HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Az EMC részeként folytatja a VCE - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Az EMC részeként folytatja a VCE Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 10. 22. 16:31

Kivásárolná a Cisco tulajdonrészét a VCE-ből az EMC, írta meg bennfentes forrásokra hivatkozva a Bloomberg. A Cisco továbbra is részt vesz a VCE sorsának alakításában, azonban 35 százalékos tulajdonrésznél jóval kevesebbet birtokol majd.
https://www.hwsw.hu/hirek/53056/cisco-emc-vmware-vce-adatkozpont-halozat-szerver-tarolo-piac.html

#2 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2014. 10. 22. 16:31

Ez szerintem meglepő, és csak látszólag ésszerű. A VCE kifejezetten sikeres, és úgy tűnik, jól működő cég, gazdái számára igen erős értékesítési csatorna. Nem hihető, hogy a Ciscónak nem érte meg anyagilag. Persze, hogy veszteséges, ha a VCE által generált nyereséget vesszük alapul. Dehát a VCE kvázi egy viszonteladó integrátor, a nyereség a dobozon belül van. Bevétel közel fele a Cisco eszközöknél csapódott le, vagyis ha átlagos marzsokkal dolgozunk, akárhogyan forgajuk a számokat, az évi kb. 300 milliónyi bruttó profit a Ciscónak a 2 milliárdos VCE run rate-ből. Akárhogyan számoljuk, az közvetlen pénzügyi megfontolás nem hihető indok.

Ugyanemiatt a feszülő érdekellentétek sem hihetőek számomra - ezek a cégek régóta együtt élnek a versengő együttműködéssel, teljesen normális. Az EMC biztosan nem okozta a Cisco lelépését, ugyanis a belső sales csapatainak VBlock kvótájuk is van már, sőt, jobb jutalmazást kapnak VBlock eladáskor, mintha ugyanazt eladják simán EMC storage-dzsal....

Ha tippelnem kellene, akkor az EMC akarta kivásárolni a Ciscót, hogy a VCE-vel növelje a bevételeit, és esetleg átvegye az irányítást a jövőbeni fejlesztési irány felett.



#3 Felhasználó inaktív   geoff 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 22. 20:18

@Bizó Dániel: Hasonlóképpen gondolom én is, szerintem jól látod a helyzetet. Arról nem is beszélve, hogy a Cisco a pénzügyi nyereségen kívül jelentős piacot is szerez, ill. accountokhoz jut be ami sokat ér, bár nehéz forintosítani.

Az okokra én is kiváncsi lennék, de a fejlesztési irányba való beleszólás eléggé valószinűtlen, részben mert eddig is 50% volt az EMC részesedése, másrészt a termékfejlesztés "házon belül" zajlik. Nyilván EMC/Cisco/Vmware bevonásával, de erre leginkább azért van szükség, hogy ezek a cégek hozzáférést és támogatást nyújtsanak a még meg nem jelent termékekhez/tervekhez. Abba, hogy ebből a VCE mit használ és hogyan nem szólhatnak bele. De nagyon nincs is mit, eddig is EMC termékeket használtunk, ezután is azt fogunk (legalábbis storage vonalon)

Az a tipped már ésszerűbbnek hangzik, hogy az EMC növelni akarja a bevételét, jól megy a szekér, nagyobb darabot szeretne kihasítani belőle. Másra - egyelőre - én sem tudok gondolni.

Disclamer. a post írója VCE alkalmazott. A mai belső kommunikációban mindenesetre hangsúlyozták, hogy számunkra nem nagyon fog megváltozni semmi.
--
geoff

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó