HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Leáll a dobozos Windows 7 és Windows 8 értékesítése - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (8 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Leáll a dobozos Windows 7 és Windows 8 értékesítése Értékeld a témát: -----

#141 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 03. 14:42

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 11. 03. 13:59

Én a pár 10ezer főssel még futhatok? Esetleg volt cégem, amibe pár éve beleláttam, az 100ezer fő felett működött. Most az állandó helyem összlétszáma is asszem 5-6ezer fő.


Te itt labdába sem rúghatsz, megszokhatnád már. :Đ
Az nevet utoljára, aki először üt.

#142 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 11. 03. 14:50

Üzenet megtekintéseIdézet: leslie - Dátum: 2014. 11. 03. 14:42

Te itt labdába sem rúghatsz, megszokhatnád már. :Đ


No nem mintha a számok bármit is mondanának, egyik hasonlónál 50 megabyteosra akarja valami nagy megmondó bekorlátozni a postafiókokat.
Make love not Wor.

#143 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 03. 14:57

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 11. 03. 14:50

No nem mintha a számok bármit is mondanának, egyik hasonlónál 50 megabyteosra akarja valami nagy megmondó bekorlátozni a postafiókokat.


Az tök praktikus. Miért nem inkább 50db mailre? :) Ennyire drága a storage bővítés?

Ilyen helyen csinálnám meg azt, h automatikus cc egy gmail fiókba, hátha kell vmivel a seggem fedezni évek után.
Az nevet utoljára, aki először üt.

#144 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 11. 03. 15:00

Üzenet megtekintéseIdézet: leslie - Dátum: 2014. 11. 03. 14:57

Ilyen helyen csinálnám meg azt, h automatikus cc egy gmail fiókba, hátha kell vmivel a seggem fedezni évek után.


Lásd autós topik, most korlátozzák 1 évre, és matekozok a mentésen...
Make love not Wor.

#145 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 03. 21:50

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 11. 03. 15:00

Lásd autós topik, most korlátozzák 1 évre, és matekozok a mentésen...


A gúgli fiókot? Na, ez a fasza, akkor állíthatom be a mail klienst, h szedje le onnan pop3-al.

Szerkesztette: leslie 2014. 11. 03. 21:52 -kor

Az nevet utoljára, aki először üt.

#146 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 11. 03. 23:40

Üzenet megtekintéseIdézet: leslie - Dátum: 2014. 11. 03. 21:50

A gúgli fiókot? Na, ez a fasza, akkor állíthatom be a mail klienst, h szedje le onnan pop3-al.


Dehogy a Google fiókot. Az örökké tart és tovább. Cégesemnél az Exchange fiókokat.
Make love not Wor.

#147 Felhasználó inaktív   SityiSXT 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 04. 09:29

Üzenet megtekintéseIdézet: leslie - Dátum: 2014. 11. 01. 07:32

Steam?


A hozzászólás írásának pillanatában érvényes statisztikák:
Linux alatt elérhető játékok száma: 765

Mac OS X alatt elérhető játékok száma: 1271

Windows alatt elérhető játékok száma: 4016


#148 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 04. 10:37

@"Geri": "remekül jellemezted azokat a windows verziókat, amiket már vagy kivezettek, vagy amiknek a kivezetéséről a cikk szól (win7). ma jelenleg a windows leginkább = win8, ha gépet vásárolsz, ez lesz rajta. amit ugye a saját bevallásod szerint is a kukába dobtál, mert a feladat elvégzésére alkalmatlannak érezted. és az is."

A Win 8 egy korai verzióját próbáltam, de nem tetszett, elcseszettnek éreztem az egész konepciót, éppen úgy mint amikor bejött a Unity az Ubuntuba.
Elhiszem, hogy valakinek ez jó, de nekem nem, így elköszöntünk egymástól. Linux esetében csak az ablakkezelőtől, windows esetében meg cakkli-pakkli a virtuális géptől.


"értelmetlennek érzem ezt a windows mosdatást. ma 2014-re eljutottunk oda, hogy a linuxos szoftverek minőségibbek, jobbak, gyorsabbak, funkciógazdagabbak"

Ezzel nem értek egyet.
Nagyvállalati környezetben a Windows hegemónia egyrészt a profi szoftverekre épül, amikkel értéket lehet termelni. Visual Studio -val mi ért fel linux alatt? Photoshop helyett Gimp egy grafikus cégnél? Office helyett Open office? Egy KKV esetében jó lehet a Gimp meg az Open Office, de nagyobb (multi) cégeknél ahol már 10+ éve MS office van, ott nem fogják az üzletmenetet megborítani azzal, hogy szétesik a margó, nemjó a betűtipus, és mancika késik a leadással mert baszakszik a lábléc. Inkább vesznek egy windowst, és leírják költségként, nem drámának ezen.
Otthonra jó a linux, KKV esetében is jó, és a startupoknak is megfelel ha a kezdetektől erre építenek fel mindent. De komoly helyre bevezetni nem egyszerű, lásd Munchen, megoldható, de nem egyszerű.
Ha rizikót jelent, inkább nem vágnak bele. Munchen bátor volt és nyert, (drukkoltam nekik) de ebből ne vonjuk le azt a következtetést, hogy akkor mindenhova jó lesz.


"... egy tipikus user számára ..."

Nincs olyan, hogy tipikus user!
Tipikus user a feleségem, de neki a windows jött be, ahhoz szokott, azt használ.
Tipikus userek a szüleim, nekik Ubuntut tettem, mert abszolút nem értenek a géphez.
Tipikus userek az unokatesóm gyerekei, nekik linux és windows is van, mert linuxon interneteznek, viszont windowson írnak leckét/beadandót.

Oké, én nem vagyok tipikus user, mert nálam tipikusan Qubes-OS -ra bootol a gép.
De talán ezért vagyok kiegyensúlyozott, mert mindet használom, és ezért tartom konkrétan idióta megnyílvánulásnak a következő mondatodat:

"a windowsos világnak véget kell vetni, mert ez már tarthatatlan állapot."

Hja. Szerintem meg a hagyományos kombinált fogót kéne betiltani, elvégre van multitool, és az tudja ezt is, meg még egy csomó mást is. Csak a csúnya kobinált fogó lobbi miatt van még a polcokon, pedig semmi új feature nem érkezett már hozzá az elmúlt 50 évben, nevetségesen elavult.
Szóval tiltsák be, és monnyon le, mert ez már tarthatatlan állapot, ugye? Tetszikérteni?


#149 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 11. 04. 10:43

Üzenet megtekintéseIdézet: SityiSXT - Dátum: 2014. 11. 04. 09:29

A hozzászólás írásának pillanatában érvényes statisztikák:


Ebből is látszik, hogy nem a mennyiség a fontos és biztos a Linuxos játékok közül mind 100%osan király, Win alá meg kiadtak egy csomó felesleges szemetet is :-D
Make love not Wor.

#150 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 11. 04. 10:45

Üzenet megtekintéseIdézet: YleGreg - Dátum: 2014. 11. 04. 10:37

Office helyett Open office? Egy KKV esetében jó lehet a Gimp meg az Open Office, de nagyobb (multi) cégeknél ahol már 10+ éve MS office van, ott nem fogják az üzletmenetet megborítani azzal, hogy szétesik a margó, nemjó a betűtipus, és mancika késik a leadással mert baszakszik a lábléc. Inkább vesznek egy windowst, és leírják költségként, nem drámának ezen.


Na, ezt kár volt írnod, minnyá jön Attila meg a többiek.
Make love not Wor.

#151 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 04. 10:48

@YleGreg: "de nagyobb (multi) cégeknél "

Nem kell ide multi. Egy 10 fős cég éves bérköltsége alsó hangon 20 milla. Ehhez képest az a pár windows kismiska, főleg, hogy több évre (3-5) veszi az ember géppel együtt OEM-ben. Desktopon ez nem tétel.

"KKV esetében is jó, és a startupoknak is"

Notrmális cég nem elvi és érzelmi alapon dönt. Azt veszi, ami funkcionálisan szükséges a működéshez. Ezért is van az, hogy én még nem láttam tiszta ilyen vagy olyan rendszert. Mindenhol hibrid megoldások voltak, a megfelelő feladatra a megfelelő szoftvert alkalmazták. Normális helyen az OS követelményként jelenik meg, nem adottságként.

#152 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 11. 04. 10:49

Üzenet megtekintéseIdézet: YleGreg - Dátum: 2014. 11. 04. 10:37

Office helyett Open office? Egy KKV esetében jó lehet a Gimp meg az Open Office, de nagyobb (multi) cégeknél ahol már 10+ éve MS office van, ott nem fogják az üzletmenetet megborítani azzal, hogy szétesik a margó, nemjó a betűtipus, és mancika késik a leadással mert baszakszik a lábléc. Inkább vesznek egy windowst, és leírják költségként, nem drámának ezen.


Na, ezt kár volt írnod, minnyá jön Attila meg a többiek.
Make love not Wor.

#153 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 04. 10:53

@Leni: Egyetértek veled.

Ezt a sort "KKV esetében is jó, és a startupoknak is" úgy értettem, hogy "KKV esetében is megfelel, és a startupoknak is".
Így asszem teljesen egyet értünk. :-)

#154 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 04. 21:47

Üzenet megtekintéseIdézet: YleGreg - Dátum: 2014. 11. 04. 10:37

Ha rizikót jelent, inkább nem vágnak bele. Munchen bátor volt és nyert, (drukkoltam nekik) de ebből ne vonjuk le azt a következtetést, hogy akkor mindenhova jó lesz.

Az elmúlt fél évben ugye tetszett IT-híreket olvasni?

Idézet

"a windowsos világnak véget kell vetni, mert ez már tarthatatlan állapot."

Hja. Szerintem meg a hagyományos kombinált fogót kéne betiltani, elvégre van multitool, és az tudja ezt is, meg még egy csomó mást is. Csak a csúnya kobinált fogó lobbi miatt van még a polcokon, pedig semmi új feature nem érkezett már hozzá az elmúlt 50 évben, nevetségesen elavult.
Szóval tiltsák be, és monnyon le, mert ez már tarthatatlan állapot, ugye? Tetszikérteni?

Münkenban a kovácsok istenítik a multitúlt, a lovasok viszont kombifogót kívánnak, nagyobb verziószámút.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#155 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 05. 09:49

@csozsi: "Az elmúlt fél évben ugye tetszett IT-híreket olvasni?"

Miről maradtam le?


"Münkenban a kovácsok istenítik a multitúlt, a lovasok viszont kombifogót kívánnak, nagyobb verziószámút."

Éppen erről beszélek. Hogy nem egyik VAGY másik kell, hanem egyik ÉS másik.
A teljesen tiszta rendszerek szerintem féllábasak, ott valamit biztosan nem optimálisan csinálnak.

#156 Felhasználó inaktív   SityiSXT 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 05. 15:01

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 11. 04. 09:43

Ebből is látszik, hogy nem a mennyiség a fontos és biztos a Linuxos játékok közül mind 100%osan király, Win alá meg kiadtak egy csomó felesleges szemetet is :-D


Erre próbálok rámutatni már azóta, hogy a SteamOS-t bejelentették, meg hogy pingvint fog megfarkalni. Attól, hogy a kliensből most már Linux disztró lett, még nem jelenti azt, hogy most aztán dőlni fognak az AAA játékok ide is - ehhez annál sokkal több kell, plusz (tetszik vagy sem), az MS a DirectX-szel tényleg gaming platformot (is) faragott a Windowsból. Pingvinéknél az OpenGL-le ez nem sikerült, és ez még csak a 3D - hol a hang, a bevitel, a játékvezérlők kezelése?

Téma megosztása:


  • (8 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó