem a korábbiak és a jövőre vonatkozóak is) nekem egy autós hasonlatot juttat eszembe:

ott egy Ferrari, megveheted 1.000 Ft-ért, kapsz egy tank benzint hozzá, körözhetsz a körpályán és ha elfogy, akkor tolhatod körbe-körbe, ennyi.

Kicsit savanyú, kicsit sárga, de a mienk (lóf---t, román c..)

#20 Felhasználó inaktív   PaLa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.032
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 18. 11:56

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy erre mit lép a többi szolgáltató.

A UPC már cseréli a modemeket, ez köztudott, nylván nem azért, mert elavultak a 1,5 hónapja kihelyezett darabok...

Az adatforgalmi korlátot a UPC hol érvényesíti, hol nem, ez tapasztalatom szerint területfüggő is. Sajnos, itt a Budapestiek úgy tűnik, jobban állnak, gondolom azért, mert van konkurencia...

Tény, hogy a DIGI az alap csomagjainál azzal, hogy a feltöltést is emelte rendesen, jobb konstrukciókat ad szerintem, és arról nem beszél senki, hogy jelentősen olcsóbb, mint a versenytársak.

Téma megosztása:


  • (10 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó