HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Sony: részesedés helyett már a profit a mobilgyártás célja - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Sony: részesedés helyett már a profit a mobilgyártás célja Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 11. 25. 17:44

Elsőrendű szemponttá lép elő a telefongyártás profittermelő képessége - jelentette be Hiroki Totoki, a Sony mobilos divíziójának új vezetője. A cég a jövőben ennek rendel alá minden más megfontolást, így a részesedés növelése már nem fontos.
https://www.hwsw.hu/hirek/53226/sony-xperia-okostelefon-teve-piac-hiroki-totoki.html

#2 Felhasználó inaktív   Totó779 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 372
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 25. 17:44

Kíváncsi vagyok, hogy bejön-e nekik. Nekem az első Sony only telefonok nagyon nem jöttek be, a gagyi, világítós csíkkal, és az ívelt hátlapokkal, mára azonban szerinte nekik van a legszebb formatervük (szubjektív ugye - még némelyik Nokia is bejön, de a WP miatt azok egyelőre nem játszanak).
Igazából szerintem a szoftverrel tolták el. Egész szép az egyedi UI-uk, de - tapasztalat - rohadt instabil. Fagy, laggos, buggos, és ez alaposan hazavágta a hírnevüket. Legtöbb ismerősöm úgy áll hozzá: "Sony, jah az sz**r".
Pedig nagy kár értük, mert a Z sorozat nekem nagyon bejön. Sőt még az M2 is iszonyatosan tetszik, csak sajnos az összes telójuk túl nagy nekem, az egy darab Z1 Compact-ot leszámítva. Az meg jóval drágább, mint ami kiadnék egy telefonra.
Számomra az abszolút csúcs Sony teló, egy M2 Aqua Mini lenne, 4-4,2 col környékén. Bár már lemondtam róla, hogy a Sony valaha kiad egy ilyen valóban kompakt kis középkategóriás telefont. Vagy megvárom, míg picit olcsóbb lesz a Z1 compact (kifutóként), vagy valami más márka.

Egyébként szerintem egy évben bőven elég lenne kiadni 6 telefont. Minden kategóriába egy kicsit, meg egy nagyot, azt csók. Nem kell itt flood-olni, mint a Samu.

#3 Felhasználó inaktív   faster 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.106
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 25. 17:54

Tudom, hogy megin" a Zapple.... de akkor is. Tudni lehet, hogy évente kiadnak egy új modellt (idén kettőt), a modellszámozás követhető. A Sony-nál azt sem tudom, hogy melyik mikor jött ki Z1, Z2, Z3 nemrég jött ki, de már valami Z4-ről pletykálnak. Ugyanez Samsungnál pepitában. Kétféle S5 kétféle SoC-cal.

Tényleg ez a nyerő, ha a termékpaletta átláthatatlan, a kihozatal ritmusa ennyire kiszámíthatatlan? Szerintem agyrém.

#4 Felhasználó inaktív   Totó779 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 372
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 25. 18:46

A Sony palettája teljesen átlátható. Sőt, túl kevés modelljük van. Pl én nagyon szeretnék - mint mondtam - egy M2-es kategóriájú telefont max 4,2-es kijelzővel, de nincs.
A Samu palettája, na az már tényleg káosz.

#5 Felhasználó inaktív   Naspolya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 25. 19:23

Itt van pár javaslat, hátha a Sony vezérigazgatója is olvassa:
-Ábécézgetés mellett igazán megérdemelnének a készülékek 1-1 fantázianevet
-A gyári launchert és programokat (talán a Walkman kivételével)...na azt sürgősen felejtsék el, találjanak ki újat
-Adjanak ki néha bugfixeket, frissítéseket a készülékekre
-Ha a szoftverekhez nem értenének, legalább ne nyithatatlan bootloaderrel árulják a készülékeiket, csak az vevőiket szopatják vele.

#6 Felhasználó inaktív   Adam1221 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 25. 20:49

@Naspolya: A Sony a legkönnyebben nyitható a Nexus után. Felmész a honlapjukra és beírod a kódot.

#7 Felhasználó inaktív   Nameless 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 25. 21:46

Talán @Totó779 leírta a lényeget :)

Talán még annyit, hogy ha nem spórolnának a RAM-mal és a Háttértárral (milyen már egy médiára kihegyezett cégnél) akkor sikeresebbek lehetnének. Az hogy pontosan ugyanazt tudja mint egy 10 ezerrel olcsóbb Samsung nem elég.

A szoftvert pedig szerintem nagyon eltalálták teljesen jó a GUI és a UX is a Sony világához mérten, de hogy a mindennapokban milyen azt sajnos nem tudom, nem volt még Sony telefonom. De az ismerősöktől azt viszont elég sokszor, hogy buzisony miért nem kapta meg az aktuális Androidot.


Az első Magyar Lumia Közösség a Google+on: http://goo.gl/tXJr34

#8 Felhasználó inaktív   Raam989 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 25. 23:16

A Sony egyetlen hibája, hogy az utcáról behívott csövesekkel programoztat. Mint azt már sokszor leírtam, két Sony csúcstelefonom is volt, mindkettőt gyári szoftverfrissítéssel tették tönkre és a környezetemben lévő sony telóknál is ugyan ez a helyzet. Emellett minden egyes Ps4 FW frissítésnél sírva fakadok, hogy mennyire nem tudnak programozni a saját cuccaikra.
A Sony baromi jó HW-t gyárt, de szoftverben a béka segge alatt vannak. És az az ár, amit elkérnek a termékeikért nem ezt a minőséget tükrözi... Ez az ami nem tesz jót a hírnevüknek...



#9 Felhasználó inaktív   orsy08 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 26. 05:34

@Totó779: 6 milliárd ember van ,mindenkinek más az elképzelése,akkor 6 milliárd féle modell kellene.Ahogy egy lökött énekes szavalta,nem kell kiszolgálni az iizlésedet.
Nem személyeskedve,csak úgy általánosságban.

#10 Felhasználó inaktív   hack69 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 26. 10:48

Nem értem miért adták fel a mini kategóriát. A mostani tepsik mellett felüdülés lenne.

#11 Felhasználó inaktív   dark100 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 177
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 26. 10:54

@Raam989: Azsiai logika. Nincs koncepcio, helyette praktikus aprosagokra fokuszalnak. Az oktatasuk is erre epul. Volt szerencsem szemelyesen latni amikor odaat jartam. Emiatt a gigantikus szoftverfejleszto centrumok ellenere nem jutnak sehova.
Az élet szép. Vagy nem.

#12 Felhasználó inaktív   altoto 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 26. 11:44

Nesze neked Sony. Te is csak felfelé menekülsz, pedig a létra tetjéről már nincs hova menni ;)
http://index.hu/gazdasag/2014/11/25/christensen_interju/

#13 Felhasználó inaktív   XZoli 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 134
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 26. 18:05

oda kellene figyelni az összeszerelésre is az ismerősöm Z3 csúcskészüléke beázott IP68 minősítés ellenére ez nagyon kiábrándító egy 180K telefontól formaterv szerintem is az egyik legjobb.
Szia Zoli

#14 Felhasználó inaktív   Naspolya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 27. 20:14

@Adam1221: Menj fel Sonys fórumra, kb. az összes szolgáltatós Sony nyithatatlan bootloaderű (a függetlenek nyithatóak).

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó