HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Visszaesett a Samsung, erősödnek a névtelenek - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Visszaesett a Samsung, erősödnek a névtelenek Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 07. 30. 13:46

Továbbra is egészséges ütemben 23 százalékkal bővül az okostelefonos piac éves viszonylatban. A pozitív meglepetést a Huawei, a negatívat a Samsung szolgáltatta. Jönnek fel az apró és névtelen gyártók.
https://www.hwsw.hu/hirek/52640/idc-negyedeves-jelentes-okostelefon-samsung-apple-huawei.html

#2 Felhasználó inaktív   Kecske666 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 30. 13:46

Növlném a listát egy Oppo find 7a val.
Soha többet se samuse a többi nyga gyártó.Itt is vannak gondok persze..Pl a Color os egy bugtenger(foltozgatják)
De root miatt nem veszítek gari nyitott a bootloader rendes közösségi támogatása van a cuccnak.
És brutál jó áron.


#3 Felhasználó inaktív   Kecske666 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 30. 13:47

Éselég csak a nagyobb forumnokra benézni.Itthon sem félnek már a az emberek a kínai gyártoktól.Nincs is mért.Sokszor juobb a support meg a gari ügyintézés mint itthon.

#4 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 30. 13:51

@Kecske666: ha a rootolás mellett jut rá időd, magyarul is megtanulhatnál egyszer

#5 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 30. 14:56

Nekem is ez tűnt fel, hónapokkal ezelőtt a feleségem kapott egy iNew V3 (http://prohardver.hu/tema/inew_v3/hsz_1-50.html) telefont, az ár/érték aránya meggyőző, és kifejezetten szép, igényes, a fehér műbőr tokjával együtt elegánsan nőies.
És ez egy noname gyártótól származik. Mennyivel jobb vajon egy háromszor-négyszer ennyibe kerülő branded gyártótól lévő telefon?

Az ismerőseim is mondogatják, hogy vettek egy Zoppo, meg mittudomén milyen márkát, és tök jól elvannak vele.
Én egy Lenovo -ra szavaztam a pénztárcámmal, rá ugyan nem mondhatni hogy noname, de telefonok tekintetében azért nem egy Nokia.


#6 Felhasználó inaktív   InvalidUser 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 998
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 30. 15:11

Nekem is samum van. Nem rossz teló, de annyival nem jobb mint amennyivel drágább.

#7 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 30. 16:54

Én egy Doogee DG100-at vettem, ami mint kiderült nyugaton Vodafone sajátmárka alatti is fut, mivel a google play is vodafone-ként ismeri fel

18k volt, 840*480-as 4"-os IPS kijelző, 2 magos mediatek proci, amiben elég erős a gpu ahhoz hogy egy gta vice city simán fusson rajta.
2 kamera, (elöl hátul), bár bitangpusztulatosan fostos minőségűek (mondjuk telefonnál a legjobb minőségű kamera amit láttam nálam még mindig maximum a "szar" kategóriát jelentette), 512 mega ram, 4 giga rom, és adtak hozzá egy class6-os 8 gigás mSD-t is.

jelenleg 1615 óránál tart az uptime-ja, ami azt jelenti hogy majdnem 2 és fél hónapja nem lett kikapcsolva sem újraindítva, szóval stabil is :)
Ja és persze nincsenek rajta hulladék, biztonsági réses, memóriazabáló akkumlátorevő custom UI-k sem, hanem szimpla guglis android 4.2.2
És ráadásként 2 simkártya is megy bele.
Volt nagyobb is pár ezerrel drágábban, de szeretem zsebrevágni a telefonokat, és az max 4"-nál sikerül könnyen.
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#8 Felhasználó inaktív   Naspolya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 30. 17:30

Elveszik a munkát!

#9 Felhasználó inaktív   KecskeMester 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 30. 17:32

@Naspolya: Aztat el!

#10 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 30. 18:59

Huaweit, ZTE-t nem nevezném kicsinek, de a meg nem említett Wayteq-t sem.
A Samsung sem mobillal kezdte, csak azt gyártatott vele más. Fentiek jelentős résszel bírnak a távközlési és helymeghatározási piacon.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#11 Felhasználó inaktív   Naspolya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 30. 19:19

@csozsi: Főleg, hogy a ZTE Kína egyik legjelentősebb gyártója, szerintem a világ top 10-ben is benne van, de mivel nincs benne a top5-be, így a futottak még kategóriába került.
(1-2 éve én nem is hallottam ZTE sikertermékről, pedig előtte azért ott voltak az alsó kategóriában)

#12 Felhasználó inaktív   zala 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 71
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 30. 20:56

@Naspolya: Milyen munkát? A Nokia hamarosan bezár és ezzel megszűnik az "európai" mobilgyártás. Nincs már itt semmilyen munka, amit el tudnának venni. Összeszerelő munka akad, Sárváron nagyban gyártanak Lenovo cuccokat. Furcsán hangzik, de európaiak már nem tudnak megtervezni és legyártani világszerte versenyképes mobiltelefonokat. A finneknek még ment, öt év múlva ott is elavul a még meglévő szaktudás.

#13 Felhasználó inaktív   colosdr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 30. 23:55

Nekem "Others" telefonom van, kiváló telefon és a legtöbbet ebből a típusból adnak el!:D




#14 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 31. 05:44

@Naspolya: Ja. A ZTE-s kínai melósok a Samsungos dél-koreai melósoktól. Mert hogy érdemi európai mobil gyártás már régen nincs. Ezen a dolgon 20 éve kellett volna elfilózni, amikor az európai gyárakat hagyták Kínába költözni. Ma már késő a seggünket vakarni, ez a vonat már rég elment.

#15 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 31. 08:40

Üzenet megtekintéseIdézet: Kecske666 - Dátum: 2014. 07. 30. 14:46

Növlném a listát egy Oppo find 7a val.
Soha többet se samuse a többi nyga gyártó.Itt is vannak gondok persze..Pl a Color os egy bugtenger(foltozgatják)
De root miatt nem veszítek gari nyitott a bootloader rendes közösségi támogatása van a cuccnak.
És brutál jó áron.

Oszgtá vdfé mir sdfd?
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#16 Felhasználó inaktív   szenty 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 31. 09:47

Üzenet megtekintéseIdézet: Kecske666 - Dátum: 2014. 07. 30. 13:47

[...] Itthon sem félnek már a az emberek a kínai gyártoktól.Nincs is mért. [...]


Az baj, ha nem félnek az emberek a kínai gyártóktól. Hogy nincs is miért, az nettó hülyeség.

HWSW-s cikk: Belpiacos kínai telefon vagy kémprogram-bánya?

Szerkesztette: szenty 2014. 07. 31. 09:48 -kor

Bután születtél, megértem. Hogy az is maradtál, nem érdem.

#17 Felhasználó inaktív   szenty 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 31. 09:49

Üzenet megtekintéseIdézet: dikki - Dátum: 2014. 07. 30. 13:51

@Kecske666: ha a rootolás mellett jut rá időd, magyarul is megtanulhatnál egyszer


+1 :D
Bután születtél, megértem. Hogy az is maradtál, nem érdem.

#18 Felhasználó inaktív   Naspolya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 31. 12:53

Rájöttem, hogy marhaság ez a kínai telefonozgatás...
Eddig tucatszor volt már, hogy rengeteget utánanéztem a dolgoknak és papíron a legjobb ár-érték arányú cuccot megvettem, de a gyakorlatban meg volt valami olyan idegesítő baja, hogy legszívesebben kidobtam volna a 40. emeletről. Persze sok mindent meg lehet oldani, de nem azért ölök pénzt valamibe, hogy utána még 2 hónapig szopjak vele, mire használható lesz.(nem is feltétlen kínai cuccok)

Ezeknek is mind van valami szarságuk, vagy semmi frissítés nem jön rájuk Rockchip/MTK miatt.
Van kábé 3 rendes szürke-importos kínai gyártó, akiktől talán érdemes vásárolni, azoknak a termékei meg megközelítik az itthoni árban a "nagy márkák" árait és akkor már inkább azt választom, vagy keresek használtan.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó