HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Elindult a UPC mobilszolgáltatása - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Elindult a UPC mobilszolgáltatása Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 11. 10. 12:27

A vezetékes szolgáltatások mellett mától komplex, hanghívást, SMS-t és adatszolgáltatást is kínáló mobilos díjcsomagokra is lehet előfizetést kötni a UPC Magyarorszgánál. A cég virtuális mobilszolgáltatóként jelent meg a piacon, egyelőre azzal a céllal, hogy komplett telekommunikációs portfóliót kínálhasson.
https://www.hwsw.hu/hirek/53143/upc-mobil-mobilszolgaltatas-tarifa-dijcsomag-mobilhang-sms-mobilnet.html

#2 Felhasználó inaktív   ProgServ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 290
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 12:27

Hm...ez egy rendes mobilszolgaltato lesz vegre ha nagy lesz! :)

#3 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 12:29

szerintem ott lehet ezen érdemes elgondolkozni ahol amúgyis sok UPC szolgáltatást használnak, és ott faragnak ezekből az árakból... 25Ft/perc nem egy nagy durranás.. Perc alap szintén, de hát MVNO, ettől többet nem lehetett várni.

#4 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 12:32

A számlázás természetesen perc alapon történik. Az, hogy nincs kényszer hűségszerződésre, egy jó dolog.Az is, hogy nem tiltják a VOIP-ot. Igazán nagyot akkor léptek volna, ha emelett másodperc alapú tarifát vezettek volna be.
"Légy szerény mint én..."

#5 Felhasználó inaktív   trec 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 334
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 12:35

Üzenet megtekintéseIdézet: k_chris - Dátum: 2014. 11. 10. 12:29

szerintem ott lehet ezen érdemes elgondolkozni ahol amúgyis sok UPC szolgáltatást használnak, és ott faragnak ezekbõl az árakból... 25Ft/perc nem egy nagy durranás.. Perc alap szintén, de hát MVNO, ettõl többet nem lehetett várni.


A listaárak:
http://www.upc.hu/pd..._d_20141110.pdf :-o

Azért 400 perc helyett szerintem 800-1000 beleférhetett volna a nagyobb csomagba természetesen kedvezményes áron nem 14.900-ért. Mondjuk itt nincsen hűség de nem tiszta ki mennyi kedvezményre jogosult UPC efiként ha van már egy v. több szolgáltatása és ez hogyan számít bele az árba. Ilyen táblázatot eddig nem találtam.

Szerkesztette: trec 2014. 11. 10. 12:42 -kor


#6 Felhasználó inaktív   Laezar 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 12:38

Most nézem az ászf-t. Hát, hogy is mondjam. Ha nem fizet elő az ügyfél semmi másra, akkor a UPC Mobil M havidíja 9990 Ft, a UPC Mobil L havidíja pedig 14990 Ft. Belépési díj 10566,4 Ft, 30 MB roaming napijegy 9990 Ft.
Nem hiába nem tüntették fel a havidíjakat.

#7 Felhasználó inaktív   trec 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 334
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 12:44

Üzenet megtekintéseIdézet: k_chris - Dátum: 2014. 11. 10. 12:29

szerintem ott lehet ezen érdemes elgondolkozni ahol amúgyis sok UPC szolgáltatást használnak, és ott faragnak ezekbõl az árakból... 25Ft/perc nem egy nagy durranás.. Perc alap szintén, de hát MVNO, ettõl többet nem lehetett várni.


Attól tartok a cikkben már faragott árak vannak, ettől van-e lefele azt nem tudni...

Szerkesztette: trec 2014. 11. 10. 12:44 -kor


#8 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 12:49

@k_chris: Tudsz olyan publikus csomagról, ami 4490 Ft-ért több percdíjat és internetet ad?
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#9 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 12:55

@Tassadar: Nem, de a T Next S kb. annyit. Csak a T-seket korlátlanul lehet hívni, ami a lakosság 1/3-a minimum.

#10 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 12:55

@Tassadar: Persze hűséggel és aranykártyával. :)

#11 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 13:10

A limit elérése után az Adatforgalmi díj 8 Ft/MB, azért durva.

#12 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 13:13

@Leni: Az 2000-el drágább, a percdíj meg az SMS pedig 10-10Ft-al drágább. Jó, T-s mobil olcsón hívható, de -150 ingyen SMS, stb. Szóval nem jobb az.

Amúgy meg a legnagyobb baj ezekkel az UPC-s csomagokkal:
1. Nincs kisebb csomag. Fele elég volna mindenből, 3000-ért (ha a lassú net ingyenes, akkor abból is).
2. Adat túlforgalmazási díjat nem kéne erőltetni így 2014-ben.
3. Persze UPC többi szolgáltatása ne legyen kötelező, mert azok meg szarok és drágák.

Ja, hogy én a Digis csomagokra várok? Remélem nem sokáig :-D

#13 Felhasználó inaktív   thinktura 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 345
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 14:26

UPC sz.r és drága lenne? Annyira nem hiszem. Névleges/tényleges sávszélesség, szolgáltatás stabilitása stb. szerintem rendben van.
Tarifacsomag:Túl kis csomagot nem csinálnak a szolgáltatók, mert nem éri meg a nem fizető ügyfél.
(Azért gondolom, ha van M és L csomag, akkor én számítanék minimum S -re és XL-re is, ahogy a Trio csomagok is vannak.)

Az adat túlforgalmazási díj viszont "no-go".
http://www.freeoffice.com - Softmaker Office std 2010 alapú, ingyenes Office, Windowsra
http://www.officeviewers.com - Megnyit, megnéz, keres, pdf exportál, nyomtat - 4 - 4MB.
http://www.softmaker...glish/of_en.htm - SoftMaker Office 2012 - Windows, Linux, Android

#14 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 14:43

A csomagok szerintem rendben vannak árazás szemponjából (feltéve ha UPC-s az ember) de ez a túlforgalmazási díj az nonszensz.

#15 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 14:45

@NancsiBacsi: "Az 2000-el drágább, a percdíj meg az SMS pedig 10-10Ft-al drágább"

Ez is. Ha nem vagy UPC-s akkor 9.990 HUF.

Amúgy is "egyik tizenkilenc, másik egy híján húsz"...

#16 Felhasználó inaktív   Sajtipajti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 15:05

UPC xar és drága??? Baromság! Én speciel kevesebbet fizetek, mint amik az akciós tarifáik, a szolgáltatás elég ritkán nem stabil, a UPC Phone kifejezetten jó találmány, és még ráadásul a leszutyokabb té előfizum szerinti mobilneten is megy.

#17 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 15:07

Az, hogy 500MB a limit, amire szabad a VoIP ugyan, de mellé azért 8Ft/MB ha elfogy, elég erősen a nagyobb csomag felé tereli azokat, akiket ez érdekelhet.

Szerkesztette: map 2014. 11. 10. 15:09 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#18 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 15:22

@thinktura: "UPC sz.r és drága lenne? Annyira nem hiszem. Névleges/tényleges sávszélesség, szolgáltatás stabilitása stb. szerintem rendben van."
Na persze... Azért ne felejtsük el, hogy ők voltak azok a zsenik, akik elconfigolták egy routerüket, és minden Párizsba szánt bitet megutaztattak a tengerentúlra, ezzel elbaszva fél havi WoW előfizetésemet (meg mindenki másét ebben az országban). Ja, és tagadtak, lapultak mint szar a fűben, míg index.hu cikk be nem bizonyította, hogy ők a ludasok. Ha az a cikk meg nem születik, mai napig szarul van bekonfigurálva a routerük. Nekem az ilyen nem szolgáltató, elmehetnek a dokkmunkás k.rva anyjukat lehúzni. Azóta nekem soha többé UPC. A Tré más miatt húzta ki a gyufát (konkrétan azt mondta az ügyfélszolgálatos, hogy 24 órára kapcsoljam ki a modemet, mert akkor resetel), szóval maradt a DIGI.

"Túl kis csomagot nem csinálnak a szolgáltatók, mert nem éri meg a nem fizető ügyfél."
Attól hogy kicsi a csomag miért ne fizetne? Nem használom sokat a magán mobilt, mert van céges. De mivel ezt a számom ismerik sokan ezen érnek el. Feltöltőssel nem szeretek baszakodni, egy minimál csomagra előfizetnék. Ha volna. Ha nincs, akkor jobban járnak, hogy nem leszek az ügyfelük.

#19 Felhasználó inaktív   domel 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 16:33

A Vodafone-nál van ennél olcsóbb ajánlat is, igaz ott hűséggel, és tiltott voip-el.
150 MB internet + 1GB rátöltés = 4190 Ft (előfizetésben van 100 perc vagy sms)
[Vodafone Go + 1GB rátöltés]

#20 Felhasználó inaktív   trec 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 334
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 17:06

Üzenet megtekintéseIdézet: NancsiBacsi - Dátum: 2014. 11. 10. 13:13

@Leni: Az 2000-el drágább, a percdíj meg az SMS pedig 10-10Ft-al drágább. Jó, T-s mobil olcsón hívható, de -150 ingyen SMS, stb. Szóval nem jobb az.

Amúgy meg a legnagyobb baj ezekkel az UPC-s csomagokkal:
1. Nincs kisebb csomag. Fele elég volna mindenbõl, 3000-ért (ha a lassú net ingyenes, akkor abból is).
2. Adat túlforgalmazási díjat nem kéne erõltetni így 2014-ben.
3. Persze UPC többi szolgáltatása ne legyen kötelezõ, mert azok meg szarok és drágák.

Ja, hogy én a Digis csomagokra várok? Remélem nem sokáig :-D


Én is nagyon várom a Digi Mobilt bár a házuk táján sajnos csend van egyelőre. Persze náluk nem szokatlan, hogy egyik napról a másikra történnek pozitív változások mindenféle előjel nélkül (pl. net sebesség duplázása + új csomagok).....
Meglátásom szerint a UPC új csomagjai listaáron felejtősek - persze ez majdnem minden szolgáltatónál így van listaárnál - de még a megismert kedvezményes ár sem mutat szerintem semmi igazán forradalmit ár tekintetében legalábbis. Egy pozitívum azért van, hogy nincsen hűség. Igen kíváncsi vagyok a Digi Mobil mivel jön majd ki.(meg mikor mert hálózatépítés meg lehetséges v. szükséges nemzeti roaming meg egyebek, de ez már sok fórum témája volt)

Szerkesztette: trec 2014. 11. 10. 17:19 -kor


Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó