HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Leáll a dobozos Windows 7 és Windows 8 értékesítése - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Leáll a dobozos Windows 7 és Windows 8 értékesítése Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 10. 28. 16:00

A héten leáll a dobozos Windows 7 és Windows 8 értékesítése is, és az otthoni Windows 7-tel előre telepített gépek is eltűnnek a boltokból.
https://www.hwsw.hu/hirek/53078/microsoft-windows-7-8-8-1-downgrade-operacios-rendszer.html

#2 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 28. 16:00

Lehet, hogy én emlékszem rosszul, de a Win7 Ultimate esetében is áll a downgrade jog, dobozos esetén is. :) Főleg az XP Mode miatt.
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#3 Felhasználó inaktív   tefolibo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 465
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 28. 16:09

Igen, erről beszéltem. A 7-es a legnagyobb konkurencia az új kiadásoknak. A régi verzsönök eltűnésével pedig lassan áttérek más oprendszerre.

#4 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 10. 28. 16:11

@Mykee: De W7 Ultimate-et nem tudsz venni péntek után (max készleten ragadtat).

#5 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 28. 16:14

Miért 8.x-nek nevezik? Tudtommal nem is lesz már 8.2. Vagy helyörző a Service Packoknak?

#6 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 28. 16:21

Pedig most akartam venni.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#7 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 28. 16:28

Azért nevezik 8.x néven, mert ez a duckface emoticon, és a mostani selfie lázban megdobhatja az eladásokat.
Éééérted, tudatalatti reklám. :-)

#8 Felhasználó inaktív   hrgy84 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 152
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 28. 16:30

@Gabibacsi: meg vehetsz, amiga keszlet tart.

#9 Felhasználó inaktív   valkai_elod 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 122
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 28. 17:03

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2014. 10. 28. 17:21

Pedig most akartam venni.


Hagyd a 'csába, majd végy Windows 10-et. A 7-est már illene elfelejteni mindenkinek.

#10 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 28. 17:35

Szerintem meg mindenki használjon amit akar, de otthon tegye és csendben, de legalábbis ne kezdjen el hittéríteni.

#11 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 28. 18:01

Üzenet megtekintéseIdézet: NauTiLUS - Dátum: 2014. 10. 28. 17:35

Szerintem meg mindenki használjon amit akar, de otthon tegye és csendben, de legalábbis ne kezdjen el hittéríteni.

Hogyispersze! Akkor semmi flame nem lenne, és unalmas lenne az élet. Abban egyetértek a kollégával, hogy a Win7 is erősen kezd korosodni, 5 éves, igaz még minden elérhető rá. Linux alatt hozzászoktam, hogy a rendszerem mindig friss, és sosem régebbi, mint 3-12 hónap.

Szerintem flesinek most kell rohannia a boltba Win7/8-at venni :banghead: :]
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#12 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 28. 18:35

nem mindenki ertette Gabibacsi finom trollkodasat :)

#13 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 28. 18:51

Üzenet megtekintéseIdézet: valkai_elod - Dátum: 2014. 10. 28. 17:03

Hagyd a 'csába, majd végy Windows 10-et. A 7-est már illene elfelejteni mindenkinek.


Egérkezelése jobb, mint a 8.x szériának, ott nagyon idióta mouse accel van beépítve, ami tudtommal kiirthatatlan, ezért játékos dolgokra nem túl ideális.
Az nevet utoljára, aki először üt.

#14 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 28. 19:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 10. 28. 18:01

Hogyispersze! Akkor semmi flame nem lenne, és unalmas lenne az élet. Abban egyetértek a kollégával, hogy a Win7 is erősen kezd korosodni, 5 éves, igaz még minden elérhető rá. Linux alatt hozzászoktam, hogy a rendszerem mindig friss, és sosem régebbi, mint 3-12 hónap.

Szerintem flesinek most kell rohannia a boltba Win7/8-at venni :banghead: :]

Szerintem az orosz torrentboltban mindig kapni fog :D
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#15 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 28. 20:38

Üzenet megtekintéseIdézet: dikki - Dátum: 2014. 10. 28. 18:35

nem mindenki ertette Gabibacsi finom trollkodasat :)

Mar az irónia sem a régi. Kéne fless is.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#16 Felhasználó inaktív   FoAMDFun 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 51
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 28. 20:40

Üzenet megtekintéseIdézet: leslie - Dátum: 2014. 10. 28. 18:51

Egérkezelése jobb, mint a 8.x szériának, ott nagyon idióta mouse accel van beépítve, ami tudtommal kiirthatatlan, ezért játékos dolgokra nem túl ideális.


Én úgy tudom, hogy egy checkbox és nálam működik is.

#17 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 28. 21:35

Nem fogok sok konnyet hullajtani ertuk. Annyi hasznos aprosag van mar az uj release-ekben, hogy engem mar kifejezetten zavar, ha 7-es ele kell ulnom :)

#18 Felhasználó inaktív   FossilCodger 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 50
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 29. 01:45

Hatalmas érték megy veszendőbe az aljas MS rosszvoltából... milyen kár is érte... De majd csak túléljük... Segít benne a
$4c,$69,$6e,$75,$78 nevű jótékonysági intézmény...

Vagy egy éve a főnököm meglátta a laptopomat. Kérdezte, mi ez a szar rajta... Még mindig DOS-t használok? Mondom neki, ez Linux. És annak még grafikus felülete sincs?! Mondom van, csak
"I don"t feel very much like eyecandy"...
Nem szólt semmit, de mert a szemében mintha olyan fény jelent volna meg amit nem szeretek látni ha az értelmi képességeim becsült mértékének indikátora lehet, emiatt gyorsan átbootoltam egy másik szisztémbe, s bemutattam neki a forgó kockát, csak mert ugye I wanna keep my reputation". Erre leesett az álla. S megint kérdezte akkor mit szivatom magamat a parancssorral. Mert mondom ott minden könnyebb, persze az igaz hogy kell hozzá tanulni... Gyorsan bemutattam neki hogy ott még egész weboldalakat is letöltök ha akarok (wget forever...) sőt még levelet is küldhetek onnan a gmail szervereit felhasználva s közben nem kell ezernyit kattintgatnom, meg nézni idióta reklámokat... S mondtam hogy ez INGYENES! És nincsenek vírusok, illetve van talán 16 is, de azok is olyanok hogy én már olvastam róla, hogy valaki hallott olyan emberről, akinek az unokatestvérének a feleségének a féltestvére látott már olyan weboldalt, amin arról írtak hogy ezek valóban elkészültek sok évvel ezelőtt laboratóriumi körülmények közt...

Pár nap múlva jött, hogy van a nejének egy régi netbookja, tegyek rá Linuxot, de ne azt a feketét...

Feltettem rá egy Ubuntut. Megtetszett nekik. Később jött a főnök, hogy van neki egy nagy asztali gépe, amit lecserélne, de nem akar fizetni a windózért, erre meg arra akarja használni, vannak-e e célokra linuxos alternatívák? Kiderült hogy vannak. Majdnem mindenre amit akar, egyedül a LibreOffice is elég... Kipróbálta, még jobban is tetszett neki mint a Word. Kiírtam neki oda is az Ubuntut, felrakta, magától... Megmutattam azt is, hogyan kereshet rá a gyakoribb kezdőgondokra a neten, fórumokban, mert ne minden apróságért engem nyaggasson...

Azóta is boldog linux júzer, a haverjai szemében ő a Nagy Hacker, mert már azt is megoldja hogy vircsöl bokszban futtasson más oprendszert, s megoszthassa a mappákat... Három napja meg elhozta a haverja laptopját, amin csak 1 giga RAM van, hogy XP van rajta de az ugye lejárt, tegyek rá Linuxot ha tudok... Az egy gigát soványnak éreztem, ide csak Lubuntu került. S mert az aljas énem volt épp TRUE-ra állítva a fejemben levő bájolódzsi komuterben, azzal kezdtem hogy megmutattam a srácnak hogy miként kell zenét hallgatni az új rendszerében ezentúl... Parancssorban, a Moc zenelejátszóval... Háááát... Ha azt az arcot láttátok volna... Kérdezte hogy és az internet?! Mondom neki, ott a szöveg a lényeg, ha nem tölti be a brózere a képeket, sokkal gyorsabb lesz minden, azaz, így működik a Lynx...

Amikor már teljesen kivolt, megmutattam neki hogy ott van a bal alsó sarokban a főmenü, s ott talál magának minden grafikus alkalmazást, mert feltettem neki a fél ubuntu repót, még fraktálnézegetőt is... Hú, mennyire kivirult az ábrázata...!

De persze rögvest azzal jött hogy ő hallott már a linuxról, és az ubuntu állítólag szar, mert vannak annál jobb disztrók is... nem tennék-e fel neki egy olyat, hogy...

Közbevágtam hogy lehet szar az ubi, de NEKEM. Meg másnak aki már nem beginner. S mondtam neki hogy a hackereknek dizájnolt disztrókat senki nem mással szokta feltetetni magának, mert aki olyat akar, az illik hogy maga tudja telepíteni... Ott a distrowach, van rajta vagy 300 disztró, keresgéljen, s ha megtetszik valami tegye fel, de aztán engem ne hívjon, mert az már neki az ő own risk-je... És gondolja meg, mert ez amit mondott jó ötlet, helyes ha valaki fejlődik, de előbb vagy 2-3 évig használja ezt amit felraktam neki! Mert ha kiváncsi milyen egy very expert distro, amit igazi megszállottaknak készítettek, illetve inkább amit egy efféle obsessed valaki készített magának from scratch, akkor odaadom a kezébe a laptopomat, megadom még a jelszavaimat is, aztán próbáljon vele kezdeni valamit, jó mulatság lesz majd nekem amíg nézem őt... Van azon még grafikus felület is, de el se tudja majd indítani, s ha mégis, akkor se fogja tudni kezelni...

Erre kissé magábaszállt, s mondta hogy oké. Én meg hogy ha valami kínja van, ne engem keressen, hanem a főnökömet, mert a disztrója ugyanaz csak a GUI soványabb. A főnököm ezt még élvezni is fogja, nekem meg nyugtom lesz.

Na szóval így terjed a Linux az MS jóvoltából. Megszüntette az XP-t, erre lett eggyel több linux user. Most megszünteti a vinhetet, lesz mégtöbb linux user. Szerintem.




#19 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 29. 05:30

Köszi a hittérítést...

#20 Felhasználó inaktív   mikk2000 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 685
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 29. 06:55

Ez nem hittérítés, hanem a szokásos beetető maszlag, mint a TV-Shoppos reklámok. Ráadásul egy widowsos hírben :) Ha azt nézzük mennyi minden miatt kell feleslegesen szopni linux asztali "oprendszer" alatt (alapvető dolgokkal!), csak munkaórába átszámolva megéri a windows pénzért véve is. Persze ha akinek beválik, egészségére, csak nem mindenkit lehet behülyíteni, főleg azt nem aki nem ma kezdte az ipart.

Téma megosztása:


  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó