HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: HD felbontású pikoprojektort mutatott be az LG - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: HD felbontású pikoprojektort mutatott be az LG Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 10. 21. 08:51

Apró projektorról rántotta le a leplet az LG. A HD MiniBeam PH300 névre keresztelt eszköz HD felbontást és 300 lumenes fényerőt tudhat magáénak, ráadásul egy kisebb táskában is elfér.
https://www.hwsw.hu/hirek/53040/lg-minibeam-ph300-projektor.html

#2 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 21. 08:51

Zsír. Mire a tévém tönkremegy, olcsó lesz a projektor. Akkor legalább bepolcozhatom a TV helyét hogy elférjenek a könyvek, és elé lehúzva a vetítővásznat meglesz az igazi nagyképernyő.

#3 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 10. 21. 09:13

Üzenet megtekintéseIdézet: YleGreg - Dátum: 2014. 10. 21. 09:51

Zsír. Mire a tévém tönkremegy, olcsó lesz a projektor. Akkor legalább bepolcozhatom a TV helyét hogy elférjenek a könyvek, és elé lehúzva a vetítővásznat meglesz az igazi nagyképernyő.


Mátr most sem olyan drága, bár hangja van. Amúgy Acernek is van kis tenyérnyi projektora, kb. 2.5 centi magas.
Make love not Wor.

#4 Felhasználó inaktív   dkekesi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 280
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 21. 12:55

@YleGreg: A könyvespolc elé húzott vetítővászon lengedezése szép élményt fog adni, engem legalábbis a világból ki lehet kergetni vele. Remélem téged nem zavar.
Hogy ne csak off legyek: ez már olyan vetítő, amivel rendesen kifér egy alkalmazás GUI-ja, anélkül, hogy mindent össze kellene zsúfolni. Ha az ára sem száll el, akkor jó vétel lesz. A fényerőn persze még lehetne növelni.

#5 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 10. 21. 13:27

Üzenet megtekintéseIdézet: dkekesi - Dátum: 2014. 10. 21. 13:55

Hogy ne csak off legyek: ez már olyan vetítő, amivel rendesen kifér egy alkalmazás GUI-ja, anélkül, hogy mindent össze kellene zsúfolni.


Ezekből eddig is 12 volt egy tucat, nem?
Make love not Wor.

#6 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 21. 15:12

@Jahno: "Mátr most sem olyan drága, bár hangja van."
Jó, jó, de most még jó a tévé, 42 coll elég jó nekem. Most még luxus lenne lecserélni. Majd ha megdöglik. :-)


@dkekesi: "A könyvespolc elé húzott vetítővászon lengedezése szép élményt fog adni, ..."

Yessz! 3D és ha véletlen magamra fröcskölöm a limonádét a kalózos film közben, akkor IMAX! 8-D
De értem mire gondolsz. Lehet, hogy ki kell valamit találni, hogy feszes legyen, de azt csak rugalmas anyaggal lehet elérni szerintem. Fene tudja, ezen még nem gondolkodtam! :-)


#7 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 10. 21. 15:16

Üzenet megtekintéseIdézet: YleGreg - Dátum: 2014. 10. 21. 16:12

De értem mire gondolsz. Lehet, hogy ki kell valamit találni, hogy feszes legyen, de azt csak rugalmas anyaggal lehet elérni szerintem. Fene tudja, ezen még nem gondolkodtam! :-)


Őőőőő, a leengedős vászon az feszes, ott van alján a súly és teljesen rendben van. Amúgy ha nincs nagyon gyűrve, akkor a kis méretű hordozhatós, keretre pattintósak sem gyűrődnek.
Make love not Wor.

#8 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 10. 21. 15:17

Ja, hogy lengedezés. Igen, az olyan, de két végén akár be is lehet akasztani a padlóba, amúgy elég egy kis fuvallat, azvitorlaként befogja és leng összevissza, az igaz.
Make love not Wor.

#9 Felhasználó inaktív   dkekesi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 280
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 22. 13:55

@Jahno: "Ezekből eddig is 12 volt egy tucat, nem?", Elképzelhető, de nekem eddig elkerülték a figyelmem az ekkora méretű és akkuról 2+ órát kibíró darabok. Tudsz mutatni egy párat? Vásárlás előtt szívesen összevetném a kínálatot. Köszi.

#10 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 10. 22. 13:59

Üzenet megtekintéseIdézet: dkekesi - Dátum: 2014. 10. 22. 14:55

@Jahno: "Ezekből eddig is 12 volt egy tucat, nem?", Elképzelhető, de nekem eddig elkerülték a figyelmem az ekkora méretű és akkuról 2+ órát kibíró darabok. Tudsz mutatni egy párat? Vásárlás előtt szívesen összevetném a kínálatot. Köszi.


"ez már olyan vetítő, amivel rendesen kifér egy alkalmazás GUI-ja, anélkül, hogy mindent össze kellene zsúfolni."

Erre írtam.

Amúgy ha nem is olyan sok, de akadnak cuccok, ez is pld. lassan 1 éve polcról megvásárolható:

http://www.amazon.co...r/dp/B00HI4BY1U
Make love not Wor.

#11 Felhasználó inaktív   dkekesi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 280
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 22. 15:53

@Jahno: köszi, ez az Asus is szimpatikus. Nekem főleg arra kell, hogy ügyfelekhez prezentációra hordozzam, így nem árt, ha kicsi.

#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 10. 22. 15:55

Üzenet megtekintéseIdézet: dkekesi - Dátum: 2014. 10. 22. 16:53

@Jahno: köszi, ez az Asus is szimpatikus. Nekem főleg arra kell, hogy ügyfelekhez prezentációra hordozzam, így nem árt, ha kicsi.


Oda nem kell akkus, kicsiből van idehaza Acer is, talán írtam, hogy kb. 25mm magas. Az sem szar, de jól meg kell gondolni, mert fényben nem mindegyik tud okosat. Akkusból Benq is van, ahhoz nem drága a kiegészítő akku, amit odacsapsz a gépre és még tovább megy, a másikon meg USB van és tudsz mobilt tölteni :-p

Optoma mondjuk elég drága, idehaza nem divat, de szinte minden gyártónak van cucca, de még a 3M is próbálkozott, tök jópofa lekerekíettt kivitelben.
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 10. 22. 15:59

Ja, meg a Brookstone, de utána kell nézni, az nem lesz akkus:

http://thewirecutter...pico-projector/

pico/mini projektor a kulcsszó, aztán nézzél körbe. Acernak pld. világosabb irodában is elég szép képe bír lenni, fejtsd meg a lumenekből, csak olyanra figyelj, hogy ebből van buzi pár 10 lumenes is, azt sejtheted, vagy olyan, amin csak USB bemenet van, semmi HDMI és egyéb ficánkolás, az meg milyen már?
Make love not Wor.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó