HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Egy kattintással szerkeszthetőek a dokumentumok Gmailből - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Egy kattintással szerkeszthetőek a dokumentumok Gmailből Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 12. 03. 12:28

Egy kattintással szerkeszthetőek az Office-dokumentumok a Gmail felületéről. Az infrastruktúrát természetesen a Drive adja, a háttérben oda töltődik át és konvertálódik a dokumentum, szerkesztésre készen.
https://www.hwsw.hu/hirek/53270/microsoft-office-google-drive-docs-gmail.html

#2 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 03. 12:28

Ahányszor rákattintasz, annyiszor belehányja a g drive közepébe, akár hozzányúlsz a dokumentumhoz, akár nem. Zseniális. Akkora káosz lesz a userek drive-jában, hogy öröm lesz nézni.

#3 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 03. 12:45

A bõvítménnyel kapcsolatban nem értem a Google táncikálását. Már rég kiadhattak volna egy Office csomagot PC-re is, helyette küldik itt a bõvítményeket, meg húzza a user a böngészõre a fájlt. Mondjuk a bővítményt a gyorstesztemen már egy tartalomjegyzék megjelenítése megfektette.

Szerkesztette: egymajom 2014. 12. 03. 12:46 -kor


#4 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 03. 12:53

@egymajom: amig böngészõ pluginnek nevezik, addig azért az elvárások is elég alacsonyak, ha kiadnának egy komplett programot, akkor elég kellemetlen összehasonlitások jöhetnének le róla, amikor összenézik pl. az ms office-al, de lehet, hogy még a libre-hez is elvérezne.


Ha jól látom a gmail még mindig képtelen arra a triviális feladatra is, hogy bejön egy doc, forwardolod valakinek, de elõtte még beleirsz valamit, ami még egy outlookban is évtizedek óta evidencia. Kettõt kattintasz rajta, beleirsz elmented és visszekerül a módositás a draft mellékletébe, ahogy az ember el is várja.

Vagy még mindig nem tudsz a bejött levél x db attachmentjébõl áthúzni egyet egy készülõ levélbe és persze módositani se tudod a készülõ levél attachmentjét. El kell menteni saját gépre, vagy drive-ba és onnan csatolni.

Minden évben megénzem a gmail-t és minden évben rájövök, hogy mennyire primitiv, munkára alkalmatlan egy felület és egyre szarabb. Chromebookkal lehet csak igazán jó az élet, ahol meg se tudod kerülni ezeket a dolgokat, rá vagy kényszeritve a hulladék google felületekre.

Persze trendi ember már nem használ pc-t, androidon él, ott, ha lehet még mókásabbak ezek az egyszerű feladatok is, csak úgy repül a munkaidõ :)

Szerkesztette: Modeller 2014. 12. 03. 12:55 -kor


#5 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 03. 14:08

Üzenet megtekintéseIdézet: Modeller - Dátum: 2014. 12. 03. 12:53

Minden évben megénzem a gmail-t és minden évben rájövök, hogy mennyire primitiv, munkára alkalmatlan

Remélem az asztali outlook-kal hasonlítod össze, hogy igazán fair legyen a dolog.

Amúgy ez a draft-ba beleszerkesztős módszer, hát izé...
Elhiszem, hogy te nem tudsz nélküle élni, de nekem soha nem jutott eszembe ilyet csinálni. Ez szerintem egy egyértelmű faszság, amit valamiért megcsinált a ms, aztán ami ezt nem tudja az már egyből szar.

#6 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 03. 14:17

@egymajom: A google célja az, hogy te minél több dolgot csinálj a "felhőjében"... szóval ehhez igazodik minden szolgáltatásuk. Nem tudom miért lepődsz meg ezen.

#7 Felhasználó inaktív   InvalidUser 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 998
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 03. 14:27

A google cuccai arra van, hogy az emberek a személyes dolgaikat rendszerezni tudják. Az MS-nek valszeg még jó ideig megmarad az egyeduralma az irodai felhasználásban.

#8 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 03. 14:29

@xclusiv: nem egyetlen hiányt emlitettem, de látom csak egyet sikerült kiragadjál, amire neked még nem volt szükséged, ezért hülyeség... Sőt, nyilván minden amit a gmail nem tud, az hülyeség és faszság és mindenki hülye, aki olyat csinálni akar. Tipikus.

#9 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 03. 14:31

@xclusiv: egyébként én nyilván advanced user vagyok, de nem egy mezei user is nyűszitett már nekem ilyenekért, hogy miért ilyen szar a gmail felülete, szóval attól, még, hogy neked sosem volt szükséged egy adott feature-re, attól még lehet, hogy kicsit tovább kéne látni.

#10 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 03. 15:50

@attila9988: Egy offline működő bővítmény ehhez mennyire járul hozzá? Nem többel, mint egy normális kliens.

#11 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 03. 17:13

Üzenet megtekintéseIdézet: Modeller - Dátum: 2014. 12. 03. 14:31

@xclusiv: egyébként én nyilván advanced user vagyok, de nem egy mezei user is nyűszitett már nekem ilyenekért, hogy miért ilyen szar a gmail felülete

Persze hogy nyígott, mert mást szokott meg. A mezei user szerint "eltűnt az internet", ha nem találja a megszokott helyén az IE/FF/stb. ikonját.

Amúgy meg egy "lightweight" webmail-t hasonlítasz egy full desktop programhoz (pontosabban egy office csomag egyik tagjához), azért kicsit sem fair az összehasonlítás. Ennyi erővel az sqlite is egy fos mondjuk egy mssql-hez képest, pedig nem fos az, csak másra való.

Idézet

szóval attól, még, hogy neked sosem volt szükséged egy adott feature-re, attól még lehet, hogy kicsit tovább kéne látni.

Ezt én értem, de tényleg eszembe nem jutna ilyen - szerintem - faszságot csinálni. Aztán kinek mi kell, persze, azt értem.

#12 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 03. 17:57

@xclusiv: "pedig nem fos az, csak másra való."

Bullshit. Alapvető e-mail kezelési feladatokra mutattam rá, hogy nem lehet megoldani gmail-el. A gmail is ezen feladatok megoldására van, ahogy az outlook is és még sok más program/szolgáltatás. Nyugodtan össze lehet hasonlitani. Magasról letojom (az egyszeri user meg aztán végképp) hogy a gmail azért nem tud alapszintű feladatokat megoldani, mert html alapú, az outlook meg gui-s program. Tökmindegy. Adott feladatot kell megoldani.

#13 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 03. 19:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Modeller - Dátum: 2014. 12. 03. 17:57

@xclusiv: "pedig nem fos az, csak másra való."

Bullshit. Alapvetõ e-mail kezelési feladatokra mutattam rá, hogy nem lehet megoldani gmail-el. A gmail is ezen feladatok megoldására van, ahogy az outlook is és még sok más program/szolgáltatás. Nyugodtan össze lehet hasonlitani.

Valahol linux témában olvastam, hogy "a linux nagyon sok mindenre jó, de windows-nak speciel elég szar".
Kb. ugyanez a helyzet a gmail-lel is: nagyon szar outlook-nak. Ha te outlook-ot akarsz használni, akkor nyilván nem felel meg neked.

Idézet

Magasról letojom (az egyszeri user meg aztán végképp) hogy a gmail azért nem tud alapszintû feladatokat megoldani, mert html alapú, az outlook meg gui-s program. Tökmindegy. Adott feladatot kell megoldani.

Én is letojom, hogy te az outlook-ot keresed a gmail-ben, és mivel nem találod benne ezért szerinted a gmail szar. User error. Ha te alapszintű feladatként egy draft email csatolmányát akarod rákattintva szerkeszteni, vagy ide-oda akarsz csatolmányokat húzogatni, akkor neked az outlook a jó. Ennyike.
(Én meg ha hetente 2x belefutok egy ilyen feladatba, akkor lementem, módosítom, aztán újra csatolom. Bukok is ezzel telivér 1 percet alkalmanként.)

Amúgy hadd kérdezzem már meg: az owa tudja ezeket az általad alapvetőnek vélt featúrákat? Az outlook.com tudja ezeket?

Szerkesztette: xclusiv 2014. 12. 03. 19:26 -kor


#14 Felhasználó inaktív   DienesTamás 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 03. 19:56

Nem tudom, hogy honnan szedte a kedves cikkíró, hogy a Sheets most kapta meg a cellaegyesítés funkciót. A lehetőség évek óta létezik, ráadásul ott van az eszköztáron is. Továbbá intelligensebben működik, mint az Excel, ugyanis kétdimenziós cellatömb kijelölésekor eldönthetjük, hogy vízszintesen, avagy függőlegesen kívánjuk-e egyesíteni a cellákat.

Attól, hogy az ország legismertebb informatikai témájú online magazinja, még érdemes lenne körültekintően megírni a cikkeket.

#15 Felhasználó inaktív   DienesTamás 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 03. 20:02

@Modeller: A két termék piaci árát is hasonlítsuk össze! Van egy hál"stennek oprendszer nélkül vásárolt ASUS notim, rajta Ubuntu 12.04, és Chrome. A Google termékek szinte minden Office igényemet kielégítik, hogy ne is említsem, 0 Ft-ból.

Ettől függetlenül egy érdekesség:
Kap egy mezei piros-pontot, aki a Google Sheets, =filter() függvényét helyettesíteni tudja Excel-ben, scriptelés nélkül.

#16 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 03. 22:20

@xclusiv: " Ha te outlook-ot akarsz használni, akkor nyilván nem felel meg neked."

Mielőtt teljesen belelovalod magad ebbe a marhaságba, halkan megjegyzem, hogy attachmentet áthúzni egy levélből draftba nem outlook-only képesség, amit gmail-ben keresek, mert pl. egy thunderbird is tudja. Igy a szokásos mantra most nem fog működni, nem outlook-ot akarok használni, hanem emlitettem két teljesen triviális email kezelési feladatot, amit saját bevallásod szerint alkalmanként 1 percnyi munkaidő elszarásával oldasz meg. Ideje belegondolni más munkakörökbe, ahol meg a usernek naponta nagyon sokszor van ilyen feladata. Nem outlook igénye van, nem outlookot keres a gmail-ben, hanem egyszerű email műveletet végez. Ir egy levelet és belehúz egy csatolmányt egy másik levélből. Nem űrtechnika, mégsem sikerül gmail-el 2014-ben megoldani.

"Amúgy hadd kérdezzem már meg: az owa tudja ezeket az általad alapvetőnek vélt featúrákat?"

Köszönöm kérdésed, magamtól nem akartam már megint, ugyanazon technológia microsoft-os megoldását fényezni, de természetesen tudja. Fogod és áthúzod az attachmentet az egyik html ablakból a készülő email html ablakába és már ott is van. Draftba belejavitani mondjuk nem tud, de igy is fényévekre előzi a gmail-t. (hozzáteszem, én egyiket se használom, amikor normál körülmények között dolgozom, mert az owa kicsit kényelmetlen, a gmail meg egy katasztrófa)

#17 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 03. 22:24

@DienesTamás: "A két termék piaci árát is hasonlítsuk össze!"

Ingyen szar, vagy pénzért profi alkalmazás? Mit kell ezen összehasonlitani?

"A Google termékek szinte minden Office igényemet kielégítik"

Ennek szivből örülök és gratulálok hozzá, de hidd el nekem, hogy userek 100 millióinak, meg messze nem elégiti ki az igényeit, sőt a hajukat tépik tőle. A google docs munkára még viccnek is rossz.

"Google Sheets, =filter() függvényét helyettesíteni tudja Excel-ben"

Konkrét példát irj (tegyél fel google docsra egy nyilvános próba doksit amin látszik az eredmény) és ha lesz időm megnézem excelben.

#18 Felhasználó inaktív   Naszta 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.030
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 03. 23:12

@DienesTamas: Szerintem az Outlook.com online Office-a is jobb G-s szerkesztőnél, ingyen, Linuxra is. Ja: ez offline sem esik szét, ha elküldöm.

#19 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 04. 10:41

@Modeller: "Ingyen szar, vagy pénzért profi alkalmazás? Mit kell ezen összehasonlitani?"

Az árát és a felhasználói kört.
Munkára megéri a drága profi alkalmazás, mert behozza az árát a spórolt időn.
Otthoni feladatokra viszont felesleges pénzkidobás, mert a gugli ingyenes fapados megoldása is tökéletesen elég.

Értelmetlen dolog öszehasonlítani egy nyerges vontatót egy személygépkocsival, az egyik munka szerűen visz cuccot A-ból B-be, a másik meg ad-hoc módon teszi ugyanezt.

Form follows function.

#20 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 04. 11:42

@YleGreg: Ez evidencia. Ha valakinek elég az ingyenes szar, az hülye, ha megvesz drágán egy profi alkalmazást. Én csak példákat irtam, hogy milyen egyszerű dolgok se mennek google-el. Akinek ez gondot okoz, az nyilván keres más megoldás, akinek meg nem, az nyugtázza és továbblép. Ilyen egyszerű. De attól még, hogy valami ingyenes attól még le lehet irni róla, hogy szar és miket nem tud.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó