HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A sofőr helyett is észben tartja a parkolási díjat a Skyguard - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A sofőr helyett is észben tartja a parkolási díjat a Skyguard Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 10. 30. 11:05

A parkolási és autópályadíj kifizetését is automatizálja a Skyguard gépjárművédelmi rendszer. A magyar fejlesztésű megoldás GPS segítségével határozza meg, ha a felhasználó fizetős parkolózónába vagy autópályára ér, a díjakat pedig havonta számlázza.
https://www.hwsw.hu/hirek/53090/skyguard-okostelefon-auto-parkolas-mobilfizetes.html

#2 Felhasználó inaktív   joghurt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 155
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 30. 11:05

Kérnék árajánlatot, hogy egy ehhez hasonló reklámcikk megjelentetése mennyibe kerülne nekem a HWSW-n. "(x)" vagy "Fizetett hirdetés" felirat nélkül gondolom, feláras.

#3 Felhasználó inaktív   ars 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 78
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 30. 14:02

Tudom, naiv vagyok, de elég nehéz úgy informatikai magazint írni/szerkeszteni, hogy nem írod le egy informatikai cég nevét se. Most a főoldalon van legalább egy Xiaomi, egy Samsung, egy Microsoft, egy Magyar Telekom, egy FTDI és egy AlienWare reklám is. Ha beleolvasol a cikkekbe, kiderül, hogy pl. a Xiaomi reklámban van termékelhelyezés is: Samsung, LG, Apple, Sony, Microsoft, sőt, még a Nokia is meg van említve, pedig nem is gyártanak telefont.

Én pl. kifejezetten örülök, ha van valami magyar vonatkozású hír is az informatika világából. Ha ez egy (még) ismeretlen, feltörekvő céghez tartozik, még jobb.

Én a helyedben nem árajánlatot kérnék. Ha a te cégednek is van valami innovációja, ami szerinted hírként megjelenhetne, küldd be a sztorid, és lehet, hogy még ki is kerül. "(x)", "Fizetett hírdetés" nélkül, és valóban ingyen.

Ha meg nem így tapasztalod, oszd meg velem, hátha sikerül egy kicsit eloszlatni a naivitásomból :-)

#4 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 30. 14:02

Üzenet megtekintéseIdézet: joghurt - Dátum: 2014. 10. 30. 12:05

Kérnék árajánlatot, hogy egy ehhez hasonló reklámcikk megjelentetése mennyibe kerülne nekem a HWSW-n. "(x)" vagy "Fizetett hirdetés" felirat nélkül gondolom, feláras.


Teljesen ingyenes. Mindössze jelenj meg a piacon egy kreatív ötlettel, ami az IT-hez kapcsolódik, és várhatóan kereslet is lesz rá, tehát a médiának is érdemes vele foglalkoznia.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#5 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 30. 14:04

Murphy... Órákig nem kommentel senki, de amikor én írnék, akkor ugyanabban a percben nindzsáznak le. :D
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#6 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 30. 14:13

Nekem ez megint csak egy olyan feature-nek tűnik, ami ha az autóban gyárilag benne van, az jó, de most azért fizetni, hogy széjjel fúrják-faragják az autót, meg NFC matricát tegyenek rá, meg kisf.szom... nem kell. Csinálják azt mint az NNG, menjenek oda az autógyártókhoz, és integráltassák bele a fedélzeti rendszerükbe.

#7 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 10. 30. 15:00

Üzenet megtekintéseIdézet: joghurt - Dátum: 2014. 10. 30. 11:05

Kérnék árajánlatot, hogy egy ehhez hasonló reklámcikk megjelentetése mennyibe kerülne nekem a HWSW-n. "(x)" vagy "Fizetett hirdetés" felirat nélkül gondolom, feláras.


Alatta meg Xiaomis hír volt, szerintem maga a műszaki igazgató hívta meg egy jó teára a srácokat és térdenállva könyörgött, hogy tudja, nem olyan igazi a cucc, de írjanak már pár jó szót és már utalja is az összeget. Biztos a hevi MS frissítéses hír után is dollárcsilliárdokat kapnak az MStől :-D
Make love not Wor.

#8 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 30. 18:18

Remélem a Mikulás is tudni fog róla.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#9 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 30. 19:35

" Ugyanígy működik a dolog az autópályára felhajtva is, legalábbis miután a funkciót a következő hetekben élesítik: ha a rendszer azt látja, hogy a jármű a sztrádára ért és rendszámához nincs érvényes autópálya-matrica rendelve, automatikusan megvásárolja azt."

Kivancsian varom a pillanatot, mikor fogjak mar vegre -minimum- labonloni az autopalyakezelot, hogy egy online(!!!) rendszerben engedelyeznek autopalyamatricat vasarolni akkor, amikor amugy mar van egy ervenyes matricad ugyanarra a rendszamra.
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#10 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 10. 30. 19:47

Üzenet megtekintéseIdézet: asdf - Dátum: 2014. 10. 30. 19:35

Kivancsian varom a pillanatot, mikor fogjak mar vegre -minimum- labonloni az autopalyakezelot, hogy egy online(!!!) rendszerben engedelyeznek autopalyamatricat vasarolni akkor, amikor amugy mar van egy ervenyes matricad ugyanarra a rendszamra.


Parkolásnál meg haver autójára is venni akartam, erre megállt az enyém. Gondolták egy ember nem parkol két autóval.

Amúgy a GPS alapú érdekes lehet 1-2 helyen, vagy mióta ez is egységes nemzeti van, azóta a Nyugati felüljáró alatt nincs 2 körzet? Autópályafelhajtásnál meg baszakodik a fene a mobillal, ott inkább közlekedünk.
Make love not Wor.

#11 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 31. 11:26

Ehhez miért kell NFC és kütyü?
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#12 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 31. 11:28

@Jahno: Nem tudod leállítani a parkolást két autónál, mert ugye oda nem kell (lehet?) rendszámot írni. :)
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 10. 31. 11:48

Üzenet megtekintéseIdézet: Tassadar - Dátum: 2014. 10. 31. 11:28

@Jahno: Nem tudod leállítani a parkolást két autónál, mert ugye oda nem kell (lehet?) rendszámot írni. :)


Aztán leállt volna magától. Éppen ez volt, hogy egész napos meló, aztán álltam volna az egészet. Így meg tologattam összevissza a költségeket, de most már mindegy.
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 10. 31. 11:49

Üzenet megtekintéseIdézet: Tassadar - Dátum: 2014. 10. 31. 11:26

Ehhez miért kell NFC és kütyü?


Gondolom NFC ellendarabja az autónál van és ezzel azonosítod melyikben ülsz. Mint parkolásnál a rendszám, nem kell beírogatni, iktatni.
Make love not Wor.

#15 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 31. 12:18

Ezért kell egy 150 ezres kütyü? :O
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#16 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 10. 31. 14:27

Üzenet megtekintéseIdézet: Tassadar - Dátum: 2014. 10. 31. 12:18

Ezért kell egy 150 ezres kütyü? :O


Igen.

De meg is fordíthatod, ha már van egy 150ezres kütyüd, akkor ilyen opciókat is tudsz vele használni.
Make love not Wor.

#17 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 02. 14:14

Valamilyen módon tudnia kell az appnak hogy a kocsiban ülsz, a városban sétálgatva csak ne zaklasson állandóan parkolójegy vásárlással, vagy más melett utazva se vegyen neked autópálya matricát.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó