HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: 20 nanométeres a Samsung kövekező okostelefonos chipje - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: 20 nanométeres a Samsung kövekező okostelefonos chipje

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 08. 19. 11:59

Sajtóbejelentés szintjén elsőként állt át 20 nanométeres csíkszélességű gyártástechnológiára a Samsung az okostelefonos rendszerchipjeivel. Az Exynos 5430 gyorsabb elődeinél, de nem fogyaszt többet.
https://www.hwsw.hu/hirek/52728/amsung-exynos-5430-okostelefon-tablet-processzor-rendszerchip.html

#2 Felhasználó inaktív   asola 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 311
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 19. 11:59

Inkrementális fejlesztésnek nem rossz ez, de azért most már felmutathatnának valamilyen 64 bites ARM lapkát is.

#3 Felhasználó inaktív   Track-R 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 19. 12:12

Elég átgondolt fejlesztésnek tűnik, nem feltétlenül az abszolút csúcskategóriában kell ellőni/tesztelni a legújabb fejlesztéseket. Lesz még ebből magasabb órajelű cucc is, most a lényeg a 20nm és a fogyasztás.
Már csak szoftveres szinten kéne kicsit észbekapni. Hiába jó a hw, semmit sem ér ha felzabálja a bloatware.
"...UNIX alatt tehát igenis nem azonos a valami, Valami és a VALAMI fájl!..."  Bartók Nagy János, Laufer Judit: UNIX FELHASZNÁLÓI ISMERETEK

#4 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 19. 13:12

@asola: A 64bites ARM lapkának telefonban és tabletben kábé semmi haszna nincs még egyelőre. Az iPhone 5s sem a 64 bit miatt volt gyorsabb a megjelenéskor, mint a(z akkor már féléves) konkurens modellek, hanem az eggyel újabb processzorgeneráció miatt.
Ami engem illet, inkább legyen egy mobil processzor azonos órajelen kisebb fogyasztású, mint 64bites. Most őszintén, mégis mi olyan van jelenleg, vagy egy átlag mai mobil/tablet életciklusán belül (két év) mi olyan várható, ami megkerülhetetlenné teszi a 64 bitet?

#5 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 19. 20:37

@Giggsy: "Most őszintén, mégis mi olyan van jelenleg, vagy egy átlag mai mobil/tablet életciklusán belül (két év) mi olyan várható, ami megkerülhetetlenné teszi a 64 bitet?"

A marketing?:)

#6 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 20. 10:26

Üzenet megtekintéseIdézet: Giggsy - Dátum: 2014. 08. 19. 14:12

Most őszintén, mégis mi olyan van jelenleg, vagy egy átlag mai mobil/tablet életciklusán belül (két év) mi olyan várható, ami megkerülhetetlenné teszi a 64 bitet?


az, hogy a programozók egyszercsak elkezdenek tömegével 64 bit only binarykat kiadni fosdroidra is.
hogy ez mikor következik be, azt nem tudhatjuk, de amelyik gyártónak nem 64 bites a megoldása az adott időpillanatban, az kimarad a körből olyan 1-2 évre.
2014 van. a 64 bit must have.

#7 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 20. 10:55

@geri: (0. már megint hülye vagy)
1. java
2. amikor mégsem: mivel az eszközök nagy része 32 bites, így kizárt, hogy van olyan programozó a földön aki azzal szívatja magát, hogy a natív kódot tartalmazó programját ne fordítaná le 32 bitesre is

Szerkesztette: philcsy 2014. 08. 20. 10:56 -kor

geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#8 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 20. 11:11

te gondolom valamiféle bullshitgenerátort olvastál.

https://www.google.h...8NOSH8QfF2IGgDw

#9 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 20. 11:58

@"Geri": Ja, mert itt totál az asztali programokról és játékokról volt szó, amiknél a nagy memóriaigény miatt indokolt a 64 bit. Még véletlenül sem mobilokról és tabletekről beszéltünk amiknél a fent nevezett processzor szóba jöhet, ugye?
Mobilra kizártnak tartom, hogy belátható időn belül (ami ezesetben jóval túlnő egy új készülék életciklusán) olyan tömegével jelennének meg a 64bit only binaryk, hogy azt komolyan érezni lehessen. Hogy mást ne mondjak, nézd már meg, hogy már a Vista előtt is létezett 64bites Windows, aztán még most is ott tartunk, hogy mindössze néhány olyan konzumer program van (tehát az AutoCAD, Adobe Premier és társaik rohadtul nem számítanak ide) ami nem megy 64bit nélkül. Jellemzően játék mindegyik. A programok túlnyomó többségéből nincs is stabil állapotú 64bites verzió. És mindez ASZTALI GÉPEKNÉL. Innentől fogva mégis miért lenne mobilban "must have" a 64 bit? Már a marketingértéken kívül.

#10 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 20. 12:18

@geri: Te meg gondolom megint nem szeded a gyógyszereidet.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#11 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 20. 13:12

Üzenet megtekintéseIdézet: Giggsy - Dátum: 2014. 08. 20. 12:58

Innentől fogva mégis miért lenne mobilban "must have" a 64 bit? Már a marketingértéken kívül.


ugyanazért, amiért pc-n.

#12 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 20. 14:09

@"Geri": Éééééspedig? Hány mobil van jelenleg a piacon 4 GB memóriával? Hány olyan alkalmazás van mobilon, illetve előreláthatólag hány olyan lesz az elkövetkező 3-4 évben, ami egyszerre képes lenne lefoglalni 4GB RAM-ot? Mert azt ugye ne felejtsük el, hogy ha nagyon muszáj, a címkiterjesztéssel a 32bites processzor is megbirkózik a 4GB-nál több memóriával, csak egy alkalmazásnak nem tudja odaadni az egészet. Megint visszatértünk ahhoz, hogy jelenleg egy mobilnak nincs szüksége a 64bitre, és ha a játékokat kivonjuk a képletből, akkor valószínűleg még hosszú-hosszú évekig nem is lesz.

Kell a 64bites ARM, igen. Kell. Szerverekbe. Konzumer termékbe egyelőre parasztvakítás, épp úgy, mint az 5.5 colos UHD panel.

#13 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 20. 16:33

Üzenet megtekintéseIdézet: Giggsy - Dátum: 2014. 08. 20. 15:09

Éééééspedig? Hány mobil van jelenleg a piacon 4 GB memóriával? Hány olyan alkalmazás van mobilon, illetve elõreláthatólag hány olyan lesz az elkövetkezõ 3-4 évben, ami egyszerre képes lenne lefoglalni 4GB RAM-ot? Mert azt ugye ne felejtsük el, hogy ha nagyon muszáj, a címkiterjesztéssel a 32bites processzor is megbirkózik a 4GB-nál több memóriával, csak egy alkalmazásnak nem tudja odaadni az egészet. Megint visszatértünk ahhoz, hogy jelenleg egy mobilnak nincs szüksége a 64bitre, és ha a játékokat kivonjuk a képletbõl, akkor valószínûleg még hosszú-hosszú évekig nem is lesz.

Kell a 64bites ARM, igen. Kell. Szerverekbe. Konzumer termékbe egyelõre parasztvakítás, épp úgy, mint az 5.5 colos UHD panel.


nem az a kérdés, ma mennyi van. az a kérdés, hogy 5 év múlva mennyi lesz.
vagy az utolsó pillanatban akarsz bevezetni full új architektúrájú processzorokat kvázi új utasításkészlettel?

mikor lesznek mobilra 4 gigánál tóbbet igényelő szoftverek?
most komolyan...
mit fogsz csinálni egy 32 bites arm telóval és tablettel akkor, ha majd valamilyen voxeles minecraft szerű gamenek majd 4.1 giga ram kell?
vagy majd amikor az éppen aktuális új képremegés-csillapító kameraprogram önmagában elvesz 6 giga ramot a 10+ megapixeles kamerákkal, mert több percnyi framet kell cachelnie?

és akkor még semmi extrémet nem mondtam...

Szerkesztette: 'Geri' 2014. 08. 20. 16:35 -kor


#14 Felhasználó inaktív   quentit 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 426
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 20. 16:50

"és akkor még semmi extrémet nem mondtam"

dehogynem. nem kell több percet cachelni rezgés csillapításhoz.

#15 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 20. 17:46

@geri: Minden megszólalásodból csak tanulunk. Megtudhatjuk, hogy mi az amihez biztosan nem értesz.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#16 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 20. 18:41

Üzenet megtekintéseIdézet: quentit - Dátum: 2014. 08. 20. 17:50

dehogynem. nem kell több percet cachelni rezgés csillapításhoz.


a microsoft új algoritmusához kb fél percnyi cache kell.

https://www.youtube....h?v=sA4Za3Hv6ng

meg pesze legalább 6-8 mag, és majd valamikor 1 év múlva már talán realtime lesz...

#17 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 20. 20:27

Üzenet megtekintéseIdézet: Geri - Dátum: 2014. 08. 20. 18:41

a microsoft új algoritmusához kb fél percnyi cache kell.

https://www.youtube....h?v=sA4Za3Hv6ng

meg pesze legalább 6-8 mag, és majd valamikor 1 év múlva már talán realtime lesz...

Az a baj, hogy nagyon hülye vagy, ma már sokadjára.
Egyrészt, ez nem képstabilizálás, hanem videostabilizálás. Emészd a gondolatot, hogy ez a kettő nem ugyanaz.
Másrészt, szerinted ehhez fél percnyi cache kell, és jövőre talán realtime lesz, ő szerintük meg ez az egész egy post effekt, ami 13 perces videónál most kb. 1 napig tart...

Szerkesztette: philcsy 2014. 08. 20. 20:36 -kor

geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#18 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 20. 20:41

Üzenet megtekintéseIdézet: philcsy - Dátum: 2014. 08. 20. 21:27

Egyrészt, ez nem képstabilizálás, hanem videostabilizálás.


jaj de kurva okos vagy, bár csak én is ilyen gecire okos lehetnék egy nap. persze olyan szó, hogy képstabilizálás nem volt leírva sehol, én valami képremegés-stabilizátorról hanaldzsáztam.
szerencsére jött philcsy, az életkirály, aki elmagyarázta, hogy ez videóstabilizálás, mert a videó, az remeg, és ez stabilizálja.
mert amúgy philcsy szerint a sima kép is remeghet, és az tökmás, mert ez videóstabilizálás, mert amikor a képet stabiliziáljuk, mert a kép remeg, az meg már más, és így hozott philcsyke homályt az univerzumba.

Üzenet megtekintéseIdézet: philcsy - Dátum: 2014. 08. 20. 21:27

Másrészt, szerinted ehhez fél percnyi cache kell, és jövőre talán realtime lesz, ő szerintük meg ez az egész egy post effekt, ami 13 perces videónál most kb. 1 napig tart...


,,most''. a microsoft szerint. ,,aztán'' meg majd realtime lesz. ugyancsak a microsoft szerint.
esetleg valami problémád adódott, miközben ezt dekódolták az agyad neuronjai?

#19 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 20. 21:04

"én valami képremegés-stabilizátorról hanaldzsáztam" Ez a baj, hogy csak halandzsázol, meg kitalálsz dolgokat, te szerencsétlen balfasz!
",,aztán'' meg majd realtime lesz. ugyancsak a microsoft szerint." Ja, majd valamikor, csak éppen nem 1 év múlva, ahogy vérpistike kigondolta, hogy alátámassza az éppen aktuális agymenését.
"jaj de kurva okos vagy, bár csak én is ilyen gecire okos lehetnék egy nap." Nem kurva okosnak kell lenni, hanem 2-t kattintani, és oda van írva, te nyomorék!

Szerkesztette: philcsy 2014. 08. 20. 21:05 -kor

geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#20 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 20. 21:17

Üzenet megtekintéseIdézet: philcsy - Dátum: 2014. 08. 20. 22:04

"én valami képremegés-stabilizátorról hanaldzsáztam" Ez a baj, hogy csak halandzsázol, meg kitalálsz dolgokat, te szerencsétlen balfasz!


biztos a mellé linkelt videót is kitaláltam. philcsy, ennyire azért ne alázd meg magad.

Üzenet megtekintéseIdézet: philcsy - Dátum: 2014. 08. 20. 22:04

",,aztán'' meg majd realtime lesz. ugyancsak a microsoft szerint." Ja, majd valamikor, csak éppen nem 1 év múlva, ahogy vérpistike kigondolta, hogy alátámassza az éppen aktuális agymenését. Nem kurva okosnak kell lenni, hanem 2-t kattintani, és oda van írva, te nyomorék!


lehet, hogy könnyebb lenne elviselned azt, hogy minden egyes hozzászólásoddal elbuksz egy-egy kezdődő vitát akkor, hogyha az a két kattintás az ablak bal felső ikonjára menne

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó