HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Virtuális SIM-megoldást vett a BlackBerry - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Virtuális SIM-megoldást vett a BlackBerry Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 09. 12. 11:14

A mobilszolgáltatók tradicionális megszemélyesítési megoldását emelné új szintre a BlackBerry tegnap bejelentett akvizícióján keresztül: a kanadai gyártó felvásárolta a Movirtut, mely iparági szabványokra épített saját fejlesztésű rendszerével képes arra, hogy egy SIM-hez több telefonszámot, illetve előfizetést rendeljen.
https://www.hwsw.hu/hirek/52847/blackberry-movirtu-sim-telefonszam-elofizetes-byod.html

#2 Felhasználó inaktív   dkekesi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 280
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 12. 11:14

"A felhasználó egy, a telefonjára telepített alkalmazáson keresztül választhatja ki, hogy melyik telefonszámot kívánja használni a kimenő hívások és SMS-ek kezelésére".
Ha van két nem fogadott hívásom, és az egyiket céges, a másikat privát számról akarom hívni, akkor mindig ebben az alkalmazásban kell váltani? Vagy beállítható olyan is, hogy a visszahívást automatikusan azon a számon hajtsa végre, amit hívtak?
Ugyanez a problémám egy sima dual-SIM android telefonnál is.

#3 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 12. 11:38

@dkekesi: És az, hogy hívás kezdeményezés előtt el kell döntened melyik kártya segítségével, akarod a hívást kezdeményezni miért probléma? A telefon nem döntheti el maga, hogy melyik kártya (adott esetben: céges vs. magán) terhére menjen ki a hívás. Fixen meg nem biztos, hogy célszerű hozzárendelni egyik vagy másik kértyához adott számot, mert mi van akkor, ha "X" indok miatt azt a számot mégis másik kártyáról akarod kezdeményezni, előtte beállítgatod megint a hozzárendelést?

#4 Felhasználó inaktív   dkekesi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 280
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 12. 16:57

@antyg: én most erre a konkrét problémára voltam kíváncsi. Pontosan az a bajom, hogy mindig el kell döntenem, holott NEKEM pont az lenne az ideális, hogy beállíthassam, hogy a VISSZAHÍVÁSOKAT (és nem az új hívás kezdeményezéseket) automatikusan tudjam kezelni.
Mellesleg a cikkben nem arról volt szó, hogy minden hívás előtt rákérdez, hanem arról, hogy egy KÜLÖN ALKALMAZÁSBAN ELŐRE be kell állítani az aktív SIM-et. Azaz még annyira sem dinamikus az eljárás, mint amennyire te írod.

#5 Felhasználó inaktív   vili72 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 58
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 12. 17:23

@dkekesi: Nekem Samsung Galaxy Y Pro DUOS telefonom van. Itt a kimeno hivast atvaltani masikra ennyi: fentrol lehuzom a menut, masik SIMra kattintok, felhuzom (eltuntetem a menut) es hivok. Mivel a menu mindenhol mukodik es nem befolyasolja a fokepernyot, kenyelmes es gyors. Nem amit akarsz, de sztem a legjobb, amit lehetett csinalni ehelyett.

#6 Felhasználó inaktív   wferry 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 12. 18:20

nem értem ez miért jobb mint egy valódi duál simes telcsi ? ( ebben az esetben csak azonos szolgáltatótól kap-hat-nál két telefonszámot ha jól értem )

írhattak volna inkább dualsim re simenként paraméterezhető hívásszűrő appot mint ez itt ( ez sajnos csak egybe kezeli a bejövő hívásokat nem simenként )

https://play.google....nagecalls&hl=hu

.... olyat biztos vennék

dkekesi -nek az akai dualsimes telcsijén alapból két hívásindító gombot látsz és te döntöd el , hogy melyik simet használod

#7 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 12. 19:03

@dkekesi: szerintem amit írsz jó ötlet, és - szerintem - szoftveres kérdés, azaz simán megoldható lehet.

#8 Felhasználó inaktív   dkekesi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 280
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 12. 19:16

@lugosi: biztos, hogy csak szoftver kérdése, és titkon azért is kérdeztem, hátha tud valaki olyan programot, amivel megoldható ;)

#9 Felhasználó inaktív   dkekesi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 280
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 12. 19:18

@wferry: "az akai dualsimes telcsijén alapból két hívásindító gombot látsz és te döntöd el , hogy melyik simet használod"
Na ez már tetszik. Kérdés, hogy a tárcsázó létezik-e Play Store-ban, vagy AKAI specifikus.

#10 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 12. 20:12

@dkekesi: nem olvastam elég figyelmesen, én úgy értettem, hogy majd ha a BB telefonokban ez megjelenik, akkor ott biztosan megoldható lesz szoftveresen. A mostani dualsimes telefonoknál nem tudom, hogy lehet-e.

#11 Felhasználó inaktív   Szasza2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 305
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 14. 22:18

@wferry: Mert például nincs ilyen szifon :)

#12 Felhasználó inaktív   Bijesz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 15. 16:39

@dkekesi: Az a probléma, hogy az android nem támogatja (api szinten) a dual sim megoldást. A dual simes telefonokba a gyártó drótozta bele a működést ezért nem egységesek a megoldások.
Ezért nincsenek ilyenek app-ok, ha készítene is valaki egyet miután visszafejtette az adott megoldást akkor is csak az adott model/gyátó készüléken működne az app.


Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó