HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Egy kóddal mennek a Google Inbox mobilos és webes kliensei - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Egy kóddal mennek a Google Inbox mobilos és webes kliensei Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 11. 24. 15:00

A Google Inbox nem csak felületében hozott újat, a fejlesztés során is egyedi utat járt be a mobilappokat és a webes alkalmazást író csapat. A három kimenet ugyanis alapvetően egyetlen, Javában írt forrásból születik, amelyre minden platformhoz egyedi UI készül.
https://www.hwsw.hu/hirek/53213/google-inbox-java-ios-android-web-app-alkalmazas-fejlesztes.html

#2 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 24. 15:00

egy kod? iddqd?

#3 Felhasználó inaktív   Thomas.Felis 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.021
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 24. 15:19

Mondjuk azert annal a 'model' es 'model-view-controller'-nel is vannak fogalmi zavarok ugy latom :)
"Amúgy, minél inkább megkötött valami, annál valamilyenebb. " /Gyula4*2/

#4 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2014. 11. 24. 16:11

@Thomas.Felis: A Google blogposztjából idéztem: " we took a novel approach in which data model and application logic (conceptually the Model in Model-View-Controller) is written once in Java" http://gmailblog.blogspot.hu/2014/11/going-under-hood-of-inbox.html

#5 Felhasználó inaktív   nvsamu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 24. 16:56

@Gálffy Csaba: Ne haragudj meg, de az idézett mondat arról szól, hogy az MVC-ből az üzleti logikát (ez a Model réteg) csak egyszer írták meg, Javaban.

#6 Felhasználó inaktív   HeheWugu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 24. 17:06

"Javában"

Visszajön még az a jó öreg FLESS is ... meglátjátok.. én mondom.

#7 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 24. 18:22

Azért az MVC-t nem tegnap találták fel, hogy ez valami szenzáció legyen. Most simizzük meg a Google buksiját érte?

#8 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 25. 06:50

Kíváncsi lennék a forráskód mennyiségek megoszlására. Egyébként megint feltaláltak valamit, amit már évek óta alkalmazok :-)

#9 Felhasználó inaktív   Thomas.Felis 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.021
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 25. 10:08

Üzenet megtekintéseIdézet: nvsamu - Dátum: 2014. 11. 24. 15:56

@Gálffy Csaba: Ne haragudj meg, de az idézett mondat arról szól, hogy az MVC-ből az üzleti logikát (ez a Model réteg) csak egyszer írták meg, Javaban.

Igy van.
"Amúgy, minél inkább megkötött valami, annál valamilyenebb. " /Gyula4*2/

#10 Felhasználó inaktív   Thomas.Felis 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.021
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 25. 10:13

Üzenet megtekintéseIdézet: galffy - Dátum: 2014. 11. 24. 15:11

@Thomas.Felis: A Google blogposztjából idéztem: " we took a novel approach in which data model and application logic (conceptually the Model in Model-View-Controller) is written once in Java" <a href="http://gmailblog.blogspot.hu/2014/11/going-under-hood-of-inbox.html" target="_blank" rel="nofollow">http://gmailblog.blogspot.hu/2014/11/going-under-hood-of-inbox.html</a>

Akkor rosszul forditottad. 'Model' a 'Model-View-Controller'-bol. Igy helyes.
"Amúgy, minél inkább megkötött valami, annál valamilyenebb. " /Gyula4*2/

#11 Felhasználó inaktív   Bijesz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 25. 10:54

@egymajom: Itt nem az MVC alklamazása az új. Mivel ez egy SOA architektúra a service réteg eddig is közös volt, az újdonság itt, hogy az összes kliens vagyis a UI közös kódot használ.

#12 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 25. 11:27

@Bijesz: Ebben sincs semmi újdonság, mert ugyanezt Flex-ben már megcsináltam 2-3 évvel ezelőtt is: iOs, Android, PC böngésző - 1 db kód, csak a kezelőszervek különbözőek. De mondjuk ha a PC-s felület nem Webes, hanem desktop, akkor meg tudod csinálni RAD Studioval is, meg biztos még sok minden mással is.
Mondjuk azt nem teljesen értem, hogy kliens kódban hogy tudtak elérni 70%-os közös kód arányt - inkább úgy lehet ez 70%, hogy beleszámolták a szerver oldali kódmennyiséget is.

#13 Felhasználó inaktív   HeheWugu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 25. 11:58

@NancsiBacsi: "...Flex-ben..."

Mondom én, hogy a végén csak annál a jó öreg FLESSnél lyukadunk ki mindig... HTML5 ide, Gyávaszkript oda.. :D

#14 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 25. 12:08

@HeheWugu: Én nem vagyok firkász - nem kell arra ügyelnem, hogy ami nem trendi dolog, arról ne írjak, mert kinéznek a klubból. Vannak működő dolgok, vannak létező igények - ha ezekkel foglalkozol, lesz pénzed. Meg vannak kísérleti dolgok, amikkel foglalkozzon a google, mert ha magánszemélyként teszed, akkor olyan leszel mint vers vagy Geri :-D

#15 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 25. 15:03

@Bijesz: A XAML is közös miden platformon. Meg ami azt illeti a weboldalak is ugyanazt a kódot használják minden platformon. Akárhányszor olvasom át a cikket engem valahogy kap el a "hűdeklasszezazújdonság" érzés.

#16 Felhasználó inaktív   Bijesz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 25. 18:58

@NancsiBacsi:
@egymajom:
Az újdonság az, hogy most már a gmail is így megy. :)
Viccet félretéve amiről ti beszéltek az egy webes technólógiák aka RIA.

Itt arról van szó, hogy a natív androidos, a natív iOS app és a webes GUI (ami a három közül egyedül RIA) ugyanazt a kódot használja.
Ilyen cross platform cucc volt eddig is de egyik sem teljesen univerzális a google pedig csinált egyet magának. Ennyi a történet.

#17 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 25. 19:38

@Bijesz: Nem értem ez mivel univerzálisabb mint a Flex. Azt értem hogy mivel trendibb, de azt nem hogy mivel univerzálisabb. Sőt, ha belegondolok az az univerzálisabb, mert ugye ennél a megoldásnál ""Természetesen" a webapp szintén saját egyedi felületet kap, amelyet a webes frontend-csapat készít"
ami flex esetén bár egyedi, de ugyanazon nyelven készül, mint a kliens kód összes többi része (AS3). Szóval az egész akkor lenne odabaszós, ha egy tiszességes OOP nyelvet (JAVA) használna a teljes kliens kód elkészítésére, és nem kellene azt htmlben, JS-ben, Obj-C-ben befejezni.

#18 Felhasználó inaktív   hrgy84 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 152
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 26. 03:56

Az igazi kerdes az az, hogy a GApps felhasznalok mikor kaphatjak meg ezt a cuccost. Mert atm meg mindig a GMail - GApps sorrend divik...

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó