HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Egy bankkal és egy szolgáltatóval indul a MobilTárca - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Egy bankkal és egy szolgáltatóval indul a MobilTárca Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   zephyrus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 27. 06:55

@Szerzetes: elvileg amennyiben az NFC nem zárt és NFC kapcsolat esetén a szoftver automatikusan átadja az irányítást a SIM-nek, mennie kell. google wallettal ellentétben itt nem HCE van, a fizetést nem a telefon szoftvere kezeli le. pont ezért teheted meg, hogy winphoneba meg blackberrybe is belerakhatsz egy felconfolt simet és menni fog önmagában.

#42 Felhasználó inaktív   zephyrus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 27. 06:57

@Szerzetes: szóval ha az apple nem ignorálja az ipari standardokat nfc-vel kapcsolatban akkor mennie kell

#43 Felhasználó inaktív   alibabusic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 926
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 27. 10:13

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 11. 26. 22:19

Ja, csak kartonost nehéz venni, fura alakú cuccnál nem veszi észre a kamera, hogy átraktam a pult túloldalára és úgyis kell a személyzet, mert sörnél becsipog...

A kartonosnál sem jelent gondot. Hívom a személyzetet, ő lehúzza. Mire fizetnem kell addigra otthagy..
Legalábbis eddig így volt, soha nem nézték meg a kártyát!

#44 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 27. 10:41

@zephyrus: " NFC kapcsolat esetén a szoftver automatikusan átadja az irányítást a SIM-nek"

Hogy mi? (??) (???)

#45 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 27. 10:46

@zephyrus: "pont ezért teheted meg, hogy winphoneba meg blackberrybe is belerakhatsz egy felconfolt simet és menni fog önmagában"

Dehogy fog menni. A SIM kártyának először is nincs beépített antennája, ahhoz kell NFC antenna a telefonban. Kettő, kell a telefon NFC kontrollere. Három, kell az OS támogatása. Ha önmagában működne a SIM kártyáról az NFC fizetés, akkor a telkók meg a Gemalto már régen letarolták volna a piacot.

#46 Felhasználó inaktív   java786 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 279
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 27. 10:50

@alibabusic:
Végignézegettem a banki tájékoztatótak és ahol van rólla szó ott úgy írják, hogy 5.000 HUF feletett PIN -kód VAGY aláírás szükséges, vagyis ha kér PIN -t (márpedig olyannal nem találkoztam ahol nem kért volna 5.000 felett) akkor nem kell aláírás. Az, hogy a boltos ezt nem tudja, nem így tanították neki, az más dolog...
Amúgy ha jól emlékszem önkiszolgáló pénztáraknál is van PP és ott kinek írjuk alá?



#47 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 11. 27. 10:58

Üzenet megtekintéseIdézet: alibabusic - Dátum: 2014. 11. 27. 10:13

A kartonosnál sem jelent gondot. Hívom a személyzetet, ő lehúzza. Mire fizetnem kell addigra otthagy..
Legalábbis eddig így volt, soha nem nézték meg a kártyát!


Ja, aztán vagy sokat vársz, vagy nem. Néha 1-1 aprólékkal is próbálkoztam, vagy többel, de a lassú magyarázós önkiszolgáló is hátráltat, vagy én sem vágom koppra, hogy mikor merre nyúljak. Ezek mellé még személyzet is kell, akkor fene megette az egészet.
Make love not Wor.

#48 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 27. 10:58

@java786: Az, hogy 25 euro felett authentikációt kér (PIN-t vagy biometrikus azonosítást), EMV sztenderd. Ez független az aláírástól.

Vannak helyek, amelyek a PIN kód ellenére a rendes kártyánál is aláírást kérnek, a benzinkutak például tipikusan ilyenek, de máshol is találkoztam ezzel mostanában.

#49 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 11. 27. 12:22

Üzenet megtekintéseIdézet: Szerzetes - Dátum: 2014. 11. 27. 10:58

@java786: Az, hogy 25 euro felett authentikációt kér (PIN-t vagy biometrikus azonosítást), EMV sztenderd. Ez független az aláírástól.


No, mióta lett 200 forint az Euró?
Make love not Wor.

#50 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 27. 12:40

@Jahno: Semennyire, úgy látszik odahaza lejjebb húzták meg a határt. :)

#51 Felhasználó inaktív   keo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 27. 16:21

Minden masra ott a Bitcoin. Szolgaltato, telko, orszag, applikacio es szabalyozas fuggetlen, raadasul sokkal biztonsagosabb es olcsobb mint a bankkartya.
Nem tudom miert eroltetik meg mindig ezt az internet elotti elavult technologiat.

#52 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 11. 27. 16:27

Üzenet megtekintéseIdézet: keo - Dátum: 2014. 11. 27. 16:21

Minden masra ott a Bitcoin. Szolgaltato, telko, orszag, applikacio es szabalyozas fuggetlen, raadasul sokkal biztonsagosabb es olcsobb mint a bankkartya.
Nem tudom miert eroltetik meg mindig ezt az internet elotti elavult technologiat.


Mert bitcoinért nem adnak sört, ergó nem lesz bitcoinom és mivel nincs bitcoinom nem fogadja el a sörös, mert "nincs rá igény". Kör bezárult. Nekem mondjuk megfoghatatalan, hogy haver is vett valami drága vasat és bitcoint termel vele. Nem értem az egészet, lehet nem is akarom. Persze vinnyogni lehet, de addig mondd, hogy idén kb. hány forint értékben költöttél bitcoint? Vagy fel tudsz sorolni pár dolgot, amit intéztél vele? Sör, nyaralás, szolgáltatás, tankolás, akármi?
Make love not Wor.

#53 Felhasználó inaktív   keo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 28. 08:49

Jahno jo embert fogtal ki, mert en ezeket pont mind inteztem.
Van bitcoin bevetelem (nem banyaszat), rendszeresen sorozok es ebedelek es taxizok bitcoinert (itthon), es most fizettem be egy utra. A szerveremet, az ugyvedet es a konyvelot bitcoinnal fizetem.

Nekem mondjuk 94-ben is volt email cimem.
Nincs ezzel semmi baj ha meg nem erted, a tobbseg szamara meg nem feltetlenul megfoghato (vagy egyaltalan hasznalhato). Azon dolgozunk hogy ne igy legyen:)

Terjunk vissza ra 5-10 ev mulva, addig ott a bankkartya es a fax.

Ha megis hamarabb szeretnel a jovoben resztvenni, szivesen meghivlak egy bitcoinos sorre a belvarosban es megmutatom milyen gyors, egyszeru es hatekony.

#54 Felhasználó inaktív   Peugeot 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 151
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 28. 10:01

@Koi Tamás: "mivel egyelőre csak a legnagyobb kereskedelmi bank bocsát ki virtuális MasterCard bankkártyát"
A CIB Intenet kártyája (MasterCard) nem fele meg ezeknek az elvárásoknak?

Zsolt


#55 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 28. 10:54

@Peugeot: "A CIB Intenet kártyája (MasterCard) nem fele meg ezeknek az elvárásoknak?"

A termék lényege nagyvonalakban az, hogy a telefon a rendes EMV (AmEx-MasterCard-VISA) sztenderd alapján úgy tesz (nagyon leegyszerűsítve), mintha egy NFC-képes (PayPass) MasterCard lenne, azaz úgy viselkedik, mint egy bankkártya. Értelemszerűen minden bankkártya mögött van egy valamilyen bankszámla, amelyhez a kártyát kibocsátják. A cikkben emlegetett "virtuális MasterCard bankkártya" azt jelenti, hogy a számládhoz a bank nem plasztik kártyát bocsát ki, hanem a telefon által emulált virtuális kártyát csatolja a bankszámládhoz.

Azaz magyarul, ha van egy OTP számlád, akkor 2 kártyád lesz ugyanahhoz a számlához:
- az OTP által kibocsátot rendes plasztik (PayPassos) bankkártya
- meg a mobiltelefonod, amely másik kártyának számít.

A CIB számládat akkor tudod majd ezzel használni, ha a CIB is megegyezik a mobiltárca szövetséggel az együttműködésről (azaz hogy a CIB is "bocsássa ki" a virtuális "bankkártyát" amely a mobiltárcában fut).

Ez kicsit slendriánul van megfogalmazva, de a lényeg kb. ez.

#56 Felhasználó inaktív   Peugeot 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 151
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 28. 12:09

@Szerzetes: Köszi, így egy kicsit világosabb

Zsolt

#57 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 28. 12:48

@keo:
nekem 1993-ban lett email címem:
58...f@vszk.bme.hu" target="_blank" rel="nofollow">s58...f@vszk.bme.hu

És én már a még távolabbi jövőben veszek éppen részt, ahol már a bitcoin is kifingott.
De sajnos emberek közt élünk, akik "pénzt" használnak. Sajnos muszáj alkamazkodnom :-(


#58 Felhasználó inaktív   keo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 28. 20:34

@Jahno: Black Friday akciok bitcoinert: http://www.bitcoinblackfriday.com

Nem tudom sort lehet-e itt online venni, de talan minden mast igen :)

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó