HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Húsz tévécsatornával bővül a MinDig TV Extra - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Húsz tévécsatornával bővül a MinDig TV Extra Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   tothjani 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 85
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 15. 08:33

Mivel a MindigTV már királyi TV így én az Orbán Live, az Orbán Most és a Tapsolok mindörökké csatornákat várom, szerencsére lejárt a kártyám, eddig óránként kb:100 forintba került, ezután soha többé!

#22 Felhasználó inaktív   gduck 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 121
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 15. 09:12

Úgy látom az irtsuk-irtsuk reklám már nem állja meg a helyét :D Jó ez a szolgáltatás, ott ahol nincs kábeles lehetőség, mivel árban szépen lassan a kábeles árak felé kúszott :D

És több ingyenes csatorna is elkelne, de hát őszintén, ilyet ne is várjunk drága kis hazánkban ;)

#23 Felhasználó inaktív   Th448 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 234
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 15. 10:16

@defiant9:
Ez így volt nálam is. Amikor azt mondtam, hogy viszlát, akkor felhívtak a UPC-től, hogy na de na, kedvezményesen adnának nekem, ha maradok, és pont úgy jött ki, hogy kiszámolta nekem, és pár ezres difi lett volna, amire az egyszerű ember azt mondja, hogy annyiért nem szenvedek a váltással. De hűség miatt a digi ajánlata abszolút verhetetlen volt még így is. És azóta állítólag normálisabb a UPC net, de egyik legjobb döntésem volt eljönni..

@gduck:
Én is azt számoltam, hogy ezzel az emeléssel a családi csomag már ott van, mint a Digi, közben meg elvileg olcsónak kell(ene) lennie, csatornakínálat meg szűkösebb. (Egyedül nekem a Discovery hiányzik, mert csak azt nézném néha.)

#24 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 15. 12:06

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2014. 08. 14. 19:20

@xclusiv: Jó, csak tudod vannak ezek az ójektumok, ilyen nézők vagy mi a tosz. Hol több, hol kevesebb akad belőlük. Mondjuk egy ilyen seggvillantóan gazdag országnak dukál 5 közszolgi csatorna, azt elismerem. Főleg 3HD mert a Maya, a méhecske, meg az Önök kérték SD-ben nem ugyanaz. :D

Lehet én értettek félre. Ha az állam pazarlására gondolsz, akkor maximálisan egyetértek Veled. Viszont én úgy értettem, hogy ezért az AH-t fikázod, márpedig az AH-nak semmi köze ahhoz, hogy az mtva, meg úgy általában az állami pénzszórók mit és hogyan csinálnak. (És ez független attól, hogy az AH-t történetesen megvette az állam.)

Idézet

Amúgy nem lepődnék meg, csak ezek szerint rosszul hangsúlyozok írásban: Gondolom sokan annyira szeretik a sportot, hogy akár fizetnek is azért, hogy az új áruhiteles okos HDTV-jükön SD-ben nézhessék a meccset így 2014-ben. Én arra utaltam, hogy ebben az esetben talán(!) a kevesebb lenne a több.

Hát nemtom, itthon szerintem a 32" környékén vagy alatta van az átlag képátló, és van a már sokszor linkelt chart, ami szerint 32"-on 2 méterről nézve már kezd érzékelhetővé válni a 720-as felbontás előnye.
Szóval az átlagos 2-3 méteres távolságról az átlagos 32"-os TV-t nézve bizony kurvára mindegy hogy HD vagy SD az adás, szóval az átlag számára jobb a több SD, mint a kevés HD.

#25 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 15. 12:09

Üzenet megtekintéseIdézet: defiant9 - Dátum: 2014. 08. 15. 05:59

A piac ált. nem tolerál ekkora ár-érték különbséget, ezt a konkurens szolgáltatók is látják, azon a területen ahol a digi is jelen van ott megkeresik az üzletkötők az ügyfelek és bemutatnak egy tripla csomagot max. +párszáz forinttal a digi árához képest. Ezeket az árakat ne keresd a honlapokon, mert csak helyi szinten élnek.

Persze, tudom hogy így van.

Idézet

A megoldás az lenne hogy a tartalomszolgáltatói szerződések nem háttér-mutyik eredményeként jönnek létre, hanem minden tartalomtulajdonosnak egyértelműen le kell írnia a nagyker árait, és akárki megy hozzá annak csak azon az áron adhatja, a tartalomcégeket pedig egyértelműen el kell választani a broadcast cégektől.

Én is így gondolom. És nem ártana még szétválasztani az infrastruktúrafenntartást és a tartalomszolgáltatást sem, és akkor jöhetnének a csatornánként összeválogatható csomagok is. Persze ez csak nedves álom...

#26 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 15. 12:22

@xclusiv: MindigTV-n legjobb tudomásom szerint az 1080i és 576i feszül egymásnak, ami elég nagy szakadék. Szerintem.
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#27 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 15. 13:41

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2014. 08. 15. 13:22

@xclusiv: MindigTV-n legjobb tudomásom szerint az 1080i és 576i feszül egymásnak, ami elég nagy szakadék. Szerintem.

Hja, én is így tudom. De valójában az 1080 csak az állami játszótéren van, piaci alapon csak az 576 van. Ami szerintem kb. pont elég a mai magyar tévézénézési szokásokhoz, aminél szerintem kb. 32" képátló és a 2-3 méter távolság lehet az átlag (meg módusz, medián, apámfasza bármi).

(Ugyi 2008-ig volt itt "jó világ", felfutott nagyon a "lapostévé", és akkoriban pedig 32" volt a best buy, fölötte már komolyabban drágult a TV. És worldwide se nagyon cserélgetik a TV-t párévente, itthon meg pláne nem, főleg hogy 2008 óta megszorítás megszorítást követ. Worldwide fogy egy évben 200-250 millió TV, itthon meg fogyhat olyan 200-250k talán...)

#28 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 08. 15. 16:13

Üzenet megtekintéseIdézet: alex88 - Dátum: 2014. 08. 14. 18:31

Az a baj, hogy az emberek többségének vagy fogalma sincs a HD-ről, vagy nincs rá igénye,


Tudja fene, de egybites ügyfél ha meglátja a telefonom vagy a fényképezőm, rögtön az az első kérdése, hogy jajjésakkor fullhádéseakamerája? Bár a "húdekomolynak" kinéző fényképezőm csak 6 megapixeles és nem videós, de nem baj, akkor is jobb képet gyárt, mint a csilliárd megapixeles fullhádés mobilja. Tudják ezek a marketinget, nem kell aggódni.
Make love not Wor.

#29 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 15. 22:58

Üzenet megtekintéseIdézet: tothjani - Dátum: 2014. 08. 15. 09:33

Mivel a MindigTV már királyi TV így én az Orbán Live, az Orbán Most és a Tapsolok mindörökké csatornákat várom, szerencsére lejárt a kártyám, eddig óránként kb:100 forintba került, ezután soha többé!

Dettó. UPC kábel tv két éve lemondva. Akkor MindigTv családi alap, ami lejárt. Azóta csak az ingyenes, de...

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2014. 08. 15. 13:06

Hát nemtom, itthon szerintem a 32" környékén vagy alatta van az átlag képátló, és van a már sokszor linkelt chart, ami szerint 32"-on 2 méterről nézve már kezd érzékelhetővé válni a 720-as felbontás előnye.
Szóval az átlagos 2-3 méteres távolságról az átlagos 32"-os TV-t nézve bizony kurvára mindegy hogy HD vagy SD az adás, szóval az átlag számára jobb a több SD, mint a kevés HD.

A két méterről tévézés egy vicc, nem azért vettem "nagyobb" tévét, hogy beleüljek a kijelzőbe.
Ugyanakkor a királyi tv HD adása az, ami élvezhető, míg a ker.tévék képe olyan, mint a korai divx-ek elúszó képe.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#30 Felhasználó inaktív   defiant9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 16. 06:01

Üzenet megtekintéseIdézet: csozsi - Dátum: 2014. 08. 15. 23:58

Azóta csak az ingyenes, de...

Mondjuk úgy látszólag az. Az MTVA majd 80 milliárdos költségvetésének 90%-a adóforint, tehát egy három fős családra vetítve, évi 24.000 Ft-os "előfizetési díjat" fizetünk ezekre a csatornákra, csak ez nem választható hanem hatalmi szóval intézett.
Az AH megvásárlásával ez valszeg valemelyest kisebb lesz, bár a lényeg itt inkább az volt hogy rákerüljön a narancsszínű pártkifizetőhely logó a cégérre, meg a (hiteltelen) pártpropaganda adókat állami szubvencióval nyomassák.
Bár én versenypiac párti vagyok, egyébként mégis azt mondom hogy lenne helye az állami támogatásnak a médiában, csak nem politikai alapon. A tudományos-ismeretterjesztő csatornák pl. sokkal inkább a közjót szolgálnák azzal hogy az elmaradott térségekben lévő tehetséges porontyok látókörét/tudását tágítják, gondolkodásra késztetik, egy akadémiai bizottság értékelhetné az ilyen csatornákat(pl. ngeo,spektrum,discovery,stb.) és a sugárzott tartalom minősége alapján kaphatnának támogatást, némi reklámmal megtolva az ingyenes csomagba is simán be tudnának kerülni.

#31 Felhasználó inaktív   kisrobert 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 16. 10:08

@defiant9: "lenne helye az állami támogatásnak a médiában, csak nem politikai alapon"
Hát, most pl az RTL Klubot támogatták meg. Nem politikai alapon.

#32 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 16. 18:03

Üzenet megtekintéseIdézet: csozsi - Dátum: 2014. 08. 15. 23:58

A két méterről tévézés egy vicc, nem azért vettem "nagyobb" tévét, hogy beleüljek a kijelzőbe.

Ott a chart, jól mutatja hogy honnan van értelme a nagyobb felbontásnak. 32"-on 2,5 m-ről már olyan mindegy, hogy SD-t vagy HD-t nézel, mert nem látod a különbséget. Szóval a potenciális előfizetők többsége számára tök fölösleges a HD.

Idézet

Ugyanakkor a királyi tv HD adása az, ami élvezhető, míg a ker.tévék képe olyan, mint a korai divx-ek elúszó képe.

Hát nemtom, szerintem a kertv-k képével sincs komolyabb gond. Már amennyit látom, mert túl sok nézhető műsort nem látok, inkább egyéb forrásból beszerzett kontentot fogyasztok a készüléken...

#33 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 16. 18:05

Üzenet megtekintéseIdézet: kisrobert - Dátum: 2014. 08. 16. 11:08

@defiant9: "lenne helye az állami támogatásnak a médiában, csak nem politikai alapon"
Hát, most pl az RTL Klubot támogatták meg. Nem politikai alapon.

Mióta baszogatják őket azóta nyomokban már valódi hírműsorra emlékeztet a híradójuk...

#34 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 16. 21:07

Üzenet megtekintéseIdézet: tothjani - Dátum: 2014. 08. 15. 09:33

Mivel a MindigTV már királyi TV így én az Orbán Live, az Orbán Most és a Tapsolok mindörökké csatornákat várom, szerencsére lejárt a kártyám, eddig óránként kb:100 forintba került, ezután soha többé!

Te nézd nyugodtan a vidámvasárnapot, neked az való.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#35 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 16. 21:31

http://vk.com/video-...c186a8922b63f17

Szerkesztette: 'Geri' 2014. 08. 16. 21:35 -kor


#36 Felhasználó inaktív   Capri 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.733
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 17. 09:23

tényleg fos a minőség... jobb streameket találok neten a PL meccsekhez. Mindegy max odaadom nagyimnak a kártyát

#37 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 17. 23:03

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2014. 08. 16. 19:03

Ott a chart, jól mutatja hogy honnan van értelme a nagyobb felbontásnak. 32"-on 2,5 m-ről már olyan mindegy, hogy SD-t vagy HD-t nézel, mert nem látod a különbséget. Szóval a potenciális előfizetők többsége számára tök fölösleges a HD.


Nem is téged vitatlak, hanem az elvet. A táblát ismerem, épp ezért tartom viccnek.
Anno javasolták, hogy milyen távol kell ülni (ex.has: képátlószor 70 centi). Ekkor a 120-as tévét olyan messziről nézhettem, hogy egy Junosztynak nagyobb volt a képe az élvezhetőség határán belül.
Most meg bele kell ülni a tv-be.

Idézet


Hát nemtom, szerintem a kertv-k képével sincs komolyabb gond. Már amennyit látom, mert túl sok nézhető műsort nem látok, inkább egyéb forrásból beszerzett kontentot fogyasztok a készüléken...

Dettó sorozattöltés. De ha nem élő a műsor (valami híradás), akkor bizony ótvar a kép.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó