HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Nem akadálytalan az út a sofőr nélküli autók előtt - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Nem akadálytalan az út a sofőr nélküli autók előtt Értékeld a témát: -----

#81 Felhasználó inaktív   arnyekxxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 196
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 02. 12:31

Üzenet megtekintéseIdézet: kalimani - Dátum: 2014. 09. 02. 11:08

@NancsiBacsi: Sejtettem, hogy van autód, azért tudsz ilyen jól tanácsokat adni az autómentes életmódról. Majd ha pár évtizedet éltél anélkül, hogy akár egy fél percet is vezettél volna, folytatjuk ezt a beszélgetést.



lehet azt is csinálni, hogy panaszkodsz nonstop, meg lehet venni pl egy robogót. Előbbi olcsóbb, utóbbival meg el tudsz menni a szomszéd faluba akkor is ha nem jár arra a metro

#82 Felhasználó inaktív   -NoVa- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.854
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 02. 12:58

Üzenet megtekintéseIdézet: arnyekxxx - Dátum: 2014. 09. 02. 13:31

lehet azt is csinálni, hogy panaszkodsz nonstop, meg lehet venni pl egy robogót. Előbbi olcsóbb, utóbbival meg el tudsz menni a szomszéd faluba akkor is ha nem jár arra a metro


Ismerős csajon egyszer kijött egy epilepsziás roham, aztán elvették 2 évre a jogsiját miatta, majd újra vizsgálják. Ilyenkor robogó sincs. De lehet szemprobléma, vagy színvakság, vagy bármi gyakoribb is, vagy épp csak ésszerűség. Amíg nem volt szükségünk autóra, nem vettünk, mégsem tartotta senki égőnek a hiányát. Nagyvárosban általában fölösleges is birtokolni, évi pár napra inkább bérel az ember.
...
"Lelkem sötét odvában megdöglött a bagoly."
"Bringa által vész mind, ki bringát ragad."

#83 Felhasználó inaktív   arnyekxxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 196
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 02. 13:12

Üzenet megtekintéseIdézet: -NoVa- - Dátum: 2014. 09. 02. 13:58

Ismerős csajon egyszer kijött egy epilepsziás roham, aztán elvették 2 évre a jogsiját miatta, majd újra vizsgálják. Ilyenkor robogó sincs. De lehet szemprobléma, vagy színvakság, vagy bármi gyakoribb is, vagy épp csak ésszerűség. Amíg nem volt szükségünk autóra, nem vettünk, mégsem tartotta senki égőnek a hiányát. Nagyvárosban általában fölösleges is birtokolni, évi pár napra inkább bérel az ember.



meaculpa, akkor egy villanymotoros bringa ahhoz semmi papír nem kell mégse izzad meg amig elmegy vele a vásárba meg vissza. Szvsz inkább, mint a robotautóról ábrándozás

#84 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 02. 14:02

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 09. 02. 09:30

Most egyelőre ott tartunk, hogy az autó max. padló féket tud nyomni és Google autó is úgy belecsetten a kátyúba, mint a picsa.


Igazság szerint vannak sofőrök akiknél a google autó már most jobban vezet. :D
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#85 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 09. 02. 14:22

Üzenet megtekintéseIdézet: philcsy - Dátum: 2014. 09. 02. 15:02

Igazság szerint vannak sofőrök akiknél a google autó már most jobban vezet. :D


Ez megint más kérdéskör, bár nem lennék róla meggyőződve.
Make love not Wor.

#86 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 02. 14:40

@philcsy: "Igazság szerint vannak sofőrök akiknél a google autó már most jobban vezet. :D"

Én is valami ilyesmire gondoltam. A google autó ugyanolyan bizonytalanul vezet ismeretlen terepen, mint 1-2 vidéki sofőr Budapesten..:)
Ugyan az a sztori. Gyakorolni kell az idegen "terepet", és ha már volt valahol párszor menni fog..:)

#87 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 02. 14:47

@FossilCodger: "HA úgy döntök ÉN MAGAM, az EMBER, hogy na most én pedig igenis valamiért ki akarom kapcsolni e kényelmi és/vagy biztonsági szolgáltatásokat, akkor arra meglegyen a lehetőségem"

Nem értem honnan veszed, hogy ilyen nem lesz benne (most is van). Egy vonaton, metrón is van vészfék, meg óriáskeréken meg bármin.
Bár ha lefelejtik csak lesz rajta egy START/STOP gomb:)

#88 Felhasználó inaktív   -=Tiger=- 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 02. 15:32

Én sajnos tudom miről beszélsz, volt, hogy egy évig nem vezethettem, pedig volt autóm. (EÜ) Így sajnos akit nem érint ilyen probléma, az qva könnyen tudja osztani az észt. Megnézném őket, ha holnaptól se jogsi, se kocsi és használj taxit! Őket hívják úgy: buta emberek.
"Tessék, itt a titkom. Nagyon egyszerű. Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."

#89 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 02. 15:53

Üzenet megtekintéseIdézet: kalimani - Dátum: 2014. 09. 01. 17:12

Kötekedtek, beszóltok nekik, nem hisztek ebben a projektben. Én azt mondom: HAJRÁ! Nincs és nem is lehet jogsim, na úgy próbálj élni, hogy mindig a kelet-európai tömegközlekedésre vagy bízva...

Én Közép-Európában élek, te nem?
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#90 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 09. 02. 16:56

Üzenet megtekintéseIdézet: -=Tiger=- - Dátum: 2014. 09. 02. 16:32

Megnézném őket, ha holnaptól se jogsi, se kocsi és használj taxit! Őket hívják úgy: buta emberek.


Nem buta ember, hanem tehetetlen. Amúgy jelentkezem, mert voltam így. Pontosabban a jogsim meg volt, csak kategóriától tiltottak el, de az szerintem ugyanaz.
Make love not Wor.

#91 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 09. 02. 16:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2014. 09. 02. 16:53

Én Közép-Európában élek, te nem?


Lehet nem, de mindennél van lentebb. Aztán ott vannak még az olaszok is :-D
Make love not Wor.

#92 Felhasználó inaktív   kalimani 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 02. 18:33

@arnyekxxx: Te is mondtál valamit, hogy ne hallgass. Nem panaszkodott itt senki, én egyetlenként ezen a fórumon kijelentettem, hogy várom ezt a fejlesztést, mert számomra hasznos. Azóta meg jönnek a bunkó tanácsok. Nagy ívben teszek a tanácsaitokra, itt egy robotautóról van szó. Egy normális fórumon persze alapból törölnék a hozzászólások 80%-át, mert ez mindenről szól, csak arról nem ami a cikkben van. Robogózzál te ha úgy van kedved, és utána mesélj arról milyen fasza dolog. De ne mondogasd, hogy ki mit csináljon, amíg fingod sincs a másik életéről.

Búcsúzom, osszátok az észt tovább egymásnak.

#93 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 03. 09:19

@kalimani: Nem valószínű, hogy ez a fejlesztés a mi életünkben nagy változást hoz, legalábbis itt a kelet-közép-kelet balkánon, ahol élünk.

Ha az usákiában, vagy valami más szerencsésebb régióban élsz, akkor lehet szerencséd, hogy a hatóságok képesek lesznek értelmesen cselekedni és néhány biztonsági faktor végiggondolásával bevezetni a robotautókat, de itt nálunk még várható pár kormányváltásnyi idő mire kinyögik a megfelelő törvényeket, aztán eltörlik, aztán megváltoztatják, beleteszik az alaptörvénybe, kampányolna mellette aztán ellene, végül aztán csinálnak belőle egy betarthatatlan zagyvaságot, amiből a haverok jól keresnek.
Ez nem fog sok gyártót arra ösztönözni hogy nálunk fektessen be abba, hogy propagálja, nameg a környezetet kialakítsa a húzósabb helyeken.

Csak gondolj bele, hogy a BUBI projekt mióta megy, pedig az egy bicikli, basszus.
A négyes metró is jó példa, annak is kellett 23 év, pedig az zárt pályás, de a legtöbb idő a papírtologatással ment el.
A vogon bürokrácia ugyebár. (A versekkel pedig most iskolakezdéskor égették ki a diákok maradék agysejtjeit.)

Szóval, hiába érvelsz, hogy ez egy jó dolog, - én is annak tartom, - ahhoz hogy élvezni tudjuk, ki kell költöznünk pl. Floridába.




#94 Felhasználó inaktív   arnyekxxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 196
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 03. 16:57

Üzenet megtekintéseIdézet: kalimani - Dátum: 2014. 09. 02. 19:33

@arnyekxxx: Te is mondtál valamit, hogy ne hallgass. Nem panaszkodott itt senki, én egyetlenként ezen a fórumon kijelentettem, hogy várom ezt a fejlesztést, mert számomra hasznos. Azóta meg jönnek a bunkó tanácsok. Nagy ívben teszek a tanácsaitokra, itt egy robotautóról van szó. Egy normális fórumon persze alapból törölnék a hozzászólások 80%-át, mert ez mindenről szól, csak arról nem ami a cikkben van. Robogózzál te ha úgy van kedved, és utána mesélj arról milyen fasza dolog. De ne mondogasd, hogy ki mit csináljon, amíg fingod sincs a másik életéről.

Búcsúzom, osszátok az észt tovább egymásnak.



Számodra ez nem hasznos. Esetleg az unokádnak. Amit én javasoltam az tényleg hasznos mert már tegnap is elérhető volt és nem 50millióért hanem 80ezerért.

#95 Felhasználó inaktív   arnyekxxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 196
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 03. 16:59

Üzenet megtekintéseIdézet: -=Tiger=- - Dátum: 2014. 09. 02. 16:32

Én sajnos tudom miről beszélsz, volt, hogy egy évig nem vezethettem, pedig volt autóm. (EÜ) Így sajnos akit nem érint ilyen probléma, az qva könnyen tudja osztani az észt. Megnézném őket, ha holnaptól se jogsi, se kocsi és használj taxit! Őket hívják úgy: buta emberek.


Én is volt hogy egy évig nem vezethettem pedig volt autóm (EÜ probléáma - túl magas véralkoholszint) de eszmbe se jutott arról ábrándozni, hogy "bezzeg ha lenne robotautóm) mert én a valóságban élek.

#96 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 03. 22:16

Üzenet megtekintéseIdézet: arnyekxxx - Dátum: 2014. 09. 03. 17:59

Én is volt hogy egy évig nem vezethettem pedig volt autóm (EÜ probléáma - túl magas véralkoholszint) de eszmbe se jutott arról ábrándozni, hogy "bezzeg ha lenne robotautóm) mert én a valóságban élek.

Pedig a robotautó jó dolog, mármint az lesz ha egyszer lesz. Most még az R&D viszonylag korai szakaszánál tartunk, de minden ebbe az irányba mutat. Nyilván nem holnap lesz realitás, és valszeg nem is egy-két éven belül, de ez a jövő.

#97 Guest_sOnt_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2014. 09. 06. 15:32

http://sontsworld.blogspot.com/

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó