HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A korlátozások ellenére növekszik a Pirate Bay népszerűsége - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A korlátozások ellenére növekszik a Pirate Bay népszerűsége Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 07. 22. 08:51

Egyre több országban blokkolják az internetszolgáltatók a Pirate Bayt, népszerűsége azonban töretlenül nő. A szórakoztatóipar által gyakorolt nyomás ellenére a sok felhasználó a korlátozott területekről proxyn keresztül látogat.
https://www.hwsw.hu/hirek/52600/the-pirate-bay-torrent-kaloz-letoltes-fajlcsere.html

#2 Felhasználó inaktív   hunluki 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 22. 08:51

Jéé, valamit tiltanak, és emiatt egyre népszerűbb lesz? Micsoda meglepetés...
Életképes alternatívát kérünk. Netflix-et, spotify-t, steamet, stb, és egyből töredékére fog csökkenni a warez.

Saját magamból kiindulva ez lenne a megoldás. Amióta rákaptam a steamre, azóta nincs warez játékom, mert csak a gond van vele. Nincs multi, patch vagy működik, vagy nem, stb. Humble, GMG, steam akciók, gog.com mellett egyszerűen nem éri meg warezolni, mert kényelmetlen.

Zenével ugyanez: Középiskolás korom óta hurcoltam magammal a még DC++-ról összehorgászott zenéimet, manapság már ott a spotify korlátlan elérése vicc összegért, látom hogy haverok mit hallgatnak, ajánlóval újakat ismerek meg.

Filmeket nem nézek, mert kb 99%-ban szemétnek tartom amit ma film címszó alatt kihoznak, ha esetleg akad valami, akkor meg haverrokkal/asszonnyal beülünk egy moziba, kb 2-3 havonta 1 film ennyit megér.

Sorozatokra pedig várom a netflixet, hogy kis hazánkban is megjelenjen. Havi pár ezer forint sorozatokra (kiadáskor azonnal, vagy minimális késéssel felirattal, amint lehet szinkronosan, bár ez kevésbé izgat) nekem bőven megér a kényelem.

Összes előfizetést és esetleges játékos akciókat együttvéve havi 5-6k hufból megvan a korlátlan, legális szórakozásom (ha nem veszek játékot, akkor a fele). Egy lazább estén több megy el sörre meg ropira :)

#3 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 22. 09:01

@hunluki: szuper, akkor drukkolj a halozatsemlegessegnek, mert mire kettöt pislantasz, minden ilyen szolgaltatashoz külön pakkok kellenek majd a netelöfizetes melle, hogy hasznalni is tudjad öket.

#4 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 22. 09:13

@dikki: És hogyan fogják azonosítani a protokollt ha mindenki teljes titkosításra vált?
A mobilszolgáltatók kínáltak egy időben korlátlan csomagokat úgy, hogy a torrent forgalomra adatforgalmi limitek vonatkoztak. Soha nem működött a valóságban a limit. Bármennyit lehetett torrentezni.

A hálózatsemlegesség felrúgása a Googlet, Facebookot, Microsoftot és társait sújthatja, mert a szervereik felé irányuló és pláne onnan induló adatforgalom pontosan bemérhető és korlátozható. A P2P csúcstermékeként kiemelkedett torrent pont azért lett sikeres mert kvázi bemérhetetlen. A tracker szerverekre már most nincs feltétlenül szükség, de vannak dht mellett más fejlesztések is anonimizált tracker alternatívákra.

#5 Felhasználó inaktív   ZoliJ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 171
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 22. 09:33

@Maxim_: sehogy nem fogják azonosítani a protokollt. Amiért fizetsz az normálisan fog menni, minden más pedig a béka segge alatti sebességgel.

#6 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 22. 09:43

@ZoliJ: Mennyi lesz az a béka segge alatti sebesség?
"Csak" 10mbps? Vagy dzsunka occsó szolgáltatónál csak 1mbps?
Torrentre az is elég.
Az ilyen korlátozások arra jók, hogy ne lehessen normálisan megnézni egy 4k HD videót a Youtubeon. Vagy ne lehessen HD adásokat live nézni a mostanában berobbanó fizetõs tv és videoszolgáltatóknál úgy, hogy az internetszolgáltató egy centet sem kap a profitból.
Ez egyébként érthetõ. Nekem se tetszene az, hogy az amcsi multi Google gigaprofitot csinál az én hálózatomon, ennek köszönhetõen becsõdöl a saját videómegosztó szolgáltatásom, és még komoly pénzembe is kerül, hogy kiszolgáljam a Google szerverek felõl érkezõ egyre nagyobb adatforgalmat nemzetközi vonalakon.
A torrentnek ehhez a játszmához semmi köze.

Szerkesztette: Maxim_ 2014. 07. 22. 09:45 -kor


#7 Felhasználó inaktív   ZoliJ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 171
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 22. 09:57

@Maxim_: amit írsz az akkor lenne igaz, ha a user nem vagy csak minimálisat fizetne az internetért. Ennek azonban az lesz a vége, hogy fizeted a mostani díjat + még rájön az általad preferált szolgáltatás pluszdíja (ha sikerül vámolniuk a Google / Netflix / stb. szolgáltatót, akkor a nekik fizetett előfizetői díjba lesz beépítve, ha meg nem, akkor közvetlenül az internetszolgáltatónak fizetsz).

#8 Felhasználó inaktív   toshy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 25
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 22. 09:59

@Maxim_: "Nekem se tetszene az, hogy az amcsi multi Google gigaprofitot csinál az én hálózatomon, ennek köszönheten becsdöl a saját videómegosztó szolgáltatásom, és még komoly pénzembe is kerül, hogy kiszolgáljam a Google szerverek fell érkez egyre nagyobb adatforgalmat nemzetközi vonalakon. "

De akkor te most hálozatot árulsz ? Mert ha ISP vagy akkor azt garantálod ami a szerződésedben le van írva. Azért a pénzért ami le van írva. Márpedig egy ISP internetet ad.
Ha nem bírja adni NE csinálja, van más aki tudja, akarja, bírja.
Ezt hívják piacgazdaságnak.
Illetve ha van egy videó megosztó megoldása is, akkor íme a feladat. Csináljon, jobbat, olcsóbbat, szebbet, és vegye rá az embereket hogy használják. NE fogja rá a google -ra hogy miatta nem megy !


#9 Felhasználó inaktív   olee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 22. 10:46

Ennél jobb marketing nem is lehetne az oldalnak, minden hírekben benne van, főcímben.

Aki még nem hallott róla, sosem próbálta, most az is tudja már, honnan lehet tölteni.

#10 Felhasználó inaktív   Yv@n 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 22. 10:50

Üzenet megtekintéseIdézet: Maxim_ - Dátum: 2014. 07. 22. 10:43

Vagy ne lehessen HD adásokat live nézni a mostanában berobbanó fizetős tv és videoszolgáltatóknál úgy, hogy az internetszolgáltató egy centet sem kap a profitból.

Már pontosan hogy nem kap egy centet sem? Hosting center oldalon súlyos zsák dollárok cserélnek gazdát a hozzáférésért, és amikor legutóbb néztem, még hozzánk is havonta jött az internet előfizetés díja, sárga csekken. Csak azért nem sokan fizetnének, hogy lóg egy plusz kábel a falból.
Ha olyan áron szolgáltatnak, hogy nem éri meg, akkor kéremszépen eltetszett baszni az árazást. Erről tán nem az ügyfél oldal tehet, nem?

Üzenet megtekintéseIdézet: Maxim_ - Dátum: 2014. 07. 22. 10:43

Ez egyébként érthető. Nekem se tetszene az, hogy az amcsi multi Google gigaprofitot csinál az én hálózatomon, ennek köszönhetően becsődöl a saját videómegosztó szolgáltatásom

Ez itt egy szereptévesztés. Senki sem mondta, hogy attól, hogy valaki isp, tartalom szolgáltató is kell legyen kötelező jellegűen.

Nyilván szar dolog, ha versenyezni kell más cégekkel egy piacon, sokkal nagyobb buli, ha mi szabunk meg minden feltételt, és az esetleges vetélytársakat szétszopathatjuk, ahogy jól esik.

#11 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 22. 11:16

@toshy:

Idézet

Ezt hívják piacgazdaságnak.

Meg azt is piacgazdaságnak hívják, hogy: az én hálózatom az én szabályaim, amiket a körülmények megváltozásával szabadon módosíthatok.

#12 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 22. 11:19

@Yv@n:

Idézet

Nyilván szar dolog, ha versenyezni kell más cégekkel egy piacon, sokkal nagyobb buli, ha mi szabunk meg minden feltételt, és az esetleges vetélytársakat szétszopathatjuk, ahogy jól esik.

Légy üdvözölve a szabad piacgazdaság világában!

#13 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 22. 11:21

@ZoliJ: Netflix szolgáltatóra Magyarországról most is fizetsz extra díjat a VPN-ért.
A Google pedig be kell hogy nyelje a díjat különben gyorsan elbukik a kiélezett piaci versenyben.

#14 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 22. 11:22

Üzenet megtekintéseIdézet: Maxim_ - Dátum: 2014. 07. 22. 10:43

Vagy ne lehessen HD adásokat live nézni a mostanában berobbanó fizetős tv és videoszolgáltatóknál úgy, hogy az internetszolgáltató egy centet sem kap a profitból. Ez egyébként érthető. Nekem se tetszene az, hogy az amcsi multi Google gigaprofitot csinál az én hálózatomon, ennek köszönhetően becsődöl a saját videómegosztó szolgáltatásom, és még komoly pénzembe is kerül, hogy kiszolgáljam a Google szerverek felől érkező egyre nagyobb adatforgalmat nemzetközi vonalakon.

Igen, pont itt cseszik el a szolgaltatok, amikor azt hiszik ez egy valos erv. Internetet arul, kb. semmi koze hogy a felhasznalo milyen szolgaltatast er el rajta. A cipesz maradjon a kaptafanal, az internet szolgaltato adjon savszelt mas nem kell tole.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#15 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 22. 11:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Maxim_ - Dátum: 2014. 07. 22. 12:16

Meg azt is piacgazdaságnak hívják, hogy: az én hálózatom az én szabályaim, amiket a körülmények megváltozásával szabadon módosíthatok.

Jah, akkor idovel lelepnek az ugyfeleid, ha meg kiegyezel a konkurenciaval akkor kartelezesert a sz.rt is kiverik beloled. Legalabbis igy mukodik egy egeszseges piacgazdasagban.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#16 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 22. 11:53

@Maxim_: "az én hálózatom az én szabályaim, amiket a körülmények megváltozásával szabadon módosíthatok"

OK, csak akkor ne nevezd _internet_ szolgáltatásnak.

#17 Felhasználó inaktív   montyx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 298
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 22. 12:05

Üzenet megtekintéseIdézet: Maxim_ - Dátum: 2014. 07. 22. 12:16

@toshy:


Meg azt is piacgazdaságnak hívják, hogy: az én hálózatom az én szabályaim, amiket a körülmények megváltozásával szabadon módosíthatok.


és az hol piacgazdaság, hogy USAban kisírták az ISPk maguknak a netsemlegességi törvény fellazítását? ha nem tudnak rendes tartalomszolgáltatást csinálni, akkor egyből elkezdenek rinyálni. pedig aki kipróbálta már a TV GOt, az tudja, hogy mekkora egy hulladék sz@r az egész.

#18 Felhasználó inaktív   toshy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 25
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 22. 12:23

@Maxim_: "az én hálózatom az én szabályaim, amiket a körülmények megváltozásával szabadon módosíthatok"

Nos akkor élve a választás lehetőségével megyek másik szolgáltatóhoz.

#19 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 22. 12:36

@Maxim_: Ööööm. Nem. A te hálózatod, de NEM egészen a te szabályaid, és nem módosíthatod őket kényed kedved szerint. Van egy olyan dolog, hogy netsemlegesség, amely szerint csak úgy hasraütésre nem lehetetleníthet el egyetlen szolgáltató sem egy oldalt, amennyiben arra nem érkezik bírósági felhatalmazás. Olyan dolog ez, mint a házad (lakásod, telked) Hiába a tiéd, hiába hozhatsz ott bizonyos keretek közt szabályokat, azt nem teheted meg, hogy mondjuk lelősz egy vendéget, mert csúnyán nézett rád.

Amúgy mi az, hogy az USA-ban menő a PirateBay? Hát warezolni csak itt csórisztánban warezolnak, nem? Odaát kolbászból van a kerítés, és mindenki meg tudja venni a 15-20 dolláros albumokat, 60 dolláros videojátékokat, meg 500 dolláros PhotoShopot, nem? (szarkazmus)

#20 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 22. 12:53

@hunluki: a netflix jo lenne, ha nem torolnenek total alapfilmeket rendszeresen. Legutobbi nyirbalas:

http://www.etonline.com/news/142137_Netflix_To_Remove_Many_Films_On_January_1/

Erre mi a picsa szukseg van, oszinten? Nem telik HDD-re?

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó