HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Itt a Skype 5.0 Androidra - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Itt a Skype 5.0 Androidra Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 07. 25. 11:46

Megkeresi és hozzáadja saját névjegyzékéhez a telefonkönyvben található Skype-felhasználókat a mobilapp új verziója. A funkció letiltható, a Microsoft pedig ígéri, hogy senkit sem fog spamelni.
https://www.hwsw.hu/hirek/52626/microsoft-skype-android-5-0-voip-chat.html

#2 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 25. 11:46

Idézet

mind a Telekom, mind a Telenor, mind a Vodafone általánosan tiltja a VoIP-ot

Nesze neked net neutrality, meg "akkor megyek masik szolgaltatohoz". Vicces, hogy pont par napja ertetlenkedett itt par hulyegyerek, hogy hat ezt o nem erti, ilyen nincs. Na, hat nesztek. Meg kartellezni nyilvan csak a telkok tudnak, a kabelesek nem. Es az olyan esetek, amikor neha olyan szinten felosztjak a kabelnet piacot, hogy a belvaros egyazon utcajanak paros oldalan csak X van, a paratlan oldalan meg csak Y, pusztan a veletlen muve.

Szerkesztette: bviktor 2014. 07. 25. 12:04 -kor


#3 Felhasználó inaktív   Bici 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 488
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 25. 12:08

Kérdés, hogy mi alapján szűri a szolgáltató a voip-ot?
IP/Domain alapján, vagy van erre külön protocol?

pl. ha én írok egy voip progit, azt is tiltják automatikusan, vagy van egy fekete lista?
Á, mint Álemér...

#4 Felhasználó inaktív   LInux-power 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 25. 12:12

uuuu de kiraly, uninstall DONE...... :)


#5 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 25. 12:12

@Bici: ha megismerik, tiltani fogják. Amíg nem addig nem tudják.

Skype-nál valószínűleg sokat segített az hogy a P2P kommunikációt lecserélte az m$ hagyományos kliens-szerver kommunikációra, és bár ennek a célja az volt hogy USrael rövidítéses nevű szervezetei meg tudják figyelni a potenciális terroristák (azaz mindenki) kommunikációját, a mobilszolgáltatóknak is jól jön, mert pár microsoft szervert egyszerű letiltani, nem úgy mint egy p2p cuccot, főleg ha az titkosított.
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#6 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 25. 12:27

A Vodafone-nál a Whatsapp is tiltva van tudtommal.Ami azért itt Magyarországon szerintem elég morbid...

Szerkesztette: map 2014. 07. 25. 12:34 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#7 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 25. 12:29

-

Szerkesztette: azopi 2014. 07. 25. 12:30 -kor

Kép

#8 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 25. 12:43

@LInux-power:

íme a legjobb példa hogy lehet egy fasza , okos progamozók által hosszú évek kemény munkája által összehozott programot, egy laza csuklómozdulattal, felsőbb karhatalmi utasításra alaposan elbaszni.

anno 2008 környékén egy gagyi Nokia N70-en natív Symbian Skype klienssel órákon át csevegtem a Hollandiában lévő cimborámmal aki ráadásul egy nyílt WiFi hálózatról lépett be laptopról..

Nekem a legalapabb mobilinternet elérésem volt GPRS technológia lévén a max. elméleti sávszélem eleve nem lehetett több mint 128 kbit/sec

Mindezt megfejelte az, hogy közben folyamatosan úton voltam.

A beszélgetés hangminősége végig kíváló volt, 5 percenként keletkezett benne egy nagyon kicsit zavaró hangminőségtorzulás.

A beszélgetésnek végül CSAK az vetett véget, hogy lemerült a telefonom akkumulátora.

Az azóta kijövő Skype verziókat viszont sikerült verzóról verzióra egyre jobban , egyre alaposabban elbaszni.

A szolgáltatók szeretik gyakran előhúzni a "légköri interferencia" nevű aduászt (meg az anyjuk vérzivataros picsája AZ !)

A Skype-nál meg össze-vissza makognak megfigyelhetőségről meg szekjuriti hólokról..



#9 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 25. 12:59

@Euro Glass: Én ezért nem használok már régóta Skype-ot, Viber-t használok jelenleg is...

És nem tudom, hogy ki, hogy van vele, valahogy nálunk (a családban több személynél is) működik a Viber mobil Nettel, pedig nekem, valami 90MB-os net van a teló előfizetésemhez, simán megy rajta a Viber... (tehát NEM a legdrágább díjcsomaggal használom) az, hogy alapból tiltaná a szolgáltatóm, vagy sem, arra én magasról teszek... ha (ezt olvasva is...) letiltja, akkor a jövőben kocsiból (menet közben) nem, de otthonról, és melóhelyről fogom használni wifi segítségével. :) Csak ott beszélem le az előfizetőei összegemet, ahol, amiben épp szükséges...


#10 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 25. 13:08

@Bici: sehogy nem szurik! Amit a csurhe meg nem latott a sajat szemevel, az nem letezik! 2014-ben nincs technologia a VoIP forgalom szuresere, ez csak optikai csalodas!

#11 Felhasználó inaktív   FTeR 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 532
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 25. 13:09

@LInux-power: gondolom vibert sosem raktad fel, ha mégis gyorsan töröld azt is, csak hogy ne tűnj teljesen elfogultnak... :)

#12 Felhasználó inaktív   FTeR 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 532
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 25. 13:10

@bviktor: Úgytom skype nem a 80-as porton kommunikál és saját protokolja van, ezek alapján simán lehet szűrni.

#13 Felhasználó inaktív   bakagaijin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 25. 13:29

@FTeR: Mivel központi szerveren keresztül van, _szerintem_ az ahhoz az ip-tartományhoz csatlakozást tiltják. Ha nem tud fellépni, nem tud kivel voice/video kapcsolatot sem létrehozni.

VPN-en keresztül viszont megy.



#14 Felhasználó inaktív   LInux-power 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 25. 13:38

@FTeR: Volt fent a viber az S1-en. annyira nem voltam tole elajulva. Most hangouts-ot hasznalom, nem kell telepiteni es basic igenyeimet kiszolgalja....

#15 Felhasználó inaktív   Gubi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 31
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 25. 13:46

@bakagaijin: "VPN-en keresztül viszont megy."

Ennyi, meg is van oldva :) Én is így használom.

#16 Felhasználó inaktív   tom007 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 25. 14:48

Elméletileg papíron nekem a telenor tiltja a voip hívást. Gyakorlatilag ezzel beszélek és oldom meg az olcsóbb havidíjat. :-D
Skype, Viber, Hangoust, fizetős voip.

#17 Felhasználó inaktív   Baskiria 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 25. 15:20

Én meg dual sim telefon, kettes slotban rendes netes sim, amin morcos is lennék ha tiltva lenne. Probléma megoldva, ez az igazi rezsicsökkentés.

#18 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2014. 07. 25. 15:38

@antyg: Csak az új generációs díjcsomagok esetén él a tiltás. Pontosítom a szöveget.

#19 Felhasználó inaktív   Balázs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 25. 16:03

Nem is feltétlenül tiltja, hanem például lerontja. Nem egyszer tapasztaltam, hogy maximális jelszintnél is előfordul a szakadozás, de ez biztos csak a napszél, vagy csak álmodtam. :)

#20 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 25. 17:26

a hangátvitelnek olyan csicska sávszélesség igénye van, hogy még egy lassú TOR-circuiton keresztül is simán átpréselődik, olyanon is , amikor az egyik node a HOLDon vagy Antarktiszon van .. :D

szóval elékötök egy TOR proxy-t BRIDGE-dzsel, aztán blokkolgassanak csak buzgón a buzi pénzéhes görény szolgáltatók ! SOK SIKERT hozzá !

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó