HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Már telefonálhatunk is a repülőjáratokon Európában - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Már telefonálhatunk is a repülőjáratokon Európában Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 09. 29. 11:52

Hamarosan korlátlanul mobilozhatunk az európai légitársaságok járatain. Az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség úgy határozott, tovább enyhít az elektronikus készülékekkel kapcsolatos szabályozáson, így az okostelefonok és tabletek a jövőben nem csak repülőgép üzemmódban használhatók az utasszállítókon.
https://www.hwsw.hu/hirek/52921/okostelefon-easa-repulesbiztonsag-repules-utasszallito-szabalyozas.html

#2 Felhasználó inaktív   TARTYOM 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 11:52

10.000 méteren van térerő?

#3 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 11:56

@TARTYOM: "A szolgáltatást itt az utasok nem a földi adótornyok, hanem a repülőkön elhelyezett kis méretű bázisállomások segítségével vehetik igénybe."

Ahogy a cikkben szerepel.

#4 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 12:08

@TARTYOM: Egyébként majdnem ugyanúgy lehet, mint a toronytól 10-15 km-re lévő településen. :)

#5 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 12:31

@Leni: repülő nem működik Faraday-kalitkaként? Illetve a repülő megy 800-1200km/h-val, GSM nem erre lett kitalálva valamint szerintem túl sok bázisállomás látszódik (interferencia)..

#6 Felhasználó inaktív   Joenet69 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 13:00

3000-4000 méter felett nincs térerő, még "Faraday-kalitka" nélkül sem. Ahogy a cikkben is benne van, kedves write-only fórumtársak: "A szolgáltatást itt az utasok nem a földi adótornyok, hanem a repülőkön elhelyezett kis méretű bázisállomások segítségével vehetik igénybe." Pont ugyanúgy, mint az óceánjáró hajókon évek óta: horror áron lehet majd roamingolni egy, csak a repülőgépen üzemelő hálózaton.

#7 Felhasználó inaktív   potyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.610
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 13:17

Üzenet megtekintéseIdézet: Leni - Dátum: 2014. 09. 29. 13:08

@TARTYOM: Egyébként majdnem ugyanúgy lehet, mint a toronytól 10-15 km-re lévő településen. :)

Az adóantennák vízszintes irányban biztosítanak térerőt, úgy vannak kialakítva, hogy a földfelszín síkjában minél nagyobb távolságra legyen használható térerő, cserébe függőleges irányban nem biztosít szinte semmit. Persze nem tökéletes világban élünk, így nyilván felfelé is van valamennyi, de simán lehet, hogy az antenna felett már 500 méterrel sincs használható térerő, míg vízszintes irányban 10km-re is még van.
Én még nem láttam ilyet, aki ilyen gyorsan ilyen sok időt elpazarol!

#8 Felhasználó inaktív   TARTYOM 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 13:24

@szucsati: Ezt valahogy nem sikerült felfognom vagy elolvasnom

#9 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 13:28

@joenet69: "3000-4000 méter felett nincs térerő"

Ok, akkor hagyd egyszer bekapcsolva Európa felett repkedve :)
Nyilván nem lehet (jelenleg) 3-4 órát végigbeszélni, de sms, kevés adat most is átmegy.

Az, hogy a társaságok hogy oldják meg, az egy másik kérdés. Elsősorban pénzügyi és megbízhatósági.

#10 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 13:34

@potyo: Ezzel tisztában vagyok, csak ez nem lézer. Valamilyen fokban terjed az felfele is. Valamilyen elnyújtott buborék szerű alakja van.
Én már hagytam (véletlen) bekapcsolva, és kaptam is pár Welcome sms-t..:)

#11 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 09. 29. 13:34

Üzenet megtekintéseIdézet: k_chris - Dátum: 2014. 09. 29. 13:31

@Leni: repülő nem működik Faraday-kalitkaként? Illetve a repülő megy 800-1200km/h-val, GSM nem erre lett kitalálva valamint szerintem túl sok bázisállomás látszódik (interferencia)..


1200-al nem megy. Amúgy nem faraday kalitka, odafent a GPS is működik valamennyire, földön meg a telefon. Amúgy egy része túl van lihegve. Első körben elég nevetséges az egész biztonsági szabályzat, hogy jajj még a Kindlét is csukjam be, ott gurulunk a betonon lazán, de vegyem fel a cipőt, kössem be az övet, hajtsem előre az ülést, blábláblé, viselkedjek rendesen mert mindmeghalunk. 8ezer méter magasan az óceán felett ahol akármi turbulencia is jöhet, ott öv kikapcs, lehet budira menni, tologatják a kocsin a forró kávét.
Make love not Wor.

#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 09. 29. 13:39

Üzenet megtekintéseIdézet: Leni - Dátum: 2014. 09. 29. 14:34

@potyo: Ezzel tisztában vagyok, csak ez nem lézer. Valamilyen fokban terjed az felfele is. Valamilyen elnyújtott buborék szerű alakja van.
Én már hagytam (véletlen) bekapcsolva, és kaptam is pár Welcome sms-t..:)


Én sokszor már az istállóban kikapcsolom, mert úgyis pont akkor hívnak, mikor jegyet/csmoagot néznek. Sok barom is jobb lenne, ha így tenne, aztán fel a gépre, tegye le a csomagot ÉLÉRE állítva, ha fektetve akkor a kabátját ne mellé, hanem mondjuk FÖLÉ, tegye le a seggét és kész, haladjunk. Cserébe még ott nyomják a Fácsebúkot, már rögtön zenét kell hallgatni, akkor kiszáll, mert leveszi a pulóvert, akkor bénázika füles kábelével, közben visszasziázik Fácsére, a sor meg áll.

Vannak már wifis repülők is, nem olyan szörnyű a helyzet, inkább adjanak egy sört és had aludjak.
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   domel 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 14:32

Nincs fent földi térerő. Mikor hegyet másztunk Ausztriában, az 3000 méter volt, látni lehetett vagy öt tornyot, mégsem volt térerő. Valahogy irányítják a rádióhullámokat is

#14 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 09. 29. 22:29

Üzenet megtekintéseIdézet: domel - Dátum: 2014. 09. 29. 15:32

Nincs fent földi térerő. Mikor hegyet másztunk Ausztriában, az 3000 méter volt, látni lehetett vagy öt tornyot, mégsem volt térerő. Valahogy irányítják a rádióhullámokat is


Szabályozzák a teljesítmény, így változó. Amúgy mindent leírtunk :-) De ha kell, akkor most megy egy rövid videó, ahogy wifit telepítenek valami nagyvasba. Nem is értettem :-D
Make love not Wor.

#15 Felhasználó inaktív   borosspet 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 396
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 00:27

@joenet69: Én egyszer véletlenül feladtam bekapcsolva a mobiltelefonomat. Mondanom sem kell, hogy leszállás után volt rajta üdvözlő SMS horvát, szerb, stb. hálózatra kapcsolódásról, úgyhogy azt kell mondjam, hogy van ott fent is térerő. Igaz, valószínűleg használni nem lehetne, mert állandóan megszakadna a beszéd és nem lenne értékelhető mobilnet átviteli sebesség sem.

A poén az ott lenne ebben (és szerintem erre az ilyen Wizzair-féle "mégapisilésértismajdnemfizetnikell" típusú HC-fapadosok várnak a legjobban), hogy fedélzeti roamingot biztosíthatnának, természetesen nem EU árakon, hisz a repülőben nem az EU-s földi közcélú szolgáltatás futna, hanem egy egyedi speciális szolgáltatás (természetesen egyedileg is árazva, mint régen a hotel internet és telefon).
OS: UHU-Linux 2.1 Bumm! és Debian testing
Web: Mozilla Firefox 3.6.8
Mail: Mozilla Thunderbird 3.1.2

#16 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 09. 30. 01:00

Üzenet megtekintéseIdézet: borosspet - Dátum: 2014. 09. 30. 01:27

@joenet69: Én egyszer véletlenül feladtam bekapcsolva a mobiltelefonomat. Mondanom sem kell, hogy leszállás után volt rajta üdvözlő SMS horvát, szerb, stb. hálózatra kapcsolódásról, úgyhogy azt kell mondjam, hogy van ott fent is térerő.


Vagy leszállásnál szedte össze.
Make love not Wor.

#17 Felhasználó inaktív   The_Freak 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 04:35

@Jahno:

Számodra lehet nevetséges, de szerencsére nálad okosabb emberek írják a biztonsági szabályzatot. A légi balesetek 90%-a fel és leszállás közben történik. Az ülést azért kell előre hajtani mert ha esetleg van egy rejected takeoff és satufék van akkor a mögötted ülő arca nem fog véres masszává változni a támlán. A cipő felvétele is azért van mert egy esetleges evakuációnál hasra eshet benne bárki ezáltal is eltorlaszolhatja az amúgy is keskeny menekülési útvonalat. Ezért kell elpakolni mindent a csomagtárolóba, vagy betolni úgy az ülés alá, hogy ne mozdulhasson ki onnan. Nevetségesnek hangozhat ez a sok szabályozás, de az életedet mentheti meg egy esetleges vészhelyzetben, ahol alapból is szarok az esélyeid a túlélésre, ezek a dolgok pedig azt próbálják maximalizálni.

A kávé szervírozása meg 10.000 méter magasan az óceán felett egy másik dolog, több mint 6000 repült órával a hátam mögött egyszer sem kerültem nagyon durva turbulenciába, mivel ma már egész fejlettek a radarok, egy szép nagy piros-sárga paca mutatja, hogy hol várható turbulencia. Az egyetlen dolog a CAT (Clear Air Turbulence) amit nem lehet előre jelezni, de azt meg általában lejelenti egy előtted már arra haladó gép, szóval annak is van oka, hogyha felkapcsolják a biztonsági övet jelző lámpát és nem történik semmi, az sem azért van, hogy téged szívassanak, hanem mert nem akarják, hogy a plafonra kenődj a budiban ha esetleg mégis megcsapja a gépet egy kis turbulencia.

Bocs ha kicsit lekezelően hangzok, de néha nehezen tudom felfogni, hogy miért szarnak bele az emberek a saját biztonságukba és gondolják azt, hogy a légitársaságok egyetlen célja az ő sanyargatásuk.

Ha esetleg bármi kérdésed van a hogyan és miérttel kapcsolatban szivesen válaszolok rá.





#18 Felhasználó inaktív   viktor404 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 07:09

@The_Freak: nálad okosabb emberek írják a biztonsági szabályzatot.

Kiraly, hogy egy bennfentes nezopontjat is megismerhetjuk.

Viszont a felhaborodasod akkor lenne jogos, ha legitarsasagok az szabalyok okait is kommunikalnak az utasokkal, amit az ertelmesebbje azert meg is ertene, es ugy sokkal konnyebb lenne elfogadni az "idegesito, ertelmetlennek tuno".
A nesze bazdmeg, csinald ezt mer ez a szabaly altalaban a 2-es IQ-felettieknel kiveri a biztositekot.

Van valami elkepzelesed, hogy miert nem kommunikaljak a szabalyok okait a nagykozonsegnek?
Persze lehet a kerdes koltoi, mert az utasok zome gyoker birka, es az a jo minnel kevesebbet tudnak :)



#19 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 07:47

@Jahno: "Vagy leszállásnál szedte össze."

Ahhoz is az kellett, hogy legyen fent térerő, különben honnan tudná mely országok felett repült el?

#20 Felhasználó inaktív   The_Freak 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 08:19

@viktor404:

Nem vagyok felháborodva, bocs ha úgy jött át a komment.

A hsz-odban amúgy benne is van a válasz, pontosan azért nem kommunikálják mert a repülő közönség nagyrésze birka, és nem is érdekli, hogy mi-miért van. Akit meg érdekel, annak pedig ott az internet és utánna tud olvasni, mint bármi másnak, vagy meg tudja kérdezni a légiutaskisérőt, és ha nem paraszt módon teszi, akkor még válaszolni is fog rá. (Azért ne ryanairen meg wizzairen kezdj el kérdezősködni mert ott azt fogják mondani, hogy kuss és csináld.)

Csak egy példa az első google találatra arra a kérdésre, hogy miért kell lehúzni a window blind-ot (bocs, nem tudok erre jó magyar szót, napellenző talán?)

http://skeptics.stackexchange.com/questions/8849/why-do-we-open-the-window-shades-during-landing-and-take-off

Ez is olyan dolog mint az EULA, ha kötelező lenne például jegyvásárlás előtt átolvasni az egészet, mert mondjuk bele lenne irva, hogy mit miért kell csinálni, szerinted az emberek hány százaléka olvasná el?

Tisztelet a kivételnek, az itt kommentelő emberek nagyrésze valószinűleg tényleg IQ2 felett van, de hidd el nekem, hogy a légibiznisszben számottevő például az irástudatlan emberek száma is. Azért vannak szépen képekkel illusztrálva a dolgok, hogy egy analfabéta is megérthesse.




Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó