HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Előrendelhető a magyar szolgáltatóknál az iPhone 6 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Előrendelhető a magyar szolgáltatóknál az iPhone 6 Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 10. 24. 09:25

Október 30-án éjfélkor kezdi meg az iPhone 6 és iPhone 6 Plus forgalmazását a három magyar mobilszolgáltató. Mától előrendelhetők a készülékek, nyilvánosak az árak is.
https://www.hwsw.hu/hirek/53062/apple-iphone-6-plus-okostelefon-telekom-telenor-vodafone-elorendeles.html

#2 Felhasználó inaktív   Necross 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 51
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 09:25

"Telenor eddig
üzleti megfontolásból nem vette
fel szolgáltatói kínálatába,
csupán viszonteladóként
forgalmazta azt, céges ügyfelek
számára."

Időben esik le nekik, hogy már Magyarországon is van akkora kereslet rá, hogy megérje nekik szolgáltatói kínálatba tenni. Örömmel látom, hogy az árak továbbra is méltóak az iPhone-hoz.:-) Ezekből sem veszek az tuti.

#3 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 11:03

@Necross: ha nem veszel, nem vagy menő, ásd el magad, mert egy nulla vagy :DD
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#4 Felhasználó inaktív   Necross 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 51
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 11:49

Sanyix! Már beletörödtem.;-)
De ha jobban belegondolok, a 0 az a szám ami felé azon eberkék intelligencia hányadosa konvergál akik a fél éves segélyüket költik el rá, csakhogy aztán adhassák a "Me" nekem öcsi ájfonom van!" király csávót.;-) Persze ez nem a telefon hibája, csak hát magyarországon ez a jellemző.;-(

#5 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 12:11

Azert valahol eleg szomoru, hogy nincs egy hasznalhato telefon. Android-nal jo a HW, az OS-tol hanyok. iPhone-nal jo az OS, ott a HW-tol hanyok. WP-vel ki vagyok bekulve OS es HW szinten is, de ott meg nincsenek speci appok (pl. bankok nem tamogatjak).

BTW a Microsoft meddig ul meg a Nokia-n? Jo lenne mar, ha kiizzadnanak magukbol valami uj flagship-et.

Szerk: na, csak emelgetni kellett, talan vegre tortenik valami:

http://conversations...icrosoft-lumia/

Szerkesztette: bviktor 2014. 10. 24. 12:16 -kor


#6 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 12:36

Nem tudom miről beszéltek, a gimnazista lányok nagy részének iPhone-ja van (legalábbis a lányaim gimnáziumában), igaz, hogy többnyire csak 4S vagy 5C, de azért az iPhone nem megfizetethetetlen (hűségszerződéssel és részletfizetéssel, természetesen).

#7 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 12:38

@bviktor: MS Lumia: ez csak atnevezeses moka, ahogyan a marketing osztaly eljatszik ezzel a maga kedvere.

De ha az appok hianyoznak, akkor mar felvetettem egyszer itt is, hogy csak egy API layer kellene az Androidos kod futtatasahoz, mert a programok tobbsege siman elmegy a Google Services telepitese nelkul. Nem tudom, miert nem lepnek, mint ahogy a Blackberry is megtette.

#8 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 13:23

@Szerzetes: nem csak a gimisek... nem nagyon latsz olyan szelfizo not, akinek nem alma logo virit a kezeben. Valahol kurva szanalmas, de nekik ez olyan, mint a starbucks-os pohar. A csillogo, premium eleterzes alapfeltetele, es akinek nem ilyen van, azt ki kell nezni...

http://37.media.tumblr.com/6bdf4e521f6a5e150f7c2e629d07238e/tumblr_mp7p48OP6w1qzibzso1_500.jpg

De amugy tenyleg nem annyira veszes, 4S-t mar 80-ert kapsz ujonnan, huseg es SIM lock nelkul. A gond nem ezzel van, hanem hogy

a) kurva kicsi a kijelzo (oke, a 6-e mar nem, az pont jo, ott mas a gond, ld. lent)
b) kurva gyenge az akksi
c) nincs SD slot, helyette vehetek nagyobb modellt 2x aron

Emelle a 6-os dizajna fortelmes. Igazi csamcsungos szappantarto, de legalabb a kamera is kiall. Azt hittem, tenyleg csak felfujja a media, de megneztem eloben, es tenyleg gagyi. Ezert a halal adjon 200 ezret.

#9 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 13:26

@UnA: tudom, hogy csak marketing, de gondolom ez (is?), meg az egyesules koruli adminisztracio volt az oka annak, hogy fel eve nem tortent semmi. Oke, kijott par facelift-elt modell, de ennyi

A compat layer-be pedig egy jogasz biztos bele tudna kotni (patent, copyright, vagy a jo eg tudja, mi alapjan). Az oke, hogy az apro, visszafogott Blackberry-t nem bantjak emiatt, de az Android-os gyartoktol vedelmi penzt kero, es rengeteg teren vetelytars Microsoft-nal tuti nem lennenek ennyire szivelyesek.

#10 Felhasználó inaktív   Necross 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 51
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 13:45

@Szerzetes!
Én nem konkrétan a túlárazottságára utaltam, hanem inkább arra, hogy ma Magyarországon milyen erősen jelen van az "Én jobb vagyok nálad, csak mert ájfonom van" mentalitás. Miközben sokan tényleg több havi bevételüket adják ki rá, csak hogy legyen nekik is. A fentiekben eléggé kisarkítottam ugyan, de azt hittem a lényeg érthető lesz.

#11 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 14:02

@Necross: Én nem vettem észre az "én jobb vagyok nálad, csak mert ájfonom van" mentalitást, még a tinilányok körében sem. Az iphone azért terjed, mert egy könnyen használható, jó telefon. Szerintem csak azok csinálnak nagy ügyet az iPhone-ból, akiknek nincs. Akiknek van, azok csak szeretik és használják.

#12 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 14:08

@bviktor: "Valahol kurva szanalmas, de nekik ez olyan, mint a starbucks-os pohar. A csillogo, premium eleterzes alapfeltetele, es akinek nem ilyen van, azt ki kell nezni..."

Soha életemben nem láttam egyetlen nőt sem, sem a tinik, sem a felnőttek körében, aki ki- vagy lenézett volna bárkit azért, mert a másiknak nem iPhone-ja van. Nem tudom te milyen nők körében mozogsz, de én nem láttam egy ilyet sem, sem otthon, sem külföldön.

Olyat viszont láttam már, aki meglátja a másik kezében az iPhone-t és egyből elkezd gúnyos megjegyzéseket tenni. :)

#13 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 14:26

@Necross: "Én jobb vagyok nálad, csak mert ájfonom van"

Hát ezt én sem tapasztaltam. Lehet rossz társaságba jársz. Viszont akkor ennek nincs semmi köze az iPhone-hoz:)

Egyébként annyira nem prémium. Listaáron 69k-tól már van (4s).

https://webshop.t-mo...pf0iWh/T6GlEDS8
yMr6sChLaA==&ddkey=WSPhoneSearchCmd

#14 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 14:27

@Leni: "Listaáron 69k-tól már van (4s)."

79k.

#15 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 14:33

@Szerzetes: azt elhiszem, hogy nem lattal ilyet, hisz magadon se sikerult eszrevenned. "Az iPhone-ban nincs semmi erdekes, csak siman jo, a tobbiek meg irigykednek!" Nagyjabol ennyit sikerult eddig mondanod Igen, jo az iPhone. Ahogy egy csomo masik telefon is jo. Cserebe az iPhone legalabb jo draga is.

En ugyan nem irigykedem, barmikor vehetnek egy iPhone-t, ha akarnek, egyetlen honap alatt megsporolom az arat, szoval hidd el, nem izgat. Csak siman nem ertem, milyen megfontolasbol lenne nekem jo 2x annyit fizetni feleannyiert. 1-2 honapja komolyan fontolgattam, hogy kiprobalom (ha mar ennyien dicserik), de amikor rajottem, hogy mekkora a kijelzoje, hogy milyen hamar lemerul, es hogy nem bovitheto, akkor gyorsan le is tettem rola.

Vettem fel eve egy 720-ast 60-ert, fuggetlenul, meg bele egy 64-es SD-t 15-ert, ez 72GB storage. 4.3" a kijelzoje. 520 ora keszenleti ido, 23 ora beszelgetes, 80 ora zene. Egyetlen hatranyakent az 512 ramot tudom mondani, de ha ez erdemi gond lett volna, akkor 10-20 ezer plusz raforditassal kaptam volna 1GB-ot is. Ja meg nincs ra Raiffeisen app, ugyhogy azt bongeszobol kell inteznem. Ennyi. Cserebe rafer az osszes zenem, minden oldal megy rajta, es 2-3 naponta toltom.

Ehelyett most vehetnek egy 5S-t 210-ert. Lenne benne 64GB storage, 4" a kijelzoje. 250 ora keszenleti ido, 10 ora beszelgetes, 40 ora zene. Es mindezt ugy nyujtja, hogy fel ev elonnyel indult.

Vagy vehetek 6-ost 300-ert, 4.7", 64/128GB-tal. 250/14/50 ora. Tehat meg mindig feleannyinal tartunk, mint az 5x olcsobb jelenlegi telefonom.

Tenyleg nem ertem, miert akarnek ilyet. Ha valaki fazik a WP-tol, akkor meg ott van pl. az Xperia Z3, 150-ert megkapod, es minden tekintetben korberohogi ezeket. Ennyit az irigysegrol.

Szerkesztette: bviktor 2014. 10. 24. 14:39 -kor


#16 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 15:27

@bviktor: "Az iPhone-ban nincs semmi erdekes, csak siman jo, a tobbiek meg irigykednek!"

Besz.rok ne haragudj, direkt visszaolvastam 2x saját magamat, hogy ilyet írtam volna, de nem, NEM írtam ilyet, hogy "a többiek meg irigykednek", ez csak a te népköltésed.

Azaz, az iphone tulajdonosokról alkotott sztereotípiáidat azonnal kivetíted rám anélkül, hogy egyáltalán elolvasnád, amit írok. Gratulálok.

Amúgy hidd el, az emberek többsége csak használni szeretné a telefonját. Elhiszem, hogy nyers paramétereit tekintve van jobb telefon az iPhone-nál (amint az az interneten is elterjedt, 2 évvel van lemaradva minimum), de az embereket nem érdekli, hogy hány processzormag dübörög a gépben. Csak az általános kezelhetőség és felhasználói élmény. Ebben pedig az iPhone nagyon jó. Még a régi modellek is.

Persze, hogy vannak más jó telefonok is, én most csak az iphone felhasználói élményről beszéltem. Ilyen "just works" élmény. (Délután 2-ig. Akkorra merül le nálam az aksi -.-)

#17 Felhasználó inaktív   bagoly 75 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 40
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 15:32

No akkor leírom mit tud az én telcsim és mennyiért ha már elkezdték mások is. Samsung GT-I 9195 Fehér 4.3" Kijelző AMOLED !!! 2 magos 1.7 Ghz proci 1.5 Giga Ram , NFC-t tudja 4G-n tud netezni tettem bele 64Gigás kártyát+a belső memória 3-4Giga pluszban. 8 Megapixel kamera , Android 4.4.2 van rajta átlagos használat mellett 1.5 azaz másfél napot simán kibír az akku. Ez került nekem 70 ezer forintba nem használtan , újan. Remekül működik és nekem bevált megfelel. Nincs szükségem 250 ezer forintos telefonra ha ez is tudja ami kell nekem .

#18 Felhasználó inaktív   bagoly 75 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 40
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 15:39

Bemásolok ide egy fórumbejegyzést ami jól leírja "mennyire stabil és egyszerűen csak jó használni az IOS-t " # 6 - 2014. szep. 26. @ 14:38

Nekem egészen érdekes dolgokat produkál az összes iOS8 eszközöm.
iPhone 5s:
- alkalmazások random kilépnek betöltés közben. 5-6 újranyitás után elfutnak
- tegnap véletlenül pont elindítottam egy zeneszámot, amikor volt egy bejövő hívásom. Amikor válaszoltam a hívásra, a zene lehalkult, de a beszélgetés alatt végig hallottam, amíg manuálisan le nem állítottam.
- ha a képernyők között váltok, a folderek invert színben jelennek meg a kijező szélén 10-15 pixel hosszanti irányban. Nem zavaró... de mégis
- Nagyon jó ötlet volt iBooks-ot beletenni az iPhoneba. Valamiért (és nem biztos, hogy az iBooks okozza) de időről-időre kapok egy hibaüzit, hogy valamit nem tudott letölteni a telefon. Hogy mit? Melyik alkalmazás? Sosem derül ki.

iPad 4:
- egy órája tettem rá a 8.0.2. Azóta nem megy a 4 ujjas bezárása az alkalmazásoknak

Nektek van valami hasonló tapasztalat?
Már most félek kicsit az OS X frissítésétől októberben

#19 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 15:50

@bagoly 75: "iOS8 eszközöm"

És te most ezzel nyugtatod magad, hogy milyen király telefonod van?:)

Egyébként is a BB10 a király. :)

#20 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 24. 16:05

@bagoly 75: A 8.0, 8.0.1 és 8.0.2 frissítések tele voltak hibával, de az e heti 8.1 kijavította ezeket úgy tűnik, és a régebbi iphone/ipad is ismét megy rendesen. Nyugodtan frissítheted.

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó