HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: EU: a Facebooké lehet a WhatsApp - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: EU: a Facebooké lehet a WhatsApp Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 10. 13. 11:56

Lezárta a WhatsApp felvásárlását a Facebook, miután a múlt hét végén megkapta az Európai Unió versenyhatóságának feltétel nélküli jóváhagyását.
https://www.hwsw.hu/hirek/53000/whatsapp-facebook-okostlefon-chat-uzenetkuldo.html

#2 Felhasználó inaktív   stoni 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 13. 11:56

Én nem örülök ennek a felvásárlásnak. Tartok attól, hogy a minőség rovására fog menni.

#3 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 13. 12:30

Ha elég erős a lobbi tevékenység, és elég pénz kerül a megfelelő zsebekbe, akkor semmi sem "versenyellenes". Nem véletlen hogy annó a microsoft -ot sem darabolták fel. Borítékolható volt hogy a facebook is megkapja ami kellett neki.

#4 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 13. 13:09

Üzenet megtekintéseIdézet: stoni - Dátum: 2014. 10. 13. 12:56

Én nem örülök ennek a felvásárlásnak. Tartok attól, hogy a minőség rovására fog menni.

Én nagyon örülök ennek a felvásárlásnak. Nem tartok attól, hogy a minőség rovására fog menni.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#5 Felhasználó inaktív   delphijos 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 13. 13:48

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2014. 10. 13. 14:09

Én nagyon örülök ennek a felvásárlásnak. Nem tartok attól, hogy a minőség rovására fog menni.

Én sem. Szerintem a WhatsApp el fog tünni, csak idő kérdése. Vagy "beleolvad" a FB Messenger-be. ( ami gyak. ugyanaz ) A FB nem hülye saját magának konkurenciát csinálni házon belül...
PS3 ID: delphijos , PC: Éppen hogy csak AT, kizárólag netezésre

#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 10. 13. 13:50

Üzenet megtekintéseIdézet: delphijos - Dátum: 2014. 10. 13. 14:48

Én sem. Szerintem a WhatsApp el fog tünni, csak idő kérdése. Vagy "beleolvad" a FB Messenger-be. ( ami gyak. ugyanaz ) A FB nem hülye saját magának konkurenciát csinálni házon belül...


Saját magának saját konkurenciát? Tudod ha a burgeres felvásárolja a mellette lévó gyrosos, lángosos, egyéb bódét, akkor az nem konkurencia, hanem olyan üzletpolitika, hogy az embernek választási lehetősége van, viszont minden lóvé ugyanabba a zsebbe megy. Vállalkozónak meg k. mindegy miképpen hívják és merre működik. Esetleg 2 külön KFTnek is meg lehet hagyni, mégse legyen 4 millió felett az éves bevétele, oszt lehet mutogatni, mert jogilag teljesen más cég.
Make love not Wor.

#7 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 10. 13. 13:51

Üzenet megtekintéseIdézet: stoni - Dátum: 2014. 10. 13. 12:56

Én nem örülök ennek a felvásárlásnak. Tartok attól, hogy a minőség rovására fog menni.


Szerintem már rég a minőség rovására ment és a pisztáciafagylalt akkor is jobb, mint a WhatsApp. Minden tekintetben kifinomultabb, hazai termék, környezetemben is gyakoribb, mint a WhatsApp, így én is azt választottam ebédhez.
Make love not Wor.

#8 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 13. 15:17

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 10. 13. 14:51

Szerintem már rég a minőség rovására ment és a pisztáciafagylalt akkor is jobb, mint a WhatsApp. Minden tekintetben kifinomultabb, hazai termék, környezetemben is gyakoribb, mint a WhatsApp, így én is azt választottam ebédhez.

Szerintem a tutti-frutti elfogyott, pisztácia nem is volt.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#9 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 10. 13. 15:37

@Gabibácsi: Van vanília, tutti-frutti karamell, rumosdió és kávé. https://www.youtube....h?v=3M2lSX0nRlc

#10 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 10. 13. 16:03

Üzenet megtekintéseIdézet: Ytse - Dátum: 2014. 10. 13. 16:37

@Gabibácsi: Van vanília, tutti-frutti karamell, rumosdió és kávé.


Király. Akkor egy hotdogot. Tölcsér nélkül.
Make love not Wor.

#11 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 13. 17:07

@Jahno: De ne spórold ki a pisztáciát.
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#12 Felhasználó inaktív   delphijos 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 13. 18:40

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 10. 13. 14:50

Saját magának saját konkurenciát? Tudod ha a burgeres felvásárolja a mellette lévó gyrosos, lángosos, egyéb bódét, akkor az nem konkurencia, hanem olyan üzletpolitika, hogy az embernek választási lehetősége van, viszont minden lóvé ugyanabba a zsebbe megy. Vállalkozónak meg k. mindegy miképpen hívják és merre működik. Esetleg 2 külön KFTnek is meg lehet hagyni, mégse legyen 4 millió felett az éves bevétele, oszt lehet mutogatni, mert jogilag teljesen más cég.


Szándékosan félremagyarázod. Természtesen nem pénzügyi konkurenciáról van szó, hanem olyan termékekről a portfólióban amik gyakorlatilag ugyanazt a szolgáltatást nyújták. Ez meg hosszú távon egy cégnek sem érdeke, és nem is csinálják. A szoftver nem hamburger, azt fejleszteni kell, és két teljesen különbőző kódbázisra épülő szoftvernél rémálom lenne az újdonságok fejlesztése. Nézd meg mit csinált az MS a Skype felvásárlása után, mi lett a saját üzenetküldőjével.... Azt persze nem tudom hogy technológiai szempontból az FB Messenger vagy a WhatsApp a jobb, lehet hogy a WhatsApp technológiája lesz használva, integrálva a FB-be, de valamelyik app meg fog szűnni. A felvásárlások többnyire vagy porftólió bővítésről szólnak vagy egy konkurens "kiktatásáról". De a példádnál maradva, ha "Jóska burgeres" megveszi a "Feri lángosost" akkor lesz "Jóska burger/lágos" ( új termék, választási lehetőség )
de ha a "Jóska burgeres" megvesz egy másik burgerest, akkor vagy bezárja, vagy az is "Jóska burgeres" lesz ( esetleg ha az volt a népszerűbb akkor ő veszi át a nevet ) és nem fog kétféle burgert csinálni, mert minek? ( konkurencia felvásárlása ) . Én tényleg utálok jósolgatni, de egész biztos vagyok, hogy egy cégnél 2 szoftvert nem fognak megtartani ami ugyanarra való. Majd migrálják a felhasználókat, és lesz belőle egy, remélhetőleg olyan ami mindkettőből átvesz a jobb feature-ket.
PS3 ID: delphijos , PC: Éppen hogy csak AT, kizárólag netezésre

#13 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 13. 21:39

@delphijos: " Én tényleg utálok jósolgatni"

Ilyen névvel? :)

#14 Felhasználó inaktív   delphijos 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 14. 06:43

Üzenet megtekintéseIdézet: UnA - Dátum: 2014. 10. 13. 22:39

@delphijos: " Én tényleg utálok jósolgatni"

Ilyen névvel? :)

Ott a pont. :) De ez csak egy nick.
PS3 ID: delphijos , PC: Éppen hogy csak AT, kizárólag netezésre

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó