HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Még alacsonyabb fogyasztást ígér az AMD Carrizo - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Még alacsonyabb fogyasztást ígér az AMD Carrizo Értékeld a témát: -----

#61 Felhasználó inaktív   Yv@n 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 26. 07:26

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2014. 11. 24. 14:02

Nézz el az intel oldalára, és rakd fel a friss driver -t. Az valószínűleg megoldja a dolgot.

Negative. Mindig legfrissebb driverrel néztem ha effélét próbáltam, friss telepítéssel ésatöbbi, hiba ilyen irányból kizárt.

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2014. 11. 24. 14:06

qs -hez még egy apróság....azt írod, hogy felvételt akartál vele készíteni.

Azt IS, de igazából csak kisérlet lett volna az egész, egy béta elérést streamelni egy érdeklődő havernak.

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2014. 11. 24. 14:06

A open broudcast tudja a quicksync -et is

Egen, elméletben tudja. Van is hozzá több helyről is pl youtube video guide, ami lépésről lépésre végig vezet a beállításon.
Ezeket megcsináltam, aztán szépen jött is a villogós gpu driver crash, ami a 4. recovery bedurrantása után vitte magával a komplett rendszert is.


Nem nagyon viselt meg, mert a cpu van annyira erős(és kihasználatlan, lévén úgyis minden gpu limites), hogy megoldja a valós idejű tömörítést, egyszerűen csak ki akartam volna próbálni, de teljesen megbízhatatlan félkész megoldást sugároz ez nekem így ebben a formában.

#62 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 27. 13:54

@Yv@n: "Negative. Mindig legfrissebb driverrel néztem ha effélét próbáltam, friss telepítéssel ésatöbbi, hiba ilyen irányból kizárt."

Valami pedig nagyon nincs rendben nálad.... hiszen ennek bizony működnie kellene... de sajnos ilyen kevés információból nem fogom tudni hogy mi lehet a gond, pedig érdekelne... hátha egyszer belefutok valahol..

"Azt IS, de igazából csak kisérlet lett volna az egész, egy béta elérést streamelni egy érdeklődő havernak."

Erre pont kiválóan alkalmas a cucc.

"Egen, elméletben tudja. Van is hozzá több helyről is pl youtube video guide, ami lépésről lépésre végig vezet a beállításon."

Az OBS -el szerintem nem nagyon kell semmilyen guide, annyira adja magát az a pár beállítás, amivel meg lehet oldani a dolgot... a legtöbb embernél működni szokott a qs rendesen. Kevés ilyen totálisan problémás embert találtam a neten, akinek egyáltalán ne menne...

"Ezeket megcsináltam, aztán szépen jött is a villogós gpu driver crash, ami a 4. recovery bedurrantása után vitte magával a komplett rendszert is."

Ez még ami igazán érdekes... hogy vitte magával a rendszert.... ezt részleteznéd még egy kicsit ha nem gond? Elég nehéz elképzelni hogy miképp tehette gajra neked az egész rendszert a gpu driver chrash...

"Nem nagyon viselt meg, mert a cpu van annyira erős(és kihasználatlan, lévén úgyis minden gpu limites), "

A qs még egy 4 magos i5 -nél is gyorsabb, mint az x264. Ha minden funkció aktív, maximális minőségre állítva, extbrc -vel, mbbrc -vel, és lookahead -el, akkor is kb kétszer gyorsabb 1080p -ben, mint az x264 medium presettel... A legtöbb esetben pedig ezt a szintet tudja hozni. Alacsonyabb felbontásokon másak az arányok.

A legjobb az egészben, hogy ha ezt használod, akkor a cpu nagyrészt csinálhat valami mást. Szóval ha hosszabb videóval dolgozik az ember, akkor lazán futtathatja a háttérben, és nem eszi meg a négy magot a folyamat... persze az x264 -et is lekorlátozhatom mondjuk 3, 2, vagy 1 szálra ha akarom, de akkor meg aztán tényleg óriási lesz a sebességkülönbség.

Szóval azért nem rossz ez, hogy van. Mind a kettőt érdemes használni, helyzetfüggő hogy mikor melyiket.

A te i5 -öd az mennyire melegedett gyári hűtővel normál esetben? Amin én a teszteket végeztem, az gyári hűtővel, legrosszabb esetben 66 fokig ment. Ezt még brutális, igp -t is terhelő stressz teszttel sem tudtam feljebb vinni...

#63 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 29. 13:01

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2014. 11. 27. 13:54

A qs még egy 4 magos i5 -nél is gyorsabb, mint az x264.

Sőt, qs-sel még a leveleidre is rá tudnál nézni, már 2 hónapja írogatok bele az msn-es és gmailes postaládába.

Lehet láma kérdés, de mi a rák ez a qs? Valami link, ahol elmagyarázzák a lényegét, hogy mi is ez?

Szerkesztette: Raynes 2014. 11. 29. 13:01 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó