HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: ARM processzoros szerverét demózta az AMD - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: ARM processzoros szerverét demózta az AMD Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 10. 02. 05:21

Hadoop futtatásával demózta a JavaOne konferenciáján Opteron 1100 processzoros szerverét az AMD. Az Oracle közben gőzerővel dolgozik a Java portolásán.
https://www.hwsw.hu/hirek/52942/amd-seattle-opteron-1100-hadoop-arm-szerver-processzor-oracle-java.html

#2 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 02. 05:21

Ha befér a zsebembe, és elmegy 2 eneloopról, akkor érdekes lehet ez az ARMos szutyi.

#3 Felhasználó inaktív   asola 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 311
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 02. 08:59

@NancsiBacsi: Hááát, azt hiszen nem vágtad le a megcélzott scenáriót ezekhez a szerverekhez :D

#4 Felhasználó inaktív   brupe 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 02. 09:47

@asola: Az lett volna a legbölcsebb, ha meg sem szólal.

#5 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 02. 10:39

@asola: Max kicsit sarkítottam, de a lényeg ezeknél az, hogy:
- kevés helyen
- kevés fogyasztással
- normális teljesítményt nyújtson
Ha teljesíti azokat a paramétereket amiket írtam, akkor van esélye. Egyébként mint mókusnak az erdőtűzben.

Értem én hogy szerintük Hadoop-ra ez tök alkalmas lesz, de ha 20 ilyen szerver tud annyit feldolgozni mint 1 Xeon, és a 20 gép együttesen drágább, nagyobb fogyasztású, vagy több helyet foglaló lesz, akkor hol is a piaci rés?

#6 Felhasználó inaktív   sz.attila 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.752
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 02. 10:58

@NancsiBacsi: Szerintem sokkal nagyobb rálátásuk van ezekre a dolgokra, az elméleted pedig nagyon sántít mert pont az a lényeg hogy mindig csak annyi proci működik amennyire szükség van így sokkal kevesebbet fogyaszt mint a xeon, maga az ARM architektúra miatt is, persze tőled már megszoktuk hogy ami AMD azt startból fikázod.
1.GA-MA790X-UD4 Phenom II X3 720, 4 GB A-Data,Sapphire HD 4670 512Mb/GDDR4, Samsung HD 501LJ, Recom RC-450.
2.P55-GD80 I3 530, Kingmax 2GB/1600,Sapphire HD 4670 512MB

#7 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 10. 02. 11:27

@szabo attila oli: "sokkal kevesebbet fogyaszt mint a xeon, maga az ARM architektúra miatt is"

A fogyasztás nem függ ISA-tól. Nincs olyan, hogy azért fogyaszt kevesebbet vagy többet mert ARM, x86, PowerPC vagy SPARC. Ez totális tévedés, jó lenne végre elfelejteni.

#8 Felhasználó inaktív   asola 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 311
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 02. 12:03

@NancsiBacsi: Nem csak emiatt lehetnek az ARM-os gépek versenyképesebbek, hanem amiatt is, hogy az ARM-os megoldások az egész ökoszisztéma felépítése miatt (licenszelt szellemi tulajdon, bérgyártók, fabless tervezők..stb) gyorsabban és flexibisebben tudnak keletkezni, és közelebb tudnak jutni egy-egy nagyobb cég speciális igényeihez.

Pl.: egy kisebb, ARM-os SOC gyártónál valószínűleg egyszerűbb elérni, hogy valamilyen alkalmazás-specifikus céláramkört direktben rátegyenek egy, egyetlen megrendelőnek-szánt SOC variánsra mint az Intel-nél.

#9 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 10. 02. 12:13

@asola: Elég nagy megrendelő esetén az Intel is csinál már ilyet, az új Xeonból (Haswell) ha jól emlékszem, 20 olyan verzió is létezik, ami kereskedelmi forgalomba nem kerül, csak az adott megrendelő kapja.

#10 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 02. 13:25

@szabo attila oli: Pentium 166MX óta csak AMD gépem van, szóval tőlem aztán nem szokhattad meg az AMD fikázást. Ami azonban tény, hogy szerver vonalon már kb 5 éve semmi keresnivalójuk nincs. A másik tény, hogy kapcsolgathatják ők a processzorokat, ha 1x odamegyek a szolgáltatóhoz, és megkapok egy azonos teljesítményű, x86 alapú, Xeon sarkában elfutó virtuális szervert OLCSÓBBAN, akkor hajukra kenhetik a szuper fejlesztésüket. És jelenleg úgy néz ki hogy ez lesz a helyzet, mert ez azon kívül hogy AMD, meg ARM, az ég világon semmi extrát nem tud, ami miatt jó vétel lenne. Ez meg így kevésnek tűnik az üdvösséghez.

#11 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 02. 13:28

@asola: Ilyen "egy-egy nagyobb cég"ből van mondjuk 50, de ezzel már valószínűleg sokat is mondtam (gondolom 3 db proci kedvéért nem fognak nekem céláramkört tervezni). Ebből egyrészről elég nehéz megélni, másrészről részemről ez a pont lesz.rom kategória (nem fogok emiatt Opteront venni).

#12 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 02. 15:14

Ennek az elõnyét a xeonokkal szemben nem egyeszerû megítélni. Egy storage szerverben mûködés közben nem a CPU a legnagyobb fogyasztó. A tároló infrastruktúrák viszont szoftveresen képesek arra, hogy az adatokat a használatuknak megfelelõen tárolják, és a ritkán használt adatokhoz tartozó hardware elemeket lekapcsolják. (Hadoop-nál is készült ilyen irányú fejlesztés.) Ideális esetben a hardware elemek túlnyomó része inaktív állapotban van, és a cél az, hogy minél alacsonyabb fogyasztási állapotból minél gyorsabban lehessen mûködõképes állapotba hozni a rendszert. (Ezért használnak NV memóriát, meg valószínûleg részben erre való itt a System Control Processor.)

Szerkesztette: philcsy 2014. 10. 02. 15:16 -kor

geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#13 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 02. 17:30

Üzenet megtekintéseIdézet: Ytse - Dátum: 2014. 10. 02. 12:27

A fogyasztás nem függ ISA-tól. Nincs olyan, hogy azért fogyaszt kevesebbet vagy többet mert ARM, x86, PowerPC vagy SPARC. Ez totális tévedés, jó lenne végre elfelejteni.


de van, csak épp az x86 és az arm a komplexitását tekintve nagyjából megegyezik. egy arm és egy x86 processzor megközelítőleg azonos fogyasztási karakterisztikájú, mert kb azonos tranzisztorszámú, kb azonos bonyolultságú, kb egyformán robosztus.

#14 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 10. 02. 18:46

@"Geri": Röviden: nem.

#15 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 02. 19:24

mégrövidebben: de
:D

#16 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 02. 21:24

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2014. 10. 02. 18:30

de van, csak épp az x86 és az arm a komplexitását tekintve nagyjából megegyezik. egy arm és egy x86 processzor megközelítőleg azonos fogyasztási karakterisztikájú, mert kb azonos tranzisztorszámú, kb azonos bonyolultságú, kb egyformán robosztus.

Vicces, mert csak az intelnek három különböző fogyasztási karakterisztikájú x86 processzora van jelenleg (beágyazott, mobil, és asztali/szerver). ARM-ból szintén széles a paletta. Azt hittem múltkor sikerült elmagyaráznom, de ezek szerint reménytelen... Játszál inkább Kertés Ákost mint tegnap. Az való neked.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#17 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 03. 01:03

Üzenet megtekintéseIdézet: philcsy - Dátum: 2014. 10. 02. 22:24

Vicces, mert csak az intelnek három különböző fogyasztási karakterisztikájú x86 processzora van jelenleg (beágyazott, mobil, és asztali/szerver). ARM-ból szintén széles a paletta.


és ez szerinted miben mond ellent mond az én állításomnak?

#18 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 10. 03. 07:26

@"Geri": Mindenben. Azt állítottad, az ARM és x86 között nincs eltérés tranzisztorszámban, komplexitásban és fogyasztási katakterisztikában. Melyik ARM chip az, ami mondjuk egy Core i7-tel vagy egy Opteronnal azonos tranzisztorszámú, komplexitású és fogyasztási karakterisztikájú?

#19 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 10. 03. 09:56

Igazából az ISA még csak a mikroarchitektúrát sem határozza meg, x86-ból is van out of order meg in order mag például, a fejlesztők a megcélzott szegmens sajátosságai alapján alakíthatnak ki szinte mindent. Órajel, futószalagok hossza, magok száma, cache-ek mérete és akkor az egyre nagyobb jelentőségű uncore-ról még nem is beszéltünk. Ezek azok, ami a tranzisztorszámot meg komplexitást meg fogyasztást jellemzően befolyásolják. Na meg a gyártástechnológia, aminek az ISA-hoz aztán meg végképp semmi de semmi köze.

#20 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 03. 13:16

Üzenet megtekintéseIdézet: Ytse - Dátum: 2014. 10. 03. 08:26

Azt állítottad, az ARM és x86 között nincs eltérés tranzisztorszámban, komplexitásban és fogyasztási katakterisztikában.

ja.

Üzenet megtekintéseIdézet: Ytse - Dátum: 2014. 10. 03. 08:26

Melyik ARM chip az, ami mondjuk egy Core i7-tel vagy egy Opteronnal azonos tranzisztorszámú, komplexitású és fogyasztási karakterisztikájú?

például az opteron.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó