HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Újítások garmadáját kapja a Windows Phone 8.1 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Újítások garmadáját kapja a Windows Phone 8.1 Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 30. 11:28

@Emvy: "Az ugye megvan, hogy GPU driver crash eseten mi tortenik Linuxon?"

Akkor meghal a felület, és visszavált console módba. Ugyanez Windows esetén az erős kernel függőség* miatt kék halált eredményez.

* ami nem szükségszerűen rossz, mert teljesítményben jobb lehet; nem kell köztes rétegeken keresztülvergődnie magát a kódnak.

#42 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 30. 12:01

Üzenet megtekintéseIdézet: hunluki - Dátum: 2014. 07. 30. 08:43

@xclusiv: valaki nem jegyezte fel pontosan az eddigi hülyeségeit? Eskü elfilóztam rajta, hogy indítok egy blogot, ha sikeres, akkor kiadom verseskötet címen :D

Nem, csak geriből van egy kisebb gyűjtésem az aláírásomban.

#43 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 30. 12:04

Üzenet megtekintéseIdézet: UnA - Dátum: 2014. 07. 30. 12:28

@Emvy: "Az ugye megvan, hogy GPU driver crash eseten mi tortenik Linuxon?"

Akkor meghal a felület, és visszavált console módba. Ugyanez Windows esetén az erős kernel függőség* miatt kék halált eredményez.

* ami nem szükségszerűen rossz, mert teljesítményben jobb lehet; nem kell köztes rétegeken keresztülvergődnie magát a kódnak.

Well, nekem rohadt már ki úgy a linux is, hogy nem hogy kék képernyő nem volt, hanem konrétan semmi. Egér nem mozdult, billentyűzet halott volt, ssh nem válaszolt, bár echo reply jött tőle, de ennyi volt a szumma képessége a vasnak. Szóval a linux is tud ilyet néha, pedig alapvetően stabil a gép és stabil az OS is.

Az "erős kernel függőség" dolgot meg nem értem, az nt és leszármazottai tudomásom szerint mikrokernelesek...

#44 Felhasználó inaktív   InvalidUser 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 998
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 30. 12:57

Az "erős kernel függőség" dolgot meg nem értem, az nt és leszármazottai tudomásom szerint mikrokernelesek...

Hibrid kernel megoldást alkalmaztak.

"Well, nekem rohadt már ki úgy a linux is, hogy nem hogy kék képernyő nem volt, hanem konrétan semmi. Egér nem mozdult, billentyűzet halott volt, ssh nem válaszolt, bár echo reply jött tőle, de ennyi volt a szumma képessége a vasnak. Szóval a linux is tud ilyet néha, pedig alapvetően stabil a gép és stabil az OS is."

A vita eredője az a kijelentés volt, hogy a vindóz a legjobb OS. Én azt tapasztaltam, hogy vannak olyan területek ahol jobban teljesít a többi OS-hez képest és van ahol gyengébben.

#45 Felhasználó inaktív   Emvy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.466
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 30. 13:18

@UnA: nem egeszen. Kokemenyre tud fagyni az egesz, meg a magic keyekre sem reagal. Itt van egy confirmed, de meg mindig unassigned bug, peldaul:
https://bugs.launchp...ler/+bug/750437

Windowson meg inkabb az tortenik, hogy unpluggolja a drivert a kernel. (http://mmdv.com/vegastips/images/2/2d/Gg487368.wddm_timeout(en-us,MSDN.10).gif)
while (!sleep) sheep++;

#46 Felhasználó inaktív   Gall120 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 31. 01:35

A gyors feljesztéssel kapcsolatban bíztos befog gyorsulni a MS. A nokiát meg vette, és ezzel meg van a saját gyártása. Elnézve a fejlesztések írányát és az eddigi tapasztalatott tuti erre fele fog menni. Most kezdtek el kijönni azok a fejlesztések és üzleti elképzelések amiket a Nokia és MS házasága kezdetén sokan vártak.

#47 Felhasználó inaktív   emelhu 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 130
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 31. 11:22

Hát ahhoz képest, hogy késve kezdtek, tehát a többi készülék tapasztalataiból merítve lehetett volna egy jobbat alkotni, és hogy ugye ezek a nagy cégek a "legjobb koponyákat" gyüjtik be... hát erősen kezdetleges a WP8 telefon.

Csak úgy hirtelenjében: a három nyomógomb. Kész káosz.

Ha én oldottam volna meg, akkor a kereső gomb nincs is, mert ilyen ritkán használt funkcióra elpazarolni egy alapvető irányító gombot...

De ha már a marketingesek győznek a józan ész felett, akkor miért is nem a keresés gomb hosszan megnyomásán van a hangkeresés? Hogy került ez a középső gomb (a futó program háttérbe helyezése) gombra?
A visszalépés gomb, OK. No de miért nem ennek a hosszú megnyomása egy "alkalmazás eldobás" művelet, hogy ne kelljen ezer visszalépéssel eldobni egy alkalmazást, vagy a háttérbe helyezni és a háttérben futó alkalmazások listájából kilökni? [Persze lehet hogy van más mód is, de nekem nem jött elő "intuitív" használattal tanulva.]
A visszalépés (bal) gomb hosszan nyomására jön ugye a taszk lista (a háttérben futó alkalmazások), no de ha a középsővel tettük a listába, akkor miért nem a középső hosszan megnyomására jön a lista elő... nekem olyan logikus lenne... perszee ki vagyok én a zsenikhez képest, akiket soklépcsős szűrőkön válogatnak.

A visszalépés ha túl sokszor nyomjuk meg, akkor előhozza a lecsukott háttérben futó appot és természetesen egy téves további visszalépéssel adatokat vesztünk. Akaratlanul!

Mint ahogy a kereső gomb is automatikusan "elsül" állandóan, de legalább visszaléphetünk és folytatható a munka.

Vagy hogy olyan primitív problémákat emlltsek, amik pár (max pár tucat) programsorral megoldhatók, hogy az ébresztő vagy a naptár figyelmeztető bejegyzésekből csak az utolsó iratódik ki a csempére ill. a nyitó (zárolt) képernyőre.
Pedig lenne ott még hely!!!
De annnyi minimum, hogy ha sokat nem is tud kiirni, de a következő elsőn kívül, még egy számot is írjon ki, hogy hány másik (adott pillanatban nem indiferens) bejegyzés van még, hogy kiváncsi legyen az ember és megnézze mire figyelmeztet a jelzéssel.

Vagy csak egy apró probléma, a naptárbejegyzések (havi nézetben) valami mikrobetükkel (jó ha 1 pontos betüméret!!!) ki vannak írva az adott np cellájába, de egy telefon kijelzőn nem hogy olvasni nem lehet, de még azt sem lehet ésrevenni, hogy oda van írva valami.
Talán ha a nap-cella háttérszíne jelezné, hogy van ott valami, illetve egy kis szám, hogy hány bejegyzés van a napra (mert több infó úgysem olvasható).

Minden tapasztalat afelé halad, hogy ez az új interface is úgy készült, rohammunkában, mint a ma szokásos legtöbb termék, az ember rácsodálkozik: "kipróbálta ezt legalább egyszer is valaki, mielőtt gyártásba került?"

Ettől függetlenül szeretem a WinPhone-mat, az 520 sem túl gyenge, nem érzek hw problémát (legalábbis nem többet, mint a nejem 100e+ Samsungjánál).

De valahogy (a nagy szónoklatok mellett) nem érzem a munkát mögötte, hogy a lényeget(!) a felhasználói használatot, a használatban megelégedettséget javítani akarnák.

#48 Felhasználó inaktív   emelhu 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 130
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 31. 11:30

@emelhu: Na jó, bocs. A visszalépés hosszan nyomására az aktuálisan futó alkalmazás bezárása könnyű... és logikus a háttérben futó valamelyik másik alkalmazás kiválasztása is, ez OK.

Talán úgy módosítanák, hogy a középső gomb hosszan tartására egy taszklista jönne elő (más szemléletű, egy menü), és a taszkok tulajdonságainak változtatása, stb. kellene bele. Itt a jövőben lehetnek lehetőségek, hiszen nem tartható a végtelenségig ez a buta alapelv, hogy a processzorok ill. akku kímélése miatt a háttér alkalmazások nem futhatnak (ill. nagyon korlátozottak és "merevek" a lehetőségek).

#49 Felhasználó inaktív   Alien8 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 61
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 01. 07:37

Akkor is hányok az Androidtól.
Használjátok csak.....
Maradok a Windowsnál.

:OFF:


#50 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 01. 09:03

@Alien8: Köszönjük Emese a kimerítő és főképpen szakmai hozzászólást...

#51 Felhasználó inaktív   hack69 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 01. 09:30

@zlutor: Az ember azt hinné, hogy az alap, hogy a csöcskategóriában mindent kell tudni, amit az s40 is hozott.

#52 Felhasználó inaktív   tiborh 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 01. 11:55

sziasztok !

valaki segítsen már nekem :

Youtube app, ami natív, És annak a youtube streamnak az okostévéra való kiküldése.

Ezek vannak Win Phone-on ?

(elég alap ios en és androidon)

köszi

#53 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 08. 01. 12:01

Üzenet megtekintéseIdézet: UnA - Dátum: 2014. 07. 30. 12:28

@Emvy: "Az ugye megvan, hogy GPU driver crash eseten mi tortenik Linuxon?"

Akkor meghal a felület, és visszavált console módba. Ugyanez Windows esetén az erős kernel függőség* miatt kék halált eredményez.


Linux alatt is simán úgy marad, vagy szétesik, vagy akármi. Nekem volt egy vasam, ami annyira eldöglött, mint ha resetet nyomtak volna. Vagy csak éppen az Apacs állt meg, mert csak. Grafikuson meg akármi és bármi.
Make love not Wor.

#54 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 01. 13:00

Üzenet megtekintéseIdézet: vers - Dátum: 2014. 07. 29. 16:24

@Totó779:


van WP-m es van iphone-om is, szerintem a 30 ezer ft-os nokia jobb, persze mindegyiknek van elonye hatranya, de osszessegeben az arhoz kepest a nokia tobbet nyujt

Nincs
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#55 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 02. 19:52

Üzenet megtekintéseIdézet: tiborh - Dátum: 2014. 08. 01. 11:55

sziasztok !

valaki segítsen már nekem :

Youtube app, ami natív, És annak a youtube streamnak az okostévéra való kiküldése.

Ezek vannak Win Phone-on ?

(elég alap ios en és androidon)

köszi

Passz. De az okostv egyik jó tulajdonsága, hogy magában is tök jól játszik yt videókat.

#56 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 02. 20:45

@tiborh: Egyrészt hogy érted azt, hogy natív, másrészt a Miracast miért nem jó?

#57 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 08. 03. 15:56

Üzenet megtekintéseIdézet: kockulat - Dátum: 2014. 08. 02. 20:52

Passz. De az okostv egyik jó tulajdonsága, hogy magában is tök jól játszik yt videókat.


Jó is volt bepötyögni a távirányítón. Samu meg eleinte jó lassú volt, szerintem simán Koreán keresztül netezett, ráadásul a találatok elején, vagy ajánlottak közt is csupa helyi videó van, olyan felirattal, ami nem éppen nekem való. Nem nagyon jöttem rá mi alapján válogat, de valahogy így ment el a kedvem sok éve az okostévétől. Mostani céghez pld. a Vimeo szaggat. Bár ezt PC-n is csinálja, nem egészen értem miért merre.
Make love not Wor.

#58 Felhasználó inaktív   iasatan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 04. 14:16

Én épp most töltöm le

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó