HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Megjelent a Linux kernel 3.18 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Megjelent a Linux kernel 3.18 Értékeld a témát: -----

#61 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 17. 23:49

@Raynes: "Nekem 3 jelszót is kér ..."

De csak azért, mert hanyag vagy. :-P

1, BIOS jelszó
2, LUKS jelszó
3, User jelszó
4-5a-5b, virtuális gépek bootolásakor Truecrypt jelszavak
6-7a-7b, virtuális gépek user jelszavai
8-9, külső merevlemezek jelszavai
10, játszós windows jelszava. Ezt meg a BIOS jelszót a feleségem is tudja, a többit csak én.

Ez utóbbi mondjuk biztonsági rés valahol, úgyhogy előbb-utóbb eljátszok majd az Anti Evil Maid -el, ha lesz sok időm egyben. :-)


#62 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 18. 07:56

Az se kispálya :-D Bár az több gép, nem egy. A BIOS-t nem jelszavaztam be, mert egy elég puritán laptop BIOS, sok mindent állítgatni nem lehet rajta. Egyedül kizárni tudni valaki a BIOS-ból, ha lejelszavazza. Viszont most, hogy mondod, fontolóra veszem.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#63 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 18. 09:33

Én meg még a gui login jelszót is bele vasaltam, tököm vacakoljon ilyesmivel. :)
Az nevet utoljára, aki először üt.

#64 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 18. 09:43

@Raynes: Igazából egy gép! :-)

Virtuális gépek nélkül még egy browser indítása is elég macerás lenne, mert a host oprendszer nem rendelkezik IP címmel. De semmi gond, a hangok megnyugtattak, hogy nem vagyok paranoid. :-)

#65 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 18. 12:20

@GyuliMali:
"Nem, sok dolgot leírtam, amit te nem értesz meg, mert értesz hozzá és el sem tudod képzelni, hogy vannak olyanok is, akik érteni szeretnének hozzá, de mondjuk nincs meg az ehhez szükséges idejük/türelmük/tehetségük."

Nem, egyáltalán nem erről van szó. Arról van szó, hogy te sok dolgot leírtál, ami valótlan, és/vagy egyoldalúan negatív színben tűntet fel egy operációs rendszert valamely tulajdonsága miatt, míg egy másikat, ugyanezen tulajdonsággal kapcsolatban nem tartasz problémásnak.

Pl a nagyidnak elmondásod szerint problémát jelent a jelszavak megjegyzése amíg linux -ot használ, de windows -on ugyanezen jelszavak megjegyzése nem gond.
Vagy pl azt is írtad, hogy ugyanezen emberek, akiknek a legapróbb dolgok is gondot okoznak, éppen ezért majd inkább kalóz windows -t fognak használni, aminek a feltelepítése, és beállítása már valamilyen oknál fogva nem jelent gondot nekik, míg egy linux disztribúció feltelepítése már nagyobb gondot jelent nekik, elmondásod szerint.

"Attól, hogy a te életedben nem probléma valami, még másnak lehet az."

Ismét mondom. Itt nem arról van szó, hogy mi az ami problémát jelent nekem, és mi az ami másnak. Ha egy operációs rendszert csak használni kell, mint ahogy a felhasználók 90% -a teszi, akkor nem kell hogy értsen hozzá, legyen az windows, linux, macos, android, ios.. stb...
Ezen rendszerek mindegyike rendelkezik azokkal a képességekkel, amik kényelmessé teszik őket a mindennapi használat során. Mancika leül, elindítja a programot amit használni akar, és kalap....
Ennyi. Te meg jössz itt a marhaságokkal, hogy idegen neki a parancssor... és? Nem is fog látni ilyet, mert nem is kell, hogy lásson. Abban a pillanatban, ahogy érteni is kellene valamit, ugyanúgy nem fog tudni mit kezdeni a windows -ával sem, mint a linux -ával sem... érted? A nagyid sem fog elkezdeni windows -on telepítgetni semmit sem, pláne nem a példádban szereplő flash player -t, amiről azt sem tudja, mi az, és amiből windows -hoz gyakorlatilag ugyanúgy tudnia kellene, hogy pl melyik böngészőhöz kell neki...



"Eléggé szánalmas, ahogy lesajnálsz itt mindenkit, akinek problémája van a linux-szal."

Senki nincs lesajnálva, arra reagáltam, amit írtál. Pontról pontra leírtam, hogy mi volt a gond a mondandóddal. Olvasd el újra, és értelmezd.


"Én a szabad időmet szánom arra, hogy megoldjam a problémákat. Nem sajnálok napokat a google kereső előtt ülni, hogy megoldást keressek egy problémára."

Ez igazán dicséretes dolog, semmi kivetnivaló nincs benne. Már csak azt kellene megértened, hogy amit írtam, az nem valamiféle támadás ellened, hanem egyszerű vélemény.


" Mégis van, amit így sem tudtam megoldani. Ha szerinted ez OK, és az én hibám, akkor azzal csak saját magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt."

Egy szóval sem írtam, hogy a te hibád. Azt írtam, hogy vannak furcsaságok a hozzászólásodban, de mivel konkrétan, személyesen nem láttam a problémát, nem tudhatom, hogy konkrétan a te hibád -e, vagy sem. A téma szempontjából pedig ez nem is volt lényeges, hiszen te átlag felhasználókról beszéltél egész végig.


"Te ennyire nem tudsz megérteni valamit, ami le van írva?"

"Ki írta, hogy szar a linux??,
A te ismerősöd, vagy az enyém?
Neki nincs pénze hivatalos windows-ra, én pedig nem teszek fel lopottat senkinek.
Tehát Linuxot kap."

A jelszavakról volt szó. Azt írtad, hogy jó hosszú, bonyolult jelszót adtál neki, és közben úgy fogalmaztál, mint a ha a linux -al lenne gond, amiért a barátod nem tudja megjegyezni a hosszú jelszavakat. Erre írtam, hogy ha megszivattad a barátodat, akkor ugyanaz a jelszó, ugyanazon a gépen windows -on is ugyanolyan gond lenne neki, mert ennek semmi köze nincs az operációs rendszerhez. Érted?


"Ha egy windows-t automata bejelentkezésre állítasz rendszergazdai jogosultsággal valakit, és nem teszed az UAC-t maximum paranoidra, csak egy OK-t kell nyomnia BÁRMIRE"

Értem én... hogy ha nem kapcsolod be a riasztót, és az ajtót sem zárod kulcsra, és még ki is tárod, akkor egyszerű a bejárás... ez pontosan így van. Linux -on is tudok neked gui -s felületet rakni root jogokkal, meg autologin -al, és akkor ott sem lesz jelszavazás...
De akinek van egy kis agya, az windows -t ki nem enged a netre úgy, ahogy te azt most leírtad, bár kétségtelen, hogy ezzel megoldod a "bonyolult jelszó" kérdést, csak akkor meg még kevésbé értem, hogy miért kellett a barátodnak egy hosszú jelszót választanod, ami nem tud szegény megjegyezni...


"Mertugye az ki is felejtettem az érvek közül, hogy desokszor van olyan, hogy valaki kérdez egy linuxos fórumon, aztán sok esetben csak a ledorongolást kapja, hogy szarul kérdez, meg hogy még ezt sem tudja."

Minden közösségben, és minden élethelyzetben találkozhatunk olyanokkal, akik ellenszenvesek, nem segítenek, megbántanak stb... de ennek megint semmi köze nincs az operációs rendszerekhez.

#66 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 18. 14:40

Üzenet megtekintéseIdézet: YleGreg - Dátum: 2014. 12. 18. 09:43

@Raynes: Igazából egy gép! :-)

Virtuális gépek nélkül még egy browser indítása is elég macerás lenne, mert a host oprendszer nem rendelkezik IP címmel. De semmi gond, a hangok megnyugtattak, hogy nem vagyok paranoid. :-)

Nem hát, nem vagy :Đ Az IP-ből nem csinálok ügyet. Vezetékes net mögé be lett téve egy router, sima tűzfal benne, meg NAT-olás, aztán elég ez, ezt nem hackeli meg kívülről senki, már csak a NAT miatt sem.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#67 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 18. 16:19

@Raynes: A NAT az egy jó alap, mert egy nyitott portokkal karácsonyfaként feldíszített windowst kitenni publikus internet címmel az hmm.. mint rolexxel villogni a nyolckerben este, meg lehet úszni, de nem törvényszerű.
De a legnagyobb veszélyt nem az jelenti aki bejön kéretlenül, mert ilyen kevés van.
A legveszélyesebb az akit te magad hívsz be, például egy weblap, mail csatolmány, vagy freeware program letöltésével. Ez ellen már nem véd a hálózaton semmi, itt csak az a kérdés, hogy mit ér el a féreg, és hogy ki lehet-e rántani alóla a gépet, pl. egy korábbi snapshotra való visszaállással.
A host gépnek nálam ezért is nincs IP címe, hogy ha a browser (guest) gép elszabadul, és körbenéz a hálózaton, akkor ne férjen hozzá sehogy az őt futtató környezethez.

#68 Felhasználó inaktív   GyuliMali 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 19. 16:17

@attila9988:
Látom, teljesen sikerült nem megérteni, amit leírtam.
A minap gondolkodtam...

#69 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 19. 19:47

@GyuliMali: Vagy inkább te nem érted, amit én válaszoltam...

Röviden...

Aki nem ért az informatikához, az NEM ÉRT AZ INFORMATIKÁHOZ... semmihez sem. Se windows, se linux, sem semmi... nekik kell egy asztal, meg kellenek ikonok, meg meg kell tanítani azt a pár programot, amivel dolgoznak, szórakoznak, játszanak, stb...

Aki meg ért, annak nem fog gondot jelenteni a flash player telepítése, vagy magáé az operációs rendszeré, mert tisztában lesz azokkal a fogalmakkal, és technikákkal, amik ehhez szükségesek...

Aki még többet foglalkozik a témával, az fog programozni, parancssorozni, beállítani mindent ami kell.... stb....

Te össze vissza kevered a hozzászólásaidban ezeket a kategóriákat, teljesen feleslegesen....

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó