HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: 150 megabites LTE-t rak az iPhone 6 alá a Telenor - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: 150 megabites LTE-t rak az iPhone 6 alá a Telenor

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 09. 18. 16:03

Holnap több nyugati országban és a tengerentúlon is megkezdődik az iPhone 6 forgalmazása, melyet a termékcsalád létrejötte óta először - némi várakozást követően - mindhárom magyarországi operátor ügyfelei megvásárolhatnak majd. A készülék ráadásul annál a szolgáltatónál kapja a leggyorsabb netet, ahol eddig nem is lehetett kapni.
https://www.hwsw.hu/hirek/52880/telenor-apple-iphone-lte-4g-halozat-cat4.html

#2 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 18. 16:03

Nem igazán értem ezt a fene nagy LTE mániát. Komolyan úgy viselkednek, mintha az emberek BlueRayeket töltenének le a telefonjukkal. Amíg a YouTube nem akad meg 3G-n az 1080p-s videó alatt, komolyan nem értem milyen gyakorlati előny származik az LTE-ből. Ettől még persze ez a jövő, és majd valamikor szükség lesz rá, de egyelőre olyan, mint az iPhone 64bitje az 1 GB RAM-hoz, és csak alig kevésbé fölösleges, mint a G3 QHD kijelzője az 5,5 colhoz.

#3 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 18. 16:25

lehet hogy neked azert nem akad a youtube-od mert mas LTE-t hasznal. Nem a savszelesseg a lenyeg hanem az hogy nagyobb a frekvenciahatekonysaga, kb. fele akkora a pingideje (ez fuggetlen a savszelessegtol). Ha nem lenne LTE akkor a szolgaltatok nem tudtak volna meg ennyit se novelni a csomagok adatmennyisegen... Nem kellene ennyire leragadni a 3Gnel... Arrol mar egyetemen tanultam pedig az nem sokkal 2000utan volt...

#4 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 18. 16:26

ja es van VoLTE, ami azt jelenti hogy nincs vonalkapcsolt mod, a telefonhivas is csomagalapon mukodik mint a VoIP... ilyen meg 3Gnel nincs.

#5 Felhasználó inaktív   tahyk 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 115
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 18. 17:40

Nem mintha nem értenék egyet azzal, hogy 3G vagy 4G, 50MBit vagy 150MBit tökmindegy, de azért nem tehetem meg, hogy ne jegyezzem meg, hogy ezzel az Apple megint épp csak felzárkózik. Lassan jön ki a Galaxy Alpha cat6 (Intel) LTE-vel, ami pont 2x ilyen gyors. Nem tudok telefonról, ami Qualcom 805-tel vagy Gobi 9x35-tel kijönne a közeljövőben, ami szintén cat6, de biztos van az is.

#6 Felhasználó inaktív   ricsip 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 555
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 18. 17:44

és tessék mondani, a havi 2 gigabájt-os korlátolt csomagot ilyen sebesség mellett hány perc alatt is lehet kimeríteni, hogy utána agyonlassított 2G módban tudjak internetezni a hónap hátralevő részében? Aha.. szóval 110 MÁSODPERC alatt megvan a havi kvóta... Legyünk nagylelkűek, akkor az 2 (kettő!) egész perc! Aha, hát akkor köszönöm szépen, nem is volna több mondanivalóm, mossa kedves szolgáltató a hülye előfizetői agyát ezzel a bullshittel csak így tovább!

#7 Felhasználó inaktív   Capri 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.733
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 18. 18:07

@ricsip:

Ha ugyanúgy használod mint az előző hónapban akkor ugyanannyi idő alatt fogod kimeríteni az adazforgalmat... max annyit veszel észre, hogy a hávéesvé gyorsabban betöltött, de attól nem fogod gyorsabban elolvasni/töbször betölteni. Meg egy 5 perces youtube videó végignézése ugyanúgy öt perc lesz ezen is és ugyanúgy 20 vagy akárhán mega.. de lehet rosszul látom

#8 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 18. 18:16

Üzenet megtekintéseIdézet: ricsip - Dátum: 2014. 09. 18. 18:44

és tessék mondani, a havi 2 gigabájt-os korlátolt csomagot ilyen sebesség mellett hány perc alatt is lehet kimeríteni, hogy utána agyonlassított 2G módban tudjak internetezni a hónap hátralevő részében? Aha.. szóval 110 MÁSODPERC alatt megvan a havi kvóta... Legyünk nagylelkűek, akkor az 2 (kettő!) egész perc! Aha, hát akkor köszönöm szépen, nem is volna több mondanivalóm

Ezt a kevés mondanivalót is magadban tarthattad volna, ennyit is kár volt mondanod. Inkább elgondolkodhattál volna azon, hogy az lte (meg úgy általában a mobilnet) nem arra való, hogy csutkán kihajtva "lemerítsd", aztán meg anyázzál pár perc után.

Nekem "sima" 3g-n forgalmazott a telefonom a hónapban kb. 1 gigát, pedig nincs wifi-n se nagyon volt (mert kikapcsoltam és úgy felejtettemvalamikor hó elején), aztán ennyiből elböngészgetek, jött le pár frissítés is app-okhoz, és még youtube és play music is volt benne. Nem tudom ez hány megabites 3g, de valszeg ezzel is leszívtam volna 1 óra alatt a teljes keretet ha elkezdek iso-kat leszedni. Aztán mégse tettem, mert van eszem...

#9 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 18. 18:51

@tahyk/Giggsy: Akkor tényleg mindegy lenne, ha elérhetõ lenne az a sebesség a hálózaton, amit elméleti maximumként megadnak, és mindenki egész nap zubogtatná az adatokat, mondjuk blu-rayeket torrenteznének.
De mivel nem ez a helyzet, így marhára nem mindegy, hogy 3G vagy 4G, hogy mik azok a korlátok amibõl a "felhasználói élményt" kell ki lehet gazdálkodni.
Azért a 3G-t is szeressük, de ezt a jobb a sürû 3G mint a "ritka" 4G dolgot a Vodafone marketingesei sem tudnák árulni (legalábbis nem annyiért mint most), ha annyi elõfizetõt kellene kiszolgálniuk, mint mondjuk legnagyobbként a T-nek, a sûrûn lakott forgalmas városrészeken.
Mondjuk ez felhasználót nem érdekli, de sokkal szmút&sájnibb az LTE, mint a "nagyon hasonló sebességû" 3G, nagyon hasonló áron(vagy azonos), ami viszont már érdekli.

Szerkesztette: map 2014. 09. 18. 18:55 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#10 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 18. 18:59

Mai napig 2g-n használom a mobilnetem. Icingának, levelezésnek elég, netezni meg nem egérmozin fogok. :)
Az nevet utoljára, aki először üt.

#11 Felhasználó inaktív   ricsip 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 555
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 18. 20:54

@xclusiv: te Internetek Bölcse, áruld már el nekünk hogy akkor mi a pék f*száért is kell nekünk ez a 150 mbit/sec-es 4G, ha masszív letöltésre kihasználni nem szabad és már 3G-n is jól jön a jutúb?

#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 09. 18. 23:02

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2014. 09. 18. 19:16

Nem tudom ez hány megabites 3g, de valszeg ezzel is leszívtam volna 1 óra alatt a teljes keretet ha elkezdek iso-kat leszedni. Aztán mégse tettem, mert van eszem...


Jahh, de ezek hülyék mind, összes mobilos topikban előjön a fasság. Nem érdemes tépni a szánkat, hogy nem erre való. Nekem havi 8 gigás a keretem, ami bazi sok, de mobilok, gépek felé is megosztom, elmúlt héten több napig ketten is erről toltuk a netet, ésatöbbi. Megosztás most 1 gigát evett, egyéb cucc még +1 gigát. Aztán erőteljesen távmelóztam is róla napi 2 órákat. HÉVen melóba menet ezazamat, most a FUTÁRT is nyomkodtam webes felületen, 4 város környéki területet leszedtem offline Google mapsnak, youtube videó, egyéb lófasz Fácse tartalomfogyasztás. Borzasztó. Ennek a keretnek ráadásul egyéb hónapban csak a töredékét használom el, mert nem kell mindig Google maps letöltés és napokig távmeló vezetékes net nélkül.
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 09. 18. 23:03

Üzenet megtekintéseIdézet: ricsip - Dátum: 2014. 09. 18. 21:54

@xclusiv: te Internetek Bölcse, áruld már el nekünk hogy akkor mi a pék f*száért is kell nekünk ez a 150 mbit/sec-es 4G, ha masszív letöltésre kihasználni nem szabad és már 3G-n is jól jön a jutúb?


Amiért a mobiltelefonba 49 megapixeles kamera. Hülyegyerekeké az ország, azoknak ilyen marketing kell.
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   VIC20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 374
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 19. 07:46

@Jahno: ,,Hülyegyerekeké az ország"

Mármint melyik ország? Vagy úgy gondolod, hogy ezek kizárólag nekünk (igen, neked is, értsd ahogy akarod...), magyaroknak készül, és ahogy átmégy a határon, mintegy varázsütésre egyszerre csak az okosság kezd áradni? :)

#15 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 19. 07:57

@VIC20: marketing szempontból? mindegyik!

#16 Felhasználó inaktív   makonybela 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 125
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 19. 08:46

@map: Azt érdemes hozzátenni, hogy a T ügyfélbázisa azért nem kis részben az "OTP-szindrómának" köszönhető: több százezres az az ügyfélbázis, akik a 90-es években a vesztelkilencáznál kötöttek előfizetést (keresd a 9-essel kezdődő hívószámokat), és egész egyszerűen nem szeretnének effortot tenni abba, hogy válogassanak a szolgáltatók közül.

#17 Felhasználó inaktív   makonybela 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 125
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 19. 08:49

@makonybela: Ja, és amit ezzel mondani akartam: tehát ennek a jelentősen nagyobb ügyfélbázisnak pont emiatt lényegesen kisebb aránya veszi igénybe egyáltalán a mobiladat szolgáltatásokat.
Szóval a hálózati kihasználtság optimalizálására emiatt kevéssé tudja a T használni a 3G-s és 4G-s hálózatot, mert az ős-ügyfélbázis
- nem rendelkezik 3G-s vagy annál fejlettebb készülékkel
- vagy ha igen, sokan élelmesen "GSM only"-ra állítják a hálózathasználatot, mert azt hiszik, így nem fognak adatot forgalmazni - amit ugyebár nem akarnak

#18 Felhasználó inaktív   Atko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 19. 09:48

@makonybela: na persze, mert az az őskorban ragadt felhasználó, aki még az özönvíz előttről a T-nél maradt, tudja, hogy mit jelent az, hogy GSM only, meg hogy mit hol állít be. Hagyjuk már...

#19 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 19. 10:21

@Jahno: azért a 49Megapixelnél fontosabb a 4G!

Spektrumhatékonysága jobb (MIMO, 40MHz...) --- igaz ez csak közvetve érint a júzert, de igencsak érint!
És közvetlenül is érinti néhány: gyorsabb oldalbetöltés, vagizás a speedtest.net-tel... 4G felrattal...

#20 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 19. 12:09

@makonybela: most azt tegyük félre, hogy szerinted az ország legnagyobb mobilszolgáltatójánál, ahol a legnagyobb a készülékkínálat, és (a cikk ami alá írtál szintén megemlíti) hogy az egyik legnagyobb adatfogyasztó készülék, a szifon jóval népszerübb mint az össze többinél.. na ott ARÁNYAIBAN kisebb a mobilnet súlya, mert westel900... Aham-ühüm-oké! :D

Inkább azt áruld el, ez a tény miben segítene gazdaságosan kiszolgálni a számosság tekintetében több ügyfelet egy területen 3G-vel?
Vagy másképp teszem fel a kérdést: Akkor a T csak presztizs-hóbortból áldozott az LTE-re a westel900-as õskövületeknek, ajándék gyanánt?
A Telenor, aki meg most vezeti be a szifont, meg nyilván a PannonGSM öskövületekre áldozott eddig
Megkérdezném, hogy Voda munkatárshoz van-e szerencsénk, de félek csak az erős marketing túlgondolásának hatása ez...
Még egyszer, nem jobb a sűrű 3G mint a ritka LTE, mert az LTE több embert tud, jobb minőségben kiszolgálni, mert egy embert hamarabb ki tud szolgálni, így jut hely a többieknek... Ennél egyszerűbben már nem lehet elmagyarázni. Koreában, Japánban, a nagyvárosokban sem a két szép szemükért nyomatják a kísérleti ilyen-olyan LTE-A, Wi-MAX projekteket, hanem azért, hogy később több ügyfelet tudjanak gazdaságosan (fajlagosan olcsóbban) kiszolgálni adattal, mert az igények csökkenni nem fognak, az árakat emelni nem lehet, mert van egy fizetőképes kereslet, tehát csak a költségeket kell a présbe tenni... ez Magyarországra hatványozottan igaz. Persze ez is pénzbe kerül, fel kell fusson, és lehet azon rugózni, hogy de nekem a 3G is elég, ha sokan lesznek egy 3G-s cellában, mindjárt nem lesz 3G sebesség, vagy nem azon az áron, és akkor megint ugyanott vagyunk, hogy csak kéne valami jobb.
Azt meg eddig is tudtuk, hogy vidéki gangelő srácoknál mindig a 10 éves használt 3mas bömbi a jobb, mintsem az új, mert nekik az elöbbi van, és erre feelingre jól ráérzett a Voda marketing gépezet. Megjegyzem nagyon helyesen, mert azt kell eladni, ami van... de azért ne jöjjön már elő a T-nél a Westel900 könyörgöm :D
Ha esetleg ennek nyomán felmerülne, nem, még csak T-s elõfizetésem sem volt sosem, Voda és Telenorvég előfizum van, csak mozogjunk már a műszaki realitások talaján... ez nem az index tech, vagy a 444 "tudományos" rovata. :D

Szerkesztette: map 2014. 09. 19. 12:36 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó