HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Az Egyesült Királyságban kötelező az ODF - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (9 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 7
  • 8
  • 9
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Az Egyesült Királyságban kötelező az ODF Értékeld a témát: -----

#161 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 07. 25. 12:40

Üzenet megtekintéseIdézet: zoozo - Dátum: 2014. 07. 25. 12:18

Ez most igazi nagyapás "régi dolgok mind jók, az új dolgok szarok" megszólalás volt.
iPad-en és általában tableten az okosabb softkey-ek pont a korábbi írásaidból készített szótár alapján előre kitalálják mit akarsz írni. A szórendet is tudják, úgy priorizálják a javaslatokat. Rutinszerűen használt mondatoknál elég benyomkodni az első két szó pár betűjét, utána már a javasolt szavak nyomkodásával megvan az egész mondat negyedannyi idő alatt mintha begépelnéd egy normál billentyűzetről.


Jaja, a meg helyett még-et ír, törölhetem vissza, ha valami számot, jelszót írok akkor mániákusan elmenti, majd véletlenszerűen erőlteti, aztán szintén nem győzöm visszatörölni. Amit egyszer valamit mondatkezdés miatt nagybetűvel írtam, onnantól mindig nagybetűvel írná. Nekem valahogy pont nem ilyen egyszerű. Az "általában a tablet" megint más, főleg ha az első pár benyomott betű után telefonkönyvből próbál helyettesíteni, holott azt használjuk a legkevésbé. Ha fél szó, akkor van ami egyből szóközt tesz utána, fél szóig ékezetes, mondom akkor majd folytatjuk, de ha leokézom, akkor szóközt rak, így vissza kell törölni. Másik tablet meg egy szóköz vagy betű visszatörlése után más szóra vált, esetleg ékezetmentesen. Arról nem is beszélve, mikor angol szavakat erőltet, vagy angolt is elment a helyi szótárba, majd azt ajánlaná sok ékezetesebb helyett. Én viszonylag gyorsan gépelek rajtuk, de nem ilyen egyszerű, felsoroltam mit lehet, valahogy mindig más szót szeretne ajánlani, mint amit én. Utána jönnek a véletlenül elgépelt, majd egyből mentett szavak is :-)
Make love not Wor.

#162 Felhasználó inaktív   Nameless 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 25. 15:31

Helyes.
Az első Magyar Lumia Közösség a Google+on: http://goo.gl/tXJr34

Téma megosztása:


  • (9 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 7
  • 8
  • 9
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó