HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Inbox: így képzeli el a levelezést a Google - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Inbox: így képzeli el a levelezést a Google Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 10. 23. 19:28

Megjelent a Google Inbox, amelyen a vállalat fejlesztői évek óta dolgoztak. Az Inbox a levelezést próbálja meg kényelmesebbé és hatékonyabbá tenni, egyelőre nem leváltva, csak kiegészítve a Gmailt.
https://www.hwsw.hu/hirek/53060/google-gmail-email-inbox.html

#2 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 23. 19:28

Nekem például kifejezetten herótom volt ettől a csoportosítós baromságtól a Gmail-ben is, egy idő után kikapcsoltam, örülök, hogy egyelőre nem nyomják lefele mindenki torkán.

#3 Felhasználó inaktív   randomly 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 262
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 23. 20:33

Pedig jó a tab. Igaz miota van egy marketing analfabéta lettem. Nagyon ritkán nézek bele a fő tab melletieket. :-)

#4 Felhasználó inaktív   kalimani 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 23. 20:46

Kíváncsi vagyok mi sül ki ebből. A tabokat én is pár nap után kikapcsoltam. Egy rakás plusz kattintás, hogy lássam azt a két-három levelet, amit naponta kapok. Inkább a régi Priority Inbox, két résszel: Important és Everything else. Szimpla, egyszerű.

#5 Felhasználó inaktív   quentit 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 426
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 23. 21:06

Tesztik. Pont ez a jó a Google-ban, hogy annak ellenére hogy piacvezetők sok mindenben (keresésben biztosan), ennek ellenére nemcsak hogy fejlesztenek hanem mindig újragondolnak mindent. Én másképpen el sem tudom képzelni a fejlesztést, de sok cég csak "fejleszt", nem IGAZÁN fejleszt. (ld. Nokia veszte: a Symbian mindig is egy vicc volt, de konkurencia hiányában nem gondolták újra rendszeresen, hanem csak foldozgatták, és sosem lehetett normálisan használni, már az akkori elvárásaimat is nagyon-nagyon alulmúlta)

Először volt a spam mappa. Az nem volt újdonság, max. abban hogy hatékonyabb mint a konkurencia szűrői.

Utána lett az automatikus important email. Azt nem igazán szerettem. De itt nem álltak le.

Most van ez a "Social" és "Promotions" tab ami viszont telitalálat, megtartja az emaileket, mégsem temetnek alá a lényegtelen, nem sürgős email-ek.

Hát ezt az újat is minimum kipróbálom de első ránézésre tetszik.

Nyilván nem a Google az egyetlen innovatív cég, te talán ők a leginnovatívabbak olyan értelemben is, hogy SOKFÉLE dologgal, és főként HASZNOS dolgokkal foglalkoznak (robot autó, humanoid robotok, élet hosszabbítás - ezek nem csak ilyen szép de haszontalan szolgáltatások, és bár nehezen megvalósíthatóak, de kit érdekel - nem lehet az EGYETLEN szempont hogy milyen nehéz megoldani.)

Hogy ne legyek elfogult, még egy név: IBM. Ők is innoválnak, új és hasznos dolgokkal kísérleteznek, a jövőt építik (pl. Watson).

Ellenpélda: Chrome magyar nyelvű helyesírás ellenőrző. Az alulmúl mindent amivel valaha találkoztam, egyszerűen nem működik jól. Viszont az Angol az nyelvtani hibákat (elírásokat) is kiszűr néha, amikor az elírt szó egy másik szó lesz ami értelmes de nem illik oda.

#6 Felhasználó inaktív   geoff 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 23. 23:35

Kiprobaltam. Van rajta meg mit fejleszteni, es elsore kicsit szokatlan, de ugy gondolom hasznalhato lesz. Mondjuk egy delete gombot igazan kirakhatnanak a menusorra, hogy ne ket kattintassal kelljen torolni valamit. Meg a csoportositast is szokni kell, de az elore definialt csoportokat (nincs sok) egesz jol eltalalja.

Nem tudom. Elegge megszoktam a gmail feluletet, de lehet ezzel teszek egy probat. Kar, hogy apps-os cimmel (meg?) nem megy, csak gmail.com-ossal.
--
geoff

#7 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 01:28

@quentit: haaat nem tudom, a gmail-rol nem tudok nyilatkozni, de a youtube minden egyes iteracioja csak rosszabb, mint az elozo volt. A gmaps detto.

#8 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 06:11

@egymajom: +1. Ha nem lesz kikapcsolható, akkor kipróbáljuk a gmail forward szolgáltatását, és csinálok másik email címet egy normális kinézetű webes email szolgáltatónál.

#9 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 10. 24. 07:32

@NancsiBacsi: Ahogy a cikkben is szerepel, nem kötelező használni, továbbra is megmarad a Gmail azoknak, akik azt szokták meg és azt szeretik. Én próbálgatom az Inboxot, nagyon fura a Gmail után, de értem, mit akarnak vele.... Nem mondom hogy rohanok átállni de azt sem, hogy ez teljesen rossz irány... Kiderül.

#10 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 08:22

Kösz, ezsekell. :)
Az nevet utoljára, aki először üt.

#11 Felhasználó inaktív   bakagaijin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 09:00

@quentit: Azért valahol vicces, hogy az ősidőkben eleve folderekbe gyűltek a dolgok. procmail vagy hasonló szépen legyűjtötte, mi a spam, mi a levlista, mi a személyes; az IMAP szerver meg szépen thread-ekbe gyűjtötte össze a beszélgetést. Ez volt 90-es évek vége. Aztán jött a gmail és a mindent egyetlen folderbe filozófia, a levlisták lassan fórumokra költöztek... vagy idővel épp FB-re aztán persze jött az emailben értesítési lehetőség a kommentekről-posztokról (azoknak akik nem akarnak állandóan FB-n lógni, tehát vissza a levlista-elvhez csak épp direktben nem lehet rá válaszolni, be kell lépni hozzá fórumra/FB-re.) A g is látta, hogy nem jó egy levelezőben mindent egybe ömleszteni mert eláraszt a szemét és feltalálták a foldereket tab néven (azzal a különbséggel hogy nem tudod a szabályokat direktben szerkeszteni, csak tanítani). És most jön az outlook-feat a gmail-be, hogy levelekhez lehet automatikus task-ot rendelni határidővel, tick-eléssel, snooze-al stb.

Érdekes egy körforgás ez.

#12 Felhasználó inaktív   bakagaijin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 09:07

@bakagaijin: Arról nem is szólva, hogy a 90-es években még volt pl. ingyenes sms-értesítő bejövő levelekről. (westel900 prepaid-nél, ezt valamikor 8-9 éve tették fizetőssé) Most kb ugyanezt csinálják az app-ok, csak épp az adatforgalomért kell fizetni.

#13 Felhasználó inaktív   Muardor 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 10:08

@bakagaijin: Évek óta pampogok, hogy a fórumok fb visszafejlődés a levlistákhoz képest de sajna egy csecsemőnek minden új. Inkább pollozni a fórumot fb-ot mint megkapni mindent kényelmesen helybe? Főleg amikor fórumot kell pollozni egy statikus html helyett. Mnd a kliensnek mind a szervernek is tök felesleges. Hirdetik a fejlődést ami inkább visszafejlődés. Az egész arról szól hogy összemossák a chat-et, az im-et és a levelezést. Ezt már évek óta erőltetik. Elhiszem hogy a 2 szavas levelet íróknál ez bejön de nem értem hogy egy 2 oldalas levél megírásához egy 23"-os monitoron miért egy 10x10 centis ablakot kapok.. Komolyan visszatértek imap+thunderbird-re mert ez mint ergonómia maga a vicc.

Az a baj, ha az ember látott már valamit jól működni az újabbat akkor hajlandó csak fejlődésnek titulálni, ha az jobb mint a megelőző...

#14 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 12:04

@Muardor: 100-bol 99 forumon fel lehet iratkoni a level ertesitokre. Igen, a HWSW-n is.

#15 Felhasználó inaktív   effendi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 111
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 19:21

@bakagaijin: "Arról nem is szólva, hogy a 90-es években még volt pl. ingyenes sms-értesítő bejövő levelekről. (westel900 prepaid-nél, ezt valamikor 8-9 éve tették fizetőssé)"

De mi a töknek kéne sms arról a levélről, ami amúgy is megjön a telefonra? :-)
ABIT BD7-II / P4 Northwood 1.8@2.6 GHz / CoolerMaster IHC-L71 Silent, Heat Pipe / 2x IBM 80 GB 7200rpm HDD / 512 MB DDR Samsung PC-2700 / ATi Radeon 9600 / SB Audigy

#16 Felhasználó inaktív   szepnorbee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 19:46

valaki küldene egy meghívót? Megnézném hogy is néz ez ki. szepnorbee(kukac)gmail. com
Köszi!

#17 Felhasználó inaktív   tefolibo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 465
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 25. 07:47

A GMail felhasználói felülete egy zagyva katyvasz. Dávid csillagozd meg azt, amit akarsz! Amióta nem adom meg a telefonszámom, nem enged be a rendszerbe. Szomorú, de így jártam. Andorid és GMail nélkül élem az életem boldogan, a keresőjüket is csak addig használom, amíg a Yandex le nem zúzza...

#18 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 25. 08:52

Üzenet megtekintéseIdézet: tefolibo - Dátum: 2014. 10. 25. 08:47

A GMail felhasználói felülete egy zagyva katyvasz. Dávid csillagozd meg azt, amit akarsz! Amióta nem adom meg a telefonszámom, nem enged be a rendszerbe. Szomorú, de így jártam. Andorid és GMail nélkül élem az életem boldogan, a keresőjüket is csak addig használom, amíg a Yandex le nem zúzza...

Egyrészt telefonszám nélkül is beenged, ez baromság. Csak megnyomod hogy nem. Másrészt klienssel kell használni, és azt csinálsz amit akarsz.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#19 Felhasználó inaktív   MacikaG 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 77
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 25. 10:59

Kérjél az inbox kukac google pont com oldalon.

#20 Felhasználó inaktív   ZoliJ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 171
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 25. 11:02

2 napja próbálgatom és hát nem tudom. Alapvetően nem rossz irány, viszont a gmail és ez nem igazán használható párhuzamosan. Én relatív sok levelet kapok és szűrőkkel amire címkét rakok, az skipeli is az inboxot. Ennek a Google Inboxnak viszont pont az lenne a lényege, ne skipelje, majd ő rendszerezi, a labelek gyakorlatilag használhatatlanok benne jelenleg (nincs nested labels, az összes label el van rejtve a bal slider mögött, meg ilyenek). Ráadásul ha azt mondod egy labelre hogy oké, válogasd ezt is, akkor belenyúl a szűrő szabályába és kiveszi a skip inboxot.

Szóval nem rossz ez, de nem igazán használható egyidejűleg a gmail-lel.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó