HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Izmos Raspberry Pi-vetélytárs - ingyen? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Izmos Raspberry Pi-vetélytárs - ingyen? Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 08. 27. 17:32

Mini PC-t jelentett be az Imagination Technologies, amellyel a barkácsolókat veszi célba. A MIPS Creator CI20 nevű készülék erősebb mint a terület egyik zászlóvivőjének tekintett Raspberry Pi legfrissebb változata, ára pedig alacsonyabb már nem igazán lehetne: a gyártó ingyen osztja ki a korai érdeklődőknek.
https://www.hwsw.hu/hirek/52764/imagination-technologies-mips-creator-ci20-raspberry-pi-mini-pc.html

#2 Felhasználó inaktív   potyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.610
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 27. 17:32

És mikor lehet majd megvenni? Mert jól hangzik a cucc, ha értelmes áron lesz, akkor NAS, torrent, stb. céljára elég jónak tűnik. A Raspberry Pi egy kicsit gyenge azért erre a célra.
Én még nem láttam ilyet, aki ilyen gyorsan ilyen sok időt elpazarol!

#3 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 27. 17:34

n+1

#4 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 27. 17:35

Vetélytársnak nevezni egy a még piacra nem került, árcédulával nem rendelkező terméket felettébb unortodox eljárás...

#5 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 27. 17:35

,,Error establishing a database connection""

csodás, ez is biztos sql/php trágyaverzumról fut, úgyhogy 5 klikknél többet nem bír ki.

pedig nekem kell egy

#6 Felhasználó inaktív   A Herceg 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 443
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 27. 17:44

@"Geri": Ezt csak a kelet-európai IP-kre dobja. Gondolom kevésbé konfrontatív mint kiírni, hogy "bocs de belőletek nem kérünk" bár meglehetősen alattomos módszer.

#7 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 27. 17:49

a herceg: hát nekem kanadai ipre is ezt írja holland ipre is

#8 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 27. 17:52

Óriási a content a http://www.mgtec.com/ -n :)

#9 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 27. 17:53

gondolom több százezer ember próbál ingyen mipslófaszt szerezni most magának, szóval eléggé esélytelennek látszik, hogy majd pont bivalybasznádra küldenek belőle

#10 Felhasználó inaktív   A Herceg 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 443
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 27. 17:56

@patikaatika: Na na! Ne trollkodj!
Kihagytál egy i betűt.
A http://www.imgtec.com/ működik rendesen.

#11 Felhasználó inaktív   A Herceg 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 443
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 27. 18:05

Ez szerintem mikró-mini egykártyás számítógépek között nagyjából a Commodore Plus 4 pozícióját foglalhatja el. Sokmindenben modernebb mint a RPI, sokmindenben jobb de nem kompatibilis és ezt a piacot már letarolta a RPI. Kábé mint a Commodore 64.
Médialejátszótól, routeren át gyerek-tanuló gépre már mindenre van kész megoldás RPI-re, amit a népes közösség hozott össze és tart fent. Így a linux-hackelés világában tapasztalatlan de például házépítő moddolásban jártas barkácsoló kedvű júzerek is boldogok vele.

#12 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 27. 18:53

@A Herceg:
Óh, tényleg, beletöröltem véletlenül az elejébe, sorry...

#13 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 27. 18:59

@A Herceg: Nem értek egyet! Ha megnézed a normál leírást a specifikációról, akkor kiderül, hogy nem olyan rossz az! A cikk sem azt írta le, hogy valami atom igényes helyre szánja a cég, ráadásul a RPI sem arra lett tervezve. És az sem teljesen igaz, hogy az RPI letarolta a piacot, nemrég olvastam egy cikket, hogy az eladásai eléggé leszállóágban vannak, úgyhogy nekik is kell valami újat hozni. Arra, amire a cég tervezi ezt a kütyüt, tökéletes lehet, Media központ, házi szerver (NAS) stb.

#14 Felhasználó inaktív   A Herceg 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 443
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 27. 19:29

@antyg: Soha sincs tökéletes párhuzam de azért van hasonlóság.
A Commodora korszakában is voltak sokkal erősebb számítógépek mégsem azokat vette mindenki, akkor az ár és az elérhetőség miatt.
Ma már szinte mindenkinek elérhetőek sokkal erősebb számítógépek a civilizált világban, sőt kis fogyasztású gépek is lennének mégis roppant népszerű a RPI hobbielektronika réteg digitális korszaki utódainál. Szóval nem ugyanaz a réteg de hasonló jelenség. Van egy mára koros RPI aminél bár lennének újabb és jobb alternatívák mégis roppant népszerű mert rengeteget adtak el belőle a piachoz sajátosságaihoz képest. És ezért nagyon sok kulcsrakész megoldás, rendszer van már RPI-re szoftver oldalról.
Ha már alternatíva, akkor szerintem a Banana Pi is sokkal jobb mint a RPI mégsem annyira népszerű.

#15 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 27. 20:26

@A Herceg: Itt szerintem nem lehet mélyen gyökeret verni. Hobbi, prototípus, kis példányszámú gyártás, akik itt tevékenykednek azok eléggé rugalmasak, nem a nehezen protolható komplex megoldásokról híresek. Igazán komoly nagy üzletet, olyat ami garantáltan elviszi a hátán, meg senki nem fog ezekre építeni, mert ott már a saját hardver jobban megéri. Az RPi-t csak a kezdeti lendülete tarja ott ahol, de ahogy az idő eljár felette, eltűnik az előnye.

Szerkesztette: philcsy 2014. 08. 27. 20:26 -kor

geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#16 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 27. 21:05

szerintem az rpiben van még max 4-5 év, aztán felvásárolják őket, csődölnek, stb. akárhogy is, emlékezni sem nagyon fogunk már rájuk.
persze az is lehet, hogy teljesen más termélportfólióval jelentkeznek, és úgy a köztudatban maradhatnak.

#17 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 27. 21:57

@A Herceg: nekem cubieboard 2-van, közel sem olyan népszerű mint a pi, még is minden van rá. Ez a szép a linuxban és az opensource-ban, hiszen forrásból könnyen lehet fordítani másik architektúrára.

Erről a cuccról meg megint az hiányzik ami a pi-ről is... a SATA. Szóval aki komolyan torrentezni fájlszerverezni akar, annak marad a cubieboard...
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#18 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 27. 22:46

@Sanyix: USB, külső HDD. Ha gigabites igények vannak, akkor meg ne rágjuk a szart.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#19 Felhasználó inaktív   sir ny4 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 201
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 27. 22:57

0 USD az nem hangzik rosszul. Persze, ahogy a kereskedoket ismerem, a dollar = euro atvaltas alapon lesz az 0 euro mire ideer, +27% AFA + nagyker/kisker haszna, igy mar azert meggondolja az ember.

#20 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 27. 23:47

@sir ny4:
Ne legywl mar ennyire korlatolt, ez egy gyarnak a promocioja korlatozott peldanyszamban! Nyilvan te sem gondolod komolyan hogy ingyen fig barki is kereskedelmi termeket adni, ergo amirol irsz kisker/nagyker arres meg afa arrol itt szo sincs.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó