HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Áll a bál a Netflix európai terjeszkedése körül - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Áll a bál a Netflix európai terjeszkedése körül Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 09. 16. 13:40

Szeptemberben újabb hullámban terjeszkedik a világ egyik legnagyobb online filmkölcsönzője, a Netflix, mely máris rendkívül heves indulatokat korbácsolt Franciaországban. Az operátorok és a helyi filmipar mindent megtesz, hogy keresztbe tegyen az amerikai vállalkozásnak.
https://www.hwsw.hu/hirek/52760/netflix-videoteka-videokolcsonzo-vod-ott.html

#2 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 16. 13:40

A franciák mindent féltenek mindentől, ami nem francia.
Akkora az önérzetük, hogy még az űrből is látszik... mondjuk sanszos, hogy ők csinálják jól, mert mindenki viszonylag óvatos velük üzleti ügyekben is, nehogy megsértődjenek vagy ilyesmi :D

Szerkesztette: map 2014. 09. 16. 13:43 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#3 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 16. 14:41

büdös francia patkányok, hát, volt már dolgom velük nem is egyszer. olyan buták, mint a szar. agresszívak, angolul nem hajlandók megtanulni, franciául kurva anyáznak a supportra, azt gondolva, hogy mindenki ismeri a szánalmas nyelvüket, ami amúgy úgy hangzik, mintha egy homoszexuális cigányt az anyja megkúrására kényszerítenének az utcán. már gondoltam rá, hogy letiltsam az elérhetőségeimet franciaországból - ne is keressenek, nem kellenek a fillérjeik, dögöljenek csak szépen meg. végülis úgyis kiírtják őket az arabok, mert szerencsére nem szaporodnak.

#4 Felhasználó inaktív   iasatan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 16. 14:46

@"Geri": Nem mondom, hogy nem értek egyet veled, de egyrészt ennek nem itt a helye, és szebben/finomabban is meg lehetett volna fogalmazni hamár ide írod

#5 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 16. 14:48

én szívesen megfogalmaznám finomabban is, de már több tízezer forintot buktam ezeken az ember formájú génhulladékokon. inkább üzletelnék mégegyszer egy román cigánnyal, mint ezekkel.

#6 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 16. 14:56

@"Geri": :DDDDDDDDDDDDDD

#7 Felhasználó inaktív   montyx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 298
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 16. 15:56

és akkor te még nem is dolgoztál francia multinál :-p

#8 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 16. 15:58

nem is szeretnék

#9 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 16. 16:22

@map: Nekem nem volt ilyen rossz tapasztalatom, pedig én még dolgoztam is arrafelé - és ahol számított, ott mindenhol tudtak angolul is. Lehet, hogy Geri valami hegyi faluban járt...

#10 Felhasználó inaktív   naftalin 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 16. 16:32

@"Geri": !!
Minden mondatod igaz!


#11 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 16. 16:53

Azért úgy bírom, hogy a szolgáltatók mindenhol fosnak a Netflixtől, de azért épkézláb saját konkurens szolgáltatást az istennek se indítanának ám. Persze tudom én, hogy ott van a T-Home kölcsönzője, épp csak annyiba kerül egy film, mint fizikailag kikölcsönözni egy videotékából. Persze online kényelmesebb, csak indokolatlannak tűnik, hogy amíg a Netflix előfizetés Amerikában 9 Dollár és annyi filmet/sorozatot néz érte a delikvens, amennyit akar, addig a T-Homenál ebből a pénzből két, maximum három filmet lehet megnézni.

#12 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 16. 16:58

@UnA: szerintem kultúrális kérdésekben elég érzékenyek, meg ami francia az könnyebben "valami", mint ami nem. Hogy ez oka vagy következménye ennek, nem tudom, de meggyőződésem, hogy ha nem hosszabb ideig dolgoztok együtt, akkor jobb egy tolmácsot is megfizetni. Mert persze nekünk is van akcentusunk, meg van akinek rossz az angolja, de borzasztó ahogy meg bírnak szólalni, és kínos tud lenni, hogy pillanatokig csak bólogatni tudsz, mert egyszerűen elsőre elképzelni nem tudod, hogy miről beszél, még a szavakat sem ismered fel :D A vicces(és ez tényleg az), hogy ehhez társul valami ferde furcsa magabiztosság, amivel mondjuk megjegyzik, hogy látja hogy nehezen értem az angolt, de neki meg a német nem nagyon megy... :D

De az is érdekes, hogy nálunk népszerűbb az olasz nyelv, mint a francia... pedig utóbbi nyelvterülettel szerintem gazdagabb kapcsolatot ápolunk.
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#13 Felhasználó inaktív   A Herceg 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 443
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 16. 17:02

Netflix?!?! Labdába sem rúg az nCore-ral. :)

#14 Felhasználó inaktív   iasatan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 16. 18:06

@A Herceg: nCore, egy ligában sincs a Thepiratebayel

#15 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 17. 00:03

Kép

#16 Felhasználó inaktív   iasatan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 17. 06:50

@"Geri": Nincs értelme, összehasonlítani a politikai elített, egy szimpla futbalszurkolóval, főleg nem ha az 1910-20as éveket vesszük, mert akkoriban is volt pár "ilyen és ennél durvább atrocítás" amit gyűjtő néven Első Világháborúnak hívunk

#17 Felhasználó inaktív   bakagaijin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 17. 07:24

Igazából azt nem értem, hogy a franciák miért nem próbálják meg terjeszteni a filmjeiket, zenéiket, stb. Az amerikai filmipar régóta exportálja a médiatermékeit, a franciáknak az internettel ott a lehetőség, hogy viszonylag olcsón elérjenek nagyobb tömegeket, de valahogy nem látom, hogy nagyon kihasználnának bármit is a lehetőségekből.

Sőt... nincsenek statisztikáim, de érzésre nekem nagyon úgy tűnik, hogy az átkosban több francia film került ki az ország határain kívülre - moziba is - mint mostanában. (Ez az olasz filmekre is igaz.)

#18 Felhasználó inaktív   InvalidUser 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 998
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 17. 08:04

@"Geri": "gondoltam rá, hogy letiltsam az elérhetőségeimet franciaországból - ne is keressenek, nem kellenek a fillérjeik"

Eszedbe ne jusson!!! :) Inkább tripla árat számítsál fel és ne csinálj nekik a lóvéért semmit.

#19 Felhasználó inaktív   Track-R 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 17. 08:56

Ahhoz képest hogy a bevándorlóik mekkora károkat okoznak, kicsit álszentnek tűnik egy konkurens üzleti szolgáltatással szemben ez a fajta fellépés.
"...UNIX alatt tehát igenis nem azonos a valami, Valami és a VALAMI fájl!..."  Bartók Nagy János, Laufer Judit: UNIX FELHASZNÁLÓI ISMERETEK

#20 Felhasználó inaktív   montyx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 298
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 17. 09:57

Üzenet megtekintéseIdézet: UnA - Dátum: 2014. 09. 16. 17:22

@map: Nekem nem volt ilyen rossz tapasztalatom, pedig én még dolgoztam is arrafelé - és ahol számított, ott mindenhol tudtak angolul is. Lehet, hogy Geri valami hegyi faluban járt...


hidd el, hogy nem tudnak angolul. vagy ha tudnak is, nem hajlandóak megszólalni angolul, amíg nem muszáj. eleget szívtam ezzel, meg a lenézésükkel, ahogy kezelik a nem franciákat.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó