HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Csak reklámmal együtt ad a jövőben internetet a BTel - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Csak reklámmal együtt ad a jövőben internetet a BTel Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 08. 28. 11:44

Portfóliótisztítást hajt végre lakossági szolgáltatásainál az egyik legnagyobb hazai alternatív távközlési szolgáltató, a BTel. A cég év elején új szolgáltatásként vezette be az Xprime nevű reklámfinanszírozási modellt, melyet az ősztől szorosabban integrál a kínálatba.
https://www.hwsw.hu/hirek/52770/btel-xprime-reklam-intertet-xdsl-adsl-vidanet.html

#2 Felhasználó inaktív   paleeca 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 104
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 28. 11:44

Ennyire pörög az Xprime-on a reklámok, hogy lemondanak 18.000 fizető ügyfélről? Minimásil előfizetési díjnál is ez több tízmillió forint havonta. Azért ez kemény.
Tartalomkezelés, CMS rendszerek

#3 Felhasználó inaktív   Bici 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 488
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 28. 11:57

Milyen technikával csinálják ezt? Kell hozzá kliens progi, vagy a böngészőben jön fel a reklám?
Á, mint Álemér...

#4 Felhasználó inaktív   Kecske666 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 28. 12:03

Rohadjon rájuk....

#5 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 08. 28. 12:15

Üzenet megtekintéseIdézet: Bici - Dátum: 2014. 08. 28. 12:57

Milyen technikával csinálják ezt? Kell hozzá kliens progi, vagy a böngészőben jön fel a reklám?


Ezt már múltkor is feszegettük, csak találni kellene egy élő felhasználót, akitől értelmesen lehetne kérdezni. Jó eséllyel proxys lesz, csak azt lehet ki bírják kerülni.
Make love not Wor.

#6 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 28. 12:19

Rajuk kellene uszitani a NMHH-t, k.csog spammerek. Fizetsz egy szolgaltatasert es keretlen reklamokat is nyomnak rajta? Jobb szabadulni az ilyen tarsasagtol.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#7 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 28. 12:25

Akkor már nem is gondolkodom a BTel-en van egyéb Netes szolgáltató, melyeknél nem jelenik meg egy db átkozott Spam-nek minősülő hirdetés sem!

#8 Felhasználó inaktív   An-Dee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 28. 12:53

Hát ez azért elég ocsmány dolog.
Intel Core2Duo E8400@3GHZ, Asus Barebone, 2 GB DDR 800, Ati HD4670, Samsung 400GB Sata, LG Sata DVDRW, Gigabit Lan
AMD Athlon 1000, Epox 8kha+, 512MB DDR 266 MHZ, Ati 9600, Gigabit Lan, Sb live, LG DVDRW
Netgear ReadyNas Duo 2x1TB,  Buffalo MiniStation 120
Netgear FVS318 ProSafe router, Netgear GS105  Gigabit Switch
MSI PR210 Notebook, Popcorn Hour NMT C200
MySite

#9 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 28. 12:56

@Samott: De ez nem kéretlen reklám, hát pont hogy gyakorlatilag te kéred.
Úgy tûnik, ez egy mûködõ üzleti modell.
Mondjuk arról felesleges volt megidézni az illetékest, hogy profiltisztitás keretében csak Xprime-osok maradnak, mert ennyit saját erőből kihámoztunk a hírből...bár így sokkal több karakter, az tény.

Szerkesztette: map 2014. 08. 28. 13:01 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#10 Felhasználó inaktív   Makula 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 28. 13:28

Ebben csak az a ciki, hogy ha van helyetted kattintgató alkalmazás ami megkerüli az ezt ellenőrző alkalmazást (mer, hogy már ezer éve vannak hasonlóak )és nagyon ciki lesz ha a reklámozók rájönnek és a Btel meg bele áll a tisztított portfóliójával a földbe.
De nem szeretném az ördögöt a falra festeni.
Azonban néhány éve az usa-ban azért szűntek meg hasonló nézegetés fejében ingyenes szolgáltatások mert egy okos csapat egy kamera + mouse emulátor combo-val és elszúrta a biznyiszüket igaz azt a "startupot" állítólag a kegyelemért cserébe megvette valamelyik állami 3 betűs a kamuflage hálózata üzemeltetéséhez.





#11 Felhasználó inaktív   Bici 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 488
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 28. 13:29

@Jahno: A kikerülhetõség szerintem nem zavarja a szolgáltatót, mert csak akkor ad kedvezményt, ha az ügyfél helyesen válaszol a kérdésekre a reklámmal kapcsolatban.
Itt pont az a célja a felhasználónak, hogy ingyen legyen a net, és ezért nézni AKARJA a reklámokat.
Azért voltam kiváncsi a technikai oldalára, mert ha kliens progival mûködik, akkor van-e linuxos verzió, és ha proxy-s vagy egyéb megoldás, akkor mi van, ha én csak torrentezésre, skype-ra, vagy egyéb böngészõn kívüli adatforgalmazásra használom a netet?

An-Dee: Miért ocsmány? A júzerek direkt ezt választották.

Szerkesztette: Bici 2014. 08. 28. 13:31 -kor

Á, mint Álemér...

#12 Felhasználó inaktív   Makula 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 28. 13:29

@Samott: Rád meg egy értelmező kéziszótárt kéne uszítani szerintem...

#13 Felhasználó inaktív   Makula 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 28. 13:29

@Samott: Rád meg egy értelmező kéziszótárt kéne uszítani szerintem...

#14 Felhasználó inaktív   Cat 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 28. 13:39

Hát úgy néz ki le leszek építve a bétel által. Bár már a bételhez is le lettem építve az enternettől szóval gondolom majd a vidámnetet is megszokom.

#15 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 28. 14:00

Hát vessetek a mókusok elé, de ezt a szolgáltatást nem értem.
Szerintem pont az a baj, hogy kevés fajta reklám van, és ami van az is szar. Nézz meg a tv-ben 3 reklámblokkot.

Ellenben ott a youtube-on a video előtti reklám, ami 5 sec után kinyomtható. Ott többet is végignéztem, mert érdekelt a termék vagy a reklám. Az inda is megcsinálta ezt, csak az volt a baj, hogy az a reklám jött szembe, amit a tecsőn hónapokkal korábban láttam. Azért elsőre azt is megnéztem, legyen. Aztán - szerintem - annyira nem jött be az egész az indának, hogy az 5 sec-et 15-re tolták, amivel max. pár másodpercet nyersz az egész végignézéséhez képest, és mindig ugyanazt a szart próbálja lejátszani nekem.

Szóval nem igazán értem, hogy hogy is csinálják ezt bételék.

#16 Felhasználó inaktív   barii 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 28. 14:08

de szimpatikus rekalmarcot valasztottak fooldalra

#17 Felhasználó inaktív   fgyuri 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 298
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 28. 14:26

Mit értetlenkedtek? 10 évvel ezelőtt a SpediaBar-ral kezdődött az egész. Most meg közművesítik a reklámcsíkot szép lassan. Következő narancskampányban pedig elidegeníthetlen jogunk lesz a reklámnézés és az önkínzás, és a nagy Ovi megvédi nekünk a csúnya nyugattól!
Cobol Istenei! Mind így szólunk!

#18 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 28. 14:39

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2014. 08. 28. 13:56

@Samott: De ez nem kéretlen reklám, hát pont hogy gyakorlatilag te kéred.

De a cikk pont arrol szol hogy vagy kered a reklamot, vagy fel is ut le is ut mehetsz a fenebe.

Makula: ez neked is szol, ha nem talalnad az ertelemzo keziszotarban nagyokos. ;-)

Samott

Szerkesztette: Samott 2014. 08. 28. 14:40 -kor

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#19 Felhasználó inaktív   Raam989 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 28. 14:49

Ha a szolgáltató fizetne nekem, akkor sem kéne olyan, mint ez az xprime. Rohadjon meg az összes netes reklám, AdBlock for president!



#20 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 28. 15:02

Üzenet megtekintéseIdézet: Raam989 - Dátum: 2014. 08. 28. 15:49

Ha a szolgáltató fizetne nekem, akkor sem kéne olyan, mint ez az xprime. Rohadjon meg az összes netes reklám, AdBlock for president!

Acsi, a neten azert van ingyen egy csomo tartalom mert reklam van mellette. De ezek elofizetest szednek es ugy toljak a reklamot. Ha nem kered a reklamot akkor nem kapsz szolgaltatast se toluk, es csak akkor lesz olcsobb ha megnezed, es tesztet irsz a reklamban latott dolgokbol.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó