HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Két éven belül jöhetnek a fél perc alatt feltölthető akkuk - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Két éven belül jöhetnek a fél perc alatt feltölthető akkuk Értékeld a témát: -----

#61 Felhasználó inaktív   GyuliMali 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 29. 20:51

@Jahno:
Sixt Magyarország vs Sixt Németország. Almát az almával.
Nyilván van felára egy otthoni garázscághez képest a Sixt-nek, de nem is ez volt a lényeg, hanem, hogy mennyive drágábba ugyanaz a cég egy jóval alacsonyabb bérszinvonalú országban.
És arra azért kíváncsi vagyok, ha a Kovács 12 Bt-től 6500+ÁFÁért kibérelt autó mondjuk rehoad alattad Dél Franciaországban, akkor mi történik?
Kovács12 Aladár a tulajdonos küld neked trélert, meg egy csereautót ingyen, vagy megadja egy tréleres számát, aztán intézzétek el, ahogy tudjátok?
Szóval, megértem, hogy lehet olcsóbban is bérelni, de van a mondás az olcsó húsról meg a híg léről...

De a kedvedért most meg is néztem:
Jövő hétvégre egySixt-es autó Budapesten, és egy Münchenben.
Átvételi helyek száma: Bp. 2. München: 29
Legolcsóbb autó: Bp: Kia Picanto, 15 797,58 HUF/nap -> 31595 HUF // München Ford B-max 38,49EUR/nap -> 76,99 EUR a hétvégre
Javasolt autó: Bp: BMW 318AUT 54768HUF // München: VW Golf 80,98 EUR
Tartalmazott km: Bp 400, München: 900
CASCO: Bp 1982HUF/nap // München 6,01EUR/nap
Navi: Bp: 4286,53HUF/nap (!!! Ezen sírva fakadtam...) // München: 6,00 EUR/nap
Teljes fizetendő díj: Bp: 191,47EUR (Szerencsére a végén átszámolja magától) // München: 128 EUR.
Tehát, ugyanaz az autó Bp-en 1,5x annyiba kerül, mint Münchenben ugyanazokkal a feltételekkel...
Ja, most nézem, ez önrészes CASCO.
Nullás önrésszel 255//171 lenne. Ami így már csak 49% felár.
És, akkor ehhez vedd hozzá, hogy egy Müncheni átlagember megkeres simán 1500-2000EUR-t havonta.
Akkor kinek drágább autót bérelni a hétvégi kiránduláshoz?
Hát, hétkönapra, 1 napra a Kia 20683,99HUF-ba kerül minden felár nélkül...
A Ford B-max is 118,98EUR.

És a hosszabb bérletet ne keverjük a naponta bérléssel.
Eleve, ha úgy mész oda, hogy kell egy Vectra 1 hónapra, már másik árjegyzéket adnak a kezedbe és nem a 31xnapidíj verziót.
Amúgy, azt be kell ismernem, hogy az elmúlt 1,5-2 évben azért szelídült a különbség az árak között, de szerintem még most is SOKKAL drágább autót bérelni Magyarországon, mint Németországban.

A minap gondolkodtam...

#62 Felhasználó inaktív   GyuliMali 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 29. 20:53

@Jahno:
Igen, és legyen +1 szakképzett ember, targonca, dokkoló, töltőállomás, raktár, miazmás. Egyszerű befektetés.
Szerintem a legdurvább befektetés egy legalább 20kV-os betáplálás telepítése lenne..
A minap gondolkodtam...

#63 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 29. 21:33

Én nem régen láttam az NGC-n, vagy valamelyik hasonló csatin egy olyan projektet, amiben bacikkal kísérleteztek, olyanokkal, amik áramot termelnek. Szóval nem lehet, itt nem is az amper a probléma, mert a kábelen nem áram folyik, hanem papi a baciknak? Bár mondjuk a műsorban mindenféle problémákat megemlítettek, hogy pl. a bacikról túl sok áramot nem lehet egyszerre lecsapolni, mert megdöglenek, meg hasonló. Nekem meg az jutott eszembe, hogy mi van, ha féktelenül elszaporodnak, mert hogy ezek a bacik fémet zabálnak. Ha elegen vannak, még felzabálják a vezetékeket, a vasutakat, épületek fémvázát, stb..

#64 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 11. 29. 22:58

Üzenet megtekintéseIdézet: GyuliMali - Dátum: 2014. 11. 29. 20:51

És arra azért kíváncsi vagyok, ha a Kovács 12 Bt-től 6500+ÁFÁért kibérelt autó mondjuk rehoad alattad Dél Franciaországban, akkor mi történik?
Kovács12 Aladár a tulajdonos küld neked trélert, meg egy csereautót ingyen, vagy megadja egy tréleres számát, aztán intézzétek el, ahogy tudjátok?
Szóval, megértem, hogy lehet olcsóbban is bérelni, de van a mondás az olcsó húsról meg a híg léről...

És a hosszabb bérletet ne keverjük a naponta bérléssel.
Eleve, ha úgy mész oda, hogy kell egy Vectra 1 hónapra, már másik árjegyzéket adnak a kezedbe és nem a 31xnapidíj verziót.
Amúgy, azt be kell ismernem, hogy az elmúlt 1,5-2 évben azért szelídült a különbség az árak között, de szerintem még most is SOKKAL drágább autót bérelni Magyarországon, mint Németországban.


Kovács 12 Bt szopolik, de írtam is opcióknak. Béreltem ilyentől autót, ami Kecskemét környékén szétesett, éppen sikerült egyet hozni helyette, aztán mehettünk tovább. Qnadam is szopolt kicsit az occsó bérautóval, Amsterdamba meg nemzetközi segéllyel és egyéb opcióval mentem. Mikorhogy. Sixtet és Herzet nagyon nem néztem, egyszer akartak idehaza 18ezer+FÁért adni egy sima Ibizát, amilyen nekem is van, de vidéken sem volt éppen occsó. Viszont a helyi tréleres mindeninek a rendelkezésére áll, ugyanaz az opció akkor is, ha Sixtnél kéred, vagy Gipsz Jakabnál, de nyilván a 3500 pénzes bérleti díjban ilyenek nincsenek.
Make love not Wor.

#65 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 11. 29. 22:59

Üzenet megtekintéseIdézet: GyuliMali - Dátum: 2014. 11. 29. 20:53

@Jahno:
Igen, és legyen +1 szakképzett ember, targonca, dokkoló, töltőállomás, raktár, miazmás. Egyszerű befektetés.
Szerintem a legdurvább befektetés egy legalább 20kV-os betáplálás telepítése lenne..


Kell 1-2 kisebb reaktor minden benyakút mellé :-) Amúgy ha nincs nagy forgalom nem kell annyi villany. 5 perc a csere, napi 4 órás töltéssel 6 júzert ki lehet szolgálni. Ha többen tankolnának, akkor szopás.
Make love not Wor.

#66 Felhasználó inaktív   GyuliMali 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 30. 23:55

@Jahno:
Hát, ez az.
Ha nekem BP.en belüli szaladgálálsra kell egy olcsó autó, akkor megéri egy ilyen olcsó Bt. mert max otthagyod a kocsit az út szélén, aztán hazamész taxival. Vagy hívsz egy trélert, aztán megadod a bérbeadó címét neki, hogy majd ő fizet :-)
De egy trélernél külföldön egyáltalán nem mindegy, hogy keresel egyet a Gelbe Seiten-en, aki levisz a legközelebbi lehajtüig az autüpályáról 300 EUR-ért, aztán letesz az ottani benzinkút parkolójában, vagy a sixt szól a vele szerződött partnernek, aki érted meg, visz új kocsit, és elviszi s rosszat, ahová kell. Éd neked csak alá kell írni a papírt.


A minap gondolkodtam...

#67 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 12. 01. 01:22

Üzenet megtekintéseIdézet: GyuliMali - Dátum: 2014. 11. 30. 23:55

@Jahno:
Hát, ez az.
Ha nekem BP.en belüli szaladgálálsra kell egy olcsó autó, akkor megéri egy ilyen olcsó Bt. mert max otthagyod a kocsit az út szélén, aztán hazamész taxival. Vagy hívsz egy trélert, aztán megadod a bérbeadó címét neki, hogy majd ő fizet :-)
De egy trélernél külföldön egyáltalán nem mindegy, hogy keresel egyet a Gelbe Seiten-en, aki levisz a legközelebbi lehajtüig az autüpályáról 300 EUR-ért, aztán letesz az ottani benzinkút parkolójában, vagy a sixt szól a vele szerződött partnernek, aki érted meg, visz új kocsit, és elviszi s rosszat, ahová kell. Éd neked csak alá kell írni a papírt.


Megy a pék fasza TAXIval. Oldja meg, vagy szopjunk együtt. De mondom, hogy occsóra is van kiegészítés, ahol ugyanígy csereberélnek és csak alá kell írni. És ugyanaz lesz a szerződött partner, mint mindenki másnak vagy a Sixtnek. De ha nem is occsó, kicsit drágábban már van értelmes autó. Előzőt nem tudtam átnézni, hogy hol Kia, hol BMW, hol miazmás van, majd reagálok rá valamit. Az, hogy a Sixt itt drágább, az egy dolog. Van ezer+1 cég is hasonló jó szolgáltatással. Lehet azért drága, mert még kintre is kell licenszdíjat fizetni a név után :-) Sosem fogjuk megtudni.

De éppen azt írtam, hogy szoptam már be bérautóval, ami occsó, nem Sixtes volt, de megoldották. Igaz nagy mintavételem nincs, főleg lerobbanással, de garázscég autója Kecskemét előtt autópályán lepukkant és tudja fene, de kb. 2 órát se vártunk a cserecuccra. Pesten lerohadt az assistancés autóm, ott 6 óra múlva jött a tréler, aztán második alkalommal már kicsit vitatkozni kellett a csereautóért is. Ez ügyben azért szopattuk egymást nem keveset a drágább szolgáltatásnál is.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó