HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A low-end felé mozdul a legolcsóbb Lumia - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A low-end felé mozdul a legolcsóbb Lumia

#21 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 28. 12:38

Üzenet megtekintéseIdézet: csozsi - Dátum: 2014. 07. 27. 21:50

Tény, hogy elmondhatom, hogy van autóm...

Azért ennyire nem sötét a helyzet, okostelefonnál is kapsz egy adag gyári szoftvert, amivel a "nemokos-de-jó" telefonok funkciói nagyjából le vannak fedve. Ami meg hiányzik, vagy másképp működik a megszokottnál (tipikus példa erre a "miért nem ébreszt kikapcsolva, amikor a húszéves nokiám röhögve tudta ezt is"), annak általában megvan az oka, vagy egy jó vitaalap arra, hogy mi számít alapfunkciónak, és mi nem.

#22 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 29. 20:26

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2014. 07. 28. 13:38

Azért ennyire nem sötét a helyzet, okostelefonnál is kapsz egy adag gyári szoftvert, amivel a "nemokos-de-jó" telefonok funkciói nagyjából le vannak fedve. Ami meg hiányzik, vagy másképp működik a megszokottnál (tipikus példa erre a "miért nem ébreszt kikapcsolva, amikor a húszéves nokiám röhögve tudta ezt is"), annak általában megvan az oka, vagy egy jó vitaalap arra, hogy mi számít alapfunkciónak, és mi nem.

Hisz épp ez az. Húsz éve lefektették az alapokat, csiszolgattak rajta, felhasználói oldalról szinte tökély volt.
Aztán lett a telefonból multimédiás eszköz, majd a netkapcsolat elnyomta a telefonfunkciókat. (nem gond, szinte mindet használom, mert jó, hogy ott van kéznél, egy dobozban)
A tapipados verseny viszont kiölt pár jól bevált szolgáltatást, amit kezdetben sem az androidok, sem az ios-ek nem tudtak, de a hiányt az applikációk elkezdték pótolni.
Nekem a csengőhang-profilok (néma, halk, általános, utcai) kifejezetten jól jöttek, főleg olyan app segítségével, amivel teljesen automatikus volt a váltás (időpont, dátum, cellapozíció, wifi, stb...).
Az utolsó 5-6 évben használt telefonjaim kimondták a hívó nevét, csoportnak lehetett csengőhangot adni, nagy taglétszámú csoportot lehetett létrehozni.
A BT headseten/kihangosítón ugyanaz a csengőhang szólalt meg, ami be volt állítva a telefonon, nem egy fiktív alaphang mindenkihez.
Ez utóbbi két funkció zsebben-tokban, létra tetején, vezetés közben igen jól jött, mert anélkül tudtam szűrni a hívásokat, hogy rá kellett volna nézni a telóra.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#23 Felhasználó inaktív   zupp87 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 06. 06:49

@"Geri":
Csípem aki úgy fikáz, hogy még nem is volt a kezében a telefon. Meg amúgy is.. 12 éve 16990-ért vettem a 3310-es Nokiámat, Most a Lumia 530 kártyásan 20ezer. Ennyi pénzért sokkal se sokkal több szolgáltatást nyújt a Lumia, mint annó a 3310, bár tény, hogy akkor az is elég volt.
Egyébként nekem kb. 3 hete van meg az 530, és én speciel imádom. E-mail, internet, szervező, kommunikáció (Viber, chat) tökéletesen megy vele, még Skype-val videotelefonálni is akadásmentes (kár, hogy csak a hátán van kamera). Sőt, feltettem egy 3D-s dragracing játékot (igaz, csak kb. 140 megás, ilyen NFS fejlesztgetős feeling), és az is tökéletesen megy. Nekem Huawei Y210 volt előtte, és ahhoz képest ez óriási előrelépés. Azon sokszor az alapfunkciókkal is gondom volt.
Ja, még egy jótanács minden WP-snek: Vibert nem szabad SD kártyára tenni, mert úgy használhatatlan. Telómemóriáról megy jól. Aztán néztem ennek utna, miután láttam, hogy a vélemények fele 5*, másik fele 1-2*. Állítólag ez a Viber gondja, sehol se ajánlják SD-re, csak az Android alapból telóra tesz sok alkalmazást (az Y210-nek meg telómemóriából nem sok volt, alig fért el rajta pár app).
Ja.. tény, hogy a kamerája tényleg nem a legjobb. Félhomályban majdhogynem használhatatlan.. de képekre ott a Nikonom..

#24 Felhasználó inaktív   zupp87 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 06. 06:49

"sokkal se sokkal" helyett: sokkal de sokkal

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó