HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A legjobb C++-fejlesztőket keresi az NNG - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (9 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 7
  • 8
  • 9
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A legjobb C++-fejlesztőket keresi az NNG Értékeld a témát: -----

#161 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 21. 09:21

@philcsy: Azt irtam hogy ha (tenyleg) senior (senior != jo fejleszto) vagy, akkor nem az interjun versenyzel. Aki senior annak van rendes CV-je, vannak rendes ajanlasai, vannak publikacioi, es van a szakmaban ismerettsege egy minimalis szinten. Ha senior vagy akkor interju az erdekegyeztetes. Te meg a ceg megbeszelitek azt, hogy kulturalis, emberi, stb szempotok alapjan mennyire felelnetek meg egymasnak, mennyire latjatok egyforman fontosnak a ceg celjait, mennyire latjatok egyforman az iparag jovojet, milyen kornyezetben szeretnel dolgozni a kovetkezo par evben, stb... Aki tenyleg senior az a szakmai multjaval versenyez, annak mar az interjun nem kell bizonyitania hogy ismeri a dorgest.
+ A vreseny az, amikor neked KELL bizonyitanod hogy jobb vagy mint a rivalisaid.

#162 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 21. 09:22

@philcsy: ha a referencia nem eleg akkor szevasz, tesztet csak a lamerok toltogetnek
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#163 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 21. 09:22

@philcsy: Abban igazad van hogy abban az egy mondtaban en irtam jo fejlesztot senior helyett, de gondolom ertetted hogy seniorokrol irok.

#164 Felhasználó inaktív   hack69 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 21. 10:04

@vers: Ahhoz képest elég népszerű. Meg eleve mit jelent az hogy elavult...
Amúgy kicsit úgy hangzik, mint egy versenyvizsga szép körettel.

#165 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 21. 10:34

@InvalidUser: Ilyen létezik a cégekre, piaci versenynek hívják.
Amin persze itthon torzíthat, ha vannak haverjaid, és segg vagy.... mert ezek furcsamód mindig párban szoktak járni. De azért a világpiacon, ahol a NNG regnál, megvan a verseny a piaci pozíciókért (alias bíráló bizottság). Legalább hirdetnek valami versenyt, ahol megmérettetik magukat.
Sok cég ennyit sem csinál, csak földhöz csapkodják a seggüket, hogy nekik éhbérért dolgozó 19 éves doktoris multitalentumra lenne szükségük, aki mobilis, megbízható, és lehetőleg 6 nyelven beszél :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#166 Felhasználó inaktív   InvalidUser 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 998
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 21. 10:58

@map: "Legalább hirdetnek valami versenyt, ahol megmérettetik magukat."

A Prezi meg azt mondja, hogy gyere hozzánk dolgozni megtanítunk rá hogy kell ezt csinálni.

Konklúzió: nem kell ahhoz elállatiasodni egy cégnek, hogy valaki piacon maradjon.

"Sok cég ennyit sem csinál, csak földhöz csapkodják a seggüket, hogy nekik éhbérért dolgozó 19 éves doktoris multitalentumra lenne szükségük, aki mobilis, megbízható, és lehetőleg 6 nyelven beszél :D"

Valóban vannak nagyobb gyökerek.


#167 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 21. 12:39

@gsar: És seniorként szerinted nincsennek riválisaid? Interjú után ők tesznek neked ajánlatot, ha méltónak találtak téged, és nem fordítva.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#168 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 21. 13:10

@philcsy: Eddig meg nem volt olyan hogy ne kaptam volna ajanlatot. Olyan szamtalanszor volt hogy visszautasitottam. Most vagy az van higy en vagyok valami istenkiraly fejleszto, es tenyleg nagyon egyedul vagyok ezzel, vagy az van hogy a szamok igazak es keves a senior fejleszto, sokkal kevesebb mint a betoltendo allas, ergo a vegek mar annak is orulhetnek ha talalnak egyet aki nyitott egy ajanlatra, arra meg hogy tobb seniort versenyeztessenek eselyuk sincs (a melot el kell vegezni nincs ido meg fel evig varni a kovetkezo elfogadhato CV-re)... Nem vagok narcisztikus igy inkabb a masodikra szavaznek (annal is inkabb mivel ceges oldalrol is ismerem annak problematikajat hogy embert talalni, foleg seniort kurvara nem konnyu)...

#169 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 21. 13:28

@vers: "ha a referencia nem eleg akkor szevasz, tesztet csak a lamerok toltogetnek"

Valószínű emiatt nem dolgoztál még komoly cégnél:)
A referencia nem csak 1-2 youtube link és pár kép.

#170 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 21. 13:55

@Leni: Ráadásul ha rákeresnek a nevére, aztán a nick nevére, és beleolvasnak az itteni hozzászólásaiba....
Hát, hangosan nyerítve fogják a szemétbe vágni a CV-jét, de legalább szereznek egy vidám napot az egész HR csoportnak, mert tuti körbeadják az itteni termését.

Elvégre mindenki jó valamire, - ha másra nem, hát elrettentő példának!

#171 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 21. 14:12

@YleGreg: "ha másra nem, hát elrettentő példának!"

Az a baj, hogy egyre több "tudathasadásos" fejlesztővel futok össze. Lehet az idő szépíti meg, de mintha régebben az értelmiségiek közül kerültek volna ki a "szervezők", most meg tele a piac nagypofájú idiótákkal. :)

#172 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 21. 14:55

@Leni: Az lehet a gond, hogy aki képes átlátni egy oldal kódot, az máris fejlesztőnek nevezi magát, és nem pedig csak programozónak. Ha egyszer is dolgozott volna nagyobb kódbázison valaki, - nem akarok neveket mondani, de mondjuk euro meg vers, - akkor rájönne, hogy itt nem az a mérce, hogy meg tudsz-e írni egy akármilyen rövid osztályt, vagy függvényt, vagy bemagoltad-e a buborék rendezést (haha, sose használtam, a gyári Sort() a nyerő), hanem hogy tudsz-e igazodni a többihez, a meglévő kódbázishoz, és hogy mennyire látod át a dolgokat.
A hobby project az játéknak jó, de tapasztalatnak/referenciának kevésbé. (és nem, egy üres weboldal meg egy bip-bip játék sem referencia)

Ez a versenyszféra kineveli azokat a félresikerült személyiségjegyeket, akikek meggyőződésük, hogy mindenben elsőnek KELL lenniük. Hogy nem szabad beismerni ha valamiben nem vagy penge.
Ez fájdalmas hülyeség!

Én magamat jó programozónak tartom, de csak közepes fejlesztőnek.
Rendszergazdának jobb vagyok. A DevOps feladatok, és a szarból-is-várat-építeni-tudás az amiben jó vagyok.
Tűzfalhoz értek, adatbázishoz kevésbé. Na, akkor most mennyit is érek? Keveset? Sokat?
A megoldás: Kinek-mennyit?

Az a ciki, hogy itt náhányan mindenben kiválóak, és olyan ex catedra kijelentéseket tudnak tenni, hogy az ember először lehidal, aztán amikor rájön hogy komolyan gondolta akkor fetrengve röhög, majd a könnyét törölgetve beskatulyázza az illetőt. Ebben az a ciki, hogy ebből a skatulyából akkor sem fog tudni kilépni vers, ha közben eltelik 5 év, és megkomolyodott közben.

Téma megosztása:


  • (9 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 7
  • 8
  • 9
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó