HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Böngészőbe költözik a Skype - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Böngészőbe költözik a Skype Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 11. 17. 17:14

Webes felületen is elérhetővé teszi a Skype-ot a Microsoft. A vállalat egyelőre csak meghívásos, béta verzióban jelenteti meg az üzenetküldő böngészős változatát, amelyet aztán a következő néhány hónapban fokozatosan ad ki világszerte.
https://www.hwsw.hu/hirek/53179/skype-bongeszo-microsoft-chat-video-webrtc.html

#2 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 17:14

"A cég mindenesetre már dolgozik a WebRTC (Real-Time Communications) megoldásán, amely lehetővé teszi majd, hogy a fenti funkcionalitás bármiféle kiegészítő nélkül igénybe vehető legyen a böngészőkből - igaz, a fentiek közül már csak az Internet Explorerből hiányzik a WebRTC-támogatás, de a vállalat tervei szerint már arra sem kell sokat várni."

Na ez az egyetlen igazán fájó hiány az IE11-ben. Ha végre IE12-ben ez is menni fog, és hirtelen csoda történik, és mindenkinél IE12 lesz, akkor végre a flash tényleg kikapcsolható lesz mindenhol.

#3 Felhasználó inaktív   FossilCodger 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 50
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 18. 04:34

Rohadtul ellenszenves számomra az a trend, hogy mindent a böngészőbe akarnak belezsúfolni és erőltetni. Erről egy gyerekkoromban ismert mondás jut az eszembe:

"Te csak a kályhától tudsz elindulni?"



#4 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 18. 05:52

@martonx: "Ha végre IE12-ben ez is menni fog, és hirtelen csoda történik, és mindenkinél IE12 lesz, akkor végre a flash tényleg kikapcsolható lesz mindenhol."
És minden flashes alkalmazást hirtelen újraírnak, és minden fejlesztő hirtelen JS-ben kezd el taknyolni, nem pedig típusos, OOP nyelven - hát persze...

#5 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 18. 07:36

@martonx: Ja. És helyette lesz javasux. Szarból fos, ez már eredmény.

#6 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 18. 08:21

@FossilCodger: nekem annyiban szimpatikus ez a trend, hogy míg régen egy gép reinstall eltartott akár két napig is, addig ma ez pár óra.

Tudom nagyon off, de szüleimnél éppen a hétvégén raktam újra a windowst (a rajta lévő win7 már 4 éves volt), immár 8.1-et kaptak. A komplett telepítés lement, amíg ebédeltem, és döbbenet de a szűz win8.1 64bit kemény 12Gb-ot foglalt csak.

#7 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 18. 08:29

@NancsiBacsi: ez egyrészt jogos, másrészt a flash-el nem, mint actionscript-tel van bajom, hanem hogy folyton fagy, és a böngészők is fagyiznak tőle. Éppen tegnap az index-en akartam valami videót megnézni, és mind IE, mind FF alatt csak egy méretes fagyás volt az eredménye. Holott csak egy videót kellene tag-ek közé betenni, és máris jó lenne mindenkinek. Típusosság ide, vagy oda.

Komoly alkalmazásokhoz persze, hogy jobb egy típusos nyelv, de lássuk be az átlag felhasználók a flash-el nem komoly webalkalmazásként találkoznak, hanem szimpla adbanner-ek, meg videolejátszó-ként. No, ezek mehetnének végre a kukába, és csak az tenne fel flash-t a gépére, akinek valami egyéni ok miatt tényleg szüksége van rá.

#8 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 18. 08:30

@LCoder: hát igen, sajnos a javascript meg típustalan, de legalább nem fagy out-of-the box folyamatosan mint a flash a legalapabb esetekben is, csak ha direktben szarul írt meg valaki valamit benne.

#9 Felhasználó inaktív   Unstable 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 120
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 18. 08:35

A skype már jóideje elérhető böngészőből. (outlook.com)

#10 Felhasználó inaktív   HeheWugu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 18. 09:09

"Az ehhez szükséges meghívókat
A KIVÁLASZTOTTAK a következő hetekben Skype-
fiókjukban találják meg."

Áhá.. szinte rögtön gondoltam, hogy ezt is csak a kiválasztottak kapják meg, csóri Linuxosoknak, meg -akiknek- igazán szükségük lenne egy natív Skype-ra, meg gondolom az a javaslat, hogy frissítsenek Windoz 88-ra ! :taps: :banghead:

#11 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 18. 09:33

@martonx: "a flash-el nem, mint actionscript-tel van bajom, hanem hogy folyton fagy, és a böngészők is fagyiznak tőle"
Nincsen egy olyan ismert flash bug se, amitől lefagy akár a plugin, akár a böngésző. Végtelen ciklust, lassú kódot, kezeletlen exception-t bármiben lehet csinálni. Hozzáteszem: mivel a flash VM-ben fut, ezeket a VM-et hostoló alkalmazásnak szépen egyesével ki kellene hogy tudja lőni. Szóval ez az az eset, hogy ha valaki leszúrja az asszonyt konyhakéssel, akkor azért nem a fiskars lesz a hunyó, mert rossz kést gyártott.

"Éppen tegnap az index-en akartam valami videót megnézni, és mind IE, mind FF alatt csak egy méretes fagyás volt az eredménye."
Mivel nem kezelik, hogy AdBlock-ot használsz, emiatt a video előtt megjelenő reklám videot nem tudja letölteni, és ezért a hibás flash kód emiatt végtelen ciklusra fut. Ha ugyanezt megcsinálnád JS-ben ugyanilyen hibásan ugyanígy lefutna.

"Komoly alkalmazásokhoz persze, hogy jobb egy típusos nyelv, de lássuk be az átlag felhasználók a flash-el nem komoly webalkalmazásként találkoznak, hanem szimpla adbanner-ek, meg videolejátszó-ként."
Meg egy rakás AIR alkalmazásként az Android/iOs marketen. Csak nem tudnak róla:-) És láss csodát: azokkal semmi gond sincs, mivel olyan környezetben futnak, amire az alkalmazás készítője "számít". Most ezzel nem azt akarom mondani, hogy egy adblock által letiltott reklám streamet fagyással kéne kezelni, mert nyilván nem. Túl sok embert engednek programozni :-)

#12 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 18. 10:00

@martonx: "az átlag felhasználók a flash-el nem komoly webalkalmazásként találkoznak"
És azokat miben érdemes ma megírni? Mármint komoly webalkalmazást. Tegyük fel hogy van egy feladat, amire van fél év, 30 millió, 3 fejlesztő. A lehetőségként megírják az alkalmazást JAVA servlet, böngészőbe Flex, és ugyanazt a kódbázist felhasználva Android/iOs-re AIR alkalmazásként. Nem nagy alkalmazás lesz, mondjuk 100-120ezer sor összesen, 3/4 rész kliens, 1/4 rész szerver oldal. Mondj egy B lehetőséget, amivel ugyanezt meg lehet csinálni.

Én azt látom, hogy sorra jelennek meg a JS fölé írt nyelvek (TypeScript és társai), amikről hangzatos bejelentések vannak, demó verziók, aztán meg mély kuss, éveken keresztül. Vagy rosszul látom, és ezek már használhatók mondjuk egy üzleti alkalmazás megírásánál is?

#13 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 18. 10:15

@martonx: Azért az index.hu tud elég érdekeseket művelni flash nélkül is.

#14 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 18. 10:17

@NancsiBacsi: Nem tudom, de speciel nálam a droidon a flex interpreter függőség eleve kizáró tényező. És szerintem vagyunk még páran így.

#15 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 18. 10:33

@NancsiBacsi: Bármilyen szerver oldal (szerver oldalon én az ASP.NET-re esküszök).
Kliens oldalon kettő lehetőséged van kizárni a flash-t (lehet, hogy több is van, nekem most hirtelenjében ezek jutottak az eszembe):

1. javascript + valamilyen normális framework pl. angularjs, knockoutjs + valamilyen js bővítmény, mint pl. typescript
2. Xamarin, ami C#-ot használ.

Feladat függő, az 1-essel is egészen sokáig el lehet jutni, egészen hatékonyan, de nyilván a 2-esben lenne az igazi erő.

#16 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 18. 10:33

@FossilCodger: "Rohadtul ellenszenves számomra az a trend, hogy mindent a böngészőbe akarnak belezsúfolni és erőltetni. "

Pedig logikus lépés.

Régen az oprendszer bitosította a hozzáférést a programokhoz, és a grafikus felület csak egy program volt a többi közül, amit kézzel elindítottunk ha kellett.

Aztán ahogy egyre több programot használtunk GUI-ból, logikusan alapértelmezetté vált a grafikus felület, és így ma már ezen keresztül érjük el a programokat. Windows alatt a cmd is ablakban jelenik meg, ki sem tudom kerülni a GUI futtatását (Alt-Enter -el sem). Linuxot használva a terminál szintén alapból GUI, de ha új konzolt (tty) nyitok, mert akkor meg tudom kerülni a GUI-t, és tudok programot futtatni csak az oprendszerből. (na jó, a shellből)

De az evolúció nem áll meg, és mivel mára a böngészőből érjük el a leggyakrabban használt programjainkat, így kvázi a böngésző vált az oprendszerünkké. A terminál egy átlagos windows felhasználó számára olyan retró és érthetetlen tudomány, mint a lyukkártya, pedig mindkettő ugyanarra való, hogy parancsot adjon a gépnek, a lehető legkényelmesebben.

Szóval a ChromeOS nem hülye ötlet, 5-10 év múlva szerintem a régmúlt idők Windowsává válik, legalábbis az egyszerű felhasználók körében, ha marad olcsó, és lefedi a legpopulárisabb (és egyben legprimitívebb) igényeket.

#17 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 18. 10:39

"Linuxon - és nem utolsósorban Chrome OS-en - egyelőre úgy tűnik, nem lesz igénybe vehető a szolgáltatás."

Ezt a hűvös novembert végre felmelegíti egy kis termonukleáris háború? Király! (Nem az.)

#18 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 18. 11:02

@YleGreg: A konzol eltűnése logikus lépés volt - megkönnyitette a gép használatát. A böngészőbe erőltetés viszont kimondottan megnehezíti. Egy desktop Skype-ot jóval kényelmesebb használni mint egy webes alkalmazást. Persze sok esetben ez nem igaz - egy olyan nyúlfarknyi progi esetén amit egyszer egy évben használsz, Pl. valutaváltó, bérkalkulátor, stb. bőven jó a webes app. Vagy olyan esetben, ahol a világ minden részéről használni kell a progit. De a legtöbb esetben egyrészt inkább hülye divatról van szó, másrészt a MS balfaszságáról amit az API-k terén művelt az elmúlt 10 évben (winforms, wpf, Silverlight, wintrt) - senki nem mer desktop appot fejleszteni, mert nem tudhatja mikor rohad ki alóla az API. A web meg ugyan úgy szar ahogy van, de elég megbízhatóan ugyanez a hulladék lesz 10 év múlva is.

#19 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 18. 11:18

@martonx: Azt mondd mit rakjak fel a gépemre fejlesztő környezetnek. Mi az ami jövőre is, meg azután is lesz, típusos, és OOP. Meg mondjuk van hozzá olyan komponenskészlet, mint Flex-hez (mittomén többszörös rendezés, szintekre bontott lista, stb). Mert most hirtelen nincs ingerenciám arra pazarolni 40ezer sor kapacitást, hogy ezeket megírjam JS-ben. Meg persze mobil kliens is kell (és nem WP, hanem Android és iOs), és a költség/idő keret kötött. Szóval?

#20 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 18. 11:19

@LCoder: "Nem tudom, de speciel nálam a droidon a flex interpreter függőség eleve kizáró tényező."
Szerintem nem ugyanarról beszélünk, de nem baj :-)

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó