HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Decemberben jön az első működő Projekt Ara prototípus - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Decemberben jön az első működő Projekt Ara prototípus Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 09. 30. 16:19

Még idén megérkezhet az első működő Project Ara prototípus Paul Eremenko, a moduláris okostelefon kifejlesztését célzó kezdeményezés vezetője szerint. Ha ez sikerül, akkor a Google szárnyai alatt működő projekt az eredeti tervnek megfelelően, 2015-ben már gyártásra kész változatot is hozhat.
https://www.hwsw.hu/hirek/52933/project-ara-okostelefon-google-android.html

#2 Felhasználó inaktív   KisSzikra 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 67
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 16:19

Troll:
Akksi csere folyamán sem kell kikapcsolni a telefont? :D

#3 Felhasználó inaktív   moderátor 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 366
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 19:46

Nyilván, ami detachable vagy hot plug / hot swap, kinek mi tetszik, az a rádiós modulok, a kamera, és ha van ilyen, akkor a szenzor panel, ettől függetlenül semmi értelme a menet közbeni cserélgetésnek.
Bullshit díjas feature.

#4 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 19:56

@moderátor: Gondolom ez annyit tesz, hogy amitől úgyse fagyna le egy számítógép ha cserélnéd - így a 21. században - attól ez se fog lefagyni. Régen volt már mikor Bill Gates bedugott valamit az USB-be, aztán elhányta magát a Windows. Ma már nemigen tolerálnák az emberek az ilyesmit.

#5 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 19:57

Amúgy persze a koncepció továbbra is marhaság, de hát nemigen ebből akar a google meggazdagodni...

#6 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 20:16

Arról lehet valamit olvasni hogy a modulok csatlakoztatását hogy oldották meg mert az elég érdekes lehet.
Valahogy nem értem az überminiatürizált világban ahol Ghz vannak ott a panel kialakításnak is komoly szerepe van, erre jön ez.

#7 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 20:32

Utána olvastam egy kicsit de még mindig a lényeget nem értem, van az UniPro ami egy gyors interface kommunikációs protocol a modulok közti kommunikációt írja le, utána viszont írnak egy capacitive M-PHY-ról ami a fizikai kapcsolatot biztosítja, pont ez érdekelne hogy pontosan hogyan 10 ponton csatlkazik 8 adat 1 táp 1 föld, na de a kérdés hogy hogyan lehet ilyen frekvencián bontható kapcsolatot csinálni, azt is értem hogy valamiféle electropermanent mágnes útján lehet rögzíteni a modulokat de azt hogy a tényleges kommunikációs láb/pad hívjuk akárminek hogy van/lesz megvalósítva azt nem látom pedig nekem ebből az egészből ez lenne a lényeg :)

#8 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 20:43

Na itt a lényeg:
http://www.industrie.com/it/mediatheque/3/1/6/000012613.pdf
Ebben kifejtik hogy a specifikáció alapján MAJD kapacitiv (contactless) csatlakozás lesz de a prototípusban még fizikai csatlakozót használnak :D

"The interface block in the current prototype platform difers from the objective specifcation.
Instead of contactless data transfer with capacitive pads, the prototype uses electrical
signaling with LVDS and spring pins for data transfer in addition to power."
"The prototype interface block uses 10 MillMax 0965-0-15-20-80-14-11-0 spring pins"



#9 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 21:00

@moderátor: "Bullshit díjas feature." A menet közbeni akumlátorcsere még értelmes is lenne.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#10 Felhasználó inaktív   Fiery 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.083
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 21:34

Engem tovabbra is az erdekelne, hogy mire jo ez az egesz? Azt a sok mernoki orat, amit erre forditottak, forditanak, belerakhatnak valami ertelmes fejlesztesbe is, pl. kihajtogathato LCD (telefon --> tablet konverzio) vagy egy atutoen uj es jobb akkumulator technologia. Ezzel egy korben felejtsek el a hulye smart watch-okat is, azoknak is kb. ugyanennyi ertelme van.

#11 Felhasználó inaktív   pret83 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 503
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 21:36

Sokkal szebb, merevebb, olcsobb mobilokat lehet csinalni normalisan megtervezve es sorozatban gayrtva mint legotelefont csinalni.

#12 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 21:38

@Fiery:
Zavar hogy a Google mire bassza el a pénzét? Az nem zavar hogy Mars expedíciót terveznek leszámítva azt a tényt hogy az ráadásul közpénzből lesz :D


#13 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 21:39

@patikaatika: Gondolom a párhuzamosan haladó adatjelek elcsúszásán "problémázol". Ez a kapacitív csatlakozásnál is ugyanolyan problémát jelent, mert az esetleges koszolódás megváltoztatja a fegyverzetek közti dielektromos állandót, így a párhuzamos jelek elcsúszhatnak. A linkelt doksi alapján a legalsó réteg egy soros komunikációs protokol, amivel könnyû bontható kapcsolatot csinálni.

Szerkesztette: philcsy 2014. 09. 30. 21:44 -kor

geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#14 Felhasználó inaktív   Fiery 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.083
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 21:40

@patikaatika: Nem a penzugyi resze zavar, hanem hogy sok tehetseges mernok ilyenekre **ssza el az idejet es energiajat :) Nyilvan a gugli jobban tudja, mire kell raallitani az embereit, de visszanezve az utobbi 20 evet, eleg sok fejlesztesuk kukaban vegezte. Neha mar olyan erzesem van, hogy kicsiben az evoluciot jatssza a ceg :))

#15 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 21:42

@pret83:
Ezt senki nem vitatja, ez egy érdekes innováció, meglátjuk mi lesz belőle, azért van pár olyan dolog a megvalósításban ami komoly technológiai fejlesztést igényel, lásd kapacitív csatlakozó.
Én pl eltudok képzelni egy olyan pendrive-ot ami hasonló elven működne csak nem kell bedugdosni hanem mágneses elven (mint az Apple töltője) működik persze az USB 3.0 sebességet megtartva.
Sokat használok pendrive-ot, külsős USB-s tárolót és eléggé kezdenek kikponi a csatlakozók pedig azért nem rángatom :)

#16 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 21:43

@Fiery:
Ok, de a kérdés másik felére nem válaszoltál, szreintem az emberiségnek most szüksége van egy Mars expedícióra, amit ráadásul a te pénzdeből finanszíroznak?


#17 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 21:56

@NancsiBacsi: nem olyan rég, nekem pár hónapja tette meg a vindóz 8.1 usb kamera bedug, azonnal kékhalál :)
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#18 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 21:59

@Fiery: Szerintem ez egyáltalán nem felesleges fejlesztés. A modularitás egyszerűsíti a gyártást, és csökkenti az elektronikus hulladék menyiségét.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#19 Felhasználó inaktív   nexudes 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 22:26

Olvasom a hozzaszolasokat...
Aki itt mernok alljon fel. Ulj le fiam egyes :)
Nos nezzuk mire lehet hasznalni:
Vegyunk egy ertelmes informatikai ismeretekkel rendelkezot
Vesz 5" fhd kijelzot az jo a kezehez. Meddig hasznalod otthon a monitort nos en akar 6-10 evig.
Mit cserelsz alatta? Igen gepet.
Menjunk tovabb... Mire hasznalod? Nahat fenykepezel? Kell kamera, de most csak alapra van penzed, megveszed fel ev mulva veszel egy komolyabb kamera modult.
Lassu a cpu veszel masikat...
A regi dolgok mennek az ebayre masnak meg jo.
Kornyezetbarabb,mint ami most van? Igen
Megjelenik uj akku technologia. Kicsereled a regit eladod.
Kell gps? Milyen amcsi kinai europai orosz rendszer? Azt rakod bele.
Nincs penzed giroszkopos rendszerre nem veszel. Sztereo fotoznal azt veszel.
Ez egycjatekszer megannyi lehetosseggel.
Az adatkapcsolat pedig egy csoda lesz. Gondolom sokan ismertek chipek kozotti kommumikaciot. En csak feluletesen az I2C
Viszont vegyunk egy ipari eszkozt alaplap semmi csak rez csatik nem tud tonkremenni.
3 cpu modul 3x biztonsag. 3 gps tonkrement az egyik cserelem. Nincscsavar levalasztas slotbol kihuzzas leemelem rakom be az ujat.
Egyes teruleteken egy adott szamitast egyszerre tobb cpu-n futattnak min 3. Ketto azonos eredmenyet kozli a rendszer, mint eredmeny adatgyujtesben szenzorokban is felhasznalhato lesz. Hotswap lefeszem cserelem...
Megalltok a kokorszakban... Telefon.
Tudjatok hogy az elso auto versenyt gozauto nyerte?
Hogy aki feltalata az orat, miert volt fontos? Mivel tudnod kell a tengeren mikor van del,hogy pontos helymeghatarozast csinalj. Nem azert hogy mikor lesz vacsora. :)
Felejtsd el a telefont... Engedd el a fantaziad... Rogton latod ilyen sebessegu kapcsolatot megannyi helyen jol tud hasznalni az ipar.
Google x nem neked fejleszt telefont, sokkal tobb annal. Holdra Mars akarnak eljutni jobba tenni az eleted masoket visszadni a sok milliard nyeresegbol egy kicsit nagyon kicsit. Neha onos erdekbol is, mikor ha jol emlekszem kezremegest kompenzalo kanalat fejleszto ceget tamogatnak. Egyik alapito anyja ilyenben szenved. Remelem nem keverem ossze a facebook-al ;)
Aprosag neked es masik tobb milliard embernek. Sosem remeg a kezed, de van aki olyan sulyos beteg, hogy mp tucatszam ha jol emlekszem. Enni sem tudnak. Igy mar igen!
Nyisd ki az elmed nem keso, olvassanak sok regi mesekonyvet a gyerekeitek. Legyen ellenk fantaziajuk regi mesektol az lesz, ha nincs teve. Akkor sokkal talalekonyabbak lesznek, mint ti. Csinaltak evtizedik tarto kiserletet. Igen embert gyereken. Igen lehet, nem karos elzarni tole a tv-t.
Hosszu lett.
Vizallo telo a kadban. 20 eve ki kepzelte ezt el?
Lazitok a kadban es nanohevonato motorola telon forum hozzaszollast irok. Vacak helyesirassal ;)

#20 Felhasználó inaktív   quentit 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 426
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 01. 02:28

Igen, fantázia eleresztése nem a sok emberre jellemző :)
Általában minden HASZNOS dologra azt mondják hogy haszontalan, viszont a haszontalanra meg azt hogy hasznos.

Okosórám van és nagyon hasznos, nyilván tudom mire használni, nem az időt nézem rajta (jó néha azt is) vagy az üzeneteimet - arra kiválóan egy óra + okostelefon is. Nyilván hozzátartozik az is hogy saját appot használok rajta amit saját ízlésemnek megfelelően állítottam össze.

Okosórát szidni, amikor gyakorlatilag az egyik leghasznosabb találmány - a Google Glass feltünő kinézete nélkül és a telefon kényelmetlenségét mellőzve. De minek járatom a számat amíg a legtöbb felhasználó max. játszik vagy TV-zik a telefonján vagy híreket olvas - tehát csak kikapcsolódik, nem hasznos dologra használja az eszközt... Pedig olcsó és precíz asszisztensként kiválóan (és egyre jobban) lehet őket (mind egy okosórát vagy egy telefont) használni.

Nyilván a telefon is hasznos lehet - pl. ha egy OneNote bejegyzés akarok megnézni vagy bővíteni - mert ugye ti is használtok ilyen jellegű programokat és nem csak Angry Birds és Facebook megy ezerrel? :)

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó